Esileht Koolilaps Mida oma lastele süüa teete kui koolist tulevad kella 13.30 paiku?

Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )

Teema: Mida oma lastele süüa teete kui koolist tulevad kella 13.30 paiku?

Postitas:

Kas näksivad niisama midagi

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas kõik emad on kodused?

Ma ei teegi midagi süüa, tööl olen. Kui tahavad, siis ise teevad võileiba või söövad müslit või küpsetavad midagi.
Elu on näidanud, et eelmise päeva õhtusööki nad soojaks ei tee kahjuks.
Kui on suurem nälg, siis lähevad lähedal elava vanaema juurde sööma 🙂

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No enamus vanemaid on ju sel ajal tööl?
2. klassi lapsed, jõuavab koolist kl 14 ajal. Siis söövad võileiba, puuvilja, kama, kohupiima, meega kreeka jogurtit, müslit vms. Õhtusöök kl 18. Muna oskavad ka praadida.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ise vaatab mis tahab. Kurk, tomat, õuna on laual. Soe söök on ka pliidil. Vahest teeb endale ka midagi

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsel lõpeb u kella 12 ajal kool. Toon ta sealt oma töö juurde, meil on majas oma töötajatele mõeldud söögikoht – seal sööme sooja toitu ning pärast seda saadan ta koju.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Söövad seda, mida kätte saavad – võikusid, teevad kiirnuudleid jne. Laual on puuvilju – närivad seda jne. Vahest tuleb minule tööle, siis käime koos söömas.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kool kestab kella 14-ni ja siis antakse teist korda süüa. Alles peale seda tuleb laps koju ja enamasti ta enne õhtut siis ei söö. Vahel mõni jäätis või komm vms, kui isu on, aga need pole meil keelatud.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps jõuab koju kl 16.00. Ise jõuan töölt koju kl 14.00-16.00. Nii et soe söök on enamasti juba valmus või valmimas.
Teen:juurvija-singi vormiroogasid, kanakotletid on hinnas, kartuli-juustuvormi, erinevaid pastatoite (Bolognese jne),lihapalle ahjus tomatikastnes, pilaffi, kana-juurviljasuppi, seenehautisi, kala ahjus.
On suur asi, et mul on võimalik lapsele koolist tulles maitsvat ja sooja toitu pakkuda.

+6
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.09 10:30; 06.09 15:48; 06.09 19:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Külmikus on toit valmis, soojendab mikrolaineahjus ja sööb. Enamasti mõni supp. sööb ka kohupiima, võileiba, näksib juustupulkasid, näkileiba

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu 10-aastane laps soojendab eelmisel õhtul tehtud toitu või teeb endale ise midagi. Kui muud ei viitsi, siis sooje võileibu.
Koju jõuab ta kõige varem 16st, mina olen 18ni tööl ja jõuan umbes 18:45 kui jõuan varasema bussi peale.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üheksane käib tavaliselt kooli ja trenni vahel kodus ning soendab ise eelmise õhtu toitu, kui midagi järgi pole, siis teeb omletti, võileibu, pelmeene vms.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

On suur asi, et mul on võimalik lapsele koolist tulles maitsvat ja sooja toitu pakkuda.

Jah, see on tõesti suur asi, AGA…
Väga paljud (kodused) emad on hiljem, laste kasvades, ääretult solvunud, et nende panust ei hinnatud nende jaoks vääriliselt. Mu oma tutvusringkonnas on liialdamata kümmekond lapsevanemat (enamasti emad), kes kipuvad veel aastaid peale laste iseseisvumise korrutama ja rõhutama, kuidas nad tegid ja pingutasid, aga lapsed hiljem piltlikult öeldes ei andnudki medalit. Vastuoksa – on hoopis kuulda saanud nurinat, et mis sa poputad ja titeks pead, ei julge sõpru külla kutsuda – ema kogu aeg kodus passimas jne. Tiinekate värk jah, aga kunagi ei tea, mis neid häirima võib jääda.

