Esileht Ilu ja tervis Mida see kõhurasv näitab?

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Mida see kõhurasv näitab?

Siin räägib naine, kes on muidu sale (kohati lausa koledalt kondine), kuid kõht hakkab kohe silma, sest see on teiste kehaosadega võrreldes suur ja silmapaistev.

Olen kuulnud et see, kuhu rasv ladestub või milline kõht välja näeb, näitab ära selle, millest rasv tekkinud on (stress, hormoonid, toidust vms). Kas usute sellesse ja oskate kaasa rääkida?

 

Minu kõhul on kaks häda: 1. rasv on ladestunud ümber naba ja nabast eemale minnes (nt külgedele pole mitte mingit rasva) ja 2. nabast allpool on pugu nagu rasedal (üldiselt hommikuti pole, aga päevapeale tekib. Piisab ühest toidukorrast hommikul ja ma ei söö ka kunagi ühe korraga palju ja juba on see pugu suurelt ees). Seal ei ole pekki, aga lihtsalt on nagu pallike ees. Ehk siis tekib mingi puhitus justkui seespoolt (kuigi gaase pole) või venib magu nii kiiresti välja.

Kas need probleemid võiksid olla seotud või on tegu eraldiseisvate olukordadega, kus naba ümber rasv on suhkrust jms sinna pikaajaliselt tekkinud ja alumine pugu tekib koheselt toidu söömisest? Kusjuures püüan vältida piimatooteid ja gaasi tekitavaid tooteid. Aga pugu tekib ikka. Justkui mitte midagi ei tohiks süüa, sest siis on see pugu kindel. Või võib ikka olla tegu mingi konkreetse toiduaine talumetusega?

Igasugune kogemus ja info on väga oodatud.

+7
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sul asub magu nabast allpool?

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilmselt tegu kodukanaga, pugu inimese seedeelundkonna hulka ei kuulu. Veterinaari poole pöördu.

+10
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen kuulnud et see, kuhu rasv ladestub või milline kõht välja näeb, näitab ära selle, millest rasv tekkinud on (stress, hormoonid, toidust vms). Kas usute sellesse ja oskate kaasa rääkida?

See, kuhu kellelgi rasv esimesena ladestub ja kust viimasena kaob, sõltub inimese geneetikast.

nabast allpool on pugu nagu rasedal (üldiselt hommikuti pole, aga päevapeale tekib. Piisab ühest toidukorrast hommikul ja ma ei söö ka kunagi ühe korraga palju ja juba on see pugu suurelt ees).

Ilmselt ei ole sul kõhulihased väga treenitud?

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võib-olla oledki lihtsalt nii kõhn, et iga söödud amps paistab välja. Mul on koer selline. Täielik kõrend ja kohe on näha, kas tal on kõht täis või tühi. Kui isegi veidi vett limpsib, on kõht juba pallike.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilmselt ei ole sul kõhulihased väga treenitud?

See ei loe, mul on väga treenitud kõhulihased, aga see väike punn on ikka ees. Ma ei saa never sellest lahti.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.05 13:02; 24.05 10:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

2. nabast allpool on pugu nagu rasedal (üldiselt hommikuti pole, aga päevapeale tekib. Piisab ühest toidukorrast hommikul ja ma ei söö ka kunagi ühe korraga palju ja juba on see pugu suurelt ees).

Gaasid? Munasarjadega probleemid on välistatud?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui on laktoosi talumatus siis tekib ka selline punnis kõht. Googelda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas see kõht on kogu aeg selline olnud või hiljuti tekkinud? Kas esineb väsimust, kaalutõusu? Kas kilpnäärme analüüsid on tehtud?

