Esileht Pereelu ja suhted Mida lähedane päriselt teha saab kui pereliige soovib oma elu lõpetada?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 50 )

Teema: Mida lähedane päriselt teha saab kui pereliige soovib oma elu lõpetada?

Ma palun, et selles teemas ei tuleks ilkumist, samuti palun, et ärge öelge, et tuleb teise inimese otsusega leppida. Kuidas leppida kui su oma laps soovib elust lahkuda ja teatab sellest otsusest?
Ma tahan teada, mida saab teha? Kriisitelefonile helistades sain väga halva kogemuse, teisel pool toru oli vabatahtlik, kes tõesti ei saanud aru, mida ta soovitab…
Kuhu veel pöörduda? Kes saab aidata?
Põhjuseks on ilmselt depressioon, tegemist meesterahvaga 20+ vanuses, kes mingisugust abi ei soovi saada. Tõrjub kõik püüdlused kontakti saada, abi vastu ei võta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 11.10 10:46; 11.10 10:58; 11.10 11:15; 11.10 11:44; 11.10 13:26; 13.10 11:43; 19.10 11:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ta oleks nõus suhtlema, siis oleks võibolla abi kellestki, kes on ise enesetappu tõsiselt plaaninud või selle katsegi läbi teinud, kuid ellu jäänud, ja nüüd mõtleb teisiti. Kui inimene räägib omast kogemusest, siis see on midagi muud.

Kui ta aga üldse kontakti ei luba, siis ilmselt oleks kõige targem helistada psühhiaatriahaigla valvetoa telefonil ja küsida sealt nõu. Kui inimene kujutab ohtu teiste VÕI ENDA elule ja tervisele, siis on võimalik sundhospitaliseerimine. Eks seegi muidugi ole jube kogemus.

Perearstiga võiksid ka rääkida.

Nõu võid küsida ka siit
http://saeioleyksi.net.ee/foorum/

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.10 10:53; 19.10 21:47;
To report this post you need to login first.

Erinevad institutsioonid Eestis ajavad erinevat juttu või ei oska üldse aidata. Reaalses olukorras polegi mitte midagi justnagu teha. Oodata, et ta proovib enesetappu ja loota, et see ebaõnnestub? alles siis on võimalik haiglasse toimetada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 11.10 10:46; 11.10 10:58; 11.10 11:15; 11.10 11:44; 11.10 13:26; 13.10 11:43; 19.10 11:03;
To report this post you need to login first.

Kuidas sa sõidutad kui ta ei ava ust, ei vasta telefonile muudmoodi kui vaid sõnumiga, et jäetagu rahule? Seda ma silmas peangi, et kuidas käituda täiskasvanud inimesega, kes ei luba ennast aidata???

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 11.10 10:46; 11.10 10:58; 11.10 11:15; 11.10 11:44; 11.10 13:26; 13.10 11:43; 19.10 11:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vabandust et jälle kirjutan, aga ma ei saa eelkõnelejatega kuidagi nõustuda. Ma saan aru, et Eestis on vaimse tervise alal vähe töötajaid jne, aga väide et praegu ei saa midagi teha, peab ootama on rumaluse tipp! Hetkel on noore mehe elu kaalul ja kui ta ise enda elul mõtet ei näe (tingituna tema haigusest) siis ON vaja saata ta ravile. Otsekohe.
Palun helista psühhiaatriakliinikusse juba täna ja sõiduta laps sinna.

No tegemist ei ole ju väikese lapsega, keda saab lihtsalt kohale viia, sõltumata ta oma tahtest. 20+ inimene peab ikka ise nõus olema selle haiglasse minekuga, nii et kõigepealt peab teemaalgataja teda selles veenma. Kui nõus ei ole ja nõusse ei saa, siis vägisi viia ei saa. TOR (tahtest olenematu ravi) saab rakendada alles siis, kui inimene reaalselt endale või teistel ohtlik on, st juba peale reaalset enesetapu katset. Niisama depressiooni pärast TORi ei rakendata.

