Esileht Ajaviite- ja muud jutud Mida plaanite osta Ikeast?

Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 141 )

Teema: Mida plaanite osta Ikeast?

Postitas:
Kägu

Ma tahtsin ka lastele (Tartusse) üht-teist Ikeast tellida ja mõtlesin, et mingi eksitus on postikuluga. Siis tulin Perekooli ja sain kohe teada, et ei olegi eksitus ja Ikeast peaks ikkagi mööblit tellima (noh, ma tahtsin lusikaid, mänguasju ja voodipesu) ning et 70 euri on odav 😀 Eks tellin siis vahetult enne Tallinnasse sõitu. Isegi kui ma telliks endale mööblit, nt 70eurose öökapi, siis ei tahaks kah selle eest 2×70 euri maksta. Tervet majatäit nagu pole vaja… Mullegi tundus see postikulu absurdne, aga võib-olla on see see Tartu õhk, mis paneb mind tundma nii, et see absurdne on. Praegu igatahes olen küll veits pettunud ja tunnen, et ongi nii nagu ma kartsin – ei ole suurt vahet, kas see IKEA on Riias või nüüd Tallinnas ka.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Rääkige siis lähemalt, kui keegi on juba väljastuspunktis kaubal järel käinud. Kui kiirelt läheb ja kui kaua kaupa hoiustatakse? Ise tahaks ka just pudinaid tellida, mitte mööblit. Elan Tallinna külje all, aga kui seal meeletult ootama peab, siis lükkaks tellimist edasi.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma tahtsin ka lastele (Tartusse) üht-teist Ikeast tellida ja mõtlesin, et mingi eksitus on postikuluga. Siis tulin Perekooli ja sain kohe teada, et ei olegi eksitus ja Ikeast peaks ikkagi mööblit tellima (noh, ma tahtsin lusikaid, mänguasju ja voodipesu) ning et 70 euri on odav 😀 Eks tellin siis vahetult enne Tallinnasse sõitu. Isegi kui ma telliks endale mööblit, nt 70eurose öökapi, siis ei tahaks kah selle eest 2×70 euri maksta. Tervet majatäit nagu pole vaja… Mullegi tundus see postikulu absurdne, aga võib-olla on see see Tartu õhk, mis paneb mind tundma nii, et see absurdne on. Praegu igatahes olen küll veits pettunud ja tunnen, et ongi nii nagu ma kartsin – ei ole suurt vahet, kas see IKEA on Riias või nüüd Tallinnas ka.

Isver küll, tahtsid MÖÖBLIPOEST (nagu käod seda nimetavad) mänguasju osta?? Kus su aru küll on? Siinsete kägude arust oled ju puhta imelik.
PS! Ära võta südamesse, see kõik oli irooniaga öeldud.
Vähemalt mõnigi saab asjale pihta ja ei pea normaalseks sellist postikulu 🙂

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

üks variant neile, kelle jaoks 70€ saatmiskulu liiga suur, selline, et tellite tallinnas kättesamisega, järgi läheb mõni teie tallinnas elav tuttav või sugulane ja too siis postitab teile selle asja edasi smardi või dpd või cargoga.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mõtlen ühe klambriga laadija peale.
Ostaksin ikka ise järele minemisega.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Vaatasin kõik asjad läbi, midagi polnud väga odavalt või väga head, mida mujal kampaaniate ajal poleks. Ma kohe lausa pettusin sest olin valmis söögiriistu ja voodipesu tellima või kasvõi korteri ümber sisustama aga see ju kõige tavalisem masstoodang mida meil iga nurga peal täis…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Esiteks- Tartu oli ainult üks näide.
Teiseks- Ikea ei müü ainult mööblit! Ikea on täpselt samasugune firma nagu Jysk, kes müüb põhimõtteliselt kõike, mida kodus vaja võib minna! Aga miskipärast suudab Jysk max 30€ eest kojuvedu teha ja teatud summast on kojuvedu üldse tasuta! Kui ei usu, vaata nende kodulehte. Kuidas küll Jysk suudab selliste hindadega transporti pakkuda, aga Ikea ei suuda?
Kolmandaks- kes see sul ostab korraga majatäis mööblit???

