Esileht Ajaviite- ja muud jutud Mida plaanite osta Ikeast?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 141 )

Teema: Mida plaanite osta Ikeast?

Postitas:
Kägu

Terve uue köögimööbli (va tehnika) plaanin Ikeast osta. Ootan kiitvaid ja laitvaid nõuandeid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis kiiks sul selle täispuiduga on, et sellest jahud kogu aeg? Kaks varianti ongi- täispuit või IKEA mööbel? Ma ei taha saepurust kappi, mis on igas kolmandas Eesti kodus. Või kui tahan, siis peab see olema odava hinnaga. Kui mujal suudetakse odavtooteid alla hinnata (H&M, IKEA, Zara… mis iganes) siis võiks suuta ka Eestis.

Täispuitu ei taha, saepuruplaati ei taha… Millest sinu mööbel siis on – metallist, plastmassist, kangast?

Tegelikult täispuidu ja odava saepuruplaadi vahele jääb küll igasuguseid moodsaid materjale, mis võivad (aga ei tarvitse) välja näha vägagi puidusarnased, aga olla tunduvalt vastupidavamad kui mingi IKEA junn.

mind siiralt huvitab, et mis variandid oleks saepuruplaadi ja täispuidu (liimpuidu) asemel.

teemale vastates – esialgu ei plaadi midagi osta sest otseselt midagi pole vaja. oma x-korteritesse olen tarinud ikeast köögimööbli kohale ja väga rahul sellega – saepuruplaadid väga hea värviga. üle kümne aasta igapäevases kasutamises ja ei mingit vananemise märke. ikea kitchen planner on ka väga hea.
ikea puhul armastasin ka igasugu nutikaid vidinaid jne aga nüüd tõesti pole midagi juurde vaja.
ikea eelis on see, et nende tooted on ikka päris disainerite poolt kujundatud ja seda on tunda.

enda kodus on ikka kõik täispuidust (või nohh, liimpuitkilp, vineer jms). puidu eelis, lisaks sellele, et ta on käe all mõnus ja muidu ilus, see, et kui mingi jama juhtub, siis lihvid korra maha, õlitad-peitsid vms siuh üle ja nagu uus. ühegi laminaadiga vms. sa seda ei tee.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei plaani küll eluaeg ühe ja sama mööbliga elada ja veel lihvima hakata seda või värvima. Veel vähem hoolin täispuidust, eriti koledad on trepid ja köögimööbel. Aga kellele meeldib , palun väga, eks.
Ikea lastetoad – väga hea paar aastat ja läheb vahetusse…
Nõud ja köögitarvikud – meeldivad.
Vannitoa asjad – käterätikud, hoiustamiseka , nagid ja valgustid – väga viis.
Voodipesud – hea kvaliteediga.

Lähen kuu või kahe pärast Riiga – unustasin viimane kord varuda pistikutele kaitsmeid, esikusse ühte kappi tahaks veel, vaipa ja vanema tütre tuppa meikimislauda.
Köögikapi sisu ka vaja…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei hakka seda aliexpressi jura kokku tassima. Pehkinud saepuruplaat

Ostsin aastaid tagasi K-Rautast ühe eseme. Nüüd leidsin täpselt sama asja IKEAst pea poole soodsamalt. Täpselt sama kvaliteet.

K-Rautast ostate kindlasti asju, kuna kvaliteetne ju. Aga IKEA on paha-paha? 🙂

Halb kogemus on minul näiteks on24-ga, kus tõesti mööbli pähe ebakvaliteetset ja kokkupanemiseks kõlbmatut kräppi kohati müüakse.

Please wait...
Postitas:
Kägu

enda kodus on ikka kõik täispuidust (või nohh, liimpuitkilp, vineer jms). puidu eelis, lisaks sellele, et ta on käe all mõnus ja muidu ilus, see, et kui mingi jama juhtub, siis lihvid korra maha, õlitad-peitsid vms siuh üle ja nagu uus. ühegi laminaadiga vms. sa seda ei tee.

