Esileht Ajaviite- ja muud jutud Mida plaanite osta Ikeast?

Näitan 21 postitust - vahemik 121 kuni 141 (kokku 141 )

Teema: Mida plaanite osta Ikeast?

Postitas:
Kägu

Rääkige siis lähemalt, kui keegi on juba väljastuspunktis kaubal järel käinud. Kui kiirelt läheb ja kui kaua kaupa hoiustatakse? Ise tahaks ka just pudinaid tellida, mitte mööblit. Elan Tallinna külje all, aga kui seal meeletult ootama peab, siis lükkaks tellimist edasi.

Kaupa hoiustatakse 2 päeva.

Nalja teed? Miks nii vähe?

Mina ei tee nalja ja ma ei tea, miks nii vähe.

Nende hoone seal Peterburi teel on ikka suht väike, võrreldes Rootsis ja Soomes olevate poodidega, kummist see ju pole.

Nojah, aga… võibolla ma sõidan just nendeks kaheks päevaks linnast välja? Pole ju ette teada, millal kaup jõuab, või on?
Paistab tõesti, et Eesti Ikea logistika on väga halvasti korraldatud.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Rääkige siis lähemalt, kui keegi on juba väljastuspunktis kaubal järel käinud. Kui kiirelt läheb ja kui kaua kaupa hoiustatakse? Ise tahaks ka just pudinaid tellida, mitte mööblit. Elan Tallinna külje all, aga kui seal meeletult ootama peab, siis lükkaks tellimist edasi.

Kaupa hoiustatakse 2 päeva.

Nalja teed? Miks nii vähe?

Mina ei tee nalja ja ma ei tea, miks nii vähe.

Nende hoone seal Peterburi teel on ikka suht väike, võrreldes Rootsis ja Soomes olevate poodidega, kummist see ju pole.

see kaks päeva on ikka päris jabur. kas tellides on kohe näha, mis kuupäeval kaup saabub või on antud ajavahemik nagu tihtipeale (a la 5-7 päeva)?

Netilehel tellimust tehes oli vist ajavahemik, kinnitusmeilis oli kirjas vaid- Teavitame teid, kui kaup on kohale jõudnud…. ja Vabandame, kui kaup hilineb…
Ilmselt nad kahe päeva möödudes seda kaupa tagasi ei saada, aga ma ei tea ka. Vo. suuri asju hoiustatakse kauem, mul oli väike kaup ja asjad lahtiselt st. ei olnud pakendatud ega ühte karpi pandud- igal asjal vaid minu nimega kleeps peal ja teenindaja tõi tagaruumist sülega. Minu tellitud tooteid kohapealt osta ei saanud, seega nad kuskilt need ikka Tln. transportisid.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Vo. suuri asju hoiustatakse kauem, mul oli väike kaup ja asjad lahtiselt st. ei olnud pakendatud ega ühte karpi pandud- igal asjal vaid minu nimega kleeps peal ja teenindaja tõi tagaruumist sülega. Minu tellitud tooteid kohapealt osta ei saanud, seega nad kuskilt need ikka Tln. transportisid.

Selge, tänan, aitäh et hoiatasid, tean arvestada siis.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tellisin täna, sain meili selle kohta, et kaup eeldatavasti valmis 8. septembril. Ja siis see jutt ka, et annavad teada kui kaup kohal ja paluvad vabandust võimaliku viivituse pärast. Nüüd ei saagi aru, et kas see viivitus on sinna 8. septembri kuupäeva sisse arvestatud või võin ma oodata viivitust sellest kuupäevast.

Ega mul muidugi probleemi ei ole. Auto on piisavalt suur, et tassin selle kraami enda autoga ära küll ja töökoht asub kilomeetri kaugusel poest, seega pole erilist vahet mis päeval see kaup sinna kohale jõuab. Tallinna piires on transport üsna soodne, aga mitte ei tahaks hakata oma plaane kellaajaliselt mingi kulleriga klapitama, seega parem lähen ise järele.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Hm, ma nüüd tellisin ka oma pudi-padi ära, ei olnud mööbel, väga pisikesed asjad. Meili sain, aga eeldatavat kättesaamise kuupäeva seal ei öeldud, vaid:
“Teavitame sind nii pea, kui sinu tellimus on valmis järeletulemiseks või kohaletoomiseks. Palume oma tellimusele järele tulla 2 päeva jooksul peale teavitus SMS-i saamist.”

