Esileht Ajaviite- ja muud jutud Mida pakkuda külalistele?

Näitan 19 postitust - vahemik 31 kuni 49 (kokku 49 )

Teema: Mida pakkuda külalistele?

Postitas:
Tiit Eru

RE: Mida pakkuda külalistele?

aga kui valida prae v supi vahel, siis ma valiks supi. olen teinud supisynnipäevi. suur pajatäis nt eriti korralikku ja paksu seljankat. mmmm, suu hakkas nyyd vett jooksma…

Please wait...
Postitas:
Kägu

kui inimese ettekujutus praest on selline, et see saab olla ainult \”rasvast nõretav\” ja \”tänapäeval keegi praadi ei söö\”, siis ilmselt ei ole ta suurem asi kokk ja ei tea ega pea toidust suuremat. seega juurikatega dipikastme ja lavashirullide juurde jäämine ongi mõistlik.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]lükkatõmba kirjutas:[/small]

Mina ei mõista jälle kuidas toit saab moest välja minna ?
Kas praad pole olemuselt mitte vanem kui makaronisalat, mis tõesti laineid lõi 80-ndatel 😀 [/tsitaat]

Fakt on, et mõned on nn. moetoidud ja teised vajuvad unustustehõlma.
Kui mõningad aastad tagasi piiride avanedes ja teadlikuse tõustes hakkasid inimesed ka muud katsetama, kui kodune kotlett-kartul-koorekaste. siis sattusid ikka väga paljud eufooriasse ja pikki aastaid sai igal peol neid sinihallitusjuustuseid seeni ja caesari salatit. Makaronid nimetati kohe ümber pastaks ja hoia jumal, kui sa nuudel või sarveke kuskil ütlesid!
Isiklikult on kõriauguni neist wrappidest ja tuimkuivadest kanafileedest, lehttaignapirukatest ja toorjuustukookidest.

Ausalt, hea meelega sööks juba kartulisalatit ja kuuma sardelli sinepiga.

Please wait...
Postitas:
angel82

Meil on üks suur suupistehitt olnud veel selline asi, et võtame mingid head viinerid, keerutame lehttaignast riba ümber ja paneme ahju. Et siis nagu viineripirukad, aga vähema taignaga 🙂 Kauss tühjeneb alati väga kärmelt 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma olen teinud suure plaadipiruka hakkliha ja tomatiga, mis on kõigile väga maitsenud (see hakkliha ja tomat ei kõla küll kuigi peenelt, aga eks see üks itaaliapärane plaadipirukas on).

Olen teinud ka kanasalatit puuviljadega – koostisained siis suitsu- või grillkana, kurk, paprika, õun või pirn või mõlemad ja lisaks veel melon või ananass või virsik. Lisan pähkleid – kreekapähkleid või pistaatsiapähkleid ja salatikaste maitsestamata jogurt, majonees, sidrunimahl, sidrunipipar ja sool.

Lauale veel juustuvalik ja oliivid, ämma marineeritud seened. Lõpuks kook.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Olen alati külaliste puhul kimatuses mida panna lauale. Enamasti selline pisema istumise puhul, väike sünnipäev või nii, teen näiteks makaroni salatit ja midagi näksimist.
Seekord tulemas nii 12 inimest, väikestviisi nagu soolaleivakas. Mingit praadi ju tegema ei hakka. Mõtlesin et teen ühe võileivatordi, aga mis suupisteid veel lauale panna?
Tänud ideede eest :)[/tsitaat]Paar viina tuleks lauale panna.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ütleks ka, et juurviljad dipikastmega on muidugi hitt, kui suurt muud polegi.. Aga enamus inimesi neid ei puuduks kui toitu ka laual oleks.