Teemaalgataja, kas ta sinuga rääkima on nõus? Jaksad ja suudad sa teda kuulata? Mingil moel katsu temaga ikka kontakt leida, ise selles sisus olnud inimeste kogemuste kasutamine on ka hea mõte, nemad ehk suudavad paremini läheneda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Ei ole nõus rääkima. Ja enam ei räägi ka teiste lähedastega, sh sõpradega. Aga on oma otsusest teavitanud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 11.10 10:46; 11.10 10:58; 11.10 11:15; 11.10 11:44; 11.10 13:26; 13.10 11:43; 19.10 11:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ta ust lahti ei tee, siis pead sealt ukse tagant helistama 112 ja andma teada, et isik lubas enesetapu teha, ust ei ava. Ootad politsei ära. Las politsei teeb ukse lahti ja kui juba politsei on kohal, siis nad kutsuvad kiirabi ka. Siis lähed kiirabiga kaasa psühhiaatriahaiglasse.
Sinu ülesanne on olla täiesti kindel selles, mida sa teed (et poiss on vaja saada sealt ukse tagant kätte ja viia psühhiaatriahaigla valvearsti juurde). Kui sa oled ebalev ja kahtlev “ee, ma ei tea, äkki ikka pole asi nii hull” ja “ta hakkab mind vihkama, kui ma lasen ta politseiga ära viia”, siis on ka abistajatel väga keeruline sind aidata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.10 12:04; 11.10 14:05; 12.10 09:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ohh, kallikene, see on sul jube põrgu! Ma soovitan ka helistada psühhiaatria haiglasse või mine ise kohale ja küsi konsultatsiooni, kuidas edasi. Su poeg vajab selgelt kiiresti depressiooni ravi ning on oma elus totaalsesse ummikusse jooksnud ja see on tal tõenäoliselt ka kestnud pikka aega, kui eluisu otsas.
Kas ta ei lase sind oma tuppa? Elab ta sinuga koos või eraldi? Siit ei saa aru täpselt. Kui sinuga koos, siis kas lihtsalt kallistamise puhul ta lükkab eemale ja soovi mingit ka sõnadeta füüsilist kontakti? Kui ma vaid oskaks sulle nõu anda. Kas ta magab öösiti või on pidevalt üleval, magamatuse st unetus tekitab tõsiseid psüühilisi häireid, kas ta on ajateenistuses käinud? Ka sealt tulles võib inimene väga muutuda. Räägi mõne ta väga hea sõbraga, las ta tuleb kohale ja räägib temaga niikaua, kui ta kontakti saavutab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ta ust lahti ei tee, siis pead sealt ukse tagant helistama 112 ja andma teada, et isik lubas enesetapu teha, ust ei ava. Ootad politsei ära. Las politsei teeb ukse lahti ja kui juba politsei on kohal, siis nad kutsuvad kiirabi ka. Siis lähed kiirabiga kaasa psühhiaatriahaiglasse.
Sinu ülesanne on olla täiesti kindel selles, mida sa teed (et poiss on vaja saada sealt ukse tagant kätte ja viia psühhiaatriahaigla valvearsti juurde). Kui sa oled ebalev ja kahtlev “ee, ma ei tea, äkki ikka pole asi nii hull” ja “ta hakkab mind vihkama, kui ma lasen ta politseiga ära viia”, siis on ka abistajatel väga keeruline sind aidata.

Kui ukse taga on politsei ja noormees avab nende käsu peale ukse ja ütleb et kõik on ok. Kas siis kutsutakse kiirabi või jätkub see edasi peresisese asjana?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Poeg elab eraldi. Tööl enam ei käi, ühe sõbraga suhtleb, kuid kontakti nad sel viisil saavutanud ei ole, et ta abi vastu võtaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 11.10 10:46; 11.10 10:58; 11.10 11:15; 11.10 11:44; 11.10 13:26; 13.10 11:43; 19.10 11:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ta ust lahti ei tee, siis pead sealt ukse tagant helistama 112 ja andma teada, et isik lubas enesetapu teha, ust ei ava. Ootad politsei ära. Las politsei teeb ukse lahti ja kui juba politsei on kohal, siis nad kutsuvad kiirabi ka. Siis lähed kiirabiga kaasa psühhiaatriahaiglasse.
Sinu ülesanne on olla täiesti kindel selles, mida sa teed (et poiss on vaja saada sealt ukse tagant kätte ja viia psühhiaatriahaigla valvearsti juurde). Kui sa oled ebalev ja kahtlev “ee, ma ei tea, äkki ikka pole asi nii hull” ja “ta hakkab mind vihkama, kui ma lasen ta politseiga ära viia”, siis on ka abistajatel väga keeruline sind aidata.

Kui ukse taga on politsei ja noormees avab nende käsu peale ukse ja ütleb et kõik on ok. Kas siis kutsutakse kiirabi või jätkub see edasi peresisese asjana?