Pole öeldud, et “hoiame ainult kaks päeva” vaid lihtsalt “palume järele tulla 2 päeva jooksul.”

Please wait...
Postitas:
Kägu

Hm, ma nüüd tellisin ka oma pudi-padi ära, ei olnud mööbel, väga pisikesed asjad. Meili sain, aga eeldatavat kättesaamise kuupäeva seal ei öeldud, vaid:

“Teavitame sind nii pea, kui sinu tellimus on valmis järeletulemiseks või kohaletoomiseks. Palume oma tellimusele järele tulla 2 päeva jooksul peale teavitus SMS-i saamist.”

Pole öeldud, et “hoiame ainult kaks päeva” vaid lihtsalt “palume järele tulla 2 päeva jooksul.”

see on lihtsalt viisakas viis, kuidas öelda, et asju hoitakse kaks päeva 😉

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mkm, ma ei kavatse seda nii võtta vaid ikka sõna-sõnalt. Kui pole hoiatust, et kahe päeva pärast müüme teie tellitud kraami ära/viskame minema/saadame tagasi, siis nii teha ei tohi ka.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mkm, ma ei kavatse seda nii võtta vaid ikka sõna-sõnalt. Kui pole hoiatust, et kahe päeva pärast müüme teie tellitud kraami ära/viskame minema/saadame tagasi, siis nii teha ei tohi ka.

aga väikest kirja lugesid?

Please wait...
Postitas:
Kägu

oot….
/kontrollisin/
Ei olnud mingit väikest kirja. Kui see just piimaga polnud kirjutatud. Küll aga leidsin siiski rea, kus oli tellimuse tarnimise kuupäev – 10. september.
Näed siis, kui kasulik on perekool.

Please wait...
Postitas:
Kägu

oot….

/kontrollisin/

Ei olnud mingit väikest kirja. Kui see just piimaga polnud kirjutatud. Küll aga leidsin siiski rea, kus oli tellimuse tarnimise kuupäev – 10. september.

Näed siis, kui kasulik on perekool.

lugesid tingimusi? sest tingimustes on justnimelt kirjas, et kolme päeva möödudes tellimus tühistatakse.

8. KAUBA KÄTTESAAMINE, HOIUSTAMINE JA LADUSTAMINE
8.5. Kui ostja ei suuda tellitud kaubale järele minna 3 päeva jooksul pärast seda, kui teda on teavitatud sellest, et kaup on kättesaamiseks valmis /…/ tühistatakse ostja tellimus ja müüja kohustab 5 tööpäeva jooksul tagastama raha, mille ostja on maksnud kauba eest, miinus tarnetasu (kui see on kohane).

lisaks veel:
4. OSTJA ÕIGUSED JA KOHUSTUSED
4.2. Ostja kohustub:
4.2.4. olles valinud kauba vastuvõtmise viisi, tulema kaubale järele koheselt, kui on teavitatud, et kaup on kättesaamiseks valmis;

5. MÜÜJA ÕIGUSED JA KOHUSTUSED
5.1. Müüjal on õigus:
5.1.1. piirata ja peatada ostja juurdepääs poele eelneva hoiatuseta, samuti tühistada ostja registreerimine, kui ostja on /…/ rikkunud oma kohustusi;

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tunnistan ausalt, et oleme perega suured Ikea-fännid. Naudime nii poeskäiku ennast (Riias ja Vantaal oleme siiani käinud), kui ka mööbli kokkupanekut. Väike võitlus on alati, et kes saab kokku panna:) Meil on praktiliselt kogu mööbel sealt ostetud, v.a diivan, voodi ja köögimööbel. Ehk siis kõik kapid, riiulid, lauad-toolid, vaibad, köögividinad, lambid, voodipesu, tekid-padjad, kastid jne. Kvaliteedi osas ei ole ühegi asjaga probleemi olnud. Ühe diivanilaua oleme välja vahetanud, sest laps kriimustas selle mõne aastaga koledasti ära, aga kõik muu on siiani terve ja ilus. Osa asju oleme teisele ringile edasi müünud.
Kunagi sai ostetud ka kohalikest poodidest Poola vms rämpsu, aga see oli lihtsalt nii kehv, et sõnu pole. Eesti mööblipoodide põhiline probleem on minu arvates see, et Ikea hinnatasemega Eesti poodidest saab ainult kohutavat rämpsu nii kvaliteedi kui disaini osas. Väga suur osa on tõesti slaavi maitse järgi asju, mis iseenesest on ok, kui selline stiil meeldib. Me paraku eelistame skandinaavia stiili.
Igatahes, kindlasti tellime sealt ka edaspidi igasugu köögividinaid ja voodipesu ja muud. Mööblit kahjuks niipea enam lihtsalt ei mahu:(