Minu ema töötas kodus: nõukaajal oli see väga ebatavaline, aga tal oli selline võimalus (LUS’i poolt oma märkmeid, preparaate jm kodus korraldada, kaardistada, mõõta-kaaluda jne).
Loomulikult oli meilgi see kuulus “soe toit laual ja tuba puhas” teema. Sõime, olime tänulikud ja mingit traumat ei saanud , kuigi ausalt oleks vahel tahtnud, et teda poleks kodus olnud. Just see tunne, et tahan ise teha, ise hakkama saada, olen juba suur…
Nii karmi mälestust mul ei jäänu nagu kuulates tuttavaid, sest meil olid (ja on) emaga väga soojad suhted. Kuid siiski oli temagi veidi solvunud, kui vahel moka otsast kobisesin, et pole vaja, tahan ise jne.
Eks see kõik muidugi oleneb lastest ja vanematest ja suhetest üldse.

+5
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.09 13:46; 06.09 17:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps läks esimesse klassi ja ise olen väiksemaga kodus. Teen tavalist toitu, mis ennegi lõunaks oleme teinud. Kuna laped on koguaeg olnud kaasatud kodustesse toimetustesse siis oksab suurem ka ise lihtsamaid toite valmisatda. Plaan on hakata väiksemat tantsutreeni viima, seega peab ta paaril päeval ise endale söögi tegema. Ta tahab nendel päevadel ise teha, et mina ei teeks enne ära minekut valmis. Saab endale tehtud pasta, paneb makaronid keema, purustab blenderis pastakastme jaoks asjad ja valab kokku, oskab keeta ja praadida muna, sinna kõrvale lõigata tomatit, kurki, avokaadot jne. Oskab keeta kartulit, riisi, tatart jne. Millegi praadimine pole mingi probleem. Ma ei arva küll, et see minu kodus olemine oleks kuidagi liigne poputamine või laps tunneb, et nii titekas värk. Ta oskab just rohkem ise asju teha ja on iseseisvam, kui teised teama sõbrad. Juba vähemalt aasta on ta mõnel hommikul meile mehega kohvi valmis teinud ja endale tee, samuti katnud laua, et kõik saaks kohe hommikust sööma asuda. Väiksem (3a) tahab ka hirmsasti kõike võimalikku söögitegemisel ise teha ja luban ka, ise muidugi kõrval jälgides ja abistades aga oskab ja saab kasutada asju, mida teised temavanused ei tohi puutuda. Meil juba mõnda aega ongi suurem laps tahtnud mõne söögikorra ise valmistada ja keegi ei solvu selle peale, just uhke tunne on, et oleme kasvatanud hakkaja lapse.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.09 14:47; 06.09 21:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

On suur asi, et mul on võimalik lapsele koolist tulles maitsvat ja sooja toitu pakkuda.

Jah, see on tõesti suur asi, AGA…

Väga paljud (kodused) emad on hiljem, laste kasvades, ääretult solvunud, et nende panust ei hinnatud nende jaoks vääriliselt. Mu oma tutvusringkonnas on liialdamata kümmekond lapsevanemat (enamasti emad), kes kipuvad veel aastaid peale laste iseseisvumise korrutama ja rõhutama, kuidas nad tegid ja pingutasid, aga lapsed hiljem piltlikult öeldes ei andnudki medalit. Vastuoksa – on hoopis kuulda saanud nurinat, et mis sa poputad ja titeks pead, ei julge sõpru külla kutsuda – ema kogu aeg kodus passimas jne. Tiinekate värk jah, aga kunagi ei tea, mis neid häirima võib jääda.

Minu ema töötas kodus: nõukaajal oli see väga ebatavaline, aga tal oli selline võimalus (LUS’i poolt oma märkmeid, preparaate jm kodus korraldada, kaardistada, mõõta-kaaluda jne).

Loomulikult oli meilgi see kuulus “soe toit laual ja tuba puhas” teema. Sõime, olime tänulikud ja mingit traumat ei saanud , kuigi ausalt oleks vahel tahtnud, et teda poleks kodus olnud. Just see tunne, et tahan ise teha, ise hakkama saada, olen juba suur…

Nii karmi mälestust mul ei jäänu nagu kuulates tuttavaid, sest meil olid (ja on) emaga väga soojad suhted. Kuid siiski oli temagi veidi solvunud, kui vahel moka otsast kobisesin, et pole vaja, tahan ise jne.

Eks see kõik muidugi oleneb lastest ja vanematest ja suhetest üldse.

Ma ei ole koduperenaine, ma ju töötan kl 14.00-16.00.
Kasvatamatuid ja tänamatuid lapsi on nii töötavatel emadel kui ka koduperenaistel.

