Esileht Pereelu ja suhted Mida pakite mehele kaasa, kes läheb pikaks ajaks välismaale tööle?

Näitan 17 postitust - vahemik 31 kuni 47 (kokku 47 )

Teema: Mida pakite mehele kaasa, kes läheb pikaks ajaks välismaale tööle?

Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Palun pea sellele mehele ka loeng hügieenist. Olen nüüd mitu korda juhtunud lennukite peale, millega meie ehitustalendid koju tulevad. No sihuke lebra käib üle – kõik kuude jooksul välja higistatud soga ja ohtralt alkoholi + higi ja saast. Ei ole need pojakesed ennast kordagi pesnud ja oma riideid ka mitte. Ja täis nagu tarakanid.
Huvitav, mis tunne on naisel kellele sihuke haisukotist joodik pärast kahte kuud tuppa vajub? Peab ikka tõesti armastus olema, ma ütlen.[/tsitaat]

Need reisivad suuremjaolt ikka laevadega. See üks põhjuseid, miks ise eelistan ALATI lendamist, kuna puutun vähem kokku eelpoolkirjeldatutega. On olnud ebameeldivaid kogemusi, kus sellised kodanikud on patsatanud kõrvale istuma ja \”tutvuma\” ning eeldavad, et on jõuluvana kingikotist pudenenud kõige ihaldatumad kingitused.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Objekti pikkus on eeldatavalt 1,5-2 kuud.
Mida ja kui palju pakkida kaasa?
(Vabandan, kaasa esimest korda läheb nii kaugele)

Hügieeni tarbed, rätikuid 2tk.
Mida söögist pakite kaasa?[/tsitaat]
Eee… mis mehel viga on, et ta ise ei paki oma asju ega suuda välja mõelda, mis peaks kaasas olema?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ootan oma küsimustele vastust, mitte muid kommentaare.[/tsitaat]
Inimestel, kes eeldavad, et nii mehed kui naised on võrdselt võimelised oma tegude eest vastutama, on sulle täiesti võimatu teistmoodi vastata.
Iseasi, kui sa oleksid küsinud: mida pakite välismaale tööle minnes endale kaasa? Siis oleksid ehk normaalsemaid vastuseid ka saanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oma asjade pakkimine on elementaarne eneseteenindusoskus, mille peaks olema omandanud juba 8-aastane laps. Ma saan aru, et sa head soovides pakiks talle toidu kaasa, aga muud asjad no anna andeks tõesti 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ei, mul ei ole üldsegi paha tuju.
Lihtsalt eeldasin, et inimesed, kes siin on, oskavad lugeda. Ja aru saada, et soovitakse küsimustele vastuseid, mitte muud juttu.[/tsitaat]
Saidki oma küsimusele lausa IGASUGUSEID vastuseid. sulle lihtsalt ei meeldi enamus, sa tahad ise oma mehe kotti pakkida. Aga ilmselt ei oska ka sina seda teha ja tulid perekooli nõu küsima. Ehk võiksite koos alustada mõnest kodumaisest reisist, näiteks Saaremaale ja vaadata, kas jääte ellu. Norra on siiski külm maa ja kauge maa. Ja seal on inimesed, kes räägivad norramaa keelt.