Kirjuta neile või helista. https://www.ikea.ee/et/contacts
Perekoolist sa ei saa seda vastust, mida ootad. Jah, on palju neid, kes pole nõus sellist summat maksma. Kas see muudab midagi? Vaevalt. Kallis kohaletoimetamine on neil olnud juba aastaid (kui mitte algusest peale).
Kirjutad vähemalt teist päeva juba samal teemal.
Võtad mitu korda sõna teemal, et eestlasi saab lüpsta ja et on tohutuid rikkureid, kes endale kaupa koju tellivad. Võib hoopis mõelda, et vastupidi, ostetakse vähem jama kokku, mõeldase mitu korda ette, enne, kui sooritatakse kojutellimisega ost, või enne, kui minnakse tellimusele järele (kui elad kaugemal). Kui palju on tegelikult tellijaid, keda selline summa ei häiri? Sina arvad, et kõik need, kes saavad aru, et hind on praegu selline, nagu ta on, lähevad sealt praegu ostma, kui üldse?
Sa pole vist palju välismaistes epoodides surfanud, sest igalt poolt ei saagi oma lemmikut tellida. Või ei saa selle hinnaga, mida tahaks. Siis jääbki enamasti tellimata. Mõnel asub juuksur või hambaarst teises linnas. Ostadki Jyskist. Annad oma raskelt teenitud raha neile, sest seal on parem teenindus sinu jaoks.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Oh, 70€-st saatekulu tõesti ei oodanud. Noh, kuna kavatsengi praktiliselt majatäie mööblit tellida, siis olen valmis seda maksma, aga ilmselt siis korjan ka kõik emad-õed-vennad punti, kes tahavad ühte panni, voodipesu vms tellida. Võiks ka ise järgi minna, aga jumal teab, kas see kupatus siis mulle ka bussi peale ära mahub ja lisaks otsi siis keegi, kes tassima tuleb. Muidugi, arvestades, millise maksukuse eest asju tellin, siis oleks oodanud tasuta transporti.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mind jällegi huvitab, mis on need tooted, mida kohapealt osta saab kohe?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Esiteks- Tartu oli ainult üks näide.

Teiseks- Ikea ei müü ainult mööblit! Ikea on täpselt samasugune firma nagu Jysk, kes müüb põhimõtteliselt kõike, mida kodus vaja võib minna! Aga miskipärast suudab Jysk max 30€ eest kojuvedu teha ja teatud summast on kojuvedu üldse tasuta! Kui ei usu, vaata nende kodulehte. Kuidas küll Jysk suudab selliste hindadega transporti pakkuda, aga Ikea ei suuda?

Kolmandaks- kes see sul ostab korraga majatäis mööblit???

Kirjuta neile või helista. https://www.ikea.ee/et/contacts

Perekoolist sa ei saa seda vastust, mida ootad. Jah, on palju neid, kes pole nõus sellist summat maksma. Kas see muudab midagi? Vaevalt. Kallis kohaletoimetamine on neil olnud juba aastaid (kui mitte algusest peale).

Kirjutad vähemalt teist päeva juba samal teemal.

Võtad mitu korda sõna teemal, et eestlasi saab lüpsta ja et on tohutuid rikkureid, kes endale kaupa koju tellivad. Võib hoopis mõelda, et vastupidi, ostetakse vähem jama kokku, mõeldase mitu korda ette, enne, kui sooritatakse kojutellimisega ost, või enne, kui minnakse tellimusele järele (kui elad kaugemal). Kui palju on tegelikult tellijaid, keda selline summa ei häiri? Sina arvad, et kõik need, kes saavad aru, et hind on praegu selline, nagu ta on, lähevad sealt praegu ostma, kui üldse?

Sa pole vist palju välismaistes epoodides surfanud, sest igalt poolt ei saagi oma lemmikut tellida. Või ei saa selle hinnaga, mida tahaks. Siis jääbki enamasti tellimata. Mõnel asub juuksur või hambaarst teises linnas. Ostadki Jyskist. Annad oma raskelt teenitud raha neile, sest seal on parem teenindus sinu jaoks.