See on mingi ebausk. Kui sulle meeldib puidusüü muster, siis nii ütlegi, mitte ära hakka muudele materjalidele vigu külge mõtlema. Puu kardab niiskust ja märjaks saamist, imab enda sisse vedelikke ja lõhnasid, ja seepärast ei sobi kööki. Mängib ka lihtsalt õhuniiskuse käes (v.a. vineer). Pleegib.

See üle lihvitud ja üle peitsitud tulemus ei jää sul iialgi ühtlane, kui sa just kõiki uksi korraga ja põhjalikult ette ei võta. Aga on meeletu töö kõik uksed ja sahtliotsad ükshaaval eest võtta ning vedada sinna puutöö ruumi kus saad lihvijaga vabalt töötada.

“Saepuruplaati” põlatakse liimi pärast, millega see plaat on kokku liimitud, aga mööblit tehakse ju liimpuitplaadist või vineerist kus ka liimi kasutatakse.

Tänapäeva köögikappide uksed tehakse reeglina (sh. Ikea omad) mdf+kõrgsurve laminaat. Ma ei kujuta ette, mis sul nendega juhtuda saab. Sa võid kapi ukse peale toiduõli valada ja selle alles päev hiljem maha pesta, ning ikka näeb välja nagu uus. Neid rikub konkreetselt ainult kirve vale kasutamine. Kui üks uks saabki kuidagi (huvitav, kuidas?) rikutud, tellid sellele asenduse. Või vahetad kõik uksed välja, kui raha on lihtsalt üle ja tahad muuta köögi muljet või värvilahendust tervikuna.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ei ole kunagi sealt midagi ostnud ja ei plaani sealt ka nüüd midagi osta. Seega ei oska midagi head ega halba öelda ka kvaliteedi ega millegi muu kohta. Olen oma elus kohanud nende lõhnaküünlaid, ahjuvormi ja vaipa, seega minimaalsed kokkupuuted.

A mis vastad siia teemasse siis?

Vastan, sest jõlgun hetkel siin perekoolis ja oli ju küsimus 🙂 Kui on küsimus, siis vastan kui aega on üle.

Sa vist ei saanud teemaalgatusest aru sel juhul.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ka täispuit mööbel võib olla ebakvaliteetne ja saepurumööbelit saab teha kvaliteetselt. Mäletan nõukaaja sektsioonmööblit kodus, mis olid ka saepuru, aga mille küljes ja sees sai lapsena ronitud nagu orav, aga midagi ei juhtunud ega kulunud ka selle pika aja peale märkimisväärselt. Tänapäeva kapid sellist asja aga üle ei ela. Kukuvad lastele peale ja uksed tulevad eest.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ütleks siia teemasse nii, et ma olen ostnud saepuruplaati Eesti mööblipoodidest, ilmselt tellitud Poolast see kola. Pannud riidekapi alla 400 eurot ja selle aasta pärast prügimäele viinud, sest see lihtsalt lagunes juppideks. Kinnitused ei pidanud mitte midagi.
Järgmiseks ostsin IKEAst riidekapi, sama suure, maksis 250 eurot, valmistatud samamoodi saepuruplaadist. Läheb kolmas kasutusaasta, ühtki etteheidet pole.
Eestist ostetud kapp oli tavaline riiulitega, kolme uksega. IKEA omal on selle 250 euro eest sees väljatõmmatavad korvid, see on hulga kasutajasõbralikum.
Lisaks on IKEA kapil ilusam disain.

Väga palju ostan IKEAst viimistluseta puitmööblit, mida saab oma käe järgi kujundada: valida värvitooni, meelepärased nupud sahtlitele ja ustele jms. Pole juttugi, et oi kõigil on samasugune mööbel. IKEA hack on mu suur lemmik.