Kas on ka iiveldust, kõrvetisi, ebamugavustunnet kõhus? Kas on kõhukinnisus ja gaasid ei tule välja? Kuna probleem esineb peale sööki, siis arvata võib, et on seotud toitumisharjumustega. Või ka suitsetamine, harjutud tarvitama ibuprofeeni, aspiriini tühja kõhuga või musta oakohvi joomine tühjale kõhule jne. Võib olla tekkinud mao limaskesta põletik ehk gastriit.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul ka kogu elu selline probleem olnud…juba teisme-east peale. Peale laste sündi on asi hullemaks läinud ja ilmselt ka nö. päris rasva tekkinud. Arvan, et tegu on eelkõige diastaasist tekkinud murega ja loomulikult ka nõrgad kõhulihased. Muidu olen ma alakaaluline aga kui joon nt. klaasi vett siis kohe selline kõht ees, et pean vaeva nägema, et mitte raseda muljet jätta.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on ka terve elu nii olnud. Olen sale ja treenitud, aga kõht tuleb kiirelt punni ette. Ainuke asi, mis on aidanud, et on FODMAP dieet. Ma küll ei viitsinud seda pikalt jälgida, aga vähemalt tean, et on miski, mis aitab ja kui tekib tahtmine end saledamaks teha, siis saab seda järgida. FODMAP-iga tuleb siis teatud toiduaineid vältida, eriti gluteeni, aga see pole miskit hullu – mõnusaid asju saab ikka süüa.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

<p style=”text-align: left;”>

Mul on ka terve elu nii olnud. Olen sale ja treenitud, aga kõht tuleb kiirelt punni ette. Ainuke asi, mis on aidanud, et on FODMAP dieet. Ma küll ei viitsinud seda pikalt jälgida, aga vähemalt tean, et on miski, mis aitab ja kui tekib tahtmine end saledamaks teha, siis saab seda järgida. FODMAP-iga tuleb siis teatud toiduaineid vältida, eriti gluteeni, aga see pole miskit hullu – mõnusaid asju saab ikka süüa.

Müts maha su ees, et sa seda suudad teha – ma proovisin ja minu jaoks on see raske. Kodust midagi väljaspool süüa ei saanud, koduaeg pidi listi jälgima jne.
Väga tubli oled, et sa suudad!</p>

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.05 13:02; 24.05 10:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ka koguneb rasv kõhule ja mujale mitte. Kõhulihastest see pigem ei sõltu. Kunagi tõesti arvasin et kõhulihased on nõrgad. Aga treenides olen need saanud tugevamaks. Kui ma varem ei saanud aru et mis tähendab et tõmba kõht sisse, siis nüüd ma tajun isegi kõhul erinevaid lihaseid ja suudan neid pingutada. Aga see pingutus on nagu iga lihasega. Nt pingutan reielihast. Aga tavaliselt ei hoia ma seda ju pinges.
Ja rasvaga kõhul on nii et see on lihastest ju eraldi. Tõmban kõhu sisse lihaste arvelt ja muudugi näib kõht ka sellle võrra rohkem sees.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koht, kuhu rasv ladestub sõltub geneetikast. Kõhurasv on naisterahval igati normaalne, kuid kui see häirib, siis pean mainima, et igal inimesel pole võimalik sellest ilma operatsioonita lahti saadagi.

Paisumine, aga on teine teema ja võib tulla näiteks gluteenist, mullijookidest, piimatoodetest ja paljust muust. Jälgi, mida sööd, jäta vahepeal osi toiduaineid välja, muuda koguseid ja vaata, kuidas mõjub.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on geneetiline. Olen end isegi 49kg näljutanud ja ikka on natuke. Aitab ilmselt rasvaimu ja nüüd on uus asi lipolüüsi süstid. Või väga tugev trenn ja toitumine ja kõht kaob sul viimasena, ilmselt siis kui ülejäänud keha on juba kulturisti vormis.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Insuliinijamad. Proovida võib Keto dieeti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kirjeldus viitab sellele, et sul on song. ja ilmselt ka diastaas. kõhurasv ei kao ööseks ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )


Esileht Ilu ja tervis Mida see kõhurasv näitab?