Kirjutan niipalju kui tahan. Kas ei või? Kui ei meeldi, siis ei pea lugema ja vastama.
Ma ju küsisin mitu korda neilt, kelle arust 70€ on ok transport mööbli ostu puhul, et kas see on ok ka tellides nt voodipesu?? Millegipärast ei suudeta sellele vastata 🙂 Ei ole vaja jälle hakata ajama jura, et sealt ju ostad ainult mööblit ja veel majatäie korraga ja bla bla bla. Milleks neil seal kogu muu tootevalik siis on?

Loogiline ju, et igast maailmanurgas asuvast e-poest ei saa Eestisse tellida. Aga jutt on ju Eesti turule mõeldud Ikeaga, mille puhul võiks nagu eeldada, et saab tooteid mõistliku transpordikuluga tellida.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma ju küsisin mitu korda neilt, kelle arust 70€ on ok transport mööbli ostu puhul, et kas see on ok ka tellides nt voodipesu?? Millegipärast ei suudeta sellele vastata 🙂

Mina ei ole see kägu, kelle käest küsisid, aga vastan. Mkmmmm, ei ole okei, et voodipesu ehk siis üsna hariliku suurusega kaubapaki transport Tallinnast mujale Eestisse maksab 70eur. Minu meelest imelik hinnapoliitika (samal ajal kui teised e-poed transpordivad samasuguseid pakke mistahes Eesti punkti alla 10eur transporditasu eest), aga eks nad ise tea.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kirjutan niipalju kui tahan. Kas ei või? Kui ei meeldi, siis ei pea lugema ja vastama.
Ma ju küsisin mitu korda neilt, kelle arust 70€ on ok transport mööbli ostu puhul, et kas see on ok ka tellides nt voodipesu?? Millegipärast ei suudeta sellele vastata 🙂 Ei ole vaja jälle hakata ajama jura, et sealt ju ostad ainult mööblit ja veel majatäie korraga ja bla bla bla. Milleks neil seal kogu muu tootevalik siis on?

Loogiline ju, et igast maailmanurgas asuvast e-poest ei saa Eestisse tellida. Aga jutt on ju Eesti turule mõeldud Ikeaga, mille puhul võiks nagu eeldada, et saab tooteid mõistliku transpordikuluga tellida.

Miks ma peaksin sulle midagi lubama või keelama? Sa oled tark ja intelligentne inimene, kes teeb oma otsused ise. Ma vastasin sulle, et see on nende hinnapoliitika, mida ei muudeta ilmselt niipea, sest selle keti eesmärk on müüa mööblit esmajärjekorras ja ülejäänu soetad üheskoos mööbliga. Vaibad ja kastisüsteemid, potid-pannid ostad korraga koos diivaniga. Jysk on ju alati eeskätt olnud muu kraami pood ja mööbel on tulnud teisena. Ikeas on vastupidi. IKEA on leidnud, et neil on mõtet siia laieneda, aga nad ei kiirustanud sellega, sest seni on eestlased käinud naabrite juures. Sellest lähtuvalt ilmselt arvatakse, et Tallinnasse sõitmine ei ole probleem. Tegelikult selliste küsimustega on võimalik pöörduda klienditeeniduse poole. Mida rohkem on neid potentsiaalseid kliente, keda selline süsteem häirib, seda suurem on tõenäosus, et midagi võetakse ette.
Need inimesed, kes sulle ei vastanud, need ei telli arvatavasti pisiasju 70 euro eest. Pealegi käiakse tänini kaubamajades ostlemas (just väikeseid asju), kuigi on tellimise võimalus.
Mina tahan näiteks Prismast midagi osta, aga kui ma ei eksi, siis minu linna ei tuua. Peaksin ise järgi minema või elama vastavas linnas. Prismas müüakse ka palju asju, mis mulle meeldivad ja mida mujalt ei ole leidnud.
Seni on IKEA kallis kojutellimine toiminud, kuigi juba aastaid on tehtud samal teemal erinevates riikides foorumipostitusi. On väga palju teisi kette, kuhu oma raha viia.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Telli Riiast, seal nii hinnad kui transport odavamad (ja täiesti toovad Eestisse ka) 🙂

Millise valemiga see Riiast Eestisse 116 euro eest toomine odavam on?

