Esileht Hobinurk mida on kõige kasulikum põllule istutada, et pärast müüa?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 50 )

Teema: mida on kõige kasulikum põllule istutada, et pärast müüa?

Postitas:

Mõtlesin, et võiks oma vanas põllukohas midagi kasvatama hakata, mida soovitaksite? Kartulit meie pere praktiliselt ei söö ja selle mahapanek ning sügisel võtmine oli minevikus üks suur ohkimine ja vaev teistele pereliikmetele.

Kahju vaadata niisama seismas. Millest sügisel kindlasti lahti saaks, mis oleks tulus?

+3
-3
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Spargel. Võid küsida mistahes hinda ja ikka saad kõigest lahti.

+5
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sõltub maa suurusest ka.
Väiksemale tükile paneks ma küüslauku või peipsi sibulat, suurema annaks mõnele põllumehele rendile, et kasutult ei seisaks.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõtlesin, et võiks oma vanas põllukohas midagi kasvatama hakata, mida soovitaksite? Kartulit meie pere praktiliselt ei söö ja see selle mahapanek ja sügisel võtmine oli minevikus üks suur ohkimine ja vaev teistele pereliikmetele.

Kahju vaadata niisama seismas. Millest sügisel kindlasti lahti saaks, mis oleks tulus?

Mille kasvatamine sind ennast õnnelikuks teeks? Kui paned midagi maha ja see teeb sind õnnetuks, sa ei tunne sellest rõõmu, siis mis vahet sellel on , kas see on tulus või mitte. Sa kaotad igal juhul ,kui sa pole kasvatamise ajal õnnelik.  Kõige olulisem on inimene ise. Inimesest peab kahju olema. Maad vaadates kahjutunnet tundes peaks vist kõigepealt arstile minema ja ennast korda tegema. Ja siis võib midagi maha ka panna, kui enam ei emotsioneeri maaga seotud küsimustes. Mina ise kasvataks musta sõstart.

+1
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

seeni võibolla

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sõltub maa suurusest ka.

Väiksemale tükile paneks ma küüslauku või peipsi sibulat, suurema annaks mõnele põllumehele rendile, et kasutult ei seisaks.

Peipsi sibul ei kasva mujal kui ainult Peipsi ääres, seega pole mõtet. Korduvalt kontrollitud mitmete inimeste poolt.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palju sul seda maad ka on siis? On olnud populaarsed maarjakased (maarjakase salmiline ja kirimustriline puit kuulub kümne maailma kalleima väärispuidu hulka), astelpaju, paljud istutasid suure hurraaga põllud täis…

Pakuks ka küüslauku, eesti küüslauku ikka müüa saad, aga küüslauk tahab väga rammusat maad ja väetamist, muidu saad ainult kribalad.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks alusta mulla analüüsiga, et teada saada mille kasvatamiseks muld üldse sobib.

Kui sul tehnikat endal maaharimiseks ei ole, siis labida ja kõplaga maitsetaimedest enamat raske toota. Aga kuhu ja kuidas neid müüa… Vajavad vist ka erilisi väetisi, teadmisi.

Kus see põld sul üldse asub, kas metsloomad kõike nahka pistma pääsevad juurde?

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sõltub maa suurusest ka.

Väiksemale tükile paneks ma küüslauku või peipsi sibulat, suurema annaks mõnele põllumehele rendile, et kasutult ei seisaks.

Õige peipsi sibul pidavat kasvama vaid peipsi ääres. Kuskil Kohilas seda kasvatada on mõttetu.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pane mets. Näiteks kuuse-männi või kaseistikud. Lapselapsed tänavad.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis küsimus see on, muidugi rahapuu. Kus kandis see maa sul muidu on?

+10
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui juba kartulivõtt on vaev ja ohkimine, ei ole küll mõtet midagi panna. Kartul on üks lihtsamini kasvatatavaid köögivilju üldse. Ülejäänu – vaat see on vaev ja ohkimine. Parem rendi maa päris põllumeestele välja.

+18
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sõltub maa suurusest ka.

Väiksemale tükile paneks ma küüslauku või peipsi sibulat, suurema annaks mõnele põllumehele rendile, et kasutult ei seisaks.

