Esileht Ajaviite- ja muud jutud Mida pakkuda külalistele?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 49 )

Teema: Mida pakkuda külalistele?

Postitas:
Kägu

Olen alati külaliste puhul kimatuses mida panna lauale. Enamasti selline pisema istumise puhul, väike sünnipäev või nii, teen näiteks makaroni salatit ja midagi näksimist.
Seekord tulemas nii 12 inimest, väikestviisi nagu soolaleivakas. Mingit praadi ju tegema ei hakka. Mõtlesin et teen ühe võileivatordi, aga mis suupisteid veel lauale panna?
Tänud ideede eest 🙂

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

RE: Mida pakkuda külalistele?

kindel hitt on alati olnud juurikad dipikastmega (porgand, kurk, lillkapsas jms).

ja lavashirullid.

Please wait...
Postitas:
lükkatõmba

millisel planeedil te elate inimesed, makaronisalat on nii 80ndad. lava¨irullid on ka oma aja ära elanud.
ma ei mõista, miks praadi teha ei võiks? kui väga hilised külalised pole, võib ju vabalt õhtusöögiks kerget praadi süüa. mõned nädalad tagasi võõrustasin kümmet inimest koduse praega. keegi ei nurisenud, et külmlauda polnud, niigi said kõhud täis ja tort mahtus vaevu peale.
menüüs oli kana jogurtimarinaadis, stoovitud porgandid, keedukartul, kukeseenekaste, värske salat jääsalatist, tomatist, kurgist jne…
magusaks küpsetasin ja kaunistasin koogi, kohv loomulikult ja kõik.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Singirullid on ka väga head (sisu saad ise teha riivjuustust, majoneesist ja küüslaugust).

Isetehtud krõpsud lähevad hästi peale (laotad lavashilehe ajuplaadile, puistad veidi juustu peale ja lased ahjus helepruuniks, hiljem murrad tükkideks).

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]lükkatõmba kirjutas:[/small]
[tsitaat]ma ei mõista, miks praadi teha ei võiks? [/tsitaat]

Paljudel inimestel on näiteks nii väike kodu, et sinna söögilauda ei mahugi, eriti sellist, mille taha oleks võimalik kümnele külalisele kohad katta. Makaronisalatit ja näkse on võimalik aga süüa ilma nuga kasutamata, üks käsi jääb taldriku hoidmiseks ja teine kahvli jaoks.

Please wait...
Postitas:
talent

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]kindel hitt on alati olnud juurikad dipikastmega (porgand, kurk, lillkapsas jms).

ja lavashirullid.[/tsitaat]

Sry… aga kas see on selle aasta teema?

Lavashirullid ja dipikastmes juurikad…

Teemaalagataja, maini paari sõnaga ürituse iseloom, kaadri sugu ja vanus, peoeesmärk, ootused-lootused, inimeste arv, ilm- ja kellaaeg, mida ise asjalt ootad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tee üks magus ja üks soolane pirukas.

Please wait...
Postitas:
lükkatõmba

[tsitaat] [small]lükkatõmba kirjutas:[/small]

Paljudel inimestel on näiteks nii väike kodu, et sinna söögilauda ei mahugi, eriti sellist, mille taha oleks võimalik kümnele külalisele kohad katta. Makaronisalatit ja näkse on võimalik aga süüa ilma nuga kasutamata, üks käsi jääb taldriku hoidmiseks ja teine kahvli jaoks.[/tsitaat]mul pole ka suurt söögilauda, toidud olid köögis laual, kus igaüks omale prae taldrikule tõstis. istusime diivanil ja tugitoolides, taldriku sai toetada diivanilauale, kui vaja. ei ole just esinduslik, aga saime hakkama. ruumipuuduse tõttu pidin ise klaveritoolil istuma, aga sellegipoolest sai pidu peetud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No praad on ikka väga selline … vanatädi juubel. Praadi ja rosoljet ja sprotte ja makaroni salatit ja siis veel lõhet ja sinki ja et ikka kogu solk segamini oleks, siis veel kringel peale.
Tänapäeval tahavad inimesed suhelda, mitte ei tule pittu õgima ja kerged suupisted sobivad küll.