On erinevaid Läti firmasid, kes kauba Eestisse ära toovad, nt 100kg kaupa 20€ eest. Selline valem ongi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei saa sealt tooteid midagi nii kähku. Tegin tellimuse (päris pisikese – mingi 15 eurot) avamispäeval ehk neljapäeval ja tarnet lubatakse esmaspäevaks. Selge see, et kaup tuuakse Lätist. Sellele kulub oma aeg.

Ega Ikeal sellise kontseptsiooniga väga lillelist elu ei tule, aga eks arvatakse, et kulude madalamal hoidmisega ei sööda teiste riikide kasumit ära.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina tellisin eile ja täna päeval sain juba kätte (tellisin mööblit). Kohapeal olin umbes 30 min. Rahvast oli palju.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei saa aru sellest paanikast. Kui elate Tallinnast kaugel, siis käige edasi Riia Ikeas. Minu tutvusringkonnas enamik inimesi käinud ise autoga Soomest või Lätist mööblit toomas ja nüüd on küll päris suur raha- ja ajavõit, kui saab Tallinnast.
Eks konkurendid on jah ilmselt närvis, aga ei maksa üle ka põdeda. Päris paljud eestlased on ju varemgi Ikeast asju ostnud, nüüd lihtsalt saavad kodule lähemalt oma ostud teha. Ja jätkub ka neid, kes põhimõtteliselt Ikeast ei osta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Väike valik ju tegelikult. Varsti on kõigil nagu nõukaajal samasugused kapid köögis ja elutoas mööbel.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas kauba tarnimisel on võimalik valida ka sobiv kuupäev? Ma olen hädas olnud teiste poodidega, et helistavad suvalisel ajal, me nüüd maja ees.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Väike valik ju tegelikult. Varsti on kõigil nagu nõukaajal samasugused kapid köögis ja elutoas mööbel.

vähemalt on see mööbel ilus, trendikas, soodne ja tänapäevane. Enamikul skandi-maitsega inimestest on niikuinii ka juba praegu Ikea tooteid kodus omajagu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei saa aru sellest paanikast. Kui elate Tallinnast kaugel, siis käige edasi Riia Ikeas. Minu tutvusringkonnas enamik inimesi käinud ise autoga Soomest või Lätist mööblit toomas ja nüüd on küll päris suur raha- ja ajavõit, kui saab Tallinnast.

Eks konkurendid on jah ilmselt närvis, aga ei maksa üle ka põdeda. Päris paljud eestlased on ju varemgi Ikeast asju ostnud, nüüd lihtsalt saavad kodule lähemalt oma ostud teha. Ja jätkub ka neid, kes põhimõtteliselt Ikeast ei osta.

ma ei näe kuskil paanikat, minu arust IKEA enda poolt oodatust palju rahulikum

Please wait...
Postitas:
Kägu

Plaanisin köögimööbli tellida.

Seni IKEAst igasugu nodi kodu vedanud. Kõik senini korralikud.

Paar aastat tagasi oli ühe poola mööbliga jama – osad augud olid üldse neil puurimata ja siis jändasin sellega seal päris tükk aega kuna suht niru kohapeal olid.

IKEA mööbliga sellist jama pole kohanud….

Please wait...
Postitas:
Kägu

Just nädalavahetusel mõtlesin kui hea on IKEA mööbel. Mul on mingid riidekapid (juba 7 aastat olnud ja väga okeid näevad välja) ja nüüd oli vaja veidi ümbermängida sisu, seal nii head need augud külgedel, ainult nihutasin riiuleid ja asendasin osad väljatõmmatavate korvidega. Ja meeldib, et IKEA-s on erinevad tootesarjad aga kõik justkui sobitub omavahel, et nendesse kappidesse saan täpselt õige mõõduga hoiustamiskotid osta, ükski cm ei lähe raisku.

