Esileht Koolilaps Mida lapsed soovivad jõuludeks?

Näitan 23 postitust - vahemik 31 kuni 53 (kokku 53 )

Teema: Mida lapsed soovivad jõuludeks?

Postitas:
Kägu

7a poiss soovib poksikotti, 9a poiss soovib paremat klaviatuuri oma arvutile.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil ei oodata extra jõuluaega, ostetakse asi siis kui seda päriselt vaja on. Jõuluvõlu on isaga piparkoogimaja meisterdamine, kuuse kaunistamine, paberist lumehelbekesed akendele, kelgumägi jne. No see Pere ja koosolemine, mida muud tahta.

Meil jälle tegutsetakse terve aasta perega  koos, ei oodata “extra jõuluaega. Jõulude ajal jagatakse kingitusi.

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil jälle tegutsetakse terve aasta perega  koos, ei oodata “extra jõuluaega. Jõulude ajal jagatakse kingitusi.

Muidugi, perega koos tegutsemine on kõva sõna, hindamatu väärtus, raha eest päris kõike  ikka ei saa. Saadud kingituste jaoks võiks olla mingi asutus, kuhu toodud pakikesed võiks edasi toimetada. Jõulukaardid rõõmustavad, kuid kallid kingitused, käsitöö kingitused, magus- no  mittemidagi ei ole nendega peale hakata.

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu 9-aastane lapselaps soovib jõuludeks mingi mängupulti,  mida saab tahvliga ja arvutiga ühendada.  Kas keegi teab, mis imeasi see on?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

7a poiss soovib lauamängule laiendust. Rohkemat ta ei oskagi tahta, või noh, oskaks, aga see läheb sinna kallimasse kategooriasse ja hetkel lepib et saab hiljem (puldiga auto õues mängimiseks, selline veidi asisem mudel)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil ei oodata extra jõuluaega, ostetakse asi siis kui seda päriselt vaja on. Jõuluvõlu on isaga piparkoogimaja meisterdamine, kuuse kaunistamine, paberist lumehelbekesed akendele, kelgumägi jne. No see Pere ja koosolemine, mida muud tahta.

Kui moodne ja samas imal jutt.

Kuidas võtta – ühelt poolt, tõesti, lapsed ei tee selliseid kauneid sõnaseadmisi nagu: “Kõige suurem jõuluvõlu on ikkagi lähedastega koosolemine” jms.

Teisalt, moodsad ajad on vist kuidagi mõju avaldanud ikkagi, kuna konkreetse kingituse soovi oskas öelda ainult üks kolmest: Minecrafti pusle. Teised kaks (3 ja 6a) kehitavad “Mida sa tahad, et jõuluvana sulle tooks?” jutu peale õlgu või ütlevad mingi esimese suvalise asja, näit. piparkook. Mida kodus niigi juba on. Mul aga pea kingi-ideedest üsna tühi – riided on neil momendil olemas, kommipakke on kodus juba mitu erinevatest kohtadest saadut, mingi järjekordne mänguasi, aga kas neid pole juba isegi palju?

suvaliste kinkide vastane ja mehega kingime omavahel ka vaid miskit söödavat või vajalikku, kuid ma ei kujuta ette, kui lastele teatan jõuluõhtul, et teeme lumehelbeid, sööme, ja siis magama??!

Ongi nii, et kui üks laps saab oma pusle, peaks ju teised ka midagi … Nii et tuleb ikkagi midagi välja mõelda.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väga mõistlikud soovid siin.

Meil 12 a saab Jordanid ja oma lemmikbändi fänninänni.

17 a saab Jordanid ja oma lemmibrändi pusa.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil 12 a saab Jordanid ja oma lemmikbändi fänninänni. 17 a saab Jordanid ja oma lemmibrändi pusa.

Mis on Jordanid?

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil 12 a saab Jordanid ja oma lemmikbändi fänninänni. 17 a saab Jordanid ja oma lemmibrändi pusa.

Mis on Jordanid?

Ilmselt sooviti Jordani tosse.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

14-aastane soovib saada raha, on plaan endale osta uus arvuti, osa raha on juba kogutud. Eks ma vist teengi nii, et ostan kommipaki ja pane sinna 50 eurot juurde.

Kuidas tänapäeval laps üldse kogub arvuti jaoks raha arvestades seda, et arvuti maksab koos kõigi lisadega 800-1000euri. Siis peaks ikka 500eurise sinna kommipaki vahele panema. Muidugi lootuses, et laps on ka raha kogunud. Tõenäoliselt peab ta selleks terve suvi tööl käima.
Mul on kaks teismelist ja poisi arvuti jaoks ostsingi asju jupikaupa. Ta ise pani oma arvuti juppidest kokku. Tüdrukule ütlesin, et eelarve on 700. Poiss aitas tüdrukul ka selle eest arvuti kokku panna, aga osa vanu asju oli ka eelnevalt olemas.