Teoreetiliselt, kui noormees avab politseile ukse, räägib adekvaatset juttu ja eitab enesetapuplaani, siis loomulikult ei tehta midagi. Alati on ju võimalik, et hoopis emal on mingid kinnismõtted.

Tavaliselt ei ole sügavas kriisis inimesed võimelised nii usutavat näitemängu tegema, et politsei/kiirabi midagi kahtlustama ei hakkaks. Pealegi, sügaval sisimas nad ju ikkagi tahavad, et keegi neile appi tuleks ja midagi ette võtaks. Siiski oleks hea, kui emal oleks mingeid tõendeid poja enesetapuplaani osas, kas siis kiri, kus poeg lubab seda teha või see sõber, kellele ta avaldas oma plaani, võiks omalt poolt tõendada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.10 12:04; 11.10 14:05; 12.10 09:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mitmeid inimesi on päästnud enesetapust see, kui neile on antud/jäetud hooldada loomake-näiteks kassipoeg.
kuidas sa tapad ennast ära kui sinust sõltub pisike olevus, kellele sa pead süüa ja juua andma, tema vajaduste eest hoolitsema. ta näitab su suhtes üles headmeelt, nurrub ja hõõrub end vastu jalgu. see paneb asju teisiti vaatama. mõtle selle peale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Usun, et umbes nii peaks see käima tõesti, et kõigepealt helista kohaliku Psühhiaatriakliiniku valvetuppa ja informeeri valvearsti oma loost. Seejärel vaata, kas Sul on võimalik ette näidata mingeid tõendeid poja plaanidest (kirjad, sms-id vms). Siis helista 112 ja räägid, et Sul on poeg, kes plaanib enesetappu, sisse ei lase, ise aru ei saa, et ravi vajab. Loodan väga, et sellele reageerib nii kiirabi kui politsei.
Lihtsam variant on muidugi see, kui Sul õnnestuks endal poja juurde sisse saada ja teda veenda haigla valvetuppa minema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mitmeid inimesi on päästnud enesetapust see, kui neile on antud/jäetud hooldada loomake-näiteks kassipoeg.
kuidas sa tapad ennast ära kui sinust sõltub pisike olevus, kellele sa pead süüa ja juua andma, tema vajaduste eest hoolitsema. ta näitab su suhtes üles headmeelt, nurrub ja hõõrub end vastu jalgu. see paneb asju teisiti vaatama. mõtle selle peale.

Inimene, kes päriselt surra tahab, viib selle looma varjupaika või annab edasi. Veel enam, ta mõtleb, et loomal oleks tema juures halb. Looma eest hoolitsemise Soov peab tema enda seest tulema, lambist talle sellist kohustust kaela visata on nii looma kui ka inimese suhtes alatu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui selline kutse 112 teha, siis reageerib kiirabi. Brigaad tuleb kohale, hindab olukorda. Kõigepealt peakski kutsuja õues nt brigaadi vastu võtma, kogu jutu ära rääkima, näitad pilte, smse jne. Isegi kui inimene teeb siis brigaadile ukse lahti ja räägib juttu ning ajab tagasi, siis kui kiirabil on kahtlus, siis viivad nad isiku psühhiaatriakliinikusse kontrolli. Kui isik keeldub ag kiirabi näeb vajadust, siis kutsub kiirabi kohale politsei (juhul kui nad ka kohe alguses ei tulnud) ning isik viiakse jõuga psühhiaatriakliinikusse.
Aga seda kõike tuleb teha kohe, mitte jääda ootama. Töötan ise kiirabis, nii et tean küll kuidas asjad käivad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.10 17:33; 12.10 09:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, kuidas viia 20+ aastast meesterahvast jõuga haiglasse? Minu jõud küll üle ei käiks. Kui sinna sisse murda, siis tuleb seda teha vaikselt või väga kiiresti, kuna inimene võib sel ajal juba mingi muu triki välja mõelda, et enesetapp ikkagi sooritada, näiteks aknast välja hüpata. Kui on 1. korrus, siis pole probleemi, aga kõrgemalt hüpates võib juba surma saada küll. Mul on kogemus ka umbes sama vana noormehega, aga tegelikult ikkagi pole väga midagi teha. Minu poeg pole küll enesetappu siiamaani sooritanud, aga välistatud see ei ole. Kui inimene abi vastu võtta ei taha, siis polegi midagi teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ta ust lahti ei tee, siis pead sealt ukse tagant helistama 112 ja andma teada, et isik lubas enesetapu teha, ust ei ava. Ootad politsei ära. Las politsei teeb ukse lahti ja kui juba politsei on kohal, siis nad kutsuvad kiirabi ka. Siis lähed kiirabiga kaasa psühhiaatriahaiglasse.
Sinu ülesanne on olla täiesti kindel selles, mida sa teed (et poiss on vaja saada sealt ukse tagant kätte ja viia psühhiaatriahaigla valvearsti juurde). Kui sa oled ebalev ja kahtlev “ee, ma ei tea, äkki ikka pole asi nii hull” ja “ta hakkab mind vihkama, kui ma lasen ta politseiga ära viia”, siis on ka abistajatel väga keeruline sind aidata.