Peipsi sibul ei kasva mujal kui ainult Peipsi ääres, seega pole mõtet. Korduvalt kontrollitud mitmete inimeste poolt.

Kasvab küll. Maitseomadusi ma ei võrdle, aga täiesti normaalsed sibulad tulevad.
Toome üle aasta Peipsi äärest sugulaste käest tippe ja paneme Kesk-Eestis maha.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kanepit.

Okei, nali. Mul tegelikult ei ole aimugi. Ma lihtsalt tahtsin seda tobedat vastust panna.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kanepit.

Okei, nali. Mul tegelikult ei ole aimugi. Ma lihtsalt tahtsin seda tobedat vastust panna.

Siis pigem juba mooni, kanep ei kasva Eestis välitingimustes (vähemalt mitte see, mida sina vist mõtlesid) 😉

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kanepit.

Okei, nali. Mul tegelikult ei ole aimugi. Ma lihtsalt tahtsin seda tobedat vastust panna.

Siis pigem juba mooni, kanep ei kasva Eestis välitingimustes (vähemalt mitte see, mida sina vist mõtlesid) ????

Õige! Siis ma muudan vastust! Mooni, kasvata mooni! Need on ilusad ka.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kartulit on ju just kõige kergem põllukultuuridest kasvatada, kui pole omal tehnikat ja peab ise kõik käsitsi tegema. Ma kaevan maa labidaga läbi (permakultuuri katsetada pole veel jõudnud), panen maha, 2x suvel rohin ja võtan üles. Pole nagu eriline vaev. Odavam on muidugi poest osta, aga enda kasvatatud on maitsvam (puhtam ka) ja panen nii palju, kui viitsimist on, teades, et midagi ei juhtu, kui see mul suvel siiski umbrohu alla mattub ja sügisel eriti saaki ei saa või pole mahti üles võtta. Kes raha tahab teha, võib eriti varajast kartulit kasvatada. Looritamise ja muu taolisega on tegemist, kuid kilo maksab vähemalt 4-5 eurot ja ostjaid jagub.

Kui suur see maatükk on? Ja mida on viitsimist teha? Kui on suurem maatükk ja metsa ei taha, siis rendi välja. Mina välja enam ei rendi, sest mulle ei meeldi see mürgitamine. Traktorist rentnikul kah selline, et “aga metsa ääres ju tuult pole”, ehk ta ei suuda ise tuvastada, millal on ilm sobilik pritsimiseks ja millal mitte. Alati ei saa traktoristi telefonitsi kätte ka, nii et pole kasu rentnikulegi helistamisest. Ma külvasin sellele maale hoopis kõrrelisi ja liblikõielisi ja kasutan edaspidi heinamaana. Toetused katavad niitmise ja seemnete kulu, seni on ka maamaksu kulu katnud. Kui hein õnnestuks maha müüa, saaks mingit tulu isegi.

Aga selle osa, mida põllumaana säilitada tingimata ei taha, paneksin mina küll metsa alla. Haava saab juba 15-30 aasta pärast rahaks teha, okaspuud jäävad järgmisele põlvele.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kanepit.

Okei, nali. Mul tegelikult ei ole aimugi. Ma lihtsalt tahtsin seda tobedat vastust panna.

Siis pigem juba mooni, kanep ei kasva Eestis välitingimustes (vähemalt mitte see, mida sina vist mõtlesid) ????

Kanepit on mõttekas siis kasvatada, kui on ikkagi arvestatava suurusega põld ja tehnika selle harimiseks. Seemne- ja õlikanepit siis, sellist, mida Eestiski on traditsiooniliselt kasvatatud ja millest keegi pilve end tõmmata ei saa. Kiukanepile ei pruugi ostjat leida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Rabarber. Kurk. Vb ka loomasööt.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuhu ja kellele sa müüd? Kas minimaalnegi tehnika on põlluharimiseks olemas? Maa vaja ju ette valmistada, pärast ikka mingi hooldus. Kui praegu seda kõike ei tea, siis ei tasu ette võttagi. Anna maa parem rendile.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nüüd pidavat mustpässik moes olema, aga selleks peab vist kõigepealt puid kasvatama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kartulit on ju just kõige kergem põllukultuuridest kasvatada, kui pole omal tehnikat ja peab ise kõik käsitsi tegema. Ma kaevan maa labidaga läbi (permakultuuri katsetada pole veel jõudnud), panen maha, 2x suvel rohin ja võtan üles. Pole nagu eriline vaev.