14-aastane poiss tahtis mäelauda. Muidugi mitte tutikat, sest ma kardan, et see on järjekordne kapriis, mis jääb seisma. Pole siin ju mägesidki. Ja natuke kallivõitu kingitus. Isegi kasutatult. Teine variant oli uus rool ja pedaalid arvutile, aga see veelgi kallim.
Keegi rääkis siin investeerimist õpetavast raamatust. Vot sellise kingiks mina hea meelega, aga ma juba tean, et seda ei tehta lahtigi.
13-aastane tüdruk ei tea siiani, mis tahab. Tahtis uut klaviatuuri, aga vana sai alles ju ostetud. Ehk siis jällegi mõttetu ost. Ise ma ostaks talle kõrvarõngad kingiks, aga jällegi ilma lapseta seda teha ei saa. Ta nii pirtsakas, et ükski asi talle ei sobi.
Meil lapsed riiete suhtes ka väga pirtsakad. Viimati ostsin poisile Adidase t-särgi, sest tundus ilus. Poiss ütles selle peale, et need värvid (neutraalne sinine ja hall) ei sobi talle. Õnneks tal pole muud võimalust ja ikka kannab seda. Nii et kahjuks üllatuskinke ma teha ei saa.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

#3914886:
14-aastane soovib saada raha, on plaan endale osta uus arvuti, osa raha on juba kogutud. Eks ma vist teengi nii, et ostan kommipaki ja pane sinna 50 eurot juurde.

Kuidas tänapäeval laps üldse kogub arvuti jaoks raha arvestades seda, et arvuti maksab koos kõigi lisadega 800-1000euri. Siis peaks ikka 500eurise sinna kommipaki vahele panema. Muidugi lootuses, et laps on ka raha kogunud. Tõenäoliselt peab ta selleks terve suvi tööl käima.

No ja kui ongi suvi läbi tööl käinud või kavatseb jrg suvel (ka) käia? Vanemad-vanaisad panustavad ka ja varsti ongi arvutiraha ju koos. Või ostab kasutatu. Ei ole vaja 500€ kaupa panustada, 100€ on ka väga okei.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

minu 15a poiss lõpuks avaldas soovi mikrofoni osas, mille lauale püsti saab panna.

Seni tal mikker koos  kõrvaklappidega kasutusel olnud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hemtexi e-poes on Cura raskustekkidele soodukas. Teismeline juba hõivas teki, mis ma omale tellisin.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

14-aastane soovib saada raha, on plaan endale osta uus arvuti, osa raha on juba kogutud. Eks ma vist teengi nii, et ostan kommipaki ja pane sinna 50 eurot juurde.

Kuidas tänapäeval laps üldse kogub arvuti jaoks raha arvestades seda, et arvuti maksab koos kõigi lisadega 800-1000euri. Siis peaks ikka 500eurise sinna kommipaki vahele panema. Muidugi lootuses, et laps on ka raha kogunud. Tõenäoliselt peab ta selleks terve suvi tööl käima.

Mul on kaks teismelist ja poisi arvuti jaoks ostsingi asju jupikaupa. Ta ise pani oma arvuti juppidest kokku. Tüdrukule ütlesin, et eelarve on 700. Poiss aitas tüdrukul ka selle eest arvuti kokku panna, aga osa vanu asju oli ka eelnevalt olemas.

14-aastane poiss tahtis mäelauda. Muidugi mitte tutikat, sest ma kardan, et see on järjekordne kapriis, mis jääb seisma. Pole siin ju mägesidki. Ja natuke kallivõitu kingitus. Isegi kasutatult. Teine variant oli uus rool ja pedaalid arvutile, aga see veelgi kallim.

Keegi rääkis siin investeerimist õpetavast raamatust. Vot sellise kingiks mina hea meelega, aga ma juba tean, et seda ei tehta lahtigi.

13-aastane tüdruk ei tea siiani, mis tahab. Tahtis uut klaviatuuri, aga vana sai alles ju ostetud. Ehk siis jällegi mõttetu ost. Ise ma ostaks talle kõrvarõngad kingiks, aga jällegi ilma lapseta seda teha ei saa. Ta nii pirtsakas, et ükski asi talle ei sobi.

Meil lapsed riiete suhtes ka väga pirtsakad. Viimati ostsin poisile Adidase t-särgi, sest tundus ilus. Poiss ütles selle peale, et need värvid (neutraalne sinine ja hall) ei sobi talle. Õnneks tal pole muud võimalust ja ikka kannab seda. Nii et kahjuks üllatuskinke ma teha ei saa.

Vastuseks, kuidas laps kogub arvuti jaoks. Minu laps (12) pani kõrvale sünnipäevaks saadud rahad, jõuludeks saadud. Viis hoolega taarat terve aasta, mitte ainult kodust. Tal omad “kliendid”. Teemast väljas, aga see laps luges omal algatusel 8-9 aastaselt läbi raamatu Rikkaks saamise õpik ning alustas investeerimist. Lasteraha liigub otsekorraldusega tema investeerimiskontole juba mitu aastat ja isaga koos teevad otsuseid. Mis arvutisse puutub, siis lõpuks isa siiski andis pool juurde puuduolevast ja arvuti ta sai. Juurde andis, sest vanem poiss sai isa enda vana mänguarvuti, kus on järgemööda juppe vahetanud. Ostsime selle uue arvuti firma arvele, käibeka saad tagasi.