Please wait...
Postitas:
Kägu

IKEA kasuks räägib ka see, et igasugu pisividinad nagu näiteks küünlad ja küünlaümbrised, kilekotihoidjad ja muu taoline odav kraam on seal tõesti odav (erinevalt paljudest teistest poodidest).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Abi

Kes te olete tellinud juba ja märkinud kättesaamisviisiks ise järgi minemise, siis kui kaua nad sättinud eset enne kui teate saite, et võite järgi minna?

Suur tänu kui viitsite vastata. Tarvis üht mööblieset soetada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

lugesid tingimusi? sest tingimustes on justnimelt kirjas, et kolme päeva möödudes tellimus tühistatakse.

Kus need tingimused on? Meilis ei olnud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

miks need meiliga tulema peaksid? enne ostu vormistamist pead ikka tegema linnukese, et oled tingimustega tutvunud ja nõus. tingimused on kodulehel.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Paari euroseid dushikardinaid, soodukaga küünlaid, panni.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui tellimuse esitasid, siis oli seal linnuke “nõustun tingimustega” ja link tingimustele. Vist igas veebipoes on nii.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ilmselt lühike hoiustamisaeg on tingitud väiksest pinnast, kus hoitakse tellitud kaupa

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Igal juhul 100x etem kõik vajalik ühekorraga Ikeast osta, kui meie poode mööda joosta – meil nii slaavilik valik.

Jah, Vepsäläinen meeldib ka väga, aga pole nii rikas et seal tihti shopata.

Ainult et Vepsäläinen saadab ka mööblitüki Tallinnast Tartusse 50 euri eest 🙂

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

4.2. Ostja kohustub:
4.2.4. olles valinud kauba vastuvõtmise viisi, tulema kaubale järele koheselt, kui on teavitatud, et kaup on kättesaamiseks valmis;

See kõlab küll väga pahaendeliselt ja absurdselt. Mis tähendab “koheselt”?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nojah, aga… võibolla ma sõidan just nendeks kaheks päevaks linnast välja? Pole ju ette teada, millal kaup jõuab, või on?
Paistab tõesti, et Eesti Ikea logistika on väga halvasti korraldatud.

tellisin omale riiuli ca nädal tagasi.
maksta pangalingiga ei saanud, vaid krediitkaardiga.
kuigi valisin algul ise järgimineku, siis peale lahtri “arve aadress” täitmist tekkis sellegipoolest ligi 20€ne lisakulu “kohaletoomise eest”. sellest lahtisaamiseks tuli brauser kinni panna, uuesti sisselogida ja tellimust uuesti alustada.

see 2 päeva järgminimekuks on tõesti jabur.
just veidi aega tagasi tulid järjest nii sms (21:41) kui e-mail (22:07) selle kohta, et vaja 2 päeva jooksul järgi tulla.
kusjuures ma ei saagi nüüd aru, kas “tänane päev” ka selle 2 päeva sisse läheb või ei, arvestades, et sms tuli siis, kui nad veel lahti olid (kõigest 19 min kinnipanekuni).

Aga kõige rohkem häirib mind nende juures sinatamine: klienditeeninduse telefoni ootejärjekorras eestlasi sinatati, aga vene keeles räägiti umbisikulises tegumoes. nüüd, kui vaja tellimusele järgi minna, siis taas kiri sina-vormis.

veel. kui e-poe konto tegemine oli, siis oli küsimus, kas peres on väikesi lapsi. vastasin ausalt, et ei. aga sellegipoolest tuli mulle eile meilile mingi titetoamööbli reklaam 🙁

täiendan: nüüd selgus veel, et see email, kus tellimuse number, on mingis sellises möödus, mis paberile ära ei mahu (kas A2 või lausa A1). õnneks brauseris (aga iga brauser ei sobinud) avamine, seejärel pdfiks konvertimine ja siis printerisse saatmine võimaldas selle siiski lõpuks A4-le ära mahutada.

nii et arenguruumi on sel firmal veel küll ja küll.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Näitan 21 postitust - vahemik 121 kuni 141 (kokku 141 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Mida plaanite osta Ikeast?