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.09 10:30; 06.09 15:48; 06.09 19:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei ole koduperenaine, ma ju töötan kl 14.00-16.00.
Kasvatamatuid ja tänamatuid lapsi on nii töötavatel emadel kui ka koduperenaistel.

Kaks tundi päevas pole just väga suur koormus, seega võiks pigem koduperenaiseks pidada küll, aga eu teinud ma seda enne ja ei tee nüüd ka. Lihtsalt tekkis küsimus – miks sa reageerid, kui ma tegelikult pole sind koduperenaiseks nimetanud? Ja kui oleksin, kas see tiitel oleks siis ebameeldiv? Olen pk kägude jutust aru saanud, et kodusolemine on just luksus, muda igaüks ei saa lubada.

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.09 13:46; 06.09 17:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei ole koduperenaine, ma ju töötan kl 14.00-16.00.

Kasvatamatuid ja tänamatuid lapsi on nii töötavatel emadel kui ka koduperenaistel.

Kaks tundi päevas pole just väga suur koormus, seega võiks pigem koduperenaiseks pidada küll, aga eu teinud ma seda enne ja ei tee nüüd ka. Lihtsalt tekkis küsimus – miks sa reageerid, kui ma tegelikult pole sind koduperenaiseks nimetanud? Ja kui oleksin, kas see tiitel oleks siis ebameeldiv? Olen pk kägude jutust aru saanud, et kodusolemine on just luksus, muda igaüks ei saa lubada.

See on mõeldud nii, et töötan kuni kella 14.00 või 16.00 – 6-8 tundi päevas.
Sinu komplekse koduperenaiste osas ei viitsi kommenteerida.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.09 10:30; 06.09 15:48; 06.09 19:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps läks esimesse klassi ja ise olen väiksemaga kodus. Teen tavalist toitu, mis ennegi lõunaks oleme teinud. Kuna laped on koguaeg olnud kaasatud kodustesse toimetustesse siis oksab suurem ka ise lihtsamaid toite valmisatda. Plaan on hakata väiksemat tantsutreeni viima, seega peab ta paaril päeval ise endale söögi tegema. Ta tahab nendel päevadel ise teha, et mina ei teeks enne ära minekut valmis. Saab endale tehtud pasta, paneb makaronid keema, purustab blenderis pastakastme jaoks asjad ja valab kokku, oskab keeta ja praadida muna, sinna kõrvale lõigata tomatit, kurki, avokaadot jne. Oskab keeta kartulit, riisi, tatart jne. Millegi praadimine pole mingi probleem. Ma ei arva küll, et see minu kodus olemine oleks kuidagi liigne poputamine või laps tunneb, et nii titekas värk. Ta oskab just rohkem ise asju teha ja on iseseisvam, kui teised teama sõbrad. Juba vähemalt aasta on ta mõnel hommikul meile mehega kohvi valmis teinud ja endale tee, samuti katnud laua, et kõik saaks kohe hommikust sööma asuda. Väiksem (3a) tahab ka hirmsasti kõike võimalikku söögitegemisel ise teha ja luban ka, ise muidugi kõrval jälgides ja abistades aga oskab ja saab kasutada asju, mida teised temavanused ei tohi puutuda. Meil juba mõnda aega ongi suurem laps tahtnud mõne söögikorra ise valmistada ja keegi ei solvu selle peale, just uhke tunne on, et oleme kasvatanud hakkaja lapse.

Laps kurnab ka ise? keev vesi ja esimese klassi laps..mina ei lubaks (kuna lihtsalt õnnetus võib jutuda..komistab nt)

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps kurnab ka ise? keev vesi ja esimese klassi laps..mina ei lubaks (kuna lihtsalt õnnetus võib jutuda..komistab nt)

