Esileht Ajaviite- ja muud jutud Mida on sulle andnud magistriõpingud?

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Mida on sulle andnud magistriõpingud?

Postitas:
Kägu

Küsimus neile, kel on magistriharidus või püüdlevad selle poole – mida see teile andnud on? Suuremaid võimalusi tööturul? Paremat palka?
Ise plaanin sügisest tagasi kooli minna – kaks aastat tagasi lõpetasin baka. Olen ise ettevõtja….tööd võiks rohkem olla, kuid head klienti on väga raske saada. Erialalt olen raamatupidaja ja töötan ka samal erialal. Oma töö mulle meeldib. Õpingute vastu on aga abikaasa, kes küsibki, et mis see sulle annab. No esiteks annab teadmisi, avardab silmaringi, saan erinevaid kontakte, kohtun toredate inimestega….ja mulle meeldib õppida. See vist on kõige tähtsam aspekt ja tunnen et saab nüüd, kui lapsed on juba suuremad õppida hästi ja parematele tulemustele, mitte end kuidagi läbi lohistada, et asi lihtsalt tehtud saaks. Töökoormust on ka suhteliselt vähe, et õppimiseks jääks aega täitsa parajalt.
Aga abikaasa seisab vastu – tema jaoks mõtetu raha raiskamine. Muidugi, 3200 eurot on suur summa….aga ma saaksin seda endale siiski lubada….muidugi pere arvelt st. kuskilt otsast tuleb siis püksirihma koomale võtta. Mida teha ja kuidas otsustada?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

RE: Mida on sulle andnud magistriõpingud?

Aga miks tasulisse lähed? Meil ka tasuta kohti olemas ülikoolides?!

Endal andis magistrikraad parema töökoha ja palga muidugi, rohkem võimalusi tööturul. Nüüd juba teen teist magistrit (olin kodus olnud lastega 3 aastat ja siis tundsin, et vaja jälle nö inimeseks hakata :-)) ja ma olen jällegi tasuta kohal. Lisakulu on ainult nii palju, et lapsehoidjat vaja.

Isiklikult olen seisukohal, et ükski haridus ei jookse mööda külgi maha.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Just, ükski haridus ei jookse mööda külgi maha. Minu erialal annab magistrikraad mu oskustele kaalu juurde, st see MA on kasulik ära märkida, viitab sellele, et ma olen spetsialist, mitte n-ö hobikorras tegutseja. Ja see omakorda annab võimaluse oma valdkonnas minu tööst huvitatuid leida.
Seda küll, et katsu saada tasuta kohale. Sinu õpingud peavad olema perega kokku lepitud, sest tahavad pühendumist ikka ning kuidas sa seda vastu tahtmist teed? Ma lõpetasin ka nominaalajaga tänu perele, kes tuletas meelde, et planeeritud oli ju niimoodi.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

kahjuks kaugõppijatele tasuta kohti ei ole, statsionaaridele küll.

Please wait...
Postitas:
Kägu

no minul on magister näiteks takistanud töökohta leida, kuna tegin selle kohe baka järel
tööd otsima hakates lihtsamale tööle ei võetud, et üleharitud, keerulisemale tööle ei võetud ka, sest polnud töökogemust….
lõpuks ikka midagi leidsin, aga palk on 620 euri

Please wait...
Postitas:
delta

Øppida ei ole kunagi hilja ja kui motivatsiooni selleks on, siis æra lase ennast teistest heidutada!

Ma ei ole kunagi plaaneerinud oma elu pikalt ette, samas pæris yhepæevaliblika elu ei ole ka elanud.
Tegin magistri, sain haridusele vastava tøø, edenesin ja siis sai abikaasa pakkumise, millest oleks rumal olnud keelduda. Kolisime Norrasse, uus maa, uus ymbrus, uued inimesed… Uus keel.

Ent, saan øelda, et tænu haridusele olen saanud tøøkoha, mis mind rahuldab ja ehk ka vøimaldab arendeda erialaliselt.
Kui ei oleks jaksanud teha magistrit, siis vaevalt oleks tøø leidmine (erialaline, siis) siin lihtne olnud, sest tøøtuid, keskharidusega- vøi kesk-eri haridusega, norralasi (ræækimata vælismaalastest) on siin kyllalt, ent suhteliselt væhe (vaadates rahvaaruvu) on siis magistrit teinuid inimesi, seega…:)…
ALATI tasub investeerida endasse!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Õppelaenu võlgnevuse…
Bakaga suurt vahet ei ole, samal tööl ikka.
Nojah veidi rohkem tean asjadest ja veidi ülbem olen ka.

