Esileht Kodunurk Mida pakud ootamatule külalisele?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 76 )

Teema: Mida pakud ootamatule külalisele?

Postitas:
Kägu

Ma tean küll, et perekoolikatel ei käi ootamatuid külalisi, aga mul vahel käib. Näiteks sellised, kes helistavad, et kas tohib tunni pärast läbi astuda.
Selge see, et tulijad toovad midagi kaasa, aga midagi (peale kohvi, tee, morsi vm) võiks ka ise pakkuda.

Kas sul on kapis materjali, millega ootamatut külalist kostitada? Selge on vist ka see, et päris “eilset suppi” ju ei hakka pakkuma, pigem ikka mingid niksid-näksid.

Mina ise saaks sisuliselt iga kell omatehtud hoidiseid pakkuda ja lisaks mingi liire omlett v munarull juustuga. Leiba-saia meil pole, st võileiba ei saa teha. Suitsuvorsti on ka alati ning kalakonserve. Midagi ikka kokku miksiks.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ootamatutele külalistele ei pakugi midagi peale kohvi/tee, kui pole ise midagi kaasa võtnud. Ma ei teadnud ju oodata.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil on üks nö küpsiste riiul, sealt võtaks midagi ja pakuks. Katsume nii, et seal ikka oleks 1-2 pakki alati varuks.

Üldiselt ootamatuid külalisi.. ei mäletagi, et oleks käinud väga. Ikka helistatakse hiljemalt hommikul ette.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Enamasti pakun kohvi ja teed. Üldiselt ootamatu külaline on selline nö läbiastuja (nt mehe vend helistab, et kuule, olete kodus, ma tulen laenan mingit tooriista), kes ei jää pikaks ajaks ja kes ei oota ka tegelikult, et talle midagi pakutakse. Sellisel juhul see külaline ks ei oota mingit erivastuvõttu.
Vajadusel muidu saaks kodus olemasolevast kokku panna ka enamasti võileivad, puuviljavaliku, enamasti on külmkapis ka üks suur jäätis ning marju jäätise peale.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Selge see, et tulijad toovad midagi kaasa, aga midagi (peale kohvi, tee, morsi vm) võiks ka ise pakkuda

Miks võiks/peaks?
Toodud kost + kohv minu poolt piisab kiire külaskäigu kõrvale.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Sellised tund ette helistajad toovad alati ise midagi kaasa, koogi või puuvilju vms. Kui ei too ja mul kodus midagi pakkuda pole, joome ainult kohvi. Aga ei mäletagi, et keegi oleks tühjade kätega tulnud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tavaliselt on mul külmikus ikka mingi juustuvalik ning veiniriiulis veinivalik. Pood on õnneks piisavalt lähedal, et puuvilju või juustu juurde tuua. Ehk siis tavaliselt veini, juustu ja puuvilju.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga miks peab üldse midagi pakkuma? Et kui pakub ainult kohvi/teed ja midagi kõrvale mitte, oled ebaviisakas?

Ma tavaliselt ikka enne külla minekut söön kodus kõhu täis.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Tavaliselt on mul külmikus ikka mingi juustuvalik ning veiniriiulis veinivalik. Pood on õnneks piisavalt lähedal, et puuvilju või juustu juurde tuua. Ehk siis tavaliselt veini, juustu ja puuvilju.

kas need külalised siis oma autoga ei tule? sõidavad takso vm ühistranspordiga? ja kui hommikul tulevad, siis kohe veini libistama?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tavaliselt on mul külmikus ikka mingi juustuvalik ning veiniriiulis veinivalik.

Mul ka, aga veel tavalisemalt on see valik just eelmisel õhtul omale sisse aetud.
KUI on mingitki juustu alles, siis saaks siva teha: lehtaigna (no seda on küll pea alati) + mingi täidise (tomat, sink, seen, küüslauk, midagi veel, kõik ka üksikult) + juust peale, väikseid (4x4cm) ampsusid ajus.
Saab ruttu lõhna kööki üles, nagu oleks ilgelt olnud oodatud külaline.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Selle peale tuli meelde 2 juhtumit, kui ämm ja äi 1 jaanuaril külla sadasid ja jäid aga istuma ja mul absoluutselt polnud kodus mingit õhhtusöögi materjali peale purgisupi. Ja jumal nad aga istusid ja istusid.
Teine kord läksime äia sünnipäevale ja äi oli ära unustanud et meid külla kutsus. Ämm siis sebis seal ringi. Paar vorstiviilu ikka saime vist
Ahjaa, veel tuli meelde et kui kolisime siis naabrimutt tahtis meile külla tulla aga ajas päevad segi ja klõpsti oli ukse taga õhtul, olime noored siis ja mul oli vist üks krõpsupakk kodus.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Tavaliselt on mul külmikus ikka mingi juustuvalik ning veiniriiulis veinivalik.

Mul ka, aga veel tavalisemalt on see valik just eelmisel õhtul omale sisse aetud.

KUI on mingitki juustu alles, siis saaks siva teha: lehtaigna (no seda on küll pea alati) + mingi täidise (tomat, sink, seen, küüslauk, midagi veel, kõik ka üksikult) + juust peale, väikseid (4x4cm) ampsusid ajus.

Saab ruttu lõhna kööki üles, nagu oleks ilgelt olnud oodatud külaline.

Ma tahaks sinu külaline olla! 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul on sügavkülmas saiakesi. Külmkapis sinki, juustu vms. millest võileiba teha.
Värsket kurki või porgandit, et köögiviljakange pakkuda.
Mul jälle ei ole kodus kohvi, sest ise joon ainult teed. Kui tean külalisi oodata, siis ostan aga ootamatud külalised saavad teed, vett või kakaod, kui piima on.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga miks peab üldse midagi pakkuma?

