Esileht Kodunurk Mida pakkuda grillpeol?

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Mida pakkuda grillpeol?

Postitas:

Mida pakute teie grillpeol külalistele?
Igal grillpeol kus käinud olen on üks ja sama – kartulisalat ja shashlokk või grillvorst/viiner.
Tahaks natuke teistmoodi.
äkki on kellelgi pakkuda häid ideid/retsepte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tomati-kurgi-hiinakapsa salat. Maitsestad äädika, soola ja tibakese suhkruga, ning mingis(erinevas) marinaadis olevaid sisefilee tükke grillimiseks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ideaalne grillsalat on: tomat, kurk, võib panna täiteks hiina kasast, punane sibul õhukeste rõngastena, sinihallitusjuust, must pipar, soola soovi korral.

Viib alati keele alla 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Salat: ruccola, kirsstomatid, kurk, avokaado, punane sibul, peale tumedat balsamiäädikat
Liha: mees teeb ise suitsuribisid (rahva lemmikud) aga oleme teinud ka burgereid, lõhe, grill-liha
Lisad:
suvel kindlasti värske keedukartul tilliga + hapukoor tilliga (kastmeks)
shampinjoni nutsakud (maitsestad ära, tükike võid, fooliumisse ja grillile, tuleb väga hea)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täitsa hea on midagi ratatouille’ teemadel:
(hea on kohe süüa, aga külmalt salatina minu meelest ülihea):

Kuumutada potipõhjas sibulat (klaasjaks) ja küüslauku, siis panna potti purustatud tomatikonserv, lisada suuremateks kuubikuteks lõigatud bakla¸aan ja suvikõrvits. Maitsestada soola, pipra ja vahemere ürdiseguga. Et krehvtisem oleks,võib veel tomatipastat natuke juurde panna. Kui keemise ajal tomativedelikku liiga väheks jääb, võib tibakese vett lisada.

Mina olen vahel pannud enne suvikõrvitsat ja bakla¸aani potti suuremateks kangideks lõigatud porgandit ja/või seeni ka.

Selle saab kenasti eelmisel päeval valmis teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rukkola salat: rukkola lehed, kirsstomatid,värske kurk, mozzarella juust tükkidena, veidi varssellerit, oliivõli (mõjub hästi seedimisele minu meelest)

Hiinakapsasalat: hiinakapsas, tomat,kurk, sibulapealsed, palju värsket tilli, maitseained, oliivõli (hiinasalati asemele võib muidi muud salatit panna)

*kui ma nüüd ei eksi, siis peaks müügil olema brosüür \”grillroad\”, seal on päris häid asju

osta poest sampinjonid, puhasta, pintselda oliivõliga ja pane bambusvardasse, küpseta restil;)
Bambusvardad pista enne likku, siis ei kärssa need tule peal ära

Suvikõrvits: lõika nii 3-4cm viilud, pintselda oliivõliga, puista veidi soola, pista fooliumisse ja pane restile küpsema

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

http://rahvaraamat.delfi.ee/raamatud/parimad_grillroad_ja_lisandid/41826

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Grillida annab ka ka kala & köögivilju.

Fooliumis kalafilee sidruni & tilli & muude vajalikuna tunduvate maitseainetega? Täidetud paprikad grillil? Grillitud banaanid peekoniga? Grillitud suvikõrvitsad (ilma sidrunimahlata ära katseta)? Kartuli-porgandipakikesed grillil? Shampinjonid või portobellod sinihallitusjuustuga?

Salatiga jälle on see lugu, et haki, aga ära sega. Kurk, tomat, ananass, paprika, sibul, kyyslauk, mis iganes. Kastmetaoline asi kõrvale (suuremal jaol juhtudest kastmetaoline tekib hapukoore või kefiiri mõjutamisel soola, suhkru & sinepiga, äädika — kui grillitav ei ole äädikamarinaadis — või õliga variandid on ka võimalikud) & sega, kallis kylaline, ise oma salat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lihtne tuunikala-pasta salat ( väga lihtne):
Keedetud penned (pasta omal valikul),
kurk,
tomat,
sibul,
hiina kapsas (lõikan hästi peenikesed ribad),
tuunikala õlis,
kui kasutada tuunikala vees, siis tsipake oliiviõli,
natukene pipart või sidrunipipart ja soola.
Olen lisanud ka feta juustu, mis annab väga mõnus maitse salatile.