Inimesed, kes IKEAt hullult vaenavad, on tõenäoliselt kokku puutunud vaid kõige odavama otsa pappmööbliga, mida kohtab sageli Airbnb-korterites ja hostelites jmt kohtades. See on tõesti selline, et tundub rohkem nagu rekvisiit kui pärismööbel ja eluiga on sel tõesti lühike. Aga see moodustab imeväikese osa IKEA valikust.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tallinnasse Ikea? Oukei… Pole selle uudisega kursiski. Minule kunagi aitas õpingute ajal seal töötamisest – kvaliteedist õnnelike nägudega koduperenaisteni välja. Töö oli kohutav ja väsitav – inimesed eeldasid, et odava raha eest peaksid nad saama ei tipp-klassi tooteid, sest pretensioonidega helistati pidevalt. Koomilisemad olid muidugi sellised, et “aga seal kataloogis nägi tuba nii ilus välja, miks mul kodus teistmoodi on” jne.
Sel perioodil üürisin korterit ja ka seal olid Ikea riiuleid ja kappe. No ausalt – eemalt vaatad, et ok, ligidalt oli kohe näha, et väga vastupidav või suurt raskust see asi küll ei kannata. Ise ostsin voodipesu – läks überkiiresti topiliseks; õlleklaasid – lihtsalt lagunesid nõudepesumasinas ära, kuigi silt lubas masinpesu; kardinad – pleekisid esimese suvega ära. Mööblit muidugi ei ostnud.
Kui oma korteri ostsin, siis pigem maksin rohkem (ja olin mõnda aega ilma), aga sain kvaliteetsed esemed. Mu maitse on natuke rafineeritum kui masstoodang, olgu selleks siis Ikea mööbel või need plastikust kasvuhooned.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Köögitoolid on plaanis osta. Muud nodi ka kindlasti.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tõenäoliselt ostan öökapi.
Mul on paar IKEA tekikotti ja padjapüüri juba kolmandat aastat, mitte midagi ei ole nendega juhtunud. Veiniklaasid on samuti IKEA-st hetkel, sest kõik ilusad Iittala klaasid on kogemata katki läinud ja ma ei näe mõtet nendele rohkem raha raisata.
Meil on kodus nii tavamõistes kalleid disaini- ja mööbliesemeid kui ka IKEA asju lisaks eelpool mainitule. Mu arust saab nii väga hästi kodu sisustada. Peab lihtsalt hoolikalt valima, mida osta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei hakka seda aliexpressi jura kokku tassima. Pehkinud saepuruplaat

Aliexpressist ei osta keegi mööblit. Tahad ‘tarka panna’, kiru poola mööblit, ainult et seda müüakse Eestis. 😀

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

pole kunagi üheski soome või läti ikeas käinud.
aga… üks mõte on küll, mida sooviks: tuli hiljuti tahtmine natuke magamistoa panipaiku ümberdisainida ja mul on kahtlus, et ikea veebipoest võiks selleks vajalikud siinid-mööblijupid saada lihtsama vaevaga, kui meie suuremate ehituspoodide erinevaid osakondi läbi kammides (nt espaki ühest otsast teise on mitusada meetrit ja isegi müüjad ei tea, mis jupid mis majas/osakonnas täpselt on)

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ilmselt veel voodipesu(kui ei viitsi Lätti sõita). Mõned on olemas, palju paremad kui jyski omad aga mitte ka nii head kui 50eurised. Olemas on juba voodi, kummut, öökapp ja vaip. Kannatavad küll. Tarbeese ei peagi tuhandeid maksma 🤷‍♀️

Please wait...
Postitas:
Kägu

Just panipaika ja kappi asjade ladustamiseks korvisüsteemid ja siinid on minu jaoks selle koha parimad. On eri mõõdud ja variandid, hinnad head. Ja puidust töötlemata kummut ja nende puidust mänguasjad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Noh Ikea fännid, kas olete juba tellinud midagi? Kaugema kandi rahva peale on kohe “hoolega” mõeldud, kojuvedu 70€. Peab ikka sooda olema, et sealt tellida.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ei ela Eestis ja siin, kus asun on IKEA täiesti olemas, 20 min autosõitu. Olen ostnud sealt voodipesu, kööginõusid, veinipokaale, klaase, tasse, käterätikuid, lapse tuppa kapi, raamaturiiuli, mänguasjade organiseeriva riiuli jne. Kvaliteedil pole küll midagi viga, kõik asjad on vastu pidanud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Noh Ikea fännid, kas olete juba tellinud midagi? Kaugema kandi rahva peale on kohe “hoolega” mõeldud, kojuvedu 70€. Peab ikka sooda olema, et sealt tellida.

