Esileht Ajaviite- ja muud jutud Mida see tähendab, et lapsed tulevad ise?

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Teema: Mida see tähendab, et lapsed tulevad ise?

Postitas:
Kägu

Tihti öeldakse ju, et lapsed valivad ise, millal ja kelle juurde nad tulevad. Aga kuidas seda siis mõista?

Saan aru, kui paar on juba pikalt lapsi saada proovinud ja ütleb nii, et umbes “laps valib ise aja, millal ta tuleb.”

Aga kui paarilt küsida ja nad ütlevad:

“Ei, me veel lapsi ei soovi, aga noh, lapsed ju valivad ise, millal nad tulevad.”

Või mõni ütleb tagantjärgi:

“Me ei planeerinud üldse rohkem lapsi saada, aga ta otsustas ise meie juurde tulla”

Kas see on viisakam väljend ütlemaks, et ei viitsita vahendeid kasutada või kuidas seda tänapäeval haritud inimeste puhul mõista?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tihti öeldakse ju, et lapsed valivad ise, millal ja kelle juurde nad tulevad. Aga kuidas seda siis mõista?

Saan aru, kui paar on juba pikalt lapsi saada proovinud ja ütleb nii, et umbes “laps valib ise aja, millal ta tuleb.”

“Ei, me veel lapsi ei soovi, aga noh, lapsed ju valivad ise, millal nad tulevad.”

“Me ei planeerinud üldse rohkem lapsi saada, aga ta otsustas ise meie juurde tulla”

Kas see on viisakam väljend ütlemaks, et ei viitsita vahendeid kasutada või kuidas seda tänapäeval haritud inimeste puhul mõista?

Milleks nii hinge võtta kellegi emotsionaalseid plurtsatusi? Igal inimesel on õigus rääkida, mis sülg suhu toob, aga kõike ei pea nii tõsiselt võtma. Meie mehega ütleme ka, et meie esimene laps lihtsalt tahtis meie juurde tulla, sest mul ei olnud üldse ovulatsiooniks õige aeg, tsükkel ideaalselt regulaarne kogu aeg seni ning lisaks võtsin paar tundi peale vahekorda SOS pille. Aga tõenäoliselt tänu sellele, et ma nii harva seksuaalselt aktiivne olin (seni polnud 7 aastat seksinud), siis kohe, kui mõni mees silmapiirile sattus, hakkas hormonaalsüsteem kiirelt tegutsema, ovulatsiooni aeg nihkus ja SOS pillid teatavasti ei ole 100% kindlusega. Seega ütlemegi, et ju see laps siis tahtis ikka väga meie juurde tulla, kui läbi kõigi nende takistuste tuli. Meil mehega oligi paras aeg lapsi saada. Nüüd on meil juba kolm koolis käivat last ja elul pole kurta.

Aga igasugu selliseid hüüatusi ei tasu nii surmtõsiselt võtta.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

siit foorumist ei tasu küsida jah, siin on kõigi lapsed kuidagi ise kogemata, imekombel tulnud, absull kõigil on kõik vahendid alt vedanud ja rasedaks jäädi nii pea, kui nad kaugelt mehe lõhna tundsid.

ja üldse mitte kohe kindlasti ei ole need asjalood sellega seotud, et mehi kiirelt endaga siduda, mkmmmm.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah, minumeelest see on viisakam väljend selle kohta, et last eriliselt ei planeerita – ei määrata oma ovulatsiooni aega, ei ajastata vahekordi täpselt kõige “ohtlikumatele” päevadele jne. – aga vahendeid ei kasutata ning rasestumise korral öeldakse naistearstile (kes tavaliselt küsib kuidagi nii, et noooooo, kas võtame siis rasedusega arvele, soovite sünnitada?) vastuseks: jah.

Please wait...
Postitas:
Kägu

siit foorumist ei tasu küsida jah, siin on kõigi lapsed kuidagi ise kogemata, imekombel tulnud, absull kõigil on kõik vahendid alt vedanud ja rasedaks jäädi nii pea, kui nad kaugelt mehe lõhna tundsid.

ja üldse mitte kohe kindlasti ei ole need asjalood sellega seotud, et mehi kiirelt endaga siduda, mkmmmm.

Ära üldista nii väga. Mul ei oleks pidanud teist last tulemagi, sest olin ametlikult viljatu. Kui naine sellise diagnoosi saab ja see kõik kindlaks tehtud ja paberilgi kirjas, et mis jaoks siis peaks enam oma mehega kaitsevahendeid kasutama ärahoidmaks rasedust. Sellist väljendit mina siiski ei kasuta, et laps ise valis ja tuli. Juhtus mingit sorti ime ja siiski tuli ka teine laps.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu jaoks tähendab see seda, et rasestutakse vaatamata sellele, et hoolikalt ja teadlikult välditakse.

Eks muidugi on erandeid ja inimesed kasutavad seda sõnakõlksu ka siis, kui see on laps saadakse teadlikult. A’las unustad pilli võtta ja siis ei kasuta lisakaitset.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ni tulebki mõista.

Perekoolikas loob suhte ja saadakse koos laps. Siis mees pisut muutub, enam ei taha kodus olla, sõbrad oon järsku tähtsad jne.

