Esileht Koolilaps Mida küsitakse lapsevanemalt koolipikenduse komisjonis?

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Mida küsitakse lapsevanemalt koolipikenduse komisjonis?

Postitas:

Esmakordselt taotlen pikendust ja tunnen huvi, mida lapsevanemalt teada tahetakse?
Kas on lapsi kellele pikendust ei ole antud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.06 21:51; 11.06 11:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ei tahetud vanemat ega last näha, komisjonis käisid vaid paberid(vanema avaldus, psühiaatri või logopeedi või perrearsti või eripedagoogi või mitme neist arvamus, lapse iseloomustus lasteaiaõpetajatelt).

Kõik 4 soovijat said pikenduse. Õnneks. Väga on neile vaja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu lapsele ei antud pikendust, sest psühholoog ütles, et kõik ei peagi olema viielised. kui saab kolmed on ka normaalne.
logopeedil käisime, sest laps ei saanud kuidagi tähtigi selgeks vaatamata õpetamisele läbi mängu. logopeed arvas ka et tõesti ei oska tähtigi veel kõiki. aga ta ütles et kõiki ei saagi mänguliselt õpetada ja et tuleb nõuda ja sunduda. mõnel ei tekigi huvi.
siis oli 2 kuud vahet ja enam ma ei õpetanud läbi mängu, vaid läbi ranguse ja pahanduse. sai selgeks tähed ja õppis natuke lugema. vihaga ja nutuga, aga sai selgeks. kahe kuuga sai kõik tähed selgeks küll ja logopeed leidis, et enam ei saa anda pikendust. laps on tohutult arenenud! :S
kasvatajate au pihta käis ka et nende rühma laps ei lähe kooli. et pole ju mingit puuet. seega ei anna iseloomustust, mis toetaks aastaks pikendust.
seega komisjoni me ei jõudnudki, sest mu laps ei vajavat pikendust.
kooli minnes algas üks õudne õppimine. ma ei tea, kuidas see algus sai nii raske olla. muudkui õppisime ja õppisime järgmise päeva lugemist.
sotsiaalses mõttes oli ta küll väga hakkaja ja julge. aga ta ei saanud esimesed aastad üldse aru, et käib nüüd koolis ja peaks õppima.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.06 22:34; 11.06 11:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

viimasele- sa ju ei taotlenudki pikendust. Mitte, et ei antud. Ka ainult vanema soov ja arvamus loeb.

Komisjon vaatab läbi ekspertide arvamuseed, emale annavad nad seal nõu, milline piirkonnakool oleks lapse arenguks sobivaim (logopeed, õpiabi- seda arvestatakse ka koolimääramisel, kui avaldusse kirjutad, et komisjon leidis selle kooli sobivaima olevat).
Otsingust leiad kindlasti rohkem infot.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]viimasele- sa ju ei taotlenudki pikendust. Mitte, et ei antud. Ka ainult vanema soov ja arvamus loeb.

Komisjon vaatab läbi ekspertide arvamuseed, emale annavad nad seal nõu, milline piirkonnakool oleks lapse arenguks sobivaim (logopeed, õpiabi- seda arvestatakse ka koolimääramisel, kui avaldusse kirjutad, et komisjon leidis selle kooli sobivaima olevat).
Otsingust leiad kindlasti rohkem infot.[/tsitaat]
no vabandust. mõtlesin lihtsalt laiemalt. et minna komisjoni, peab olema need paberid ja arvamused olemas. aga võib juhtuda nii et neid ei pea spetsialistid vajalikuks andaggi.
tol päeval, kui me laps käis psühholoogi juures, siis need lapsed, kes seal veel olid, olid tõesti kõnes mahajäänud, pudistasid rääkida. mitte nii nagu minu laps rääkis, selgete sõnadega.
lihtsalt võib juhtuda, et ema küll arvab, et laps peaks olema veel kodus ja siis aasta pärast saaks ta tavakoolis vast hakkama. aga eksperdid ei kinnita ema arvamust, et lapsel on kooli minemiseks veel vara. seega pabereid polegi, millega komsjoni minna.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.06 22:34; 11.06 11:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas komisjonil on õigus keelduda pikendusest?
Meil on selge vastuolu lasteaia iseloomustusel ning logopeedi ja arsti paberitel.
Lasteaed kiidab last taevani aga kaks logopeedi ja arst soovitavad tungivalt veel lasteaeda jääda.