Mul mees käis ka kunagi Soomes ja Rootsis tööl. Esimest korda läks, siis jäi enamik vajalikke asju kaasa võtmata ja ebavajalikke oli hulgim. Kannatas ära ja järgmine kord pakkis juba õigesti ja kott oli ka kergem. Tean, et suitsetajatel on kõige suurem mure suitsude kaasa võtmine, kuna need mujal tunduvalt kallimad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No küll jagub ikka seda va õelust ja kurjust.
Kui selles peres on niimoodi, et naine on ettenägelikum pool ja kogu aeg kaasapakkimistega tegelenud – las ta olla. See on selle pere elukorralduslik küsimus ning nõu paluti hoopis muus asjas. Kui meie pere läheb kuhugi, siis pakin ka mina ainuisikuliselt kaasavõetavad riided, hügieenitarbed, dokumendid. See on minu ülesanne ja vastutus. Samas, mitte iialgi ma ei tunne, et peaksin koristama/puhastama autot (mina olen peamine kasutaja) ja prügi viib ennast alati ise märkamatult välja ja kui keldrist on midagi vaja – no ma ei mäleta täpselt, millal ma seal üldse käisin – see on mehe rida.
Ja isegi, kui muidu teemaalgataja mees pakib oma asju ise, siis katsuge aru saada, et ehk nüüd on see situatsioon, et armastav naine tahab olukorda oma mehe jaoks võimalikult kergemaks teha ja viimane saab enne äraminekut keskenduda kiirematele/olulisematele asjadele, kui koti pakkimine. Ehk teeb korda kuuriukse, et koju jääv naine saaks kergemini puud toodud – ehk oli see enne mehe ülesanne? Korraldab autole viimasel hetkel üle vaatamist, hooldamist, et koju naisele jääks tingimusteta töökorras masin? Selliste valikute juures ma võiks seitse korda seda kotti kokku ja lahti pakkida 🙂
Asjast: kui ma ise läksin piiratud ressurssidega teise riiki, siis pakkisin kaasa:
purgisuppe (kole raske), pakisuppe, kartulipudru karbikesi/pakke, suitsuvorsti, hapukoort.
Teekonnale on hea kaasa võtta keedetud kanamune – säilivad kenasti.
Hapukoor ja suitsuvorst kannatavad ka reisimist temperatuuritalumise mõttes kenasti. Muude asjadega läheb vast keeruliseks. Konserve võib ka kaasa võtta, aga siis peab luup näpus uurima, millest need kokku on keeratud – kas on ainult lihalaadne mass või on natike liha ka pandud. Lihakonservi baasil saab teha lühikese leemega kartuleid, makarone konserviga ja ilmselt ka supi valmis keeta.
Jõudu minejale ja jääjale!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind huvitab, et kas inimene ei ole mitte kunagi iseseisvalt kodust ära olnud, kas või paar päevagi? Telkimas, kämpingus, kuskil laagris, kokkutulekul käinud? Pole udust aimugi, mida võiks kaasa võtta?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui see mees oleks kaitseväes käinud, ei oleks tal vaja lasta naisel oma reisikotti pakkida.

kõiki olukordi ei saagi ette näha. ootamatute olukordadega peab mees ise seal kaugel hakkama saama ja sestap peab ta ka ise oma kaasavõetavate asjade valiku tegema. lihtne vastutuse küsimus.
mis ei tähenda muidugi seda, et nõu ei võiks või ei peaks küsima. aga perekoole ei ole selleks õige koht. pigem peaks mees ise uurime nende käest, kes mujal sarnates oludes töötanud.
miks mitte tööandjalt või vahendajalt.
ei ole ta ju ainus ega esimene, kes sinna läheb.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.08 10:38; 14.08 10:40; 14.08 11:43; 14.08 12:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kas ma saan õigesti aru, et Sa võrdled paaripäevast telkimist paari kuuga võõral maal?
Neid asju EI ANNA võrrelda. [/tsitaat]