Kui ukse taga on politsei ja noormees avab nende käsu peale ukse ja ütleb et kõik on ok. Kas siis kutsutakse kiirabi või jätkub see edasi peresisese asjana?

Teoreetiliselt, kui noormees avab politseile ukse, räägib adekvaatset juttu ja eitab enesetapuplaani, siis loomulikult ei tehta midagi. Alati on ju võimalik, et hoopis emal on mingid kinnismõtted.

Tavaliselt ei ole sügavas kriisis inimesed võimelised nii usutavat näitemängu tegema, et politsei/kiirabi midagi kahtlustama ei hakkaks. Pealegi, sügaval sisimas nad ju ikkagi tahavad, et keegi neile appi tuleks ja midagi ette võtaks. Siiski oleks hea, kui emal oleks mingeid tõendeid poja enesetapuplaani osas, kas siis kiri, kus poeg lubab seda teha või see sõber, kellele ta avaldas oma plaani, võiks omalt poolt tõendada.

On võimelised. Olen ise omal ajal korduvalt ära lollitanud nii politsei, kiirabi kui ka kaks erinevat psühhiaatrit. Suutsin olla täiesti adekvaatne ja rõõmsameelne inimene näiliselt, kodus olles nutsin, tarbisin alkoholi ja võtsin pidevalt ravimite üledoose. Lähedastele oma probleemidest ei rääkinud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.10 18:45; 16.10 15:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hetkel on noore mehe elu kaalul ja kui ta ise enda elul mõtet ei näe (tingituna tema haigusest) siis ON vaja saata ta ravile. Otsekohe.
Palun helista psühhiaatriakliinikusse juba täna ja sõiduta laps sinna. Tal on praegu vaja raskest hetkest üle saada, edaspidi saab paremaks minna.

Kuidas ma küll ei seedi sellist seebikalikku tühja tünni kõminat.

Kas arvad, et ema ei saa aru, et noore mehe elu on kaalul? Mõtled tõesti, sul on vaja selgitada ravile saatmise vajalikkust? Koguni otsekohe!? Kui õilis ja kui kasulik nõuanne, lihtsalt imesta. Ja kui hästi sa veel taipad, et tal on vaja raskest hetkest üle saada. Täitsa selgeltnägija.

Või et sõiduta laps otsekohe haiglasse? See 20+ laps on sul mingi põhukott või?

Ema tuleb foorumisse küsima, kuidas saada laps niikaugele, et ta laseks end aidata, ja sina soovitad tal last aidata, sest see on tohutult vajalik?

On ikka geenius meie sekka eksinud.

Ise kahjuks mingit nõu ei oska anda, jälgin murega teemat ja tunnen teemaalgatajale kaasa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mitmeid inimesi on päästnud enesetapust see, kui neile on antud/jäetud hooldada loomake-näiteks kassipoeg.
kuidas sa tapad ennast ära kui sinust sõltub pisike olevus, kellele sa pead süüa ja juua andma, tema vajaduste eest hoolitsema. ta näitab su suhtes üles headmeelt, nurrub ja hõõrub end vastu jalgu. see paneb asju teisiti vaatama. mõtle selle peale.

