Esileht Pereelu ja suhted Mida sellises olukorras teha? Vanaema suhtub laste lastesse halvasti

Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )

Teema: Mida sellises olukorras teha? Vanaema suhtub laste lastesse halvasti

Postitas:

Viimasel ajal vanaema on laste lastesse väga halvasti suhtuma hakanud, iga asja pärast vaid vingub. Lapsed saavad pidevalt kärada. On siis midagi valesti teinud või ei. See teeb nii haiget, et varem lapsed sobisid ja nüüd enam mitte. Enam pole mingit tahtmist lastega külla minna, kui kohe hakatakse vinguma. Kas lõpetada igasugune suhtlus? Või lasta lastega edasi halvasti käituda. Kas kellegil veel selline olukord olnud, kuidas see lahenenud on?

+4
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 01.03 00:19; 01.03 08:57; 01.03 10:53; 01.03 12:53; 02.03 17:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis asi on ‘laste lastesse’?

+10
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimasel ajal vanaema on laste lastesse väga halvasti suhtuma hakanud, iga asja pärast vaid vingub. Lapsed saavad pidevalt kärada. On siis midagi valesti teinud või ei. See teeb nii haiget, et varem lapsed sobisid ja nüüd enam mitte. Enam pole mingit tahtmist lastega külla minna, kui kohe hakatakse vinguma. Kas lõpetada igasugune suhtlus? Või lasta lastega edasi halvasti käituda. Kas kellegil veel selline olukord olnud, kuidas see lahenenud on?

Sa oled TÄISKASVANUD inimene ja oskad suu lahti teha ja ENDA laste eest seista. Need on sinu lapsed. Räägi, räägi ja veelkord räägi. Aga sina tuled vinguma siia, et vanaema vingub lastega. Lahendus on seista OMA laste eest ja vajadusel NÕUDa, et sinu lastega ilusti räägitakse. Suhtluse katkestamine on ikka viimaseid asju, mis teha. Enne suhtluse katkestamist tuleb suhtlema õppida.

+9
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas laste käitumises pole midagi muutunud, mis võiks vanaema ärritada? ei pea korda, räägivad jutule vahele, ei kuula sõna?
ma pole vanaema, aga mul on sugulase laps. ma pole tahtnud olla vinguv. aga peaks ikka ütlema, ma tean. aga kui koguaeg midagi öelda, siis tundub see tema emale ilmselt vingumine või pragamine. ma tean, olen olnud ka ise väikeste laste ema, kellele oma lapsed on maailma kallimad ja kõik kes midagi ütlevad, ütlevad nagu halvasti.
ma ei oskagi neid asju nüüd klappima panna. emana tahaks et kõik suhtks leebelt ja hästi. kodudes on erinevad reeglid. see mida ma emana oma lastele kodus lubasin, ma nüüd ei taha enam lubada teiste lastele. nt voodis hüppamist, söömist kuskil toas, kõige näppimist ja uurimist.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa ei selgita täpsemalt, mida see tähendab, siis meie ka ei tea. Inimesed on erinevad ja see, mis ühele on normaalne, võib teisele imelik olla ja üks vingub iga asja peale, teine peab ka asja pärast keelamist liigseks. Too paar näidet. Sageli on isegi emal ja tütrel laste kasvatamise kohta omad nägemused või ämmal ja minial.
Näiteks ma tean sellist olukorda, kus vanaema vaatas lapsi, kui laps oli tõbine ja kooli ei saanud, algklassides. Laps tahtis terve selle päeva, et vanaema temaga erinevaid mänge mängiks, vanaema aga ei tahtnud ega suutund kogu aeg midagi mängida. Ja käskis lapsel ka ise olla, lugeda, magada, joonistada, värvida, aga emal oli ka nägemus, et isegi kui laps värviraamatut värvib, siis vanaema peab ka samas laua taga istuma ja seda vaatama. Sellisest erinevusest hakkaski rahulolematus ja saagimine. Vanaema hakkas last vingatsiks pidama ja ütles emale, et olla ära hellitatud ja et ema olla selles süüdi.

