Esileht Väikelaps Mida pakkuda söögiks mängutoas sünnipäevaks?

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Mida pakkuda söögiks mängutoas sünnipäevaks?

Postitas:

Seal ju lastel suht palju tegemist ja siis ongi nagu mure ,et mida küll pakkuda.Ei taha mingit mõttetut jama kokku osta sest mängutoa rent isegi kallis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vot mina tahaks ka teada, mida neile seal pakkuda. Oli lapsel esimest korda suurem sünnipäev lastetoas. Küpsetasin virna viineripirukaid, ostsin kuhja kartulikrõpse, draakoni komme oli ka jumal teab mitu pakki. Tort oli. Midagi süüa oli vist veel, praegu ei tule meelde. Joogiks oli morss, sest kõik lapsed ei joo limonaadi mullide pärast. TUlemus: tegin kaks suurt pakki kartulikrõpse lahti ja söödud sai neist umbes veerand ehk kamba peale pool suurt pakki. Viineripirukaid söödi ka vaid natukene. Morssi ei joodud peaaegu üldse. Üks poiss nõudis kangesti torti. Kutsusin siis lapsed torti sööma. Pooled neist vast tulid. Lõikasin lahti ja pooled sööjatest olid jälle mängima jooksnud sellest ajast. Mõni võttis paar ampsu ja jooksis minema. Kusjuures tort oli hea, mitte vastik. Draakoni komme söödi ära umbes üks pakk. Paki suurus oli vist 175 või 150g ja lapsi oli kümmekond. Pärast üks tuttav ema ütles, et tema laps oleks joonud just nimelt limonaadi, söönud pitsat (seda oleks saanud lihtsa vaevaga kõrvalt poest tuua, aga ma arvasin, et äkki lapsed ei taha seda) ja kartulikrõpse sööb mingeid erikujulisi (nendest ei tea ma midagi, sest ma tavaliselt krõpse ei osta ja oma ihusilmga olen näinud ainult neid tavalisi).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina pakkusin salatikorvikesi (ostetud liivatainast soolased korvikesed, täitsin omatehtud riisi-makra, värskekurgi salatiga); valiku puuvilju – melon – koorisin, lõikasin suupärasteks kuubikuteks; viinamarjad; banaanid (pesin banaanid ja lõikasin banaani u neljaks, mustad otsad ja varred eemaldasin). Tegin kodus täidetud mune, kaunistasin kalamarja ja värske rohelise tilliga. Värsked köögiviljad – lõikasin spetsiaalse lainelise noaga porgandid, lisaks paprikad, värkse kurgi suupärased ampsud. Puhastasin luudest haugifilee ja tegin eelmine õhtu valmis parajad suupärased tainas praetud ampsud. Krõbistamiseks olid maisikepikesed. Lisaks tort, lahtilõigatud kringlitükid. Kuna meil olid kohal ka lapsevanemad, siis läks kõik kenasti loosi. Järgi eriti midagi ei jäänud. Lapsed kutsusin ühel hetkel kõik laua taha sööma, tulid ja sõid veidi ja jooksid mängima tagasi, eriti hästi läksid peale puuviljad, kala ja munad. Tordiajaks olid kõik jälle platsis. Kartulikrõpsud on minu kogemuse järgi pigem isurikkujaks ja enda korraldatud üritustel neid lauale ei soeta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on kahe lapsega üheksa aastat mängutubades käimise kogemust. Tavaliselt kurdavad lapsed, et seal süüa ei antud.
Emmed poetavad salati ja muu söögikraami kuhugi lauanurgale, kõrval virn papptaldrikuid ja topsirull ja tassi sisse pistetud kahvlid. Üldjuhul ümbritseb seda lauanurgakest ka täiskasvanute seltskond. Lastele lauda ei kaeta, eeldatakse, et laps tuleb tõstab endale ja läheb kuhugi eemale sööma. Enamus ei oska või ei julge ja kardab küsida. Mõni üksik siis võtab midagi näpuvahele ja jookseb eemale.

Ostke ilus ühekordne lauakate, pange mingid teemataldrikud lauale, topsid ka. Tordile küünlad, mida puhuda. Lastele võib teha kohakaardid vms ja alates vanusest 4+ söövad ikka küll. Pealegi muudab selline kaetud laud mängutoa pidulikumaks ja tekitab sünnipäeva tunde. Osades mängutubades ma olen vaadanud saab kohapeale tellida erinevaid lauakatteid ja peonõusid.

Kõige parema meelega on minu laste sünnipäevadel söödud lihapirukaid, muffineid, juustukange, porgandi ja õunaviile. Friikartul ja viiner läheb ka paljudele, aga seda tülikas teha. Vesi (ilma mullideta), morss ja limonaad.
Olen täheldanud, et martsipankattega tordid ei maitse alla kooliealistele lastele. Enamus ei soovi seda magusat nahka 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hmm…mis lapsed need küll on, kes ei söö?

Eelmisel aastal olid meil laual: juurviljavaagnad, puuvilja-juustuvaagnad, kõrsikud, viineripirukad, marjamuffinid, tort. Joogiks mahl ning vanematele tee-kohv. Mitte midagi ei jäänud üle, lapsed ja suured – kõik sõid. Sel aastal katan laua väikeste variatsioonidega umbes sarnaselt. Kartulikrõpse ei tule kindlasti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Väikelaps Mida pakkuda söögiks mängutoas sünnipäevaks?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.