tegelikult annba võrrelda küll, just ses osas, et sellest, mida ISE kaasa pakid, sõltub SINU mugavus ja toimetulek.
kõik on kinni ikka kahe kõrva vahel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.08 10:38; 14.08 10:40; 14.08 11:43; 14.08 12:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Tuulelohe kirjutas:[/small]
[tsitaat]No küll jagub ikka seda va õelust ja kurjust.
Kui selles peres on niimoodi, et naine on ettenägelikum pool ja kogu aeg kaasapakkimistega tegelenud – las ta olla. See on selle pere elukorralduslik küsimus ning nõu paluti hoopis muus asjas. Kui meie pere läheb kuhugi, siis pakin ka mina ainuisikuliselt kaasavõetavad riided, hügieenitarbed, dokumendid. See on minu ülesanne ja vastutus. Samas, mitte iialgi ma ei tunne, et peaksin koristama/puhastama autot (mina olen peamine kasutaja) ja prügi viib ennast alati ise märkamatult välja ja kui keldrist on midagi vaja – no ma ei mäleta täpselt, millal ma seal üldse käisin – see on mehe rida.
Ja isegi, kui muidu teemaalgataja mees pakib oma asju ise, siis katsuge aru saada, et ehk nüüd on see situatsioon, et armastav naine tahab olukorda oma mehe jaoks võimalikult kergemaks teha ja viimane saab enne äraminekut keskenduda kiirematele/olulisematele asjadele, kui koti pakkimine. Ehk teeb korda kuuriukse, et koju jääv naine saaks kergemini puud toodud – ehk oli see enne mehe ülesanne? Korraldab autole viimasel hetkel üle vaatamist, hooldamist, et koju naisele jääks tingimusteta töökorras masin? Selliste valikute juures ma võiks seitse korda seda kotti kokku ja lahti pakkida 🙂
Asjast: kui ma ise läksin piiratud ressurssidega teise riiki, siis pakkisin kaasa:
purgisuppe (kole raske), pakisuppe, kartulipudru karbikesi/pakke, suitsuvorsti, hapukoort.
Teekonnale on hea kaasa võtta keedetud kanamune – säilivad kenasti.
Hapukoor ja suitsuvorst kannatavad ka reisimist temperatuuritalumise mõttes kenasti. Muude asjadega läheb vast keeruliseks. Konserve võib ka kaasa võtta, aga siis peab luup näpus uurima, millest need kokku on keeratud – kas on ainult lihalaadne mass või on natike liha ka pandud. Lihakonservi baasil saab teha lühikese leemega kartuleid, makarone konserviga ja ilmselt ka supi valmis keeta.
Jõudu minejale ja jääjale![/tsitaat]

asi pole ju selles, kes vajalikud asjad kokku korjab ja kotti pakib. minu silmis on küsimus selles, et TEADMINE, mida just TEMAL vaja läheb, peaks ikka mehel endal olemas olema ja seda teadmist siis ka naisega jagama.

ehk on teemaalgatus lihtsalt kehvasti sõnastatud aga praegusel kujul jätab see tõesti mulje, nagu emme saadaks tundmatusse vastustusvõimetut alalealist.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.08 10:38; 14.08 10:40; 14.08 11:43; 14.08 12:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas mees leidis tööotsa Norras, kui ta nii abitu on? Või otsisid sina talle selle töö? Kui vanad te olete? 16?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No mis ma siis nüüd kurja tegin?
Kas miinustamise tormi kutsus esile see, et ma teemaalgataja pere sisekorda hukka ei mõista? Ise jalga keldrisse ei tõsta?
Soovitan kaasavõetavate konservide koostist uurida? Või oh õudust – arvan, et konservist saab mitut erinevat toitu valmistada?
😀 😀 😀
Anna andeks teemaalgataja, et su teemat solgin. Aga kui koos esimestega samas noodis koos ei ulu, siis oled teisitimõtleja ja need kuuluvad teadupärast hävitamisele. Meenutab üht olnud-möödund riigikorda…
Ja miks hämmeldutakse selle üle, et kas naine teab,mida mees x-ajaühiku jooksul vajab? Mina tean küll, et igal hommikul ja õhtul vajatakse hambaharja ja -pastat. Pesemas käiakse ka iga päev. Kohati ka mitu korda päevas. Seda, kui tihti mees mingeid riideesemeid vahetab – seda tean ma ka ja kui tihti habet ajab või küüsi lõikab. See ei ole mingi haiglase nuhkimise tagajärg – lihtsalt koos elavad ja üksteist märkavad inimesed omavad teineteise suhtes ka mõningast tähelepanuvõimet. Ja peaksid omama ka head tahet ja abistamisvalmidust. Ja seda viimast ka küsimata ja palumata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Tuulelohe kirjutas:[/small]
[tsitaat]
Ja miks hämmeldutakse selle üle, et kas naine teab,mida mees x-ajaühiku jooksul vajab? Mina tean küll, et igal hommikul ja õhtul vajatakse hambaharja ja -pastat. Pesemas käiakse ka iga päev. Kohati ka mitu korda päevas. Seda, kui tihti mees mingeid riideesemeid vahetab – seda tean ma ka ja kui tihti habet ajab või küüsi lõikab. See ei ole mingi haiglase nuhkimise tagajärg – lihtsalt koos elavad ja üksteist märkavad inimesed omavad teineteise suhtes ka mõningast tähelepanuvõimet. Ja peaksid omama ka head tahet ja abistamisvalmidust. Ja seda viimast ka küsimata ja palumata. [/tsitaat]