Suurem lastest soovis lumelauda. Näha on, et see on ainus võimalus teda talvel õue saada ja aastaid oleme rentinud. Seekord ostsin uued saapad, uue laua kokku suts alla 700 eur Surfhouse poest. Tundus ok hind arvestades, et müüsin vanu väikeseks jäänud talveasju 300 eur eest. Kõik, mis seisma oli jäänud, läks müüki.

Keegi kirjutas siin vahepeal mikrist. Leidsin Arvutitargast selle 92 eur umbes.

Riietega nii, et poisid kannavad õnneks kõike, mida ette antakse.

+2
-2
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Minu lapsed soovisid, et nende lahu läinud vanemad jõulud koos nendega ühise katuse all veedaksid. Füüsilisi kingitusi nad ei soovinud.
Jõuluvana täitis nende soovi.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu lapsed soovisid, et nende lahu läinud vanemad jõulud koos nendega ühise katuse all veedaksid. Füüsilisi kingitusi nad ei soovinud.

Jõuluvana täitis nende soovi.

Kurb, et nad sellist asja üldse soovima pidid, ja rõõmus, et nende soov täitus…

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Extra, soksi, fäänsi.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu lapsed soovisid, et nende lahu läinud vanemad jõulud koos nendega ühise katuse all veedaksid. Füüsilisi kingitusi nad ei soovinud.
Jõuluvana täitis nende soovi.

See on muidugi oluline, aga seda võiks vanemad ehk ilma selleta suuta, et lapsed oma soovi ohverdama peavad. Te tõesti ilma lasteta selle peale ei tulnud?

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas tänapäeval laps üldse kogub arvuti jaoks raha arvestades seda, et arvuti

Minu 12 aastane laps on läbi aegade peaaegu kõik oma sünnipäevaks saadud rahad kokku kogunud. Sõbrannasid tuleb külla 7, igaüks toob 10 euri kingiks. Kokku 70 euri aastas. Perelt saab 50 euri sünnipäevaks, vanavanematelt saab jõuluks 30 euri, sünnipäevaks 50 euri, onusid on tal kuus, tädisid üks, igaüks kingib sünnipäevaks ka u.10 euri. Seega aastas saab ta puhtalt kingiks u. 270 euri. Seega 1000 euri saab ta kokku nelja aastaga. Lisaks on tal iganädalane taskuraha, mille eest ostab sööki trenni, kooli ja maaliini bussi ootamise vahel. Taskuraha on 10 euri nädalas. Sellest suudab ta ka osa alles jätta. Tema kulutab oma raha nänni peale nii vähe, et on juba 12. eluaastaks puhtalt kingitud raha ja taskuraha najal 1200 euri kogunud. Teised sama pere lapsed nii head rahakogujad ei ole. Ühel on arve kogu aeg nullis, teisel u. 500 euri kogutud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu lapsed soovisid, et nende lahu läinud vanemad jõulud koos nendega ühise katuse all veedaksid. Füüsilisi kingitusi nad ei soovinud.

Jõuluvana täitis nende soovi.

See on muidugi oluline, aga seda võiks vanemad ehk ilma selleta suuta, et lapsed oma soovi ohverdama peavad. Te tõesti ilma lasteta selle peale ei tulnud?

Sa nagu päriselt arvad, et panime lapsed valiku ette või? Et kas kingitus kuuse alla või kõik koos jõule veetmas? Mitte keegi ei ohverdanud mitte midagi ja ka kingitused olid kõikidel olemas.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa nagu päriselt arvad, et panime lapsed valiku ette või? Et kas kingitus kuuse alla või kõik koos jõule veetmas? Mitte keegi ei ohverdanud mitte midagi ja ka kingitused olid kõikidel olemas.

Miks sa siis sellest üldse siia teemasse kirjutasid? Seda ilmselt (loodetavasti) teemaalgataja kinkima ei hakka.
Saan aru, et tahtsid jagada, aga….

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu lapsed soovisid, et nende lahu läinud vanemad jõulud koos nendega ühise katuse all veedaksid. Füüsilisi kingitusi nad ei soovinud.

Jõuluvana täitis nende soovi.

See on muidugi oluline, aga seda võiks vanemad ehk ilma selleta suuta, et lapsed oma soovi ohverdama peavad. Te tõesti ilma lasteta selle peale ei tulnud?

Ära plõksi.

Võib-olla on tegemist värske ja valusa lahutusega, nii et laste soovi täitmine on raske nende vanematele. Või elab teine vanem kaugel ja jõulude ajal kohtumine nõuab rohkem kui kõrvallinnast kohale sõita.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

17a poiss sai sülearvuti (käib kursustel kus on siis hea kirjutada) ning 9a sai uue monitori mida telekana ka saab kasutada. Tahtsid lumelaudasid ja need ostsime ka aga kasutatult seega jõuludeks ei kinkinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 23 postitust - vahemik 31 kuni 53 (kokku 53 )


Esileht Koolilaps Mida lapsed soovivad jõuludeks?