Ma tapaks end ikka ära ja see nurrupall võib siis mind süüa. Masenduses inimene on masenduses inimene, ta ei jaksa hoolitseda. Mõnd ilmselt see loomake päästab, ei hakka eitama, aga mitte igaüht. Pooldan ettepanekut inimene võimalikult ruttu ravile saada, aga seda ei saa teha sunniviisiliselt. Räägiksin psühhiaatriga, kui vähegi võimalik (sellest, et mu laps tahab end ära tappa).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.10 19:33; 18.10 04:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui selline kutse 112 teha, siis reageerib kiirabi. Brigaad tuleb kohale, hindab olukorda. Kõigepealt peakski kutsuja õues nt brigaadi vastu võtma, kogu jutu ära rääkima, näitad pilte, smse jne. Isegi kui inimene teeb siis brigaadile ukse lahti ja räägib juttu ning ajab tagasi, siis kui kiirabil on kahtlus, siis viivad nad isiku psühhiaatriakliinikusse kontrolli. Kui isik keeldub ag kiirabi näeb vajadust, siis kutsub kiirabi kohale politsei (juhul kui nad ka kohe alguses ei tulnud) ning isik viiakse jõuga psühhiaatriakliinikusse.
Aga seda kõike tuleb teha kohe, mitte jääda ootama. Töötan ise kiirabis, nii et tean küll kuidas asjad käivad.

See sinu kiirabi ei hinda mingit olukorda, sest tal ei ole võimalust uksest sisse minna, kui isik ei tee ust lahti. Kutsuda tuleb just nimelt politsei.
Mina olen praktiliselt sellises olukorras olnud, väikeste variatsioonidega. Seega tean, mida teemaalgataja tunneb. Kirjeldada ei ole seda ängi võimalik.
Mina teeksin nii.
Läheksin ukse taha ja prooviksin sisse saada. Kui poiss ei lase, läheksin õue (et poiss ei kuule) ja helistaksin politseisse. Olla tuleb äärmiselt konkreetne, mitte lüüa põnnama, kuigi situatsioon tundub üle mõistuse õudne. Selgroog ei tohi painduda mitte üks toll. Ütleksin väga selgelt ja konkreetselt, et ‘just praegu ütles läbi ukse mulle, et kohe tapab ennast ära. Tulge kohe.’
Nad tulevad, neil ei jäägi muud üle, kõik kõned salvestatakse ja kõne saamise hetkest politsei vastutab oma tegude eest (dispetšer + politseibrigaad). Sellist kõnet nad ei eira kindlasti.
Nii, tulevad siis ja võtavad ukse maha, eelnevalt räägivad läbi ukse ja siis sisenevad. On risk, et poiss hüppab aknast alla, aga suurem võimalus on siiski, et ta ei ole sel hetkel siiski suitsiidiks nii valmis ja ei hüppa. Talle ju tuleb ka see politsei ootamatult. Ega ikka nii kohe ei hüppa kuhugi ilmselt.
Nüüd tuleb kriitiline osa- kas nad usuvad, kui poiss hakkab lolli mängima ja eitama. Võtmesõnaks on brigaadiliikmete isikuomadused ja ema veenmisoskus ja esinemine. Hüsteeritseda ei tohi. Kindlalt, veenvalt, selgelt rääkida. Tungivalt. Veidi võib vajadusel ähvardada: kui te mind ei usu ja tagajärjed on …siis te vastutate. Ma lindistan praegu telefoniga kogu sündmuse, on tõendid, et politsei ei tegutsenud adekvaatselt (seda siis juhul, kui nad usuvad poissi ja lähevad minema ja hiljem poiss end tapabki). Lindistamine on väga kõva argument.
Nad kutsuvad kiirabi ja poiss viiakse tahtevastaselt haiglasse. Kiirabi kuuletub, kui politsei nii soovib.
Edasine sõltub. Võidate aega, ehk saab mingit ravi, ehk jääb ellu.
Soovitused kirjutatud oma isiklikest kogemustest, toimivad. Kõige jubedam pingutus on jääda rahulikuks, kindlaks, kuigi seal toas seistes tundub, et maailm variseb kokku. Nutad hiljem, mujal.
Lisan veel juurde, et teha tuleb ükskõik mida, jõuliselt, teisi pereliikmeid kaasates, istitutsioone kaasates, tegutsedes, mitte istuda ja nurgas halada. Et pärast ei saaks ennast süüdistada: kas ma ikka tegin kõik? Tuleb pinda käia, tüüdata, veel kord tüüdata, jõuliselt survestada…kõike-kõike proovida. Iseenesest ei lahene miski.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.10 20:27; 12.10 09:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlasti professionaalne abi ja kohe praegu, homme võib hilja olla.