Please wait...
Postitas:
Kägu

olin suvel maal, kui õde helistas ja teatas, et neil äkktulek koos külalistega ja kas ma ei saaks kanasuppi ja õunakooki teha 🙂

tehtud sai. kõik kiitsid ja olid rahul. kuum tummine kanasupp klimpidega ja kodune kook. miks mitte?

Please wait...
Postitas:
lükkatõmba

[tsitaat]No praad on ikka väga selline … vanatädi juubel. Praadi ja rosoljet ja sprotte ja makaroni salatit ja siis veel lõhet ja sinki ja et ikka kogu solk segamini oleks, siis veel kringel peale.
Tänapäeval tahavad inimesed suhelda, mitte ei tule pittu õgima ja kerged suupisted sobivad küll. [/tsitaat]on suur vahe, kas praad on vanatädi juubelilt pärit, või kergemini seeditav variant.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Soov oleks teha külmlaud siis, pidu selline soolaleiva moodi. Hetkel ruumi puudus ja ilusat praelauda pole kuhugi sättida, kevadel läheb seinte lammutamiseks :)Seltskond selline vanuses 30-50 sekka mõned lapsemad ka.

Please wait...
Postitas:
nyah nyah

Palju pisikesi pirukaid & juurikad dipikastmega, ah?

Please wait...
Postitas:
Mutsamamma

tikuvõileibu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Juustuvalik.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]No praad on ikka väga selline … vanatädi juubel. Praadi ja rosoljet ja sprotte ja makaroni salatit ja siis veel lõhet ja sinki ja et ikka kogu solk segamini oleks, siis veel kringel peale.
Tänapäeval tahavad inimesed suhelda, mitte ei tule pittu õgima ja kerged suupisted sobivad küll. [/tsitaat]

Kedagi ei sunnita ju sööma. Ja mina pole kunagi mõelnud sellele, et mingid toidud elavad oma aja ära, nagu üks vastaja ütles, et makaronisalat on nii 80. Kuidas saab mingi toit moest ära minna 😀

Aga ma soovitan teemaalgatajale pott kuuma suppi ning kõrvale soolased ning magusad pirukad. Kui on ka veinijoojaid, siis juustuvalik ei tee kunagi paha (aitab eriti hästi sellisel juhul, kui veinivalikuga on puuusse pandud).

Please wait...
Postitas:
Kägu

mina teen alati midagi ühes stiilis, näiteks Itaalia köögi klassikat, bruschettad ja pasta. Või midagi indiapärast või erinevad quiche´id. Ikka sooja toitu ka, kui vähegi pikem istumine (v.a. sushiõhtul) ja no vanatädi juubelil pole küll kunagi selliseid toite pakutud. Kartulisalat, singirullid jms staff on igav ja oma kodus lauale selliseid toite ei pane. Kui toit peab olema mitte laua taga istudes söödav, siis sushi oleks ju ideaalne. Kui külaliste hulgas on kalavihkajaid, siis teeks erinevaid pirukaid ja mingit head värsket salatit sinna kõrvale. Magustoiduks näiteks trühvleid kohvi kõrvale. Ülilihtne serveerida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Loomulikult süüakse neid õnnetuid porgandiviile dipikastmega kui muud targemat pole 😀 Aga uskumatu, et seda endiselt soovitatakse.

Ma pakuks ka nagu siin eespool üks, et tee kas quiche või suurem lahtine plaadipirukas, kerge salat ja mõni hea kook. Või siis mina olen teinud erinevaid leivakatteid – hummus, pesto, feta-rukolakreem jne ning pakkunud koos lahtilõigatud või -rebitud värske lava¨iga (paksemaga, see purjetüüpi).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina teen sageli näiteks väiksed seemnerösti ruudud ja peale panen avokaadokreemi või krabikrabikreemi. Peale midagi kaunistuseks ka. Rösti äralõigatud ääred panen ahju ja pärast riivin parmesani peale ning panen tassi püsti. Dipiga on need viimased kõige suurem hitt. Ahjulava¨ on tõesti hea lihtne, aga mitte minu isiklik lemmik. Siis teen veel vahel keedetud tikukartulit toorvorsti ja toorjuustuga. See on meeste lemmik. ja värsked juurikad dipiga pole üldse mingi eilne teema vaid hea kerge vaheldus. Ahjaa, toorsinki mässitud pomelolõigud ka.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]millisel planeedil te elate inimesed, makaronisalat on nii 80ndad. lava¨irullid on ka oma aja ära elanud.
[/tsitaat]

