Esileht Koolilaps mida lapsed teevad koolivaheajal?

Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )

Teema: mida lapsed teevad koolivaheajal?

Postitas:

Tean, et selliseid teemasid on siin iga vaheaeg. Aga tõesti mul on oma lapsest kahju. 4.klassi poiss, Tallinnas. Istub kodus ja igavleb. Kuna ma töötan kodus, siis kõrvalt seda pealt vaadata on topelt kahju. Analoogsete teemade puhul on öeldud, et las laps olla niisama, las puhkab. Magab hommikul kaua jne. Aga ta ei maga, ärkab ikka kella 8-9 paiku. Kooliajal juba enne 7, selles mõttes natuke ikka magab kauem. Praegu on ilm ka niisugune, et õues pole midagi teha. Elame sellises omaette väikeses elamupiirkonnas, siin tema vanuseid poisse pole. Klassivennad elavad kaugemal. Ja niisiis hakkab üks igavlemine peale hommikust saati. Käib mulle ka närvidele, aga peamiselt on ikka kahju lapsest. Muidugi võiks lasta tal 12h arvutimänge mängida, aga seda ka ei tahaks.
Kas keegi oskab soovitada, mida temaga ette võtta? Kuhugi minna? Talvevaheajal oli sama lugu. Uurisin siin enne vaheaegu, kas kusagil on midagi põnevat tegevust. Aga mis huvikoolides pakuti, olid kõik sellised meisterdamised, käsitööhuviline ta pole.
Ütlen talle, et kutsu klassivennad külla, mängite lauamänge vms, aga ta nagu ei taha, ütleb, et keegi ei viitsi tema juurde tulla. Ei me ei ela kusagil metsas uuselamurajoonis, aga klassivennad peaks jah sõitma kahe bussiga, ühega kesklinna ja teisega meie juurde.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.03 13:48; 19.03 18:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Noh, aga mingu ise mõnele klassivennale külla, kui lubatakse. Lisaks on ju msn. Saab joonistada, lugeda (mõnele on see muidugi nagu karistus), kinos käia, bowlingus, ujumas. Masendav mõelda, et inimene ei oska natukese vabadusega midagi peale hakata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu poiss käis sellises kohas- http://www.eltk.ee/koolivaheaja-lastehommikud-19.-23.-martsil
ja jäi väga rahule!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga sa küsi ta käest, mida ta tahaks. kas tal endal siis ei ole tõesti ühtegi ideed oma aja sisustamiseks?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

– Mustrite joonistamine. Mina lapsena joonistasin ise ruudulisele paberile, oma lastele olen ostnud vastavaid töövihikuid.
– nuppude ja täringuga lauamänge saab ka üksi mängida.
– kooliasjade korrastamine – vaatab üle kõik raamatud, vihikud, pinali sisu. Paneb puhtad paberid, kaaned, teritab pliiatsid, peseb pinali/koolikoti puhtaks
– oma toa koristamine või ümberseadmine
– sõbrapaela punumine, järjehoidjate valmistamine või muu meisterdamine

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina saadan homme oma 4. kl poisi kaugemasse raamatukokku, kus ta varem ei ole käinud.
Lisaks planeerisin veel vaheajaks sellist söögitegemist, mida ta ise armastab teha: pizza ja lasagne. Tooraine toob ka ise poest (jälle tunnike sisustatud;)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koolivaheaja kunstilaager \”Muistsete mustrite jälgedes\” Aeg: 22.–23. märts
http://www.ekm.ee/kalender.php?event_id=3104&d_fil=3
Koht: Adamson-Ericu muuseum

KEVADVAHEAJA LINNALAAGER 2012 Kutsume lapsi osalema meie kevadises koolivaheaja linnalaagris, kus tegeleme iga päev nii meisterdamise ja mängimisega kui külastame põnevaid kohti!
http://www.rewillihuvikool.ee/LINNALAAGER1

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kahjuks poiss ei ole meisterdaja. Seda siin ka kohe algul kirjutasin, et kõik huvikoolide poolt pakutavad tegevused on käsitööhuvilistele. Ka sõbrapaela meisterdamine ei ole tema teema.
Ta käib ujumistrennis, seega ei ole ka ujumises midagi põnevat:) Ja trenn on koolivaheajal 2x nädalas nagu tavaliselt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.03 13:48; 19.03 18:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

2.kl laps terviselaagris Mustamäe huvikeskuses. Päris palju tegevusi on neil iga päev plaanis ja iga päev käivad midagi õues ka tegemas. Laps väga rahul. Jätab isegi trenni minemata, mõlemat lihtsalt ei saa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ristsõnad

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

meil 3.kl poiss maal vanaema juures. rahul nii mina kui laps kui vanaema:-)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul jälle laps ei taha vanaema-vanaisa juurde minna, sest siis saavat vaheaeg liiga ruttu läbi:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie koolilapsed on 8a tüdruk ja 12a poiss.
Leiavad endale ise tegevust.
Tütar käib tantsimas ja ujumas, iga päev on tal üks trenn.
Lisaks käib sõbrannadega kinos, poodides, raamatukogus.
Käivad üksteisel külas, mängivad, joonistavad, disainivad nukuriideid, üheks ööks lubasime sõbranna ööbima ka jätta.