see, et naine selliseid asju teab, ei pane imastama. küll aga tekitab hämmingut, kui naine tuleb seda OMA mehe kohta perekoolist küsima.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.08 10:38; 14.08 10:40; 14.08 11:43; 14.08 12:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Tuulelohe kirjutas:[/small]

see, et naine selliseid asju teab, ei pane imastama. küll aga tekitab hämmingut, kui naine tuleb seda OMA mehe kohta perekoolist küsima.[/tsitaat]
Vat ka niimoodi võib läheneda. Kuna endale oli teema teistpidi hingelähedane, siis keskendusin ainult toidu osale. Ja näedsa, ei ole ma isegi teiste kallal hammaste teritamise patust puhas.
Sallivust meile kõigile 😉

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lugesin neid vastuseid ja nüüd lõpuks ometi sain aru, miks muidu siin perekoolis on nii palju lahkumineku ja elatisraha teemasid.
Mina, muideks tõepoolest pakin mehe reisikotti. Õigemini vaatan-kontrollin üle, sest tema unustab pisiasju. Miks seda teen, sest hoolin ja muretsen ta pärast, et tal ikka kõik hästi oleks.
Seevastu mina ise ei tea, kus asub autoparandus, isegi seda ei tea, kus autos aknapesuvedelik sisse käib. Sest mees alati hoolitseb mu eest, muretseb, et mul kõik korras oleks.
Mitte selle pärast, et teine abita asjad tegemata jätaks. Küll saaks hakkama nii mees kui naine, kui vaja. Aga tore on teist aidata. Mulle meeldib mehe eest hoolitseda ja meeldib, kui mees minu eest hoolitseb ja teeb mu eest ära mehelikud pisiasjad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Tuulelohe kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ja miks hämmeldutakse selle üle, et kas naine teab,mida mees x-ajaühiku jooksul vajab? Mina tean küll, et igal hommikul ja õhtul vajatakse hambaharja ja -pastat. [/tsitaat]

Aga mees ise ei tea?
Samas mina näiteks ei tahaks, et mees otsustab, milliseid seelikuid, pluuse või kingi ma nüüd kaasa võtan nädal otsa kandma pean, ikka ise tahaks valida ju.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.08 11:08; 13.08 13:19; 14.08 13:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Tuulelohe kirjutas:[/small]

Aga mees ise ei tea?
Samas mina näiteks ei tahaks, et mees otsustab, milliseid seelikuid, pluuse või kingi ma nüüd kaasa võtan nädal otsa kandma pean, ikka ise tahaks valida ju. [/tsitaat]

Meenus, et ükskord käis meil külas pere, kus oli ka see naispakkija. Kui mehel midagi vaja oli, siis ta ütles naisele (a la, et mul on nüüd puhtaid sokke vaja) ja naine lidus kohe koti juurde ja tõi. Eriti mugav… Kuskilt läheb piir hoolitsuse ja ärakasutamise vahel.
Samas, kui mõlemale osapoolele sobib, siis oma asi, tassigu naine või igaks juhuks isiklikult kotid laevale, mis see minu asi on.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.08 13:08; 14.08 13:16;
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 31 kuni 47 (kokku 47 )


Esileht Pereelu ja suhted Mida pakite mehele kaasa, kes läheb pikaks ajaks välismaale tööle?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.