Esileht Kodunurk Mida olete te mulda pistnud?

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Mida olete te mulda pistnud?

Postitas:

Mõtlesin siin maad uurida ja vaadata, mida võiks veel mulda pista. Kas kurgi seemned pannakse aprillis eks?
Mina loen siis omad asjad ka ette. Tolstoi tomat, Balaja tomat. Peruu füüsal ( täna 2 nädalat hiljem on ajanud pisikesed võsud välja) Kuumaasikas on sama, kuid vaid mõni võsu paistab), paprika Ingrid, tulid välja alles sel nädalal, paprika yellow wax, tulid mõni päev tagasi võsud välja. Kõige varem tõusid üles tomatid. Siis paprikad ja nüüd ootan füüsalit ja kuumaasikat.
Lilledest panin vaid keskpäevalille. need tulid üldse juba kolmandal päeval vist üles. Igastahes esimesed üldse kõigist seemnetest.
Kokku siis kaks nädalat praegu kasvatanud seemnest.
Ootan huviga, mida teie olete pannud ja mida kindlasti veel panete.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Näpu, kui mesilane sutskas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelmise aasta veebruaris panin tomatid ja paprikad. Kuna aga ilmselt valgust jäi väheseks, siis venisid taimed välja ja olid muidu ka nirud. Saaki ka eriti ei saanud.
Sel aastal ma tomatite ja paprikate seemnest ettekasvatamisega kodus rohkem ei katseta. Nüüd tahaks proovida maitserohelisega mida nädalapärast supi ja salati sisse panna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Veebruaris on liiga vara panna veel – nii venivadki välja.
Tomati võiks panna märtsi 3. nädalal.
Mina olen pannud mulda: tomati, füüsali, nuikapsa, paprika, meloni. Aprilli alguses panen basiiliku.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul kirsstomat ja basiilk.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tomatid Vilma, Bajaja ja Suvipiha. Must, oranz ja punane paprika, Chilli.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul said veebruari lõpus juba mulda toidupeale napsamiseks sibul, till, rosmariin ja basiilik. Märtsi alguses panin tomatid Maike, Piibe ja amplitomati ning oran¸i paprika, samuti mehhiko füüsali (peruu füüsal teeb juba mitmendat aastat kasvuhoones isekülvi). Need kõik juba ilusad taimed ja kuna kaladel põleb nagunii õhtuti pikemalt akvaariumituli saavad ka taimed nö lisavalgust. Lilledest sai pandud esimestena lobeelia ja võõrasema seemned. Ja nüüd ca nädal tagasi sai lisaks pandud arbuusi,sidrunheina,lavendli, muskaatkõrvitsa, rippmaasika ja musta maasika (mingi hiina leiutis, mida katsetan) seemned, lilledest astrid ja gasaaniad. Kurgiga veel ootan, kuid lilleseemneid mis maha panemist ootavad on veel hulgim.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul küsimus võõrasemade kohta, katsetan esimest aastat. Külvi tegin märtsi alguses, praegu ajavad kolmandat lehte (ei tea täpselt, kuidas neid nimetatakse). Aga hakkavad venima. Kas võõrasemasid tuleb ka ümberistutada (külvasin hõredalt, niiet kasvuruumi on)? Või kuidas nendega edasi toimetada?

Lisaks on üleval 4 sorti tomateid (rõdutomat tiny tim, kasvuhoonesse lähevad Erk, Mato ja kobartomat).

Ja mõned nartsissisibulad jäid eelmine sügis maha panemata. Aga juba on rohelised otsad väljas. Ei tea, kas võib õuevaasi istutada või peaks selle lumesulamise ära ootma?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul 3 sorti päevalille, punast-kollast-oranzi kirsstomatit, salat, till nädal juba kastis.
Avamaale plaanis porgand, redis, sibul, piparmünt.

kingiti ka kirsstomatitaimed, mis 3-4 cm pikad. Ei teagi millal mulda pandi.

vähe ebatavalisematest asjadest on aspar, hirmsasti meeldib aga kasvatada ei ole senini õnnestunud (juurikast). Seekord proovin seemnest.