Ise valab makaronid, riisi, kartulid jne. potist sõela (selline jalgadel kausi kujuga, hästi väikesed augud) sisse, mille paneb kraanikausi põhja ja siis valab tagasi potti. Ta on seda teinud juba kolm aasat kindlasti ilma minu abita ja kordagi pole ennast kõrvetanud. Alguses hoidsime koos potti ja valasime ja vaikselt hakkas ise harjutama. Selles suhtes, et siiani olen mina alati küll kodus olnud ja enamasti ka köögis muuid asju toimetanud. Komistada ei ole meil seal valamise juures kuskile ja laps kasutab alati ka kummist kuumakindaid. Teab ka seda, mis tuleb teha, kui on ennast ära kõrvetanud. Jah, ma tean, et teisi samavanuseid lapsi ei lasta pliidi ligigi aga sellepärast olengi mina juba lapsi varakult endaga kampa kutsunud, et nad saakisd kogemusi ja harjutaksid minuga koos pikalt-pikalt enne, kui peaks vajadus seda üksi praktiseerida olema. Et laps ei peaks näiteks 1-klasis koju tulles võileibadega leppima (minu laps ei söögi), vaid oleks võimeline endale ise ka normaalse söögi tegema. Kas lapsed siis võileibade kõrvale endale teed ka ei tohi teha, ka keeva vee valamine ju või tomatit-kurki leivale peale lõigata noaga (võib ju sõrme lõigata)?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.09 14:47; 06.09 21:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen ka õpetanud oma esimese klassi lapsed süüa tegema, saavad täiesti hakkama ohutusreeglite järgimisega. Aga enamasti nad siiski üksi kodus olles ei viitsi ilma sunnita midagi isegi soojendada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsed on ka osanud juba 7a endale makarone keeta või midagi pannil soojendada, kuid nad on nii padulaisad, et enne minu koju jõudmist eelistatakse ikkagi võileibu. Mis siis, et korralik söök ootab külmkapis soojendamist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps jõuab koju alles kell 17 paiku, trennipäevadel ka hiljem.
Tegu gümnasistiga.
Koolis on gümnaasiumiosa söögivahetund alles umbes sellel kellaajal, millele teemaalgataja viitas.
Nii et sellel kellaajal sööb ta alles koolilõunat.
Enne seda on jõudnud ühe korra ka puhvetis raha eest ühe sooja söögi süüa, sest muidu küll vastu ei peaks. Kui peale kooli veel trenn või mõni muu käimine on, siis sööb veel ühe korra linnas raha eest ühe sooja toidu.
Teismelise asi – kogu aeg on isu ja kõht tühi.
Aga kodus ikka enne kuut/seitset õhtul naljalt sooja sööki ei saa.

Soojendatud sööki meie laps ei armasta ja eriti ei viitsi soojendamisega tegeleda ka. Kuna meie peres mikrolaineahju ei ole (ega tule), siis saan temast tegelikult aru. Mõne toidu ahjus või pliidil soojendamine on suurem kunst, kui selle toidu algne valmistamine oligi.
Toidud, mida ta on valmis ise soojendama ja sööma, on lasnje, ahjupasta, ažuu ja chilli con carne. Aga ta oskab ise teha pastatoite, kanatoite, omletti, sooje võileibu, risotot, pizzat, pelmeene jne. Neid ja nende tooraineid on kodus alati igaks juhuks varuks. No kui peaks ootamatult kõht tühjaks minema ja kodus pole kedagi, kes korraliku söögi teeks kiiresti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsel on koolis umbes 11 paiku lõuna ja kui tal 13:30 kool lõpeb siis ta enamasti koju jõudes ei tahagi süüa. Ütleb, et isu pole ja sööb umbes kella 15 paiku.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsimus on ebaselgelt püstitatud: ei saa aru, kas ema on ise kodune või tööl ja teda huvitab, mida üks olevale lapsele söögiks ette valmistada.

Ise töötan kodukontoris ja saan alati söögi valmis teha selleks ajaks, kui koju tullakse. Vanemal lapsel oli sellest küll üsna suva, tema soov oli võimalikult palju rämpsu endale sisse ajada, mida meie kodus enamasti pole ja üldse oli ema kodusolek nõme, nagu juba eespool kirjeldatud. Nüüd elab teise lapsevanema juures.

Noorem seevastu peab korralikku sooja sööki vägagi oluliseks. Esimese asjana uksest tulles hõiskab, et mis süüa on. Kui saabub ootamatult varem või mul on väga kiire tööpäev ja teatan, et tehku endale üks soe võileib kõigepealt, siis vajub nägu kohe mossi. Ei ole äpu laps ja saab ise ka lihtsamad söögid tehtud, aga on lihtsalt öelnud, et niiii mõnus on, kui koolist tulles sooja söögiga oodatakse. Tegu siis 4. klassi tüdrukuga.