Mina kaotasingi niimoodi oma sugulase.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.10 21:40; 12.10 11:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ta ust lahti ei tee, siis pead sealt ukse tagant helistama 112 ja andma teada, et isik lubas enesetapu teha, ust ei ava. Ootad politsei ära. Las politsei teeb ukse lahti ja kui juba politsei on kohal, siis nad kutsuvad kiirabi ka. Siis lähed kiirabiga kaasa psühhiaatriahaiglasse.
Sinu ülesanne on olla täiesti kindel selles, mida sa teed (et poiss on vaja saada sealt ukse tagant kätte ja viia psühhiaatriahaigla valvearsti juurde). Kui sa oled ebalev ja kahtlev “ee, ma ei tea, äkki ikka pole asi nii hull” ja “ta hakkab mind vihkama, kui ma lasen ta politseiga ära viia”, siis on ka abistajatel väga keeruline sind aidata.

Kui ukse taga on politsei ja noormees avab nende käsu peale ukse ja ütleb et kõik on ok. Kas siis kutsutakse kiirabi või jätkub see edasi peresisese asjana?

Teoreetiliselt, kui noormees avab politseile ukse, räägib adekvaatset juttu ja eitab enesetapuplaani, siis loomulikult ei tehta midagi. Alati on ju võimalik, et hoopis emal on mingid kinnismõtted.

Tavaliselt ei ole sügavas kriisis inimesed võimelised nii usutavat näitemängu tegema, et politsei/kiirabi midagi kahtlustama ei hakkaks. Pealegi, sügaval sisimas nad ju ikkagi tahavad, et keegi neile appi tuleks ja midagi ette võtaks. Siiski oleks hea, kui emal oleks mingeid tõendeid poja enesetapuplaani osas, kas siis kiri, kus poeg lubab seda teha või see sõber, kellele ta avaldas oma plaani, võiks omalt poolt tõendada.

On võimelised. Olen ise omal ajal korduvalt ära lollitanud nii politsei, kiirabi kui ka kaks erinevat psühhiaatrit. Suutsin olla täiesti adekvaatne ja rõõmsameelne inimene näiliselt, kodus olles nutsin, tarbisin alkoholi ja võtsin pidevalt ravimite üledoose. Lähedastele oma probleemidest ei rääkinud.

Ma ju kirjutasin, et tavaliselt ei ole võimelised. Mõned muidugi on võimelised oma seisundit väga hästi varjama, ma pole seda eitanud. Kõnealune noormees ilmselt nende hulka ei kuulu. Muidu teeks ta ju emale ukse lahti, naerataks ja ütleks et kõik on korras. Aga see noormees demonstratiivselt ei suhtle ja on oma enesetapuplaane ka avaldanud. Seega on suur tõenäosus, et ta avaldab neid ka kiirabile /politseile.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.10 12:04; 11.10 14:05; 12.10 09:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui selline kutse 112 teha, siis reageerib kiirabi. Brigaad tuleb kohale, hindab olukorda. Kõigepealt peakski kutsuja õues nt brigaadi vastu võtma, kogu jutu ära rääkima, näitad pilte, smse jne. Isegi kui inimene teeb siis brigaadile ukse lahti ja räägib juttu ning ajab tagasi, siis kui kiirabil on kahtlus, siis viivad nad isiku psühhiaatriakliinikusse kontrolli. Kui isik keeldub ag kiirabi näeb vajadust, siis kutsub kiirabi kohale politsei (juhul kui nad ka kohe alguses ei tulnud) ning isik viiakse jõuga psühhiaatriakliinikusse.
Aga seda kõike tuleb teha kohe, mitte jääda ootama. Töötan ise kiirabis, nii et tean küll kuidas asjad käivad.

See sinu kiirabi ei hinda mingit olukorda, sest tal ei ole võimalust uksest sisse minna, kui isik ei tee ust lahti. Kutsuda tuleb just nimelt politsei.

Nad kutsuvad kiirabi ja poiss viiakse tahtevastaselt haiglasse. Kiirabi kuuletub, kui politsei nii soovib.