Mina ei mõista jälle kuidas toit saab moest välja minna ?
Kas praad pole olemuselt mitte vanem kui makaronisalat, mis tõesti laineid lõi 80-ndatel 😀

Please wait...
Postitas:
Piibuga naine

Ohh seda talupoja tõust eestlase peenutsemist ikka küll – mingid toidud on moest väljas….

Please wait...
Postitas:
helje

Mulle meeldib see, et meie noored (ja nende seltskond) on taas tavalise kartulisalati tegemise avastanud. Lisaks teevad täidetud mune ja singirulle. Seal pole ju miskit keerulist. Siis juustuvalik koos viinamarjadega. Tükeldatud juurikad omatehtud dipikastmega ka. Röstsai sulatatudjuustukattega ahjust läbi ja need siis lõigatud väikesteks ampsudeks. Jne…
Ise tegin oma ühel tähtpäeval lasanjet (mitu lasanjevormitäit) koos \”vitamiinisalatiga\” ja magusaks omatehtud plaadikooki ja rullbiskviiti. Olen pakkunud ka lahtist pirukat, kohupiimakreemi ja puuviljadega korvikesi (neid lausa müügil ju eraldi, kui ise ei viitsi korvikeste tegemisega jamada). Kui oli vaja laste koolilõpetamiseks laud katta, siis tegin salatikorvikesi ja võileivatorti (seda tellitakse tihti pidulauale). No kui muidu ideid napib, siis võib ju vaadata namnami lehte või toidutare lehelt midagi leida. Jõudu tegijale!

Please wait...
Postitas:
Tiit Eru

pestorullid (lehttainas lahti rullida, pesto, juust v mida iganes peale, kokku rullida ja ahju).

¨ampinjoni-peekonirullid juustutäidisega. vabal valikul juust varre asemele seende, suitsupeekoni viil ymber, tikuga kinni ja ahju. see on alati täielik hit.

suured saiaviilud neljaks lõigata, ahju ja röstib natuke. samal ajal vahustada vahukoor, poole vahustamise ajal sisse sinihallitusjuust. kui saiad jahtunud, sinihallitusvaht peale ja need on ka olnud alati kõigi lemmikud. ylevahustamisest tuleks hoiduda ja juust tuleks ysna peeneks murendada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tee midagi, mida saaks näksida.
Mingi rõve rasvast nõretav praad on ikka ülimalt labane ja veel õhtul. Tänapäeval ei sööda enam õhtul sellist keretäit, et öösel ei jaksa ümber ka voodis pöörata.

Ja Tiit eru poolt pakutud suupisted on täpselt minu maitse. Lihtsad teha ja veel paremad keelele. Kiitus, Tiit

Please wait...
Postitas:
edhardy

[small]helje kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mulle meeldib see, et meie noored (ja nende seltskond) on taas tavalise kartulisalati tegemise avastanud. Lisaks teevad täidetud mune ja singirulle. Seal pole ju miskit keerulist. Siis juustuvalik koos viinamarjadega. Tükeldatud juurikad omatehtud dipikastmega ka. Röstsai sulatatudjuustukattega ahjust läbi ja need siis lõigatud väikesteks ampsudeks. Jne…
Ise tegin oma ühel tähtpäeval lasanjet (mitu lasanjevormitäit) koos \”vitamiinisalatiga\” ja magusaks omatehtud plaadikooki ja rullbiskviiti. Olen pakkunud ka lahtist pirukat, kohupiimakreemi ja puuviljadega korvikesi (neid lausa müügil ju eraldi, kui ise ei viitsi korvikeste tegemisega jamada). Kui oli vaja laste koolilõpetamiseks laud katta, siis tegin salatikorvikesi ja võileivatorti (seda tellitakse tihti pidulauale). No kui muidu ideid napib, siis võib ju vaadata namnami lehte või toidutare lehelt midagi leida. Jõudu tegijale![/tsitaat]

Just just 🙂
Meil oli kuskil kuu aega mingi maania, kus omatehtud kartulisalat oli kogu aeg kapis. Ja mehe tehtud meekook. Mina tegin kartulisalatit ja tema suure plaaditäie meekooki.
Peakski jälle salatit tegema. Sellest paremat lihtsalt pole.

