Esileht Ajaviite- ja muud jutud Mida ma saan teha, kui jalgrattur sõitis otsa ja põgenes?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 42 )

Teema: Mida ma saan teha, kui jalgrattur sõitis otsa ja põgenes?

Postitas:
Kägu

Jalgrattur sõitis mulle vastu jalga, nii et pahkluu oli katki ja verine. Ei jõudnud pidurdada.
Rattur ise ka peaaegu kukkus, aga sai jala maha ja ajas ennast jälle püsti ja lihtsalt sõitis edasi. Mina olin šokis. Asi toimus pargi servas kõnniteel, ei olnud rattatee.
Eile ma arvasin, et ainult marrastus, aga täna hommikul on pahkluu lisaks ka sinine ja paistes, valutab muidugi. Aga mina ei mäleta ratturi välimusest enam mitte midagi. Polnud ju aega vaadata, esimese asjana vaatad ikka, mis selle jalaga nüüd juhtus. Vist oli meesterahvas ja üsna noor.

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

kas traumapunktis käisid?
politseisse helistasid?

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Sul telefoni ei ole? sellisest asjast antakse ju otsekohe teada politseile. Aga hetkel mine erakorralisse meditsiini. Marrastus, mis jääb puhastamata augustikuus, võib minna mädanema ka veel. Hetkel saad oma jalga tohterdada, seda ei takista kuidagi see, et jalgrattur põgenes. Ka siis kui poleks põgenenud oleks su jalg täna täpselt samasugune.

+7
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mida ma saan teha, kui jalgrattur sõitis otsa ja põgenes?

Kommentaar eemaldatud.
2.1. Kasutajal on kohustus käituda teiste suhtes viisakalt, lugupidavalt ning sõbralikult.
Perekooli Moderaator

+5
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Traumapunkti ma eile ei läinud, sest mul oli koju kiire ja neid marrastusi oskan ma ise ka ravida, kodus on vahendid olemas, teetanuse süst on ka hiljuti tehtud. Sinine plekk pole ka eluohtlik.
Täna hommikul ka jälle kiire, tööle.
Õigupoolest olen ma selle inimese peale vihane lihtsalt, väga vihane, kuidas nii saab käituda üldse? Sõidad teisele jalgu ja siis kihutad minema. Kui seal oleks minu asemel näiteks minu lapselaps talle ette jäänud. Ma ei saa seda mõtet peast välja.
Aga politseile mida ma räägin, kui ma ta välimust ei mäleta? Ma pole isegi selles kindel, kas oli üldse meesterahvas, võis ka olla ju kõhn naine. Mis värvi ratas? Üldse ei mäleta. Šokk oli nii suur. Pealtnägijaid vist ka ei olnud.

+8
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Õigupoolest olen ma selle inimese peale vihane lihtsalt, väga vihane, kuidas nii saab käituda üldse? Sõidad teisele jalgu ja siis kihutad minema. Kui seal oleks minu asemel näiteks minu lapselaps talle ette jäänud. Ma ei saa seda mõtet peast välja.

Kommentaar eemaldatud.
3.2. Vältida tuleb pahatahtliku ja halvustava arutelu algatamist ning jätkamist.

Perekooli Moderaator

+3
-14
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud.

Elementaarne, et rattur vabandab, uurib, millega ta hakkama sai ja hoolitseb selle eest, et inimene saaks abi või toetatult koju (kutsub ja maksab takso või ootab kiirabini). Sõidukijuht nagu autojuhtki. Või on ka autojuhtidele lubatud inimene kõnniteel alla ajada ja abitult teele jätta? Olgem siiski inimlikud!

+22
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eks pane ka kuskile kohalikku fb gruppi üleskutse nagu siin ühes teemas naerdi, et sina, ajukääbik, võta kohe ühendust või ma hakkan kaamera salvestusi läbi vaatama! No mida muud sa ikka teha saad? Mõtle ise, vana inimene juba.

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Miks peaks üldse meil keegi(jalgrattur) tahtma kinni pidada õnnetuse põhjustamisel, kui sellega kaasneb jama ja polegi harjutud vastutama? Keegi noortest uljaspeadest ei hakka vabatahtlikult peatuma, teades, et kutsutakse politsei, pannakse midagi maksma või organiseerima, lisaks näägutamisele. Milleks tal seda vaja on?

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Traumapunkti ma eile ei läinud, sest mul oli koju kiire ja neid marrastusi oskan ma ise ka ravida, kodus on vahendid olemas, teetanuse süst on ka hiljuti tehtud. Sinine plekk pole ka eluohtlik.