Punane Grill-liha:
Olenevalt lihast, mida kodus parasjagu on, tambin liha ära, maitsestan soola ja pipraga,
panen liha kaussi vaheldumisi sibulaga.
Pruunistan potis tomatipasta õlis, lisan keeva vee ja pressitud küüslaugu.
Kui on keema tõusnud, langetan kuumuse madalale tulele, lisan soola, pipra ja suhkru, soovi järgi kuivatatud maitserohelist, tsipake äädikat ja kallan marinaadi kuumalt lihale.
Ei tea, mida õppinud kokad asjast arvavad, aga selliselt on liha paari tunni pärast ilusti läbi tõmbanud ja grillilt tulnult maitseb super hästi 😛

Magustoiduks pakuks ilmselt jäätist, kui aega rohkem ja pidu planeeritum, siis küpsetaksin mõnda oma erilist kooki 🙂

Tegelikult on ikka grillpeo jaoks retseptivalik väga lai ja lase fantaasial ainult lennata 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

milleks sidrunimahl suvikõrvitsale?
meie 1 lemmik grillilisand on suvikõrvitsa viilud (piki lõigatud) mis veidi maitsestunud õlis ja yrtidega ning siis grillitud. lapse lemmik ka. ratatouille tyypi köögiviljad on hea lisand – nö soe salat. ja pannil kiirelt kuumas õlis läbi praetud kirsstomatid, peale raputada basiilikut ja soola. sellest hiinakapsa hullusest võiks yle juba saada – no pole sellel ju mingit maitset. salativalik on meilgi juba aastaringselt normaalne. [small]nyah nyah kirjutas:[/small]
[tsitaat]Grillida annab ka ka kala & köögivilju.

Fooliumis kalafilee sidruni & tilli & muude vajalikuna tunduvate maitseainetega? Täidetud paprikad grillil? Grillitud banaanid peekoniga? Grillitud suvikõrvitsad (ilma sidrunimahlata ära katseta)? Kartuli-porgandipakikesed grillil? Shampinjonid või portobellod sinihallitusjuustuga?

Salatiga jälle on see lugu, et haki, aga ära sega. Kurk, tomat, ananass, paprika, sibul, kyyslauk, mis iganes. Kastmetaoline asi kõrvale (suuremal jaol juhtudest kastmetaoline tekib hapukoore või kefiiri mõjutamisel soola, suhkru & sinepiga, äädika — kui grillitav ei ole äädikamarinaadis — või õliga variandid on ka võimalikud) & sega, kallis kylaline, ise oma salat.[/tsitaat]

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tomati-kurgi-hiinakapsa salat. Maitsestad äädika, soola ja tibakese suhkruga, ning mingis(erinevas) marinaadis olevaid sisefilee tükke grillimiseks. [/tsitaat].
Ära tapa hiina kapsast äädikaga. Sega kaste: õli, sidrunimahl, sinep, mesi

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

väga maitsvad on täidetud väikesed suvikõrvitsad. Lõikad suvikõrvitsa pikuti pooleks, uuristad tühjaks paadiks.

täidiseks näiteks hakitud sibula, tomati ja sellesama suvikõrvitsa segu (enne läbi kuumutatud, kui soovid vürtsi, siis maitsesta lisaks soolale-priprale-ürtidele ka t¨illipulbriga), krevetid ja fetajuust. täidad suvikõrvitsad ära ja paned grillile.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]mabam kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
.
Ära tapa hiina kapsast äädikaga. Sega kaste: õli, sidrunimahl, sinep, mesi
[/tsitaat]
Hiina kapsast ei saa tappa, ta on oma olemuselt juba surnud (maitsetu põhk). Aga sinu kastmevariant on hea, see sobib väga erinevatele värsketele salatitele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]mabam kirjutas:[/small]

Hiina kapsast ei saa tappa, ta on oma olemuselt juba surnud (maitsetu põhk). Aga sinu kastmevariant on hea, see sobib väga erinevatele värsketele salatitele.[/tsitaat]

aga mulle maitseb!
hiina kapsas nimelt.
täna just tegin, täiesti tavaline salat: hiina kapsas, tomat, kurk, paprika (kollane), punane sibul, oliiviõli, sool, pipar.
äädikat, sidrunimahla ega muud sellist mina ei pane, sest mu meelest on tomat juba küllalt happeline.
sõin seda salatit korraga vist pool kilo ära, lihtsalt niisama, nii hea.

teine hea ettepanek siin eespool oli hakkida salatiained valmis ja panna lauale eraldi. selle nipi ma katsetan kindlasti ükspäev ära. minu oma lapsed on sellised, et paljusid segatoite ei armasta, aga eraldi neidsamu asju söövad küll. äkki külalistelegi meeldib nii.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult tasub soetada aeda ühe rauaga elektripliit ja teha pannkooke. Väga huvitav (ja soodus) on grillida ürdiõlis immutatud lavashi, aga võib ka tavalist leiba-saia-sepikut

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tahad wow effekti siis tee desserdiks banaan shokolaadiga. Koori pikupidi ühe banaanipoole ära ja tee väikesed sisselõiked kuhu paned mõru shokolaadi sisse. Aseta grillrestile nahaga allapoole ja küpseta kuni shokolad on sulanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tahad wow effekti siis tee desserdiks banaan shokolaadiga. Koori pikupidi ühe banaanipoole ära ja tee väikesed sisselõiked kuhu paned mõru shokolaadi sisse. Aseta grillrestile nahaga allapoole ja küpseta kuni shokolad on sulanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )


Esileht Kodunurk Mida pakkuda grillpeol?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.