No sa võid mööbli vedamiseks väikekaubiku rentida, mis läheb ka midagi maksma. Või mis sa arvad, et mööbel tuuakse sulle sinna kaugemasse kanti tasuta koju? Teenuse eest tulebki maksta.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Millisest mööblipoest sulle tasuta kaup Kivi-Vibulasse tuuakse?

Please wait...
Postitas:
Kägu

No sa võid mööbli vedamiseks väikekaubiku rentida, mis läheb ka midagi maksma. Või mis sa arvad, et mööbel tuuakse sulle sinna kaugemasse kanti tasuta koju? Teenuse eest tulebki maksta.

Kas seal müüakse ainult mööblit?
Vali sealt mingi suvaline väike asi, mille hind on kuni 10€ ja näed, et nt Tartusse maksab selle transport ikka 70€. Oledki nõus sellist summat maksma?
Nagu näha, siis eestlaseid annab ikka igast otsast lüpsta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

A millisest poest sulle 2,50 eurosed patareid 70€ eest koju tuuakse? Annan vihje- Ikea 😉

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas seal müüakse ainult mööblit?

Vali sealt mingi suvaline väike asi, mille hind on kuni 10€ ja näed, et nt Tartusse maksab selle transport ikka 70€. Oledki nõus sellist summat maksma?

Nagu näha, siis eestlaseid annab ikka igast otsast lüpsta.

Pole mõtet eeldada. Ei ole sealt kunagi ostnud ja ei kavatse vähemalt lähitulevikus ka. Esiteks juba sellepärast, et ei taha masstoodangut. Väiksed asjad on niivõrd erilised ja kvaliteetsed, et just sealt peab ostma? Läbisõidul ostad, korra-paar aastas ikka vast sinnakanti satud. Mulle meeldivad erinevad asjad, mida Eestisse otse tellida ei saa. Vahendaja abil saaks, aga ma ei hakka seda summat maksma. Siis mõtledki, kas tasub ära.

Arvutused on tehtud ja ettevõte on leidnud, et neil ei tasu ilmselgelt ära väikeste asjade saatmine odavalt, kui Eesti juba nagunii väike on. Vaata juba, mis aasta meil on, aga alles jõuti Eestisse. Pealegi mõtle, mis aega ja vahendeid võtab väikeste asjade pakkimine. Paljud asjad ei pruugi olla purunemiskindlad.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

A millisest poest sulle 2,50 eurosed patareid 70€ eest koju tuuakse? Annan vihje- Ikea 😉

No kes läheb ikeasse ainult patareide pärast? Need osta oma kohalikust a&o-st. Sina vist pead kirikus peksa saamise eest ka 70 eurot maksma!

Please wait...
Postitas:
Kägu

No kes läheb ikeasse ainult patareide pärast? Need osta oma kohalikust a&o-st. Sina vist pead kirikus peksa saamise eest ka 70 eurot maksma!

Sa vist ei saanud asjale pihta hästi?
Vahet pole mida sa sealt tellid, transport ikka 70€ (nt Tartusse). Sinu arust on normaalne, et tellin e-poest nt voodipesu ja maksan transpordi eest 70€???
Ütle mulle mõni Eesti e-pood, kust saab sellise transpordikuluga asju tellida?
Kõik inimesed ei saa kogu aeg Tallinna vahet sõita, kui tahavad midagi Ikeast osta. Ikea inimesed vist arvavad, et kogu Eesti rahvas elab Tallinnas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma küll vaatasin nende .ee lehte väga põgusalt, aga kuskil ei jäänud silma, et nüüdsest alates on kõigil Karulaane elanikel kohustus sealt regulaarselt patareisid ja voodipesu tellida. Kuidas siiamaani elatud saite?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vahet pole mida sa sealt tellid, transport ikka 70€ (nt Tartusse). Sinu arust on normaalne, et tellin e-poest nt voodipesu ja maksan transpordi eest 70€???