Täna hommikul ka jälle kiire, tööle.

Aga politseile mida ma räägin, kui ma ta välimust ei mäleta? Ma pole isegi selles kindel, kas oli üldse meesterahvas, võis ka olla ju kõhn naine. Mis värvi ratas? Üldse ei mäleta. Šokk oli nii suur. Pealtnägijaid vist ka ei olnud.

jah loomulikult oled sa vihane.
kui sa soovid oma viha ja nördimust lihtsalt välja elada, siis on perekool õige koht.

kui aga soovid ekstsessist ka ametlikku märki jätta, siis pead ennast ikka liigutama.
esmalt tuleb arsti juures vigastuse ulatus ja tekkepõhjus dokumenteerida ja siis politseisse avaldus teha.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui välimust ei mäleta ja pealtnägijaid polnud, siis kahjuks ei saagi midagi teha. Kohe oleks pidanud ratturil natist kinni haarama või pildistama.

Lisan: mõnikord on linnakaamerad olemas, võid ju uurida, kas mõni seda kohta katab.

+8
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Elementaarne, et rattur vabandab, uurib, millega ta hakkama sai ja hoolitseb selle eest, et inimene saaks abi või toetatult koju (kutsub ja maksab takso või ootab kiirabini). Sõidukijuht nagu autojuhtki. Või on ka autojuhtidele lubatud inimene kõnniteel alla ajada ja abitult teele jätta? Olgem siiski inimlikud!

Nii, ja kui ebaviisakas jalgrattur seda ei tee, mida annab siis politseisse teatamine? Kas politsei peab tegema mida, koostama fotorobotiga pildi, kuulutama jalgratturi ülemaailmselt tagaotsitavaks, raiskama aega, lõpuks tooma jõuga kohale ja sundima vabandama?

Jutust ei tule ka välja, kelle süül kokkupõrge toimus, alati ei ole automaatselt jalgrattur süüdi.

+4
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nii, ja kui ebaviisakas jalgrattur seda ei tee, mida annab siis politseisse teatamine? Kas politsei peab tegema mida, koostama fotorobotiga pildi, kuulutama jalgratturi ülemaailmselt tagaotsitavaks, raiskama aega, lõpuks tooma jõuga kohale ja sundima vabandama?

Jutust ei tule ka välja, kelle süül kokkupõrge toimus, alati ei ole automaatselt jalgrattur süüdi.

Kui rattur sõitis otsa kõnniteel, nagu teemaalgataja kirjutab, siis on süüdi kindlasti rattur. Pole küsimustki.

+17
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui südametunnistust pole, siis pole ja inimene tuiskab süümepiinadeta edasi, hoolimata, mis ohvrist sai.

Selle südametunnistusega on tänapäeval nii, et seda pole peaaegu olemaski, maailm on valskust, füüsilist ja vaimset vägivalda täis, pealekaebajaid ja võltsvagatsejaid lademetes, mida see sinul olev vähene süüme muudab? Ainult su oma elu raskemaks.

+4
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kui rattur sõitis otsa kõnniteel, nagu teemaalgataja kirjutab, siis on süüdi kindlasti rattur. Pole küsimustki.

Aga kui see teemaalgataja kõnnitee on tegelikult suvaline rada läbi pargi? Nö. kõnnitee võib seaduse järgi olla ka jalg- ja jalgrattatee, kui just liiklusmärki ei vaata siis ei pruugi saada vahest aru.

+2
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Marrastus, mis jääb puhastamata augustikuus

September on ju!

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ei saa praegu aru, mismoodi mina sain selles asjas süüdi olla? Kas enam ei tohi rahulikult kõnnitee peal ka kõndida? Kus ma siis käia tohin?

See rada ei ole kergliiklustee, on märgistamata, asfaldiga kõnnitee. Kui ei ole jalgratturi märki, siis on kõnnitee! Seal kõnnivad perekonnad, väikesed lapsed, see on park!
Aga minu meelest ei tohi kergliiklusteel ka teistele otsa sõita! Olen käinud kergliiklusteel lapselapsega jalutamas, ma pole ainuke – kui keegi lapsele seal otsa sõidaks, kas see oleks siis lubatud tegevus ja laps süüdi? Mõelge ka ikka inimesed.
Ma ei saa rohkem praegu siin teiega jaurata, mul on tööd vaja teha.

+12
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kohe oleks pidanud ratturil natist kinni haarama või pildistama.