Ja siis otsustabki neile tavaliselt juurde tulla teine laps. Naine ei tahtnud teise lapse abil meest muutma hakata, ega teda põllepaelaga kodus radiaatori külges iduda, lihtsalt laps otsustas ise tulla.
Mis siin mõista või mittemõista on?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ûldiselt minu hinnagul ei ole üldse vaja mingit suurt draamat nende “juhuslikult” sündinud lastest teha. Justkui oleks meil liig suure sündivusega probleeme või elaksid lapsed näljas. Tegelikult ju ei ela, Lapsed elavad tänapäeva Eestis kordades paremini, kui mistahes ajaloolisel hetkel varem, olgu siis planeerituna või mitte. Võrreldes enamike maailma riikidega kasvavad meie kõige vaesemad lapsed ka lausa või sees. Paljudel inimestel (nagu näiteks minul kuni kolmanda lapseni) ei ole üldse midagi väga lapse saamise vastu, seega pole vaja ka hullult pingutada lapse ärahoidmise nimel, milleks? Tänapäeval saab sotsiaalselt intelligentne inimene kasvatada lapse üles väga õnnelikuks inimeseks ka ilma meheta. Vaimse puudega vanemad sünnitavad lapsi juhuslikult igal ajajärgul ja selle vastu paraku ei saa, kui just mingi suvalise kriteeriumi järgi inimesi kastreerima ei hakata.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul oli olemas 4 last, elukaaslasel polnud ühtegi. Ametlikult oli ta peale mitmeid proove ning ravisi viljatu. Koos olime elanud 6 aastat kui rasestusin. Olime mõlemad tõsiselt üllatunud. Aga pole ma kunagi mõelnud, et lapsed tulevad ise. Nad võivad koolist iseseisvalt tulla, aga sünnivad nad ikka kahe osapoole koostöö tulemusena.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ei tule lapsed ise. Selleks peab ikka vahekorras olema.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ise seda väljendit ei kasuta, kuigi võiks, sest proovisime mehega mitu aastat ebaedukalt, aga rasedaks jäin koheselt hoopis siis, kui enam ei pingutanud ja meest nägin vaid korra üle pika aja.
Niimoodi ütlevad minu arust need, kellel vahendid veavad alt (nagu Mallukas, ma küll ei tea, kas ta konkreetselt nii öelnud on). Ja siis need vaesed suurpered nagu “Kodutunde” saates või padukristlased, kes rasestusvastaseid vahendeid ei kasuta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu meelest tähendab see pigem vahenditest hoolimata rasedaks jäämist. Olen ka ise spiraaliga rasedaks jäänud ja saan selle “otsustas ise tulla” mõttest aru küll.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See on ikka kahepoolne. Võite ju hullult last tahta ja sada imet ära teha, aga ta ei tule. Ja võite kasutada vahendeid, et last ei tuleks, aga ta tuleb ikka. Ja nii öeldaksegi, et laps tuleb ise, kui tuleb.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu meelest tähendab see pigem vahenditest hoolimata rasedaks jäämist. Olen ka ise spiraaliga rasedaks jäänud ja saan selle “otsustas ise tulla” mõttest aru küll.

see on siis ilus ütlemine,selle asemel et öelda et vahendid vedasid alt. see oleks ju inetu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mis neil tänapäeva lastel siis viga on et nad nii vähe otsustavad tulla? vanasti otsustasid viiekesi vähemalt samasse perre tulla.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mh. Tundub, et mitut moodi võib mõista. Mina selles leeris, kes oleks pakkunud, et vahendeid ei kasutata ja kui laps tuleb, siis ta tuleb. Ja ega vale pole ka see, et kui vahend alt veab, kus aborti ei taheta, siis see laps ka tuleb nagu tahtis. Ja mõnikord paar pingutab ja plaanib ja rihib õiget aega, aga ei midagi, pole last.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nagu tõeline külamutt detaile teadmata tean ma täpselt tõde. Meil siin on üks paar, kes nõnda laste ise tulemisest rääkis, aga neil võis see häda olla, et kaua koos olnud ja armuleek enam nii kõrgelt ja kirglikult ei lõõmanud ning üks osapool tuuseldas kuskil kogu aeg ringi. Ja siis kui ühel soodsal abikaasade vahelisel kohtumisel tagajärgi oli, siis anti teada, et vat nüüd tema tahtis tulla ja tuleb. Enam ei tuuselda mööda ilma ringi, vaid istuvad kahekesi kodus oma eluõiega. Vahva.

Please wait...
Postitas:
Kägu

oma kogemuste põhjal usun küll, et lapsed tulevad ise. on mul mehi rohkem kui üks olnud, aga lapsed sain sama mehega, kes on osutunud neile ka parimaks isaks. kasutasime vahendeid, aga lapsed tulid ikka- meid õpetama ja meiega koos kasvama.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei tule nad ise midagi, ikka ise tuleb teha. Kui teed, siis ka tuleb 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu jaoks tähendab see seda, et ma otseselt lapse sünnile kaasa ei aita, aga kätt ka ette ei pane. Ma ei ole kasutanud rasestumisvastaseid vahendeid ja siiani pole selle tagajärjel rasedaks jäänud. Nüüd on mul viljakusmonitor, aga läheb ikka vanaviisi, sest sobival ajal pole see veel rohelist tuld andnud. Kui peaks kogemata lapseootele jääma, siis oleksime ikka õnnelikud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu jaoks tähendab see seda, et ma otseselt lapse sünnile kaasa ei aita, aga kätt ka ette ei pane. Ma ei ole kasutanud rasestumisvastaseid vahendeid ja siiani pole selle tagajärjel rasedaks jäänud. Nüüd on mul viljakusmonitor, aga läheb ikka vanaviisi, sest sobival ajal pole see veel rohelist tuld andnud. Kui peaks kogemata lapseootele jääma, siis oleksime ikka õnnelikud.

Seks aitab lapsetegemisele päris hästi kaasa…

Please wait...
Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Mida see tähendab, et lapsed tulevad ise?