Mitte, et sel mingit erilist vahet oleks kumb kumma kutsub AGA äkki kuulaks mind, arvestades, et ma selles süsteemis töötan ja tean väga hästi mismoodi asi töötab. Kiirabi just nimelt hindab olukorda. Kui ta sisse ei pääse, siis tal ja võimalusi sisse minna ei ole ja ta kutsub politsei.
Sinu variant ei toimi mitmel eri põhjusel. Politsei ei saa kiirabi “kuuletuma” panna. Kiirabi on see, kes antud olukorras otsustab, kas inimene on endale/teistele ohtlik või ei. Kiirabijuhtiv on selleks koolitatud, politseinik ei ole. Sellest tulenevalt on vastupidi, kui kiirabijuhtiv ütleb, et inimene on ohtlik ja ta on vaja haiglasse viia, siis politseipatrull “kuuletub” ja kasutab jõudu patsiendi haiglasse viimiseks.
Arvestades, et ma olen enesetapukutsetel korduvalt ilma politseita käinud, ning enesetapp on psühhiaatriline ehk meditsiiline probleem, siis ma olen ikka päris kindel, et see kuulub kiirabi valdkonda. Lisaks ei saadeta politseipatrulli niisama välja. Häirekeskusel on tüüpiline lause kiirabiga suheldes, et minge hinnake olukorda ja otsustage, kas politsei on vajalik.
Lisaks, sina ei saa tellida, keda sa tahad, kas kiirabi/pääste/politsei. Häirekeskus on see, kes otsustab situatsiooni kirjelduse põhjal.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.10 17:33; 12.10 09:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui selline kutse 112 teha, siis reageerib kiirabi. Brigaad tuleb kohale, hindab olukorda. Kõigepealt peakski kutsuja õues nt brigaadi vastu võtma, kogu jutu ära rääkima, näitad pilte, smse jne. Isegi kui inimene teeb siis brigaadile ukse lahti ja räägib juttu ning ajab tagasi, siis kui kiirabil on kahtlus, siis viivad nad isiku psühhiaatriakliinikusse kontrolli. Kui isik keeldub ag kiirabi näeb vajadust, siis kutsub kiirabi kohale politsei (juhul kui nad ka kohe alguses ei tulnud) ning isik viiakse jõuga psühhiaatriakliinikusse.
Aga seda kõike tuleb teha kohe, mitte jääda ootama. Töötan ise kiirabis, nii et tean küll kuidas asjad käivad.

See sinu kiirabi ei hinda mingit olukorda, sest tal ei ole võimalust uksest sisse minna, kui isik ei tee ust lahti. Kutsuda tuleb just nimelt politsei.

Nad kutsuvad kiirabi ja poiss viiakse tahtevastaselt haiglasse. Kiirabi kuuletub, kui politsei nii soovib.

Mitte, et sel mingit erilist vahet oleks kumb kumma kutsub AGA äkki kuulaks mind, arvestades, et ma selles süsteemis töötan ja tean väga hästi mismoodi asi töötab. Kiirabi just nimelt hindab olukorda. Kui ta sisse ei pääse, siis tal ja võimalusi sisse minna ei ole ja ta kutsub politsei.
Sinu variant ei toimi mitmel eri põhjusel. Politsei ei saa kiirabi “kuuletuma” panna. Kiirabi on see, kes antud olukorras otsustab, kas inimene on endale/teistele ohtlik või ei. Kiirabijuhtiv on selleks koolitatud, politseinik ei ole. Sellest tulenevalt on vastupidi, kui kiirabijuhtiv ütleb, et inimene on ohtlik ja ta on vaja haiglasse viia, siis politseipatrull “kuuletub” ja kasutab jõudu patsiendi haiglasse viimiseks.
Arvestades, et ma olen enesetapukutsetel korduvalt ilma politseita käinud, ning enesetapp on psühhiaatriline ehk meditsiiline probleem, siis ma olen ikka päris kindel, et see kuulub kiirabi valdkonda. Lisaks ei saadeta politseipatrulli niisama välja. Häirekeskusel on tüüpiline lause kiirabiga suheldes, et minge hinnake olukorda ja otsustage, kas politsei on vajalik.
Lisaks, sina ei saa tellida, keda sa tahad, kas kiirabi/pääste/politsei. Häirekeskus on see, kes otsustab situatsiooni kirjelduse põhjal.