Kes oskab öelda valgustamise kohta? Salat on veidi välja veninud. Olen toppinud õhtuti väikest laualampi taimede juurde. Kas peaks pidevat valgust hoidma või pigem pole mõtet?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eile valmistasin ette terrassikastid maitserohelisele – tüümian, estragon, basiilik, pune, till, petersell, kurgirohi, sidrunhein, salvei.

Samuti panin \”likku\” tomatiseemned (Striped Stuffer). Ülejäänud kasvatab ette mu ema ja Goji seemned.

Piprad (Bhut Jolokia, Habanero Chocolate, Trinidad Moruga Scorpion ja üks tavaline mahedam t¨illi) aretavad juba esimest pärislehepaari (maas ca kuu).

Ja potti läks eile lisaks maitserohelisele ka Ameerika safran – lill, mille tolmukaid saab kasutada safrani aseainena.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päris pidev valgus ei tohiks olla, mul on kuskilt meeles, et 12 tundi ööpäevas on paras.

Mul on tomatid, piprad, mais, bakla¸aan, rebashein, võõrasemad, lõvilõuad toas taimelambi all; lillherned, saialilled, pruudisõled, rukkililled, astrid (aknaga) garaa¸is lillekastides; pastinaak, redis, porgand ja suvirõigas õues peenras kile all.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas maisi jaoks vara pole? ma ise ei ole julgenud veel panna, mäletan eelmisest aastast, et mais tärkas kiirelt, aga tahaks sel aastal värvilist suhkrumaisi proovida.
Lillkapsa kavatsen panna homme mulda.
Tomatid, t¨illid juba tärganud :)lobeelia-petuunia samuti.
Füüsaliga läks sel aastal hirmasati aega, aga lõpuks on mõni idu ikka väljas

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.03 18:39; 21.03 19:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei tea, kas on vara või kas üldse ette saab kasvatada (paki peal on kirjas, et otse mulda), aga ma mäletan mingist aastast, et tahtsin maisi hernekeppideks kasvatada, aga herned olid juba ammu pikad, kui maisi idanemiseks lõpuks piisavalt soe oli. Sellepärast proovin ette kasvatada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lugesin arbuusi kohta ülal -mulle tundub, et praegu on vara? Kas taimed kohutavalt välja ei veni, ise plaanin mai alguses arbuusi panna? Sama ka astrite kohta?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

eelmisel aastal kasvatasin arbuusi ja suht edukalt.Aga eelmisel aastal kasvas üldse kõik, mis maha sai pandud 🙂
Panin seemned aprilli alguses, meloni veidi hiljem.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.03 18:39; 21.03 19:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks nad mul natuke vara said-aga pole hullu teen ülekülvi,praegu uus laar mullas ja aprilli lõpus teen uue.. tugevamad ja suuremad taimed jätan alles…esimesed istutan mai alguses või keskel juba maha kui päikest ja sooja 15 kraadi lähedal juba on…kasv küll võib seisma jääda paariks nädalaks aga karastatult ja ettevalmistatud maaga ehk jäävad ellu küll-kõik sõltub siis kevadest

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on erinevad kirsstomatid ja paprika.Kurgi ja redise panen hiljem.Lilli ei viitsi küll ise kasvatama hakata.Ostan kui hooaeg tuleb mõned suvelilled maja ette potti.Lillepeenraid kui selliseid asju mu kodu ümber pole.Meeldib rohkem ilus muru kui lillepeenrad.
Kasvuhoone on ka pisike 2-3m2.Täiesti piisav.Ma jaman kasvuhoonega ka vaid seetõttu, et suurem laps tahab ise tomateid korjata.Kui meie maja eelmised omanikud poleks kasvuhoonet ehitanud ja siia jätnud, siis tõenäoliselt seda mina ei hakkaks ehitama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )


Esileht Kodunurk Mida olete te mulda pistnud?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.