Please wait...
Postitas:
vahtra_leht

Võimalik, et asi on minus aga minule ei andnud magister peale diplomi otseselt absoluutselt mitte midagi. Tegin programmi läbi ja kõik, sain diplomi kätte. Targemaks nüüd küll ei saanud. Aga tunnistan, et ma tegingi seda ainult diplomi pärast. Ei otsinud ma peale lõpetamist paremat tööd ega küsinud palka juurde. Sain lihtsalt diplomi taskusse ja küll see kunagi kasuks tuleb.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui hakkasin väljapoole Eestit töökohta otsima, siis ikka väga paljud tööpakkumised võis kõrvale lükata kui MA pole.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mulle andsid kaks huvitavat aastat ja töökoha, mille eelduseks oli magistrikraad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ei ole siiani aru saanud, kuidas bakat(3 a) üldse kõrghariduseks peetakse. Magister on lihtsalt päris- kõrghariduse kinnitus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

magistrantuur andis ikka palju sügavamad ja spetsiifilisemad teadmised erialast kui baka. baka oli nagu keskkooli pikendus, magistrantuur nagu ülikoolis käimise sissejuhatus ja nüüd siis olen enda meelest õige üliõpilane.
väljavaadete kohta tööturul ei oska veel midagi kommenteerida, sest baka ajal võeti mind tööle, milleks mul polnud ei nõutud haridust ega töökogemust, peale magistrit läksin aga kohe edasi õppima. praegu vaatan küll vaikselt erinevaid töökuulutusi ja usun, et nii mitmelegi poole tasuks kandideerida, aga ma ei saa endale täiskohaga tööd lubada – kaks väikelast, kes lasteaiakohata ja täiskohaga doktorantuur võtavad oma aja.

magistrikraad on kasuks pea igal erialal, nii et kui huvi ja võimalust on, siis miks mitte?
kas Su mehel hobisid ei ole? miks ei võiks õppimine olla Sinu hobi?

Please wait...
Postitas:
Piibuga naine

Laiad teadmised valitud erialal, avardanud silmaringi, õpetanud analüüsi ja sünteesi, suure lugemuse. Kuna magister pole seotud pareguse tööga mitte kuidagi, siis see magister on MINU enda jaoks olnud oluline.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tahan veel lisada, et peale keskkooli õppima minek oli selline, et no peab minema, keskharidusega üksi on vähe peale hakata. Aga eks siis ikka oli palju segajaid ja ei viitsinud jne. Lõpetasin muidugi ära, suht korralike hinnetega, aga ma ei näinud eriti vaeva selleks.

Magister on aga selline, kus ma juba tean, et vot see on minu enda jaoks… ma tahan ja mul on vaja seda ning st et ma olen huvitatud õppimisest ja ei löö mütsiga. Esimese magistri tegin täiskohaga töö kõrvalt, magistriõpingud olid ka statsionaaris. Tööandja oli õnneks mõistlik.

Praegust teist magistrit teen kahe väikese lapse (3a ja 1a) kõrvalt ning lisaks käin ka tööl. Magister jällegi statsionaar ehk päevaõpe. Kui tahta, saab kõigega hakkama.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mulle andis magister palju kasulikke erialaseid teadmisi (palju huvitavamad loengud kui bakas), hea praktikakogemuse, mitmeid kasulikke tutvusi ja meelepärase töö (veidi enne õpingute lõpetamist). Minu erialal on bakast vähe, nõutaksegi üldiselt siiski magistrit.

Lisaks olen arvamusel, et õppimine tuleb alati kasuks.

Kas su mehel on magistrikraad? Sõbrannade puhul on tähele pannud, et õpingute vastu on eelkõige need kaaslased, kel endal haaridust vähem. Ma ei tea, kas kardetakse, et naine saab liialt targaks või on seal mehelikkusega mingi seos, et ei taha kehvem olla vms.

Muidugi mine õppima!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Bakalaureuseõpingute ajal olin ma palju rohkem hajevil, sain oluliselt rohkem \”rahuldavaid\”, püüdsin kergemalt läbi saada jpm. Magistriõpingud võtsin ette alles 8 aastat hiljem (just värskelt lõpetasin). Minu jaoks olid magistriõpingud oluliselt nauditavamad igas mõttes- mul oli rohkema aega, loengud olid palju huvitavamad, kursusekaaslased olid küpsed ja huvitavad inimesed, mul oli endal suurem huvi antud temaatika vastu (töötan seotud valdkonnas). Magistritöö kirjutamine oli muidugi paras katsumus, aga seda uhkem ma olin head hinnet saades.

Igal juhul mine, kui sul see sisemine soov on. Mehele ei peagi rohkem selgitama, kui et sa tunned, et sul on seda arenemisvõimalust vaja. Küll saab aru.

Ja reaalse kasu poole pealt- eks sõltub valdkonnast. Minul näiteks on nüüd võimalik minna samasse valdkonda mõneks ajaks sta¸eerima välismaale. Ilma magistrikraadita mul seda võimalust olnud ei oleks.

Please wait...
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Mida on sulle andnud magistriõpingud?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.