Please wait...
Postitas:
Kägu

\”Moest väljas\”-toitudest rääkides: meil eelmisel nädalal külas olnud üdini chic seltskond ajas kahe suupoolega sisse kodust sülti, keedukartulit ja Põltsamaa sinepit, pärast kraageldi viisakalt moosiga purukoogi viimaste tükkide pärast.
Vot sulle siis moest välja läinud toite…

Aga teemasse:

[tsitaat]Soov oleks teha külmlaud siis, pidu selline soolaleiva moodi. Hetkel ruumi puudus ja ilusat praelauda pole kuhugi sättida, kevadel läheb seinte lammutamiseks :)Seltskond selline vanuses 30-50 sekka mõned lapsemad ka.
[/tsitaat]
Ma teeks ühe suure lahtise piruka. Muide, võid vabalt teha mõne moest läinud piruka (:P), näiteks sellist kapsapirukat juustuga: http://www.nami-nami.ee/recipe.php?q=detail&pID=7550
Magusaks teeksin samuti mingit plaadikooki, näiteks glasuuriga kohupiimakooki. Kasvõi sellist: http://www.nami-nami.ee/recipe.php?q=detail&pID=833
Lisaks üks kauss rohelist salatit (sisse jääkapsas, kurk jne + mingi kerge kaste)
ja teine kauss melonikuubikutega.
Joogiks teeksin mingit veinijooki, näiteks sellist: http://www.nami-nami.ee/recipe.php?q=detail&pID=1769
ja lastele kasvõi morssi.

Please wait...
Postitas:
lükkatõmba

sain teada, et praad peab olema tingimata rasvast nõretav, stiilis \”vanatädi juubel\”, samas kui makaronisalat tituleeritakse klassikuks? makaronisalat võib ju samuti rasvast nõretada. pigem juba kartulisalat, millel on potentsiaali ka maitsev olla.
räägib talupoeg. kas mõni on siin saks ja peab end paremaks? fafafa.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]millisel planeedil te elate inimesed, makaronisalat on nii 80ndad. lava¨irullid on ka oma aja ära elanud.
ma ei mõista, miks praadi teha ei võiks? kui väga hilised külalised pole, võib ju vabalt õhtusöögiks kerget praadi süüa. mõned nädalad tagasi võõrustasin kümmet inimest koduse praega. keegi ei nurisenud, et külmlauda polnud, niigi said kõhud täis ja tort mahtus vaevu peale.
menüüs oli kana jogurtimarinaadis, stoovitud porgandid, keedukartul, kukeseenekaste, värske salat jääsalatist, tomatist, kurgist jne…
magusaks küpsetasin ja kaunistasin koogi, kohv loomulikult ja kõik.[/tsitaat]
Issake-issake, jogurtimarinaadid on ju ammu moest ja sinu salatist ma ei räägigi. Makaronisalati puhul võib vähemalt nostalgiale või retrole panustada…

Please wait...
Postitas:
helje

Tüdrikud! Rahu, rahu! Niipalju kui perenaisi, niipalju ka maitseid. Ega muidu öelda, et mitu kokka ühe pliidi kõrvale ei mahu! Eks teemaalgataja saab juba mingi aimduse ka…

Please wait...
Postitas:
lükkatõmba

[small]helje kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tüdrikud! Rahu, rahu! Niipalju kui perenaisi, niipalju ka maitseid. Ega muidu öelda, et mitu kokka ühe pliidi kõrvale ei mahu! Eks teemaalgataja saab juba mingi aimduse ka…[/tsitaat]maitse üle ei vaielda, vaid kakeldakse.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 49 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Mida pakkuda külalistele?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.