Esileht Kodunurk Mida paneksite sünnipäevalauale (eelarve 100 eurot)?

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Mida paneksite sünnipäevalauale (eelarve 100 eurot)?

Postitas:

Kokku sööjaid 11 täiskasvanut vanuses 30+ ja 4 last vanuses 2-5. Lastele võin teha eraldi menüü. Alkohol on olemas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.12 18:22; 02.12 18:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selle raha eest juba mida iganes 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Selle raha eest juba mida iganes :)[/tsitaat]

Tegelikult ei ole ju päris nii, et mida iganes, sest inimesi on üsna palju.
Aga mis see \”mida iganes\” siis on, mida sa paneksid? 😉

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.12 18:22; 02.12 18:34;
To report this post you need to login first.

Minagi seda meelt, et see rahasumma ei ole ju oluline, sest see poleks piirajaks.
Pigem mõtleks kõigepealt, kas mul on võimalused katta korralik istumisega soojatoidulaud kogu sellele seltskonnale või tuleb piirduda rootsi laua ja sellest tulenevalt pigem külmade, kergelt käsitletavate suupistetega.

Sooja toidu korral on minu valik alati konkurentsitult ahjulõhe. Juurde toorsalat, hautatud köögiviljad, kartul või riis, külm kaste. Lastele lihapalle või viinereid juhuks kui nad kala ei söö.
Külma laua koostaks erinevatest salatitest ja ampsudest.
Magusast tuleks kindlasti tort, näiteks mingi tarretatud variant. Kringleid ma ei armasta.
Lõpuks puuviljad ja juust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelroaks suupistena pakuks isevalmistatud kanamaksapasteeti (a la Anni Arro) koos värskeltkypsetatud kuklitega (eelkypsetatud sygavkylmutatud sobivad suurepäraselt kui pole aega ise mässata); lisandiks soovitan veinisiirupis kuumutatud viinamarju; pearoaks kanafileed mingi täidisega peekonisse keeratult, lisandiks köögivilju meelepärasel moel; magustoiduks näiteks soolakas karamellitäidisega shokolaadikook.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma alati imestan neid noorte inimeste peolauamenüüpostitusi: eelroog, põhiroog, magustoit ja ongi vsjooo. Mismoodi te neid pidusid siis peate? Sööte kõhud täis (ikka reegli järgi üks-kaks eelrooga, siis põhiroog ja lõpuks magustoit), tõusete lauast ja mida siis teete? Sest minu, keskealise, peolauad kipuvad olema ikka \”eesti klassikalised\” – algavad nn põhiroaga (soe toit kohe lauda, seega perenaise aktiivne köögitoimkond saab peo alguses juba läbi) ja edasi tiksub külmlauaga (räägitakse sekka juttu, lüüakse tantsu, lauldakse), kuni on tunne, et peaks pidu koomale tõmbama hakkama. Siis kohv-tee ja tort-kringel ning varsti panevad külalised hõlmad vöö vahele ja teevad kaabet. Ja peab ütlema, et ongi meie seltskonnas sellised lauad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.12 17:30; 05.12 17:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ma alati imestan neid noorte inimeste peolauamenüüpostitusi: eelroog, põhiroog, magustoit ja ongi vsjooo. Mismoodi te neid pidusid siis peate? Sööte kõhud täis (ikka reegli järgi üks-kaks eelrooga, siis põhiroog ja lõpuks magustoit), tõusete lauast ja mida siis teete? Sest minu, keskealise, peolauad kipuvad olema ikka \”eesti klassikalised\” – algavad nn põhiroaga (soe toit kohe lauda, seega perenaise aktiivne köögitoimkond saab peo alguses juba läbi) ja edasi tiksub külmlauaga (räägitakse sekka juttu, lüüakse tantsu, lauldakse), kuni on tunne, et peaks pidu koomale tõmbama hakkama. Siis kohv-tee ja tort-kringel ning varsti panevad külalised hõlmad vöö vahele ja teevad kaabet. Ja peab ütlema, et ongi meie seltskonnas sellised lauad.[/tsitaat]

Mis mõttes, mida siis teete. Eelroa toon vahetult enne külaliste tulekut lauda, et kõigil kohe midagi jutu kõrvale suhu pista oleks, mitte ei oodataks närviliselt tühja laua ääres, millal põhiroog saabub. Mingid snäkid vòi suupisted vms. Kas sooja toidu kòrvale ka külm laud on, oleneb seltskonnast, inimeste arvust ja oma tujust. Aga ka siinkohal saab minul pearoa lauda toomisega aktiivne köögitoimkond läbi. Ja nagu sinugi laua puhul, jätkub jutt, tants, laul (viimaseid kahte meie koosviibimistel siiski harva) kuniks kõht on magustoidu jaoks valmis. Ja siis käib samasugune pidu juba magustoidu kõrval edasi. Kes tunneb, et aitab küll, läheb koju, kes istub poole ööni edasi. Mulle meeldib, kui istutakse edasi 🙂 Ausalt öeldes, ma ei saanud sinu küsimusest aru, täpselt sama ju, ainult meil on külalisi enne pearoa saabumist eelroog laual ootamas. See ei eelda ju kudagi teistmoodi pidu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie ka nii ei tee et eelroad enne ja siis põhiroog jne.
Kui rangelt pidulik õhtusöök, siis vast küll, valge lina ja mitu käiku.
Ja siis lisan kutsele ka et peab täpselt kohal olema sest pakun pidulikku menüüd ja mitte nii et tilgutakse sisse paar tundi ja mina ootan teistega valge lina ees.