Aga tellida plaanin pudipadi – hoiustamiskotte, nagisid, valgusteid, köögitarvikuid jm pisikest träni. Mööbel olemas, praegu mõtlen, et korteri igas toas on vähemalt 1 IKEA mööbliese. Ja elutoas vaip.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Väga jabur see kisa kojuveo hinna pärast. Tuletab mulle meelde üht tuttavat vanurit, kes Tallinnas kohvikus käies alati mulle häbi tegi kõva häälega õiendades, et kohv on nii kallis ja et turult saab sama raha eest terve paki. Kui on ettevõttel hinnakiri selline, siis nii on ja kui on kallis, siis osta Hauka laadalt omale need voodilinad või patareid. Ja kui ikka kindlasti on vaja neid Ikea patareisid, siis tuleb leida tuttav tudeng või maksta see postikulu. Vaba maa ja valikuid on.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Rääkige siis lähemalt, kui keegi on juba väljastuspunktis kaubal järel käinud. Kui kiirelt läheb ja kui kaua kaupa hoiustatakse? Ise tahaks ka just pudinaid tellida, mitte mööblit. Elan Tallinna külje all, aga kui seal meeletult ootama peab, siis lükkaks tellimist edasi.

Kaupa hoiustatakse 2 päeva.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

70-eurone kojuvedu ei ole normaalne (v.a. juhul, kui selle raha eest tuuakse 500 kg mööblipakke ilma liftita maja neljanda korruse korterisse Tartus). Aga ilmselt Ikeat ei huvita väikesemõõdulise kauba koduveo variant, või on see neil seepärast nii, et ikea veebipoendus on lapsekingades (kas Tallinn on vist esimene omataoline ja kas mitte ajutine projekt) ja inimesed kes seda orgunnivad Eestis, ei suutnud normaalset kohalikku partnerit leida. Tüüpiline veebimööblipoe partner Eestis on Omniva minuarust (kes küll korterisse sisse mööblit kunagi ei too) ja ka Dpd on mulle midagi ukse taha toonud. Ikeas on paljud asjad totrad ja “traditsioonilised,” ju neile endile ilgelt meeldib sedasi ja on uhked oma pärandi üle, mis siis kui see on ajale jalgu jäänud.

Seega. Igaüks peab minema ise oma kaubale järele sinna või selle kojuveo orgunnima, sest Ikea poolt seda sisuliselt ei pakuta. Et kohale minek on üle mõistuse vaev, eriti Tartu inimese jaoks, see on ikka puhta rumal jutt. Räägitakse, et Riia Ikea parkla on puha Eesti numbritega masinaid täis. Tallinnas oleks ja on paljudel ikka palju lähemal käia kui Riias. Mina olen isiklikult käinud kaks korda Soome (Kuskil Kehä 3 ääres, äkki Vantaa?) Ikeas. Muidugi polnud sinna sõit odav ja muidugi sai see kombineeritud mingi muu Soomes käiguga. Ja patareide järgi ma seal ei käinud, kuigi võibolla sai need ka näppu haaratud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nalja teed? Miks nii vähe?

Please wait...
Postitas:
Kägu

See Eesti Ikea on lihtsalt mingi säästuvariant. Ei ole raatsitud vaeva näha (või investeerida) e-poe programmeerimisega ning erineva kaaluga/mahuga kaupadele erinevaid tarnekulusid seadistada. Pandi siis mingi kõva kirves, millega tasub ka kõige suurem asi Lõuna-Eestisse kohale viia ning otsustati, et väikse kauba tellijale ei viitsita hetkel korralikku teenust pakkuda. Loomulikult nad saavad aru, et voodipesukomplekti saatmine Eesti piires 70€ eest on räigelt üle küsitud. See pole lihtsalt hetkel prioriteet, mis on väga rumal ja minu meelest firma mainet kahjustav. Mina oma väikeettevõtluse korras peetavas e-poes suutsin tulevaste klientide jaoks ausa ja läbipaistva tarnesüsteemi lasta programmeerida. Häbilugu, et sellise mastaabiga firma niisuguse asja tegemata jätab.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina ei tee nalja ja ma ei tea, miks nii vähe.
Nende hoone seal Peterburi teel on ikka suht väike, võrreldes Rootsis ja Soomes olevate poodidega, kummist see ju pole.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mina ei tee nalja ja ma ei tea, miks nii vähe.

Nende hoone seal Peterburi teel on ikka suht väike, võrreldes Rootsis ja Soomes olevate poodidega, kummist see ju pole.

see kaks päeva on ikka päris jabur. kas tellides on kohe näha, mis kuupäeval kaup saabub või on antud ajavahemik nagu tihtipeale (a la 5-7 päeva)?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ostaksin diivanilaua, kui leian sobiva.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 141 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Mida plaanite osta Ikeast?