Mismoodi, kas sa ise saaksid sellisel minemakihutaval ratturil natist kinni… Ma pole enam noor. Vaatasin oma jalga ja selle ajaga oli rattur kadunud. Minu meelest seal ei ole kaameraid. Ma pole iga puu otsas vaadanud muidugi.
Ega vist ei ole enam teha midagi, aga vastik on.

+6
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kohe oleks pidanud ratturil natist kinni haarama või pildistama.

Mismoodi, kas sa ise saaksid sellisel minemakihutaval ratturil natist kinni… Ma pole enam noor. Vaatasin oma jalga ja selle ajaga oli rattur kadunud. Minu meelest seal ei ole kaameraid. Ma pole iga puu otsas vaadanud muidugi.

Ega vist ei ole enam teha midagi, aga vastik on.

Mis sa meid siin süüdistad? Ega meie sulle otsa ei sõitnud, pigem üritame objektiivset nõu anda. Ise kirjutasid, et rattur kaotas tasakaalu ja pani ka jala maha. Nii et mingi hetk ta ikka täitsa seisis. Jah, alati ei tule selle peale, et telefon kotist rabada ja pilt teha, aga see oleks ilmselt ainuke tõend olnud. Nüüd jaurab lihtsalt oma pahameeles, aga kui ise järele mõtled, siis mis võimalused sul on pahategijat tabada? Nullilähedased ju.

+2
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga minu meelest ei tohi kergliiklusteel ka teistele otsa sõita! Olen käinud kergliiklusteel lapselapsega jalutamas, ma pole ainuke – kui keegi lapsele seal otsa sõidaks, kas see oleks siis lubatud tegevus ja laps süüdi?

Kergliiklusteel on täiskasvanu kohustus jälgida, et laps hoiaks tee paremasse serva ja ei teeks ootamatuid külgsööste, siis saavad kiiremad liiklejad ohutult mööduda. Ma olen ise alati hädas sellega, kui lapsega rattaga sõitmas käime – korrutan talle küll pidevalt, et on vaja paremas ääres sõita, aga ikka ta teeb vahepeal mingeid trikke, slaalomit või kaldub niisama vasakule. Kui selles olukorras taganttulijaga mingi kokkupõrge toimub, olen loomulikult mina süüdi, kes siis veel.
Kõnnitee on iseasi, seal on jah pigem jalgrattur süüdi.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul juhtus samuti õnnetus, kukkusin ja lõin jala ära bussijuhi ootamatu pidurduse tõttu. Polnud kedagi teel vaid lihtsalt pidurdas. Mis mul ikka teha oli, sõimasin näo täis ja koperdasin bussi pealt maha. Hiljem alles sain aru kui suur vigastus oli, jala peal oli nädalaid rusikasuurune muna ja jalg ise tõmbas pidevalt krampi ja külmaks. Ma kirjutasin bussifirmasse ametliku kaebuse ja see juht lasti lahti. Minu jalg paranes alles poole aasta pärast.

+1
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Bussis on sul kohustus kinni hoida!

+6
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

See käib liiklusõnnetuse alla .Ehk oli seal ka pealtnägijaid .Traumapunktis fikseerida vigastused ja seejärel ka politseisse teha avaldus .Aga nüüd on vist hilja .Jalgrattur on samuti juht ja peab oleme üliettevaatlik kui ta sõidab kõnniteel ,vajadusel peaks andma teed jalakäijale .Kui juhtus õnnetus oleks pidanud jalgrattur vähemalt abi pakkuma ja vajadusel kiirabi kutsuma või toimetama kannatanu traumapunkti .

+9
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul juhtus samuti õnnetus, kukkusin ja lõin jala ära bussijuhi ootamatu pidurduse tõttu. Polnud kedagi teel vaid lihtsalt pidurdas. Mis mul ikka teha oli, sõimasin näo täis ja koperdasin bussi pealt maha. Hiljem alles sain aru kui suur vigastus oli, jala peal oli nädalaid rusikasuurune muna ja jalg ise tõmbas pidevalt krampi ja külmaks. Ma kirjutasin bussifirmasse ametliku kaebuse ja see juht lasti lahti. Minu jalg paranes alles poole aasta pärast.

Iseenesest huvitav, kuidas sul õnnestus tõestada, et see muna ja krambid sul bussis kukkumise tõttu olid? Või et just selles kindlas bussis, mitte mõnes teises.
Lihtsalt huvitab.
Teemaalgataja puhul on ilmselt tõesti raske midagi tõestada või kedagi kätte saada, kui isegi turvakaamera salvestusele jäänud vargaid teinekord kätte ei saada.