Muidu võtan külalisi nii vastu nii, et kui tulevad siis kerge jook, kas vein või kokteil või midagi mitte alkohoolset, paljud on hoopis teed tahtnud külmal ajal.
Juurde on juba varem laua peal snäkid ja muu sarnane, mitte nö. eelroog eks ole, mis kuulub õhtusöögi menüü juurde ja mida ei saa serveerida tund aega varem põhitoidust, sest menüü peab ühtse terviku moodustama.
Mida siis pakun, juustukange, vorstilõike, pähkleid, väikeseid pirukaid,singirulle, jne.
Kui õhtusöök , soe söök, juurde kuulub siis hiljem teen nö. rootsi laua, salatiga, kartuli, riisi või pastaga, Kas kala tükkidena või prae,viilutatud..
Meil saab ka diivanilaua taga süüa.
Kui 11 inimesele siis teeksin rootsi laua soojade snäkkidega, mida saab pihust süüa. Väikesed kanatiivad ja poolkoivad, omletirulli viilud spinatiga, hakklihapallid taigna sees, ühesõnaga kõik mida saab taldrikule kuhjata ja süüa ilma et pead noa ja kahvliga saagima ja mis nõuab tõsist laua taga istumist. Juurde pakuks salvrätte ja võiks ka niiskeid salvrätte pakkus.
Ükskord tegin hiina teemalise laua, kevadrullid, hiinapärased kanatiivad,dim summid, omlettirulle hiinapärase magushapu kastmega jne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.12 19:50; 03.12 22:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

tervitusjook ja väiksed ampsud sinna juurde on suht elementaarne pakkuda kylaliste kogunemise ajaks, mitte ainult rangelt pidulikul õhtusöögil:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]katariina333 kirjutas:[/small]
[tsitaat]tervitusjook ja väiksed ampsud sinna juurde on suht elementaarne pakkuda kylaliste kogunemise ajaks, mitte ainult rangelt pidulikul õhtusöögil:)[/tsitaat]

norimine ja juuksekarva lõhki ajamine on koledad iseloomujooned 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.12 19:50; 03.12 22:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja see on teemasse kuidas? 😀 [small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]katariina333 kirjutas:[/small]

norimine ja juuksekarva lõhki ajamine on koledad iseloomujooned :)[/tsitaat]

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alustama peaks ju sellest, mida inimesed söövad. Pakkuda liha taimetoitlasele on ju samahea kui jätta ta nälga. Või pakkuda keedetud toitu toortoitlasele. Äkki on kellelgi mingi aine talumatus ?
Ise teeks rootsi laua. Kui on lähedased inimesed, soovitaks igaühele miskit ise ka kaaasa võtta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Mis mõttes, mida siis teete. Eelroa toon vahetult enne külaliste tulekut lauda, et kõigil kohe midagi jutu kõrvale suhu pista oleks, mitte ei oodataks närviliselt tühja laua ääres, millal põhiroog saabub. Mingid snäkid vòi suupisted vms. Kas sooja toidu kòrvale ka külm laud on, oleneb seltskonnast, inimeste arvust ja oma tujust. Aga ka siinkohal saab minul pearoa lauda toomisega aktiivne köögitoimkond läbi. Ja nagu sinugi laua puhul, jätkub jutt, tants, laul (viimaseid kahte meie koosviibimistel siiski harva) kuniks kõht on magustoidu jaoks valmis. Ja siis käib samasugune pidu juba magustoidu kõrval edasi. Kes tunneb, et aitab küll, läheb koju, kes istub poole ööni edasi. Mulle meeldib, kui istutakse edasi 🙂 Ausalt öeldes, ma ei saanud sinu küsimusest aru, täpselt sama ju, ainult meil on külalisi enne pearoa saabumist eelroog laual ootamas. See ei eelda ju kudagi teistmoodi pidu.[/tsitaat]