Ei peagi, aga paljud siiski teevad seda ja täiesti vabatahtlikult. Mina ise ka.

Meil on tavaliselt olemas mingi võileivamaterjal ja sügavkülmas paar pakki pirukaid, mis kiiresti ahju panna saab.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

kas need külalised siis oma autoga ei tule? sõidavad takso vm ühistranspordiga?

Kas ühistransport on häbiasi?

Please wait...
Postitas:
Kägu

kas need külalised siis oma autoga ei tule? sõidavad takso vm ühistranspordiga? ja kui hommikul tulevad, siis kohe veini libistama?

Kuhu nad siin vanalinnas, Rüütli tänaval pargiksid, segi oled we?
Loomulikult tulevad jalgsi tiira-taara mööda Falcki teed pidi üles.

Ja vein äratab nad uuesti ellu. Nad ei libista, nad ahmivad.
See on neil muidugi endil kaasas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Leiba-saia meil pole, st võileiba ei saa teha. Suitsuvorsti on ka alati ning kalakonserve.

Kas söötegi kalakonserve ja suitsuvorsti ilma leivata? Leiba üldse ei söö?
Ega ma ei imesta, ise teen ka vahel nii.
Söön leiba ka, aga tihti niisama röstitult ja suitsuvorsti eraldi viiludena.
Klassikalist vorstivõileiba söön haruharva. Kalakonserve vist ilma leivata ei tahaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ootamatutele külalistele pakun kindlasti kohvi või/ja teed. Kui on midagi muud, siis pakun seda ka. Aga ei tunne ennast üldse halvasti, kui midagi muud ei ole pakkuda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja vein äratab nad uuesti ellu. Nad ei libista, nad ahmivad

Misasja?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuhu nad siin vanalinnas, Rüütli tänaval pargiksid, segi oled we?

Loomulikult tulevad jalgsi tiira-taara mööda Falcki teed pidi üles.

Ja vein äratab nad uuesti ellu. Nad ei libista, nad ahmivad.

See on neil muidugi endil kaasas.

Falgi tee.

Please wait...
Postitas:
Kägu

pakun kohvi ja kommi, kui midagi mud pole

Please wait...
Postitas:
kitah

ei, ühistransport ei ole häbiasi, muidugi mitte. lihtsalt selles mõttes, et enamasti perekoolis tullakse ju oma autoga – siis nagu veinikest ei limpsi.

kle sina rüütli-kägu, kas sa pead mind hiromant pastelliks, et ma pean teadma, kuskohas sa elad ja kus sul lähim parkimiskoht on või kuidas sinu juurde pääseb. teinekord kirjuta siis juurde, et ma olen see rüütli tänava kägu, minu juurde ei saagi tõllaga treppi sõita.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Moderaator möllab jälle. Teemaalgataja ei leia kunagi enam oma teemat üles. Hea et hobinurka ei visanud, isegi arheloogid ei leiaks seda üles enam.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul on enamasti külmas paar pakki lehttainast. Ja midagi katteks leiab alati, olgu siis suitsuvorst, sink, hakkliha, seened, suvikõrvits, kana, kala, sibul, õunad, suhkur, kaneel – midagi neist ikka kodus on.
Kui on (enamasti ikka on) hapukoort, muna ja juustu, valan soolase täidise selle seguga üle ja saab kiiresti vägagi korraliku piruka.
Aga rohkem meeldib ka põhi ise valmis segada, see võtab sama kaua kui lehttaina sulatamine.
Kui peaks vaja olema, saan ka mingit sorti pastaroa alati teha, makarone on ikka kapis.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Moderaator möllab jälle. Teemaalgataja ei leia kunagi enam oma teemat üles. Hea et hobinurka ei visanud, isegi arheloogid ei leiaks seda üles enam.

Leidsin küll ja minust oli rumal see teema teha valesse alafoorumisse. Eelistan, et iga teema ongi oma õiges alajaotuses, mitte kõik ajaviites.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

No jumal küll, ootamatu külaline ja inimesed hakkavad möllama pirukatega ja pastaga?? Et keegi pool tundi varem suvatseb teatada et tulen külla ja keegi hakkab möllama mingi pirukaga võib olla oli mingi teine teema pooleli, nagu triikimine, lapsega tegelemine? Kusjuures veel koristama? Issand mis inimesed, ikka eriline pokazuhha.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No jumal küll, ootamatu külaline ja inimesed hakkavad möllama pirukatega ja pastaga?? Et keegi pool tundi varem suvatseb teatada et tulen külla ja keegi hakkab möllama mingi pirukaga võib olla oli mingi teine teema pooleli, nagu triikimine, lapsega tegelemine? Kusjuures veel koristama? Issand mis inimesed, ikka eriline pokazuhha.

Jälle üks siin, kes silmi pööritab, kui kõik ei käitugi nagu tema. Vanust peaks nagu olema, aga silmaring on sama kitsas kui 13-aastasel.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ei kujuta ette, et kui mulle tahetakse külla tulla, siis ma teatan, et ei saa, ma triigin või TEGELEN LAPSEGA??!! 😀

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ei kujuta ette, et kui mulle tahetakse külla tulla, siis ma teatan, et ei saa, ma triigin või TEGELEN LAPSEGA??!! 😀

Aga seda kujutad vabalt ette, et sinu laps tahab sinuga midagi koos teha ja sa lükkad kõrvale, et ma ei saa, mingi suvaline tädi tahab just praegu etteteatamata külla tulla?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Külma õlu või sooja teqiilat.
Sööki pole kunagi, kui ette ei teatata.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 76 )

Esileht Kodunurk Mida pakud ootamatule külalisele?