Esileht Koolilaps Mida nõutakse 1 klassi minevatelt lastelt?

Näitan 8 postitust - vahemik 31 kuni 38 (kokku 38 )

Teema: Mida nõutakse 1 klassi minevatelt lastelt?

Postitas:

Et siis ühest küljest alles hakkavad tähti õppima, aga teisest küljest peaksid juba soravalt lugeda oskama? Täiesti jabur olukord ju tegelikult. Või on ikkagi mõeldud nii, et alguses loetakse lapsele matemaatika- ja loodusõpetustunnis juhised ette? Kui see pole nii mõeldud ja lapsed tõesti peaksidki kohe lugeda oskama, siis võiks ju kehtestada juba nõude, et lapsed peavad lasteaia lõpuks lugemise selgeks saama (sellega paralleelselt ilmselt ka lihtsamate sõnade kirjutamise), ja siis emakeeletunnis lähtuda ka sellest, et kõik juba lugeda oskavad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Probleem on selles, et lasteaed ei pea last lugema õpetama. Sealt need käärid tulevadki. Paljud lasteaia õpetajad ikka püüavad, aga mitte kõik. Me oleksime väga hädas olnud kui laps poleks eelkoolis käinud. Kasvataja vaatas eelkooli vihikut ja tõdes, et selliseid ülesandeid nad lasteaia viimases rühmas teha ei saa, sest pooled ei tee kaasa. Mina olin lasteaia ettevalmistuses väga pettunud. Õppeaasta keskel esines veel selliseid päevi, kus ühel joonistati Pöial-Liisit ja teisel ehitati Muumimaja. Lugemist, arvutamist ja kirjutamist ei toimunud.

Mis kooli puudutab, siis eelnev jutt on õige. Laps peaks suutma veerides lugeda ja tekstist aru saada (viimane on väga oluline).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõikidele lasteaedadele on kohustuslik võtta aluseks riiklik koolieelse lasteasutuse õppekava https://www.riigiteataja.ee/akt/12970917
vt 4 alapunkti, kus kirjas 6-7 aastase lapse eeldatavad üldoskused ning 5 punktis konkreestemalt aine kaupa

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Minu laps käib Tallinnas \”mitte-eliidis\”, kuid siiski tugeva tasemega koolis…[/tsitaat]
Sama siin. Pidi oskama lugeda-kirjutada (piirkonnakooli katsetel oli ka etteütlus), 10 piires arvutada jms.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, meil lasteaias just räägiti, et kuna uus õppekava, siis vaheati välja ka töövihikud, mida nad kasutavad.
Mina oma pisikese plika pärast küll üsna mures. Ise 6-ne, üksi hammaski pole veel loksuma haknud. Aadressi ei tea, telefonist rääkimata, kuigi olen korduvalt püüdnud õpetada, üksi luuletus pähe ei jää, vähemasti mitte rea algused. Talle ei jää isegi meelde A-täht. Ei suuda ka meelde jätta, milline on lifti nuppudel 1, 2, 3, 4. et milline on neli ja milline on kaks. Täiesti ahastama ajab, mälu nagu haugil. Samas suurem vend on lennult kõige haaraja. Valmistun juba ette end igaks juhuks, et läheb aasta hiljem kooli. Kui ikka A-täht ka ei tule meelde siis….

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lugemisoskus on ikka ülioluline, ma ei kujuta ette kuidas ilma selleta üldse saaks. Esimene kooliaasta kujuneks vist väga stressirikkaks nii lapsele kui lapsevanematele. Olen siin perekoolis ikka vaielnud nendega, kes väidavad, et kooli minnakse lugema õppima aga sel aastal suutis minu esimese klassi lapse matemaatika töövihik isegi mind üllatada. Juba esimestel koolinädalatel ülesanne, kus osa teksti oli kirjatähtedega, nendega, mida alles teisel poolaastal harjutama hakatakse. Lisaks oli ülesande loogika ka suht keeruline ja nõudis lapselt väga tähelepanelikku tekstide jälgmist ja võrdlemist, mitte nii, et lapsevanem loeb juhise ette ja laps siis lahendab ilma lugemisoskuseta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kes siin kangesti rõhutavad kirjatähtedes lugemise oskust, kas tõesti on teie lastel kirjatähtede lugemine raskelt tulnud? Minu lapsed on väga erinevas vanuses lugema õppinud (4a, 5a ja 6a), aga see aeg, kui laps suutis lugeda ainult trükitähtedes, jäi kõigil väga lühikeseks, märkamatult ja ilma õpetamata hakkasid kõik lapsed üsna pea ka kirjatähtedes lugema. Lugemaõppimise juures ei ole ju tegelikult asi mitte selles, et (ja kas) laps tunneb tähti, vaja on ikka natuke laiemat valmisolekut, et laps suudaks tähed kokku lugeda ja loetust ka aru saaks. Kui see klõps on käinud, ei ole enam vahet, kas tekst on trüki- või kirjatähtedes.

Ja kirjatähtede produtseerimise oskus ei ole ka kuidagi kirjatähtedes teksti lugemise oskusega seotud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.10 13:29; 08.10 14:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kes siin kangesti rõhutavad kirjatähtedes lugemise oskust, kas tõesti on teie lastel kirjatähtede lugemine raskelt tulnud? Minu lapsed on väga erinevas vanuses lugema õppinud (4a, 5a ja 6a), aga see aeg, kui laps suutis lugeda ainult trükitähtedes, jäi kõigil väga lühikeseks, märkamatult ja ilma õpetamata hakkasid kõik lapsed üsna pea ka kirjatähtedes lugema. Lugemaõppimise juures ei ole ju tegelikult asi mitte selles, et (ja kas) laps tunneb tähti, vaja on ikka natuke laiemat valmisolekut, et laps suudaks tähed kokku lugeda ja loetust ka aru saaks. Kui see klõps on käinud, ei ole enam vahet, kas tekst on trüki- või kirjatähtedes.

Ja kirjatähtede produtseerimise oskus ei ole ka kuidagi kirjatähtedes teksti lugemise oskusega seotud. [/tsitaat]

nõus jah, nädalase vahega hakkas ise väikestes tähtedes ka lugema, vahel küsis b ja d kohta kumb on kumb, aga üldiselt tuli ise.

Ja sellega olen ka nõus, kes ütles, jube nõme, et ühelpoolt peaks oskama ja teiselpoolt alles hakkavad õppima. On jah nõme, aga siin ongi see jama, et õppekavad tuleks üle käia ja ühtlustada see lugemise osa lasteaia-eelkooli-kooli vahel, lisaks tuleks ka ainete vahel asi selgeks teha, et mis taset eeldatakse. Samas ma arvan, et iga õpetaja laseb oskajatel valjusti lugeda või loeb ise tekstülesanded, tööjuhendid ette kui klassis veel neid, kes väga hästi ei loe.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.10 23:44; 04.10 12:17; 11.10 12:34;
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 31 kuni 38 (kokku 38 )


Esileht Koolilaps Mida nõutakse 1 klassi minevatelt lastelt?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.