Ma ei tea, kus ja kellena sa töötad, aga mina rääkisin elust enesest ja oma kogemusest. Muide, mul oli tegelikult nii, et tuli kohe politsei (mille mina tellisin, helistades 112) ja politsei viis ise poisi haiglasse ilma mingi kiirabita. Ka nii on järelikult võimalik ja minu skeem töötab küll. Vbl mitte sinu maakonnas siis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.10 20:27; 12.10 09:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõni on palju filme vaadanud ja mõni teab, et professionaal homme enam ei aita

Kuidas professionaal surnut aitab?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.10 21:40; 12.10 11:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lugesin just kohalikku vallalahete, kus munitsipaalpolitsei teadete rubriigis oli muuhulgas kirjas, et helistati ja öeldi, et elukaaslane ähvardas enesetappu teha, too viidi kiirabibrigaadi poolt käeraudades haiglasse…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.10 11:27; 12.10 12:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lugesin just kohalikku vallalahete, kus munitsipaalpolitsei teadete rubriigis oli muuhulgas kirjas, et helistati ja öeldi, et elukaaslane ähvardas enesetappu teha, too viidi kiirabibrigaadi poolt käeraudades haiglasse…

Appi, tõsiselt räägid?! Käeraudadest ei hakka üldse rääkimagi, aga päriselt ka pannakse suitsiidse ja depressiivse inimese lugu niimoodi kogu vallarahvale ilkumiseks ajalehte üles?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lugesin just kohalikku vallalahete, kus munitsipaalpolitsei teadete rubriigis oli muuhulgas kirjas, et helistati ja öeldi, et elukaaslane ähvardas enesetappu teha, too viidi kiirabibrigaadi poolt käeraudades haiglasse…

Appi, tõsiselt räägid?! Käeraudadest ei hakka üldse rääkimagi, aga päriselt ka pannakse suitsiidse ja depressiivse inimese lugu niimoodi kogu vallarahvale ilkumiseks ajalehte üles?

Nimesid ei nimetatud, isegi küla mitte. Selles igakuises artiklis on suhteliselt kiretu loetelu asjadest, mis politsei kuu aja jooksul teinud on – a la tabati kaks inimest prügi metsa viimas, saadi väljakutse laamendava purjus inimese kinnipidamiseks, avastati mitu illegaalset kalavõrku, jne jne. Asjaosalised teavad niikuinii, mul pole küll õrna aimugi, kes ükski neist isikutest olla võis. Poleks ma vallalehte just täna hommikul lugenud, ei mäletakski ilmselt praegu, et selline juhtum ka oli.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.10 11:27; 12.10 12:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saab küll. Inimesele on vaja toeks olla ja ,et ta teaks, et pole siin maailmas üksi ja tal on ka lähedased olemas, kes temast hoolivad. Mida oled tegemata jätnud või mida oled pojale teinud? Vaata peeglisse ja küsi endalt ja nüüd tegutse, ole oma pojale toeks siis vähemalt nüüd. Rumal jutt suhu tagasi, et inimene ei taha abi. Sinu loobumine räägib juba palju, et milline ise oled. Depressioon kuskilt tühjast kohast ka ei tule niisama kallale. Esiteks algab kõik lastetoast , mille kvaliteet on väga oluline. Kui poeg/tütar on täisealiseks saanud, ei tähenda see seda, et nüüd olgu omapead ja vaadaku ise, kuidas kõigega hakkama saab. Vaimset tuge on vaja ka täiskasvanud inimestel.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Töötasin ise psühhiaatriakliinikus just elust lahkuda soovijatega. Palun võta kindlasti kuulda seda nõu, mida andsid need asjatundlikud inimesed, kes ütlesid, et tuleb helistada 112 ja öelda, et on kindlalt teada, et poeg soovib enesetappu sooritada ja kutsuda välja brigaad. Just täpselt, nagu keegi ütles, pead olema väga veenev ja kindel selles jutus. Sest see ju ongi tõsi. Sinu poeg tuleb TOR-ga viia psühhiaatriakliinikusse, sest ta VAJAB ABI, olgugi, et sõnades ja tegudes ta justkui vastupidist ütleb.

Palun, tegutse!!!! Mitmekülgne abi, kuid eelkõige Sinu ja teiste pereliikmete koostöö kliiniku personaliga on ainus, mis saab teda aidata. Ta vajab teid nüüd väga. Küsige, uurige, paluge terapeutidel ennast ka aidata (kuidas rääkida oma pojaga — mis toimib, mis eemale aga tõukab jne). Palun, tegutse! Olen liigagi lähedalt olnud seotud nende teemadega ja veelkord toonitan, et abivajajat aitab ainult see, kui tal on pereliikmete ja nende inimeste, kellest ta hoolib, toetus ja mõistmine. Südamest südamesse. Kõik läheb hästi, ma väga loodan!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 50 )


Esileht Pereelu ja suhted Mida lähedane päriselt teha saab kui pereliige soovib oma elu lõpetada?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.