Ja mingi toit ei saa ometi \”moest minna\”.. loomulikult võib teha makaronisalatit. Ja kasvõi pisikesi pirukaid ja kaneelisaiu suur hulk, soojalt-pehmelt on need head. Odavad ja kiirelt valmivad ka.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma teeks laadungi sushit. Õigemini neid makirulle erinevate täidistega. Täidab parajalt kõhtu ja on samas nagu snäki eest ka. Samuti ise tehes ei tule hind kallis. Kilost sushiriisist saad 3- 4 vaagnatäit:)))

Please wait...
Postitas:
Kägu

minule kõlas siinsoovitatust kõige ahvatlevamalt suur pajatäis kuuma ja tummist suppi – olgu see siis borsh või seljanka, hapukapsasupp või rassolnik – ja kõrvale ahjusoojad pirukad, meenuvad kohe Mooni maksa-vaarika (jajaa, uskumatu kooslus, aga kui maitsev!) ja suitsukala-hapukapsa pirukad, issandkuihead…magustoiduks võibolla jäätis või hoopis juustuvalik murakamoosiga, või veel midagi kolmandat, see pole enam oluline.

Please wait...
Postitas:
Rabakana

Minu söögiasjad on siin kuskil juba loetletud.
Paks seljanka.
Lehttaignast viineri-, juustu- ja kaneelipirukad.
Õuna- ja pirniviile ning mõni viinamari kah.
Koduseid küüslauguleivakesi võib teha.
Ja kui soolaleib, siis igaühele vähemasti pits viina ka arvestada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kõik siin teemas pakutu on hüva kraam, välja arvatud need toored juurikad dipikastmega.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]kindel hitt on alati olnud juurikad dipikastmega (porgand, kurk, lillkapsas jms).

ja lavashirullid.[/tsitaat]

mul ka üks tuttav arvab, et juurikad dipikastmega on juba aastaid tema sünnipäevalaual jube hitt… noh, kui muud laual pole, siis ei jää jah muud üle, kui neid närida… ja kuna see kui ainuke olemasolev söök ka ära süüakse, siis ta vist järeldabki, et kõigile jubedalt maitseb…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul oli hiljuti lapse sünnipäev ja tegin ka neid kuulsaid juurikakange, kuna olin kuulnud, et need nii minev kaup sünnipäevalaudadel. Ja ma vist ei eksi, aga mitte ühtegi juurikat ei puudutud. Põhjus ilmselt selles, et laud oli muud head ja paremat täis 🙂

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Mul oli hiljuti lapse sünnipäev ja tegin ka neid kuulsaid juurikakange, kuna olin kuulnud, et need nii minev kaup sünnipäevalaudadel. Ja ma vist ei eksi, aga mitte ühtegi juurikat ei puudutud. Põhjus ilmselt selles, et laud oli muud head ja paremat täis :)[/tsitaat]

Mul oli ka hiljuti lapse sünnipäev. Nimelt olnud laupäeval.
Poiss ise palus, et ma kindlasti teeksin ka porgandit ja värsket kurki dipikastmega. Mulle endale tundus see kogus üsna suur, mis lauale sai pandud. Kõik sai otsa.
Laual olnud toitudest jäi söömata kartulisalat (seda praktiliselt ei võetudki) ja pooled viinerid. Pakk sipse jäi ka järele.
Sellest võin järeldada, et meie kandis on teistsugused lapsed, kui teie kandis.

Aga enda toidulauast. Mina tavaliselt teen põhitoidusena ahjukala või küüslauguga pikitud kaelakarbonaadi. Kõrvale ahjukartulid ja värske salat fetajuustuga. Alati söövad külalised end ägisemiseni täis, kuna pidavat nii hea olema ja muud näksimisvärki tavaliselt ei jaksa enam keegi süüa.
Aga muidu mul laual lisaks erinevad salatid, täidetud munad, erinevad pähklid, juurikad dipikastmega (need süüakse ka tavaliselt ära), marineeritud seened, marin. kurk, erinevad puuviljad, erinevad juustud (veini kõrvale lähevad need ka hästi peale).
Veel olen nostalgiahõnguseid asju pakkunud (kaovad laualt imekiirelt) nagu vahvlid, kass Arturi kook, kirju koer.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina olen ka ikka näkse teinud Kui tõesti suvel õues pidu, siis küll suur kauss värsket salatit ja grillitud liha/kala/kana juurde, aga talvel näkse.

Oluline peo õnnestumiseks on see, et sa pole süüa tehes naba paigast nikastanud ja suudad ise ka veel nautida, seega peaksid asjad olema lihtsalt valmistatavad ja söödavad ka jahtunult – siis saab osa varem valmis teha.

Su¨i – iga kell, aga rullida on tüütu ja söömiseks on igale külalisele kausikest sojaga ja pulki vaja. Ilma mulle isiklikult ei maitse. Ja soja peab hea olema.

