Esileht Koroonaviirus COVID-19 Mida mõtleb antivakser?

121 postitus (kokku 121)

Teema: Mida mõtleb antivakser?

Postitas:
Kägu

Aga miks peavad siis kõik eeldama, et haigestumine on kindlasti ohtlik ja vaktsineerimine kindlasti mitte – kui keegi kindlalti ei saagi teada? Sama loogika järgi võiks ju vastupidi, ei?

Ei peagi, kus ma väidan, et niipidi peab? Tahtsin lihtsalt viidata, et tegelikult peavad kõik inimesed seda voodiagrammi mööda liikudes samu vastuseid andma, seega läbivad kõik sama tee, järelikult on tegu mõttetu, kasutu struktuuriga, mis ei anna kellelegi midagi. Aga siinsed väidavad, et tegid selle järgi otsuseid? Kuidas?

Nii kuidas sa tundmatus olukorras otsuseid teed – nagu sulle sinu vaatepunktist kõige turvalisem on. Kui keegi oma kogemuse põhjal tunneb, et vaktsiin võib teda paljastada uutele riskidele erinevalt nakkusest (sest ta on haigusest juba toibunud jne), otsustab ta sedasi. Kui keegi oma kogemusel tunneb, et vaktsiin teda pigem kaitseb raskest haigestumisest, või esimene kogemus haigusega oli niivõrd kriitiline, et tunneb antikehade buustimise vajadust, siis ta otsustab, et laseb ennast selle vastu vaktsineerida.

Kuna antud vaktsiin levikut ei takista (kuigi tean väga hästi, mida “statistika” väitis vähemalt deltani välja – ja praegu gaasisüütajatele meeldib korrutada laused, “aga see ei pidanudki kunagi levikut takistama!!!”), siis solidaarsuse pärast langeb nagu automaatselt ära.

Kui ma kuuluks riskigruppi, oleks märkimisväärselt vanem, peaks palju inimestega kokku puutuma või olen mingi pideva reisimisvajadusega, jõuaksin ehk teise otsuseni, kui praegustes oludes (kuni Omicronini – sest nüüd on kõik nässus juba niikuinii).

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
121 postitus (kokku 121)


Esileht Koroonaviirus COVID-19 Mida mõtleb antivakser?