Esileht Pereelu ja suhted Mida rohkem mees teenib ,seda suuremaks koonriks muutub

Näitan 9 postitust - vahemik 61 kuni 69 (kokku 69 )

Teema: Mida rohkem mees teenib ,seda suuremaks koonriks muutub

Postitas:

Meil on mehega üks ühine arve, kuhu kanname kuu alguses kumbki võrdse summa. Sealt maksame kodulaenu, kodukulud, söögi ja lapse kulud. Palgad on sarnased. Ülejäänud raha on isiklikeks kuludeks. Meile selline korraldus sobib, kui käime koos väljas, siis maksame selle kaardiga ja jäävad ära igasugused sendi saagimised.

Ühist rahakotti ei tahaks, kus maksab see, kellel on rahakott lähemal või käib mingi edasi-tagasi raha kandmine. Ma ütleks, et selline asi toimib ainult siis, kui elatakse palgast palgani ja kogu raha kulub niigi ära, siis pole vast vahet, kumma konto enne tühjaks saab. Või kui on nii suured palgad, et absoluutselt raha lugema ei pea.

Meil on mõlemal head palgad, aga ikka peame eelarvet, et sellest igakuisest ühise konto summast välja tuleks, see moodustab meie kummagi sissetulekust alla poole, aga põhimõtteliselt ei taha juurde kanda sinna raha, kui just pole hädaolukord. Kui vahel maksaks üks ja vahel teine, siis poleks ju mingit kontrolli igakuiste kulude üle?

Olen ka kuulnud paaridest, kes hakkavad restoranis tšeki pealt arvutama, kui palju keegi kellelegi võlgu on. See on piinlik. Kui pole raha minna restorani, siis jätku minemata või klappigu pärast kodus, aga niimoodi avalikult hakata arvet jagama, niimoodi üks endast lugupidav paar ei tee.

+12
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.03 01:47; 03.03 02:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on mehega üks ühine arve, kuhu kanname kuu alguses kumbki võrdse summa. Sealt maksame kodulaenu, kodukulud, söögi ja lapse kulud. Palgad on sarnased. Ülejäänud raha on isiklikeks kuludeks. Meile selline korraldus sobib, kui käime koos väljas, siis maksame selle kaardiga ja jäävad ära igasugused sendi saagimised.

Ühist rahakotti ei tahaks

Minu mõistmist mööda teil ongi ühine rahakott. St teil on ühine arve, millesse kumbki panustab võrdselt, palgad on teil ka võrdsed ja siis kummalgi jääb veel osa raha isiklikeks kuludeks, mille puhul ise teab, mis sellega teha tahab. See ongi loomulik, et on ka nn oma raha, aga ühised kulud kaetakse ühiselt. Mitte nagu Suur ja Väike Peetrike, et enne ühe rahakott tühjaks ja siis vaatame, kas teine üldse peab midagi panustama. Või kus kulutusi maksavad inimesed eraldi aga need on ka ebaproportsionaalsed. Tihti ostab ntx naine süüa ja lastele riided, mees maksab kommunaalid, aga söögiarve ja laste riided on tunduvalt suurem summa, samas kommunaalid näivad tähtsamad kui mingid laste sokid ja piimapakid…

+11
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.02 13:04; 02.03 09:53; 03.03 10:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

siis ta hakkab röökima, et naistega pole mõtet rahaasjadest üldse rääkida, sest nad ei jaga miskit. Aga samas ta ei taha muudest asjadest ka minuga rääkida, sest ta ütleb, et kui vestlus ei tooda raha juurde (nt pole investeerimisest vms), siis järelikult on see mõttetu.

Vabandust, aga miks sa elad koos inimesega, kes sinusse niimoodi suhtub?

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.02 10:50; 24.02 18:19; 04.03 01:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga imelik, et elatakse ja seksitakse, saadakse ka lapsi inimestega, keda üldse ei usaldata. Kui inimest usaldad, tead et tema suhtumine rahasse on mõistlik, siis ei hoia ju nii kramplikku vahet – minu sent ja sinu sent.

Meenub üks tuttav naisterahvas, kel oli vaja umbes 20 eurot. Küsis minult. Mul ei olnud, st mul polnud sula ja temal polnud kaarti. Ma küsin, miks sa oma mehe käest ei palu seda raha, mees samas kontorihooneski ja naine vastas, et ta ei hakka endale ju niimoodi häbi tegema ja mehe ees alanduma.

Käis ja küsis töökaaslastelt kuni umbes neljandal oli see sularaha olemas. Aastaid hiljem sain teada, ta ise ütles, et oli vaja rasestumisvastaseid vahendeid osta ja miskit veel. Ostmata aga ka ei saanud jätta, sest ega mees ilma seksita ju rahulikult lepi või vähemalt sünnib sellest kodus pahandus. Pole ju hommikust saadik saanud. Kes teab, hakkab veel vasakule vaatama. Tuleb anda!

Oma mehe käest 20 euro küsimine on niiiiii alandav, aga raha laenamine selleks, et sedasama meest ikka rahuldada, et mees ikka võõrastesse ei läheks – see on okei. Ma söandasin avaldada imestust ja sain vastuseks – neil on täiskasvanud inimeste kooselu ja eraldi rahakotid, sest naine ei taha mehest sõltuda ja teda raha-asjades ei usalda. Tragikomöödia, ma ütleksin.