Mulle meeldivad samuti igasugused lehttainarullid – sinna vahele annab nii häid asju panna ja teha on neid nii lihtne. Või lehttainasuupisted – väikesed ruudukesed, peale nt hallitusjuust ja päikesekuivatatud tomat.

Soojast toidust meeldib mulle isiklikult loomaliha. Võtad pika peenikese käntsaka, marineerid üle öö kas sojas või muus marinaadis, veeretatad veel millegi hea sees (ürdid nt), praed võis kuldpruuniks ja lased natuke ahjust läbi. Pärast ainult viilutad ja valmis. Aga kvaliteene liha peab olema, muidu on vintske. Kõrvale värske salat. Kõlbab ka külmalt.

Liha võib ka rullida – marineerid liha sojakastmes, ürdid ja pesto vm hea asi vahele, rullid ja edasi teed samamoodi kui eelmist liha.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Mul oli ka hiljuti lapse sünnipäev. Nimelt olnud laupäeval.
Poiss ise palus, et ma kindlasti teeksin ka porgandit ja värsket kurki dipikastmega. Mulle endale tundus see kogus üsna suur, mis lauale sai pandud. Kõik sai otsa.
Laual olnud toitudest jäi söömata kartulisalat (seda praktiliselt ei võetudki) ja pooled viinerid. Pakk sipse jäi ka järele.
Sellest võin järeldada, et meie kandis on teistsugused lapsed, kui teie kandis.

Aga enda toidulauast. Mina tavaliselt teen põhitoidusena ahjukala või küüslauguga pikitud kaelakarbonaadi. Kõrvale ahjukartulid ja värske salat fetajuustuga. Alati söövad külalised end ägisemiseni täis, kuna pidavat nii hea olema ja muud näksimisvärki tavaliselt ei jaksa enam keegi süüa.
Aga muidu mul laual lisaks erinevad salatid, täidetud munad, erinevad pähklid, juurikad dipikastmega (need süüakse ka tavaliselt ära), marineeritud seened, marin. kurk, erinevad puuviljad, erinevad juustud (veini kõrvale lähevad need ka hästi peale).
Veel olen nostalgiahõnguseid asju pakkunud (kaovad laualt imekiirelt) nagu vahvlid, kass Arturi kook, kirju koer. [/tsitaat]
Ma arvan, et ei ole teistsugused need meie kandi lapsed 🙂
Kodus on neil suurim rõõm, kui puhastan juurikad ja neile kangid ilusti serveerin, aga jah, konkreetne sünnipäev oli küll selline, kus need jäid laste poolt puutumata.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mina avastasin lahtise piruka (pane google otsingusse) 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Anne&Stiili kokkamise külgedel on alati hästi mõnusaid suupisteid ja ampsukesi, vaata nendesse.
Lauale erinevaid juuste, oliive…tacokrõpsud on head, kastmega. Mingid mõnusad soolased küpsised v leivakesed, kuhu peale erinevaid mõnusaid määrdeid saab määrida. Suur plaadipitsa, nämma roheline salat, head kooki. ¦ampanjat, nt maasika (hallitusjuustude juurde jube hea), veini… ja ongi mõnus õhtu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

olen ka tervisliku toidu pooldaja, aga see juurikad dipikastmega ei lähe tegelikult enamusele peale (eriti meestele, mees tahab ikka liha). olen teinud ja tähelepanek on selline, et kui laual muud head paremat, võid oma juurikad prügikasti panna. kui muud eriti pole, siis jah…mis sa hädaga teed.
minu külalistel läheb hästi kanapirukas. lehttaigen, vahele täidis (kanafilee, paprika, sin. hal. juust, küüslauk, sibul, riiv. juust, veidi koort, ananassi). selle praed kergelt läbi ja pistad piruka vahele. võib teha ka lõhe- või tuunikalaga. saab kiire, maitsev ja toitev. kui on viitsimist, võib teha mitu erinevat pirukat ja muud polegi vaja. poe lehttaigen on hea, pole ise jamamist. las olla piruka pidu.

Please wait...
Näitan 19 postitust - vahemik 31 kuni 49 (kokku 49 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Mida pakkuda külalistele?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.