Mul hakkas igalt poolt valutama juba selle koha peal “ma kavan maa labidaga läbi”…

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma külvasin sellele maale hoopis kõrrelisi ja liblikõielisi ja kasutan edaspidi heinamaana. Toetused katavad niitmise ja seemnete kulu, seni on ka maamaksu kulu katnud. Kui hein õnnestuks maha müüa, saaks mingit tulu isegi.

Võhikuna küsin. Kas heinamaa tegemiseks – külvamiseks ja niitmiseks antakse toetust? Miks?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kui teada saad, siis ütle teistele eesti põllumeestele ka. Muidu veavad siin ots otsaga eurotoetuste najal end välja.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis küsimus see on, muidugi rahapuu. Kus kandis see maa sul muidu on?

Appi, kui lame.

0
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma külvasin sellele maale hoopis kõrrelisi ja liblikõielisi ja kasutan edaspidi heinamaana. Toetused katavad niitmise ja seemnete kulu, seni on ka maamaksu kulu katnud. Kui hein õnnestuks maha müüa, saaks mingit tulu isegi.

Võhikuna küsin. Kas heinamaa tegemiseks – külvamiseks ja niitmiseks antakse toetust? Miks?

Antakse jah. Ja kohe mitut erinevat on võimalik saada, olenevalt mida külvata ja kuidas maatükki hooldada. See toetus pole ekstra niitmiseks ja külvamiseks, vaid pindalapõhiselt ja ise majandad. Toetuse saamise eelduseks on, et hooldad maad teatud nõuetele vastavalt ja niidad teatud ajavahemiku jooksul. Miks seda tehakse? Eks samal põhjusel kui igasuguste põllukultuuride puhul – et meie põllumees oleks konkurentsivõimeline, sest mujal ka makstakse toetusi. Lisaks on riigil ja euroliidul huvi, et oleks teatud tüüpi rohumaid vähemalt mingi teatud pindala jagu, et oleks põllulindudel ja  -loomadel, putukatel (tolmeldajad) kuskil elada jne.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kui maa on sobiv, siis paneksin küüslaugu. Sellega pole palju jama ja lihtne kasvõi oma linnaosas ülejääk maha müüa.

Ja kuna viljavaheldus vajalik, siis paari aasta pärast võid muud proovida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Õige! Siis ma muudan vastust! Mooni, kasvata mooni! Need on ilusad ka.

Politsei tuleb oma kombainiga ja aitab sul koristada ka 😀

Kas läheduses pole põllumeest-lehmakasvatajat, kellele kas vilja-, heina- või peedimaaks see rendile anda?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jõulukuuski ei ole siin veel pakutud – samal sügisel muidugi midagi müüa ei ole ja istutusmaterjal on kallivõitu, aga niisugust mullatööd nagu kartulitega pole vaja teha. Istikute pügamine on vaja küll selgeks õppida, aga riske on vist ikka vähem kui sibulaga. Küüslauk on kahjuritele ja haigustele vastupidavam kui sibul, aga tema väetamine on üpriski täppisteadus. Astelpajuga on nii, et paarkümmend aastat tagasi said rikkaks need, kes istikuid kasvatasid. Istanduste rajajad on neid nüüd järjest likvideerinud või hooletusse jätnud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kanepit.

Okei, nali. Mul tegelikult ei ole aimugi. Ma lihtsalt tahtsin seda tobedat vastust panna.

Siis pigem juba mooni, kanep ei kasva Eestis välitingimustes (vähemalt mitte see, mida sina vist mõtlesid) ????

Õige! Siis ma muudan vastust! Mooni, kasvata mooni! Need on ilusad ka.

Mooni muidugi, siis saad nendelt ennast põllul pildistavatelt totudelt lillede tallamise eest raha küsida

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 50 )


Esileht Hobinurk mida on kõige kasulikum põllule istutada, et pärast müüa?