Kõik inimesed ei saa kogu aeg Tallinna vahet sõita, kui tahavad midagi Ikeast osta. Ikea inimesed vist arvavad, et kogu Eesti rahvas elab Tallinnas.

Samas päris hea, kui kogu köögimööbel ja laud-toolid-voodi-voodipesu tuuakse kohale vaid 70€ eest.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma küll vaatasin nende .ee lehte väga põgusalt, aga kuskil ei jäänud silma, et nüüdsest alates on kõigil Karulaane elanikel kohustus sealt regulaarselt patareisid ja voodipesu tellida. Kuidas siiamaani elatud saite?

Aga milleks üldse siis siia ronida?

Loogiline ju, et kui pood asub kodumaal, siis on siit odavam tellida, kui välismaise transpordi eest tasuda.
Aga tuleb välja, et Ikea puhul on see vastupidi.
Ja kes siin kirjutas, et läbisõidul käid poes ja ostad. Nojah, kui näidistega lepid, siis käib kah. Neil ju poodi kui sellist pole. Väljastuspunkt ja näidistesaal on.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Maal elades pole nagunii mõtet iga vidinat eraldi osta, vaid oste ja käimisi tuleb õppida planeerima. Kuni “linna” minekut pole, siis sinnani peavad vanad kardinad ja taburetid kärama; või piirdud selle kaubaga mis sul kohalikus aleviku poes müüakse. Kõik kaubamärgid kõikidesse alevikesse oma esindusi ei tee ega ei hakkagi tegema. Kui elad maal, siis üldiselt peab autol olema kärukonks ja üks haagis kuskil, kasvõi naabritega mitme peale. Või siis leiad valla facebooki grupi kaudu üles selle kaubikujuhi, kes sõidab aegajalt Tallinna vahet ja väikse tasu eest võtab tagasiteel sinu kauba ka peale. Muidu maksadki vigaseks ennast nii ehitusmaterjali kui mööbli kui ükskõik mis muu suurema kauba transpordi eest.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga milleks üldse siis siia ronida?

Loogiline ju, et kui pood asub kodumaal, siis on siit odavam tellida, kui välismaise transpordi eest tasuda.

Aga tuleb välja, et Ikea puhul on see vastupidi.

Ja kes siin kirjutas, et läbisõidul käid poes ja ostad. Nojah, kui näidistega lepid, siis käib kah. Neil ju poodi kui sellist pole. Väljastuspunkt ja näidistesaal on.[/quote]

Aga ära sina siis nende juurde ka roni! Mamma mia kuidas inimesed viitsivad ennast higiseks ajada ja ärrituda nii tühiste asjade pärast.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Maal elades pole nagunii mõtet iga vidinat eraldi osta, vaid oste ja käimisi tuleb õppida planeerima. Kuni “linna” minekut pole, siis sinnani peavad vanad kardinad kärama või piirdud selle kaubaga mis sul kohalikus aleviku poes müüakse. Kõik kaubamärgid kõikidesse alevikesse oma esindusi ei tee ega ei hakkagi tegema. Kui elad maal, siis üldiselt peab autol olema kärukonks ja üks haagis kuskil, kasvõi naabritega mitme peale. Või siis on tuttav kaubikujuht, kes sõidab aegajalt Tallinna vahet ja väikse tasu eest võtab tagasiteel sinu kauba ka peale. Muidu maksadki vigaseks ennast nii ehitusmaterjali kui mööbli kui ükskõik mis muu suurema kauba transpordi eest.

Tartu linn on sinu arust maakoht? Nojah

Aga tahaks ikkagi oma küsimusele vastust saada. Kas sinu arust on normaalne, et voodipesu transpordi eest peab maksma 70€???

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 141 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Mida plaanite osta Ikeast?