Siin viitavad märgid pigem raskelt vägivaldsele suhtele, nõme parastada. Kus näiteks nimelt ei luba mees rv vahendeid kasutada, kuna (iga uus) laps hoiab naist veel paremini rusika all ja manipuleeritavana.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu meelest on osad naised siin rohkem orja kui naise rollis. Mees sõimab, küsib 1,50 eurot ülekandekulu, kõik pooleks või naine ostab veel söögid ka… Täitsa sõnatuks võtab. Jah, võrdsus on tore, aga mis pere see on, kus üks sööb restoranis ja teine joob vett? Milleks sellisega restorani minna või üldse elada? Miks ma arvan, et kodutööd on sellistes peredes kõik naise kanda? Ja kui lapsed on, siis nende riided ja ringid ja tarbed… Maailm on mehi täis, ei pea elama orjapidajaga, või peate?

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Riietest. Minu arvates peab naine saama osta endale meelepäraseid riideid nii palju kui meeldib ja rahakott võimaldab. Valehäbita. Igasugune halvakspanev suhtumine a la naiste hilbud jne, pole aksepteeritav. Muidugi on kena, kui mees toetab garderoobi täiendamist omaltpoolt rahaliselt. Enda piiramine rõivaste ostmisel on paljude valik või paratamatus, kuid naiselikkus kaotab sellega. Pidage enda eest hoolt ja olge kaunid!

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sain omajagu vastuseid, seega vastan eraldi. Börs õnneks investeeringuid ei kõiguta, sest need on mujal, eelkõige kinnisvaras. Tulevikus ta minu rahakoti peal elada ei kavatse ja ka suurt rahahunnikut ei kogune – eesmärk on siiski igakuine passiivne sissetulek, mis kataks nii vajalikud maksed kui ka muud kulud.

Olen ka seda mõelnud, et inimesed reageerivad stressile (meil eelkõige siis lapsesaamise teema) erimoodi. Mul ta ka algul tegi/maksis rohkem jne, aga mingiaeg tekkis lapsesaamise probleemide tõttu suurem stress. Osade meeste jaoks pole enne pere (ehk siis nende silmis last) ka ühist rahakotti jne. Samas ma ise soovin siiski piisavalt iseseisvust, et saaksin soetada/teha seda, mida ükskõik, mis ajahetkel soovin.

Selgelt on näha, et ta pere on ta selliseks vorpinud. Ta on väga oma isa sarnane ja soovib taolist elukorraldust nagu on tema vanematel (ma olen ta vanemate silmis vist see must lammas, kes nende poega rikub.. .

Loen, kuidas üritad süüdistada mehe lapsepõlveperet ja loodad, et küllap Sina suudad ta lõpuks ikka ümber kasvatada. Usud, et vot kui laps tuleb, küll siis olukord muutub jne. Looda edasi!

Tegemist on täiskasvanud mehega! Teda enam ei muuda, ta on väljakujunenud isiksus. Teiseks: Lapse saamine mitte ei lahenda, vaid komplitseerib teie suhteid. Ainult selle vahega, et kui praegu oled terve iseseisev naine, kel käed-jalad küljes ja saad minna, kuhu tahad, siis pärast lapse saamist ei saa sa enam ei süüa, ei magada – mitte midagi vabalt teha. Ja kui mehel juba on säherdused kalduvused, siis hakkab ta just sellel sinu elu kõige haavatavamal ajal sind veel hullemini ära kasutama ja veelgi rohkem koonerdama. Leiab nt, et ühekordse kasutusega mähkmed on laristamine, pead ostma marlilappe… Iga viimase kui ühe beebividina pärast algab suur sendisaagimine, oled sa selleks valmis?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Riietest. Minu arvates peab naine saama osta endale meelepäraseid riideid nii palju kui meeldib ja rahakott võimaldab. Valehäbita. Igasugune halvakspanev suhtumine a la naiste hilbud jne, pole aksepteeritav. Muidugi on kena, kui mees toetab garderoobi täiendamist omaltpoolt rahaliselt. Enda piiramine rõivaste ostmisel on paljude valik või paratamatus, kuid naiselikkus kaotab sellega. Pidage enda eest hoolt ja olge kaunid!

Ma olen naine ja üldse nii ei arva, lausa ei suuda uskuda sellist mõtteviisi. Pole võimalik.
Sellise vaatega inimesega ei saagi ju seda nn ühist rahakotti, kontot pidada. Ta onj u ostusõltlane, kes raha olemasolu korral LihTSalt ostab , kuigi vaja ei ole, ületarbija. Rahakott pean olema sel juhul väiksema tarbija käes, kes jagab mõistlikku majandamist.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.02 09:07; 25.02 11:37; 26.02 09:30; 16.03 15:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Riietest. Minu arvates peab naine saama osta endale meelepäraseid riideid nii palju kui meeldib ja rahakott võimaldab. Valehäbita. Igasugune halvakspanev suhtumine a la naiste hilbud jne, pole aksepteeritav. Muidugi on kena, kui mees toetab garderoobi täiendamist omaltpoolt rahaliselt. Enda piiramine rõivaste ostmisel on paljude valik või paratamatus, kuid naiselikkus kaotab sellega. Pidage enda eest hoolt ja olge kaunid!

Minu ostetud käekotid algavad 1200.- ning jalanõud keskmiselt 500.-(ja neid on üksjagu). Leian, et mu riided ja aksessuaarid on puhtalt minu rida ja ei oota mehelt nende ostude toetamist ega kinnimaksmist.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.02 22:47; 16.03 18:10;
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 61 kuni 69 (kokku 69 )


Esileht Pereelu ja suhted Mida rohkem mees teenib ,seda suuremaks koonriks muutub