Kui midagi kiiresti vaja teha, siis tuleb tavaliselt puder (täisterahelvestest) või omlett köögiviljasalatiga või lihtsalt ahjus grillitud rohke lihaga viinerid ja salat kõrvale. Tihti segan eelnevalt valmis erinevad kausisalatid, mida mugav mis tahes ajal võtta (kartuli, makaroni, riisi, kodujuustu). Muidu ikka tavalised toidud: pasta juustu või singitükikestega, kartulipuder ja mingil kujul kala, kanarisotto, tatrapuder võiga, ahjuliha köögiviljadega, frikadellisupp, pannkoogid jms. Müsli on meil tavaliselt hommikusöögiks ja võileivad lähevad käiku siis, kui muud tõesti ei ole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Veidi OT, aga oma kooliajast on nii selgelt meeles, et teisipäeviti läks ema tööle alles lõunast ja tegi hommikupoolikul kodus söögi valmis. Kui mõnus oli tulla koolist ja vaadata kööki, et mis süüa on. Ja enamasti oli ta söögi kõrvale salatiks mulle porgandit riivinud, see oli mu lemmik 🙂

Vanem laps soojendab peale kooli omale eelmise päeva jääke, kui need talle meelepärased on. Või teeb omletti või sooja võileiba. Või sööb magusat.
Noorem läks nüüd kooli, esimesel nädalal olen ise kodus olnud. Ta on pool üks täiesti näljane olnud 🙂 Ilmselt pean ka õhtuti vaatama, et tal oleks korralik.söök, mida soojendada.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps läks esimesse klassi ja ise olen väiksemaga kodus. Teen tavalist toitu, mis ennegi lõunaks oleme teinud. Kuna laped on koguaeg olnud kaasatud kodustesse toimetustesse siis oksab suurem ka ise lihtsamaid toite valmisatda. Plaan on hakata väiksemat tantsutreeni viima, seega peab ta paaril päeval ise endale söögi tegema. Ta tahab nendel päevadel ise teha, et mina ei teeks enne ära minekut valmis. Saab endale tehtud pasta, paneb makaronid keema, purustab blenderis pastakastme jaoks asjad ja valab kokku, oskab keeta ja praadida muna, sinna kõrvale lõigata tomatit, kurki, avokaadot jne. Oskab keeta kartulit, riisi, tatart jne. Millegi praadimine pole mingi probleem. Ma ei arva küll, et see minu kodus olemine oleks kuidagi liigne poputamine või laps tunneb, et nii titekas värk. Ta oskab just rohkem ise asju teha ja on iseseisvam, kui teised teama sõbrad. Juba vähemalt aasta on ta mõnel hommikul meile mehega kohvi valmis teinud ja endale tee, samuti katnud laua, et kõik saaks kohe hommikust sööma asuda. Väiksem (3a) tahab ka hirmsasti kõike võimalikku söögitegemisel ise teha ja luban ka, ise muidugi kõrval jälgides ja abistades aga oskab ja saab kasutada asju, mida teised temavanused ei tohi puutuda. Meil juba mõnda aega ongi suurem laps tahtnud mõne söögikorra ise valmistada ja keegi ei solvu selle peale, just uhke tunne on, et oleme kasvatanud hakkaja lapse.

Oksab, laped, treeni, teama. Ise ka aru saad, mida kirjutad?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen veidi üllatunud. Kas teie lapsed ise süüa ei tee? Nt kergemaid asjugi(makaronid, pelmeenid jms)?
Mu 10a poeg teeb 2 sööikorda nt nädalas juba tervele perele ise. Ja hea meelega.
Teeb ahjuvorme, bolognese, hakkliha kastet, jms kergemaid toite juba 2-3a kindlasti.
Aga ma olen oma poegasi alati kaasanud kõikidesse tegemustesss, samuti abikaasa. Ei kasvata supinahku, kes ei oska isegi naisele minnes munagi keeta ja arvavad, et puhtad riided tulevad ise kappi!
Aga üldiselt olen enamus lapse kooliaja suht kodune olnud ja teen nii ise süüa, kui ka tema teeb endale.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )


Esileht Koolilaps Mida oma lastele süüa teete kui koolist tulevad kella 13.30 paiku?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.