Veider on see, et lasteaia logopeed kirjutab, et laps on hääldus ja kõne täiuslik, kuid kaks teist logopeedi ütlevad, et laps peaks kõneravi saama vähemalt pool aasta või rohkem.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.06 21:51; 11.06 11:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisin komisjonis poolteist nädalat tagasi (Tallinnas) ja minult ei küsitud midagi. Ega mul ei olnud aegagi, sest tund aega hiljem hakkas juba lasteaia lõpupidu ja mul oli otsust vaja teada (ütlesin seda ka neile sinna minnes). Aga otsus oli neil juba valmis tehtud ja meie saime pikenduse. Meilgi oli vastakaid arvamusi. logopeed ja psühhiaater arvasid, et vaja seda koolipikendust nii hädasti, psühholoog ütles, et võiks nagu olla ikkagi ja nõustamiskomisjonist öeldi, et tema arvates võiks laps ikkagi pikenduse saada. Tegu poisslapsega ja sünnipäev septembri lõpus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapse kasvatajad pidasid last väga tubliks, aga mina teda vanemate lastega võrreldes väga rahutuks ja tobukeseks, kodus lugemine ja kirjutamine käis kibeda nutuga. Lapse varajane koolikohustus tulenes tema sünniajast septembri lõpus. Komisjonis öeldi otse, et pikendust ei anta ilma psühhiaatri otsuseta. Läksin ja sain selle otsuse, sain pikenduse ja olen väga rahul, et laps läks hiljem kooli. Isegi hiljem kooli minnes ei olnud ta vanemate lastega võrdne, kuid esimese aasta lõpuks oli ta tubli.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kas komisjonil on õigus keelduda pikendusest?
[/tsitaat]
tegelikult ei ole õigust keelduda
pikenduse saamise aluseks on lastepsühhiatri või perearsti tõend. põhjused selle saamiseks on sellised, et kui vaadata last \”läbi mustade prillide\”, mõne ikka leiab;) kui see arstitõend on olemas, siis lasteaiapoolsed iseloomustused jms on lihtsalt täiendav materjal. kui üks psühhiaater trehvab tropp olema, siis otsi järgmine või pöördu perearsti poole. see on ju ikka sinu lapse elu, mille üle seal otsustatakse ning kui juba kooli algus on vaevaline, siis edasi läheb tavaliselt veel hullemaks

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.06 19:57; 23.06 13:52;
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]taheti meile anda ka pikendus,pidime käima tartus neuroloogil,seal imestati et miks siia saadeti,siis käisime kurgu arstil,silma arstil,laps täitsa terve,põhikooli ei tahetud võtta kuna tundis tähti aga lugeda ei osanud ja soovitati pikendust aga siis leidsin hea kooli kus alles hakatakse ikka lapsi õpetama,öeldi et kool ikka peab tähti õpetama mitte et kohe loeme ja arvutame,nüüd saime klassi läbi ja lapsel võõrkeeled suus ja loeb ja arvutab ja supper ja ei mingeid hindeid.[/tsitaat]

Waldorfkool?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]taheti meile anda ka pikendus,pidime käima tartus neuroloogil,seal imestati et miks siia saadeti,siis käisime kurgu arstil,silma arstil,laps täitsa terve,põhikooli ei tahetud võtta kuna tundis tähti aga lugeda ei osanud ja soovitati pikendust aga siis leidsin hea kooli kus alles hakatakse ikka lapsi õpetama,öeldi et kool ikka peab tähti õpetama mitte et kohe loeme ja arvutame,nüüd saime klassi läbi ja lapsel võõrkeeled suus ja loeb ja arvutab ja supper ja ei mingeid hindeid.[/tsitaat]
wow, peab see aga alles kool olema, et aastaga sellisel lapsed kohe ka võõrkeeled selged ja puha 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.06 19:57; 23.06 13:52;
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Koolilaps Mida küsitakse lapsevanemalt koolipikenduse komisjonis?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.