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis sa meid siin süüdistad? Ega meie sulle otsa ei sõitnud, pigem üritame objektiivset nõu anda. Ise kirjutasid, et rattur kaotas tasakaalu ja pani ka jala maha. Nii et mingi hetk ta ikka täitsa seisis. Jah, alati ei tule selle peale, et telefon kotist rabada ja pilt teha, aga see oleks ilmselt ainuke tõend olnud.

Ma ei tea, kas sul pole endal kunagi ühtegi õnnetust juhtunud – reeglina selliste ootamatuste korral kellestki kinni krabamine on viimane asi, mis inimesele pähe tuleb. Retrospektiivne “oleksite” genereerimine pole tegelikult objektiivse nõu andmine, objektiivne nõuanne on siiski selline tegevus, mis on praegu mingilgi määral teostatav. Ajamasinaga tagasi minek ja teisiti käitumine, st esimese asjana ratturist kinni krahmamine pole teostatav.
Mjah, praegu traumapunkti (vigastust fikseerima) ja politseisse minek on teostatav aga ülimalt küsitava tulemuslikkusega tegevus.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mjah, praegu traumapunkti (vigastust fikseerima) ja politseisse minek on teostatav aga ülimalt küsitava tulemuslikkusega tegevus.

küsitav muidugi.
aga ilma nimetatud tegevusteta ei ole kindlasti mingit tulemust.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Iseenesest huvitav, kuidas sul õnnestus tõestada, et see muna ja krambid sul bussis kukkumise tõttu olid? Või et just selles kindlas bussis, mitte mõnes teises.

Lihtsalt huvitab.

Teemaalgataja puhul on ilmselt tõesti raske midagi tõestada või kedagi kätte saada, kui isegi turvakaamera salvestusele jäänud vargaid teinekord kätte ei saada.

kas võib olla, et sa ise ei ole ammu bussiga sõitnud?

1. bussipiletid on täna enamasti elektroonsed. see tähendab tagantjärele on täpselt võimalik tõestada, millal ja millise bussiga sa sõitsid.
2. bussis on tavaliselt reisijaid rohkem kui üks, äraseletatult on võimalik leida tunnistajaid.
3. trauma iseloomu järgi on võimalik hinnata trauma tekkimise mehhanismi.
võimalusi on kindlasti veel ja veel.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

küsitav muidugi.

Jah, mina just seda teeksin. Tõenäoliselt tulemust ei ole. Aga parem kui mitte midagi. Võibolla kuskil siiski oli kaamera ja saadakse kätte? Ja kui ka ei saada, siis ega ju kaotada ei ole ka midagi.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

küsitav muidugi.

Jah, mina just seda teeksin. Tõenäoliselt tulemust ei ole. Aga parem kui mitte midagi. Võibolla kuskil siiski oli kaamera ja saadakse kätte? Ja kui ka ei saada, siis ega ju kaotada ei ole ka midagi.

Nii, ja kui saadakse kätte, mis siis edasi tehakse selle jalgratturiga?

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

kas võib olla, et sa ise ei ole ammu bussiga sõitnud?

1. bussipiletid on täna enamasti elektroonsed. see tähendab tagantjärele on täpselt võimalik tõestada, millal ja millise bussiga sa sõitsid.
2. bussis on tavaliselt reisijaid rohkem kui üks, äraseletatult on võimalik leida tunnistajaid.
3. trauma iseloomu järgi on võimalik hinnata trauma tekkimise mehhanismi.
võimalusi on kindlasti veel ja veel.

Ei ole tõesti ammu bussiga sõitnud, seepärast küsingi. Ma ei kahtle ega kahtlusta, ma lihtsalt küsin.
Aga ma näen paraku ka kohe võimalusi vastu vaielda neile argumentidele –
1. kui kannatanu sõidab päeva jooksul rohkem kui ühe bussiga, siis võis vigastus tekkida ükskõik millises bussis, sh nt turiste vedavas meelelahutusbussis
2. reisijaid võib teatud aegadel siiski vähe olla või neid enamasti ei huvita kaasreisijate saatus ja isegi need, kes midagi märkavad, ei pruugi olla huvitatud tunnistuste andmisest
3. jah, trauma iseloomu järgi on võimalik hinnata, et vigastus tõenäoliselt toimus bussis, aga mitte seda, kas tegu oli üldse liinibussiga või konkreetselt millise liini ja kellaaja bussiga

0
-2
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 42 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Mida ma saan teha, kui jalgrattur sõitis otsa ja põgenes?