Poeg ujub ja mängib jalkat, samuti üks trenn päevas.
Lisaks käib kinos, külas, võõrustab sõpru, putitab garaazis autot (vanaisa kinkis talle odava autoloksu, et saaks selle lahti võtta ja jälle kokku panna), arvutimänge mängib ka kindlasti ja kahel sünnipäeval käib ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No alustama peaks ikka sellest, mis konkreetset last huvitab. Mis talle meeldib?

Kui talle mitte midagi ei meeldi, siis on igavus parim võimalus välja selgitada, mis last huvitab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks see beebikoolitamine, väikelaste ringitamine, mängutoa sünnipäevad, organiseeritud koolivaheajad jms maksavad nüüd kätte. Lastel puudub fantaasia ja mänguoskus.
Ei olnud minul ega pole ka mu lastel ühegi ilmaga õues igav. Nüüd on ju hüper-super riided ka olemas!
Kurb, et lapsed ei oska enam arvuti ja telekata, organiseeritud üritusteta midagi teha.
Miks laps ei või kodu juures koolis käia, et sõbrad lähedal elaksid? Läheduses ei ela ühtegi last? Arvuti ja telefon on suhtlemisoskuse kaotanud…
Ja muidugi raamatud! Miks need enam ei sobi?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks ta ei võiks kesklinnas oma klassivendade või teiste sõpradega kokku saada ja nt kinno või mõnda muuseumisse minna. Minu 4. klassi tüdruk käis ajaloomuuseumis ja talle seal väga meeldis. Solarise keskuses on see lauamängude pood ja minu meelest saab seal koha peal ka põnevaid mänge mängida. Kolmas võimalus – las lähevad Harju tänava uisuplatsile uisutama, uisud saab kohapeal laenutada ja see on kunstliku külmutamisega jää, nii et sulamist nii pea pole karta. Minu lapsed käiksid seal iga päev, kui rahakoti peale ei hakkaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 3. klassis käiv poeg:
– käis kinos (ja võimalik, et läheb veel)
– kutsus sõbra külla, mängisid Wii mänge
– loeb raamatut
– oli täna üle pika aja esimest korda õues mängimas ja nautis seda täiega, mis siis, et varbad märjaks said 🙂
– käib trennis
– lahendab ristsõnu
– kui pere väiksemad lapsed terved on, siis teeme ehk nädala lõpupoole midagi koos terve perega (läheme ujuma või loomaaeda vms)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

5 kl käiv poiss siis oli kaks esimest päeva kodus, mulle abiks, kuna mul põlv kipsis, siis läks nädalalõpuni vanaema-vanaisa juurde. Seal saab ta vanaisaga jääpüügile kaasa ja muid selliseid põnevaid tegevusi, millest ma väga ei tahagi teada 😀 hakkan veel kartma, et äkki juhtub midagi.
Igatahes just täna helistasin ja oligi nii, et emme ära sega praegu, me peame tasa olema, me vaatame linde 😀
Homme tuleb juba koju, siis on ühine kohviku ja kinotuur ja pühapäeval juba kooliks valmistuma.
Kõik on rahul.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kas tõesti oleks parem, et kui beebi, siis istugu kodus, väikelaps trenni – milleks seda veel on?! kui sünnipäev, siis ainult kodus, mis siis et sul on 2-toaline vaid 40m2, eks mahub küll! ja koolivaheajal las mõtleb ise midagi välja..
[/tsitaat]

Minu arvates on siinsel kirjutajal ôigus. Kui kodu on suur (et külalisi vastu vôtta) vôi vanavanemad, kel vôimalus ja tahtmine lapselapsi näha, siis probleemi ei oleks. Eramajade piirkonnas käiakse vaheajal pidevalt ühe juurest teise juurde ja kogu aeg mingi organiseerimine käib 🙂
Me mehega püüame alati osake puhkust laste vaheajal välja vôtta ja nendega koos midagi teha. Suvel puhkame tavaliselt 2 nädalat koos, ülejäänud aja eraldi. Samuti on nt. minu venna lapsed nädala suviti meil ja siis meie lapsed jälle neil. Vanavanemad, laager ja aeg lähebki. Nii jaotubki laste vaheaeg ära ja neil on väga vahvad vaheajad olnud. Lihtsalt planeerida tuleb ja mitte väga kangekaelselt kinni hoida pôhimôttest, et mina puhkan juulis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kalev SPA, kino, sõpradel külas, olen koos ka lapsega (saan kodus olla siis, kui endale meeldib) või teeme koos midagi ägedat või on vanem laps nooremga jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps teeb Hispaanias rattatrenni ja jälgib Kataloonia velotuuri.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käib õues mängimas, sõbrannadega kinos, skypargis ja puhkab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )


Esileht Koolilaps mida lapsed teevad koolivaheajal?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.