No aga need eelroajutud on peaaegu alati jube konkreetsed. Nagu siingi teemas kanamaksapasteet värskete kuklitega ja veinisiirupis kuumutatud viinamarjadega. Üks konkreetne toit, sööd ära ja kõik, tuleb järgmine käik. Minusuguste seltskonnas istutakse põhimõtteliselt õhtu otsa laua taga ja kui isu tuleb, siis manustatakse salatit või mingit rulli või lõiku või miskit täidetud asjandust. Aga kui peolaud on üles ehitatud käikude peale nagu üks kombekas õhtusöök kunagi, siis kui kõik käigud on ära söödud, mis siis tehakse? Kahe tunni pärast ometi laiali ei minda? Ega vist nii seitset-kaheksat käiku, et umbes viietunnise galaõhtusöögi välja annaks, ei viitsi ka vist keegi teha? Muudkui vahetad sööginõusid (kellel neid on üldse nii palju?) ja kannad aga uusi hõrgutisi ükshaaval ette (sest niimoodi ükshaaval serveerituna peab ju olema iga käik omaette elamus), endal pole lõbu ollagi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.12 17:30; 05.12 17:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks seltskonnad on muidugi erinevad, aga meil jätkub ikka juttu kauemaks, ka peale tordi/magustoidu söömist veiniklaasi v teetassi ääres, ei pea kogu aeg midagi närima ometi. Toitu on võimalik ka nautides ja aeglaselt manustada, mitte nagu tööpäeval lõunat, et 25 minutiga supp-praad-magustoit.
[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

No aga need eelroajutud on peaaegu alati jube konkreetsed. Nagu siingi teemas kanamaksapasteet värskete kuklitega ja veinisiirupis kuumutatud viinamarjadega. Üks konkreetne toit, sööd ära ja kõik, tuleb järgmine käik. Minusuguste seltskonnas istutakse põhimõtteliselt õhtu otsa laua taga ja kui isu tuleb, siis manustatakse salatit või mingit rulli või lõiku või miskit täidetud asjandust. Aga kui peolaud on üles ehitatud käikude peale nagu üks kombekas õhtusöök kunagi, siis kui kõik käigud on ära söödud, mis siis tehakse? Kahe tunni pärast ometi laiali ei minda? Ega vist nii seitset-kaheksat käiku, et umbes viietunnise galaõhtusöögi välja annaks, ei viitsi ka vist keegi teha? Muudkui vahetad sööginõusid (kellel neid on üldse nii palju?) ja kannad aga uusi hõrgutisi ükshaaval ette (sest niimoodi ükshaaval serveerituna peab ju olema iga käik omaette elamus), endal pole lõbu ollagi. [/tsitaat]

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

10+ inimest ja sünnipäevalaud … 100 eurot ei ole üldse palju, et teha mida iganes.
Mida mina lauale teeksin kui mul tuleks külla 10 inimest ja eelarve 100 eurot: ahjuliha (nt kaelakarbonaadi tükid eelnevalt marineeritult), ahjukartul ning roheline salat (nttomat, kurk, paprika, sibul, kapsas). Lisaks kartulisalat (mulle tundub, et see on salatitest kõige soodsam kuna peab ostma ainult kartuli, vorst, muna, hapukurk, värske kurk, majonees). Snäkkidest on soodsamad nt singirullid, lavashirullid singi ja makraga. Magusaks küpsisetort või magustoit küpsisepuru/kohupiima-vahukooresegu/kompotimarjad kihiti pokaalides.
Vaevalt, et rohkemaks raha üle jääb kas kas ongi vaja 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tüümiani kartulid (kartulid lõikudeks, oliivõli+värske tüümian+sool+pipar ja ahju plaadile). Kõrvale tervena küpsetatud ahjukanad (sinepiga määritud+sool+pipar), mida siis vahetult enne serveerimist lahti lõikan või kaelakarbonaadi viilud plaadil, mille peale majonees ja juust (sool+pipar ka). Kõrvale mingeid värskeid või marineeritud salateid. Magustoiduks ise tehtud tort (põhjad poest need Hagari neljakandilised ja siis vahukoore+kohupiima+marjade/virsikute vms-ga). Tühja kõhuga pole keegi jäänud 🙂 Sooja toitu soodsam pakkuda kui sadat näksi (et kõhu saab korralikult täis, sh lapsed).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minumeelest (olen vist ka vana aja inimene :)) oleks mõistlik alustada korraliku sooja lauaga, sellest söövad inimesed enamasti kohe kõhu täis ja peale seda kulub salateid jms oluliselt vähem. Sõltub muidugi, kui pikk istumine tuleb. Lisaks on minu arvates ainult niksi-näksi ja salatilaud alati kallim, kui korralik liha/kartul.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No minu ema teeb alati nii:
Kõigepealt soe söök: Ahjus tehutud liha, verivorst ja tanguvorst – igaüks ise teab, mida võtab. Ja siis loomulikult keedetud kartulid ja mingi hea kaste. Juurde pakub veel hapukapsast.
Külm laud: Kartulisalat, marineeritud seened, marineeritud kurgid, juustukuubikud, leib, sai, vorsti ja juustuviilud, marineeritud sibulad, krõpsud ja tipikaste. Vahel ka juurikaid – kurgid, porgandid ja lillkapsas.
Magus: Kas enda tehtud kringel või tort.

100 euri eest saab kõik kätte küll:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Kodunurk Mida paneksite sünnipäevalauale (eelarve 100 eurot)?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.