+15
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.03 07:57; 01.03 11:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa ei selgita täpsemalt, mida see tähendab, siis meie ka ei tea. Inimesed on erinevad ja see, mis ühele on normaalne, võib teisele imelik olla ja üks vingub iga asja peale, teine peab ka asja pärast keelamist liigseks. Too paar näidet. Sageli on isegi emal ja tütrel laste kasvatamise kohta omad nägemused või ämmal ja minial.

Näiteks ma tean sellist olukorda, kus vanaema vaatas lapsi, kui laps oli tõbine ja kooli ei saanud, algklassides. Laps tahtis terve selle päeva, et vanaema temaga erinevaid mänge mängiks, vanaema aga ei tahtnud ega suutund kogu aeg midagi mängida. Ja käskis lapsel ka ise olla, lugeda, magada, joonistada, värvida, aga emal oli ka nägemus, et isegi kui laps värviraamatut värvib, siis vanaema peab ka samas laua taga istuma ja seda vaatama. Sellisest erinevusest hakkaski rahulolematus ja saagimine. Vanaema hakkas last vingatsiks pidama ja ütles emale, et olla ära hellitatud ja et ema olla selles süüdi.

Praegused vanaemad on põlvkonnast, kus laps tegeles ise oma asjadega ja kellelgi polnud aega tal päev otsa sabas käia ning temaga tegeleda. Mina ise olen nii kasvanud ja minu arust on see ainult hea. See, et lapsel muudkui kõrval ollakse ning talle tegevusi välja mõeldakse ja peale passitakse, ainult pärsib lapse loovust ja kasvatab igavlevaid nannipunne, kes ise kuidagi oma aega sisustada ei oska.

+22
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsed on ikka samasugused nagu kogu aeg olnud on, vanaemal seal kodus mingid probleemid ja siis vaja oma viha just ühe minu lapse peal välja elada. Laps ei jõua tuppagi tulla kui juba karjutakse, et jalanõudega tuppa ei tulda, tulid jälle sööma siia ja põhjuseid on teisigi mille kallal vinguda

+3
-14
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 01.03 00:19; 01.03 08:57; 01.03 10:53; 01.03 12:53; 02.03 17:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsed on ikka samasugused nagu kogu aeg olnud on, vanaemal seal kodus mingid probleemid ja siis vaja oma viha just ühe minu lapse peal välja elada. Laps ei jõua tuppagi tulla kui juba karjutakse, et jalanõudega tuppa ei tulda, tulid jälle sööma siia ja põhjuseid on teisigi mille kallal vinguda

Ju nad siis tulid mingil ajal jalanõudega tuppa ja vanaema nüüd ennetab seda. Tulid jälle sööma siia märkus aga näitab, et ega ta ikka ei taha teid sinna küll, nii et selle märkuse põhjal näeks ma põhjust mõneks ajaks suhtlus katkestada või hõredamaks viia küll. Ilmselt ei ole lastel meeldiv olla seal, kus neid ei taheta.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pahurad vanurid on ju kahjuks päris tavapärane nähtus. Vanaduses tekkivad sageli igasugused psüholoogilised probleemid, inimene ei suuda ratsionaalselt ja selgelt mõleda… no vahel esineb see ka kahjuks noorematel…

Aga ehk küsiks esmalt vanaema käest, miks ta nii pahur on. Ehk on tal tõesti mingi konkreetne probleem – raha, tervis, sõbrannad… ja saate aidata seda lahendada või vähemalt lasta tal ennast lahti rääkida.

Teiseks, olenevalt laste vanusest, teeks neile selgeks, et vanaema paukumine pole nendega kuidagi seotud. Et lapsed ei võtaks seda isiklikult. kui oleks keegi suvaline võõras tädi, siis kindlasti oiaks eemale, aga oma vanaemaga võiks ju ikka suhted säilida. Kui vanaema tõesti vaid vanadusest “lolliks” läinud ja pahurdamise on esile toonud dementsus, siis pole ju lihtsalt midagi parata. Tuleb mõistvalt edasi suhelda ja mitte isiklikult võtta.

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.03 10:05; 01.03 20:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teil võetakse välisjalanõud õues ära? Mina tean küll, et võetakse ikka toas esikus ära. Ja kui lähen lastega emale külla, kas siis Peaks lapsed söömata olema? Kui päev kaks nad seal on.

+6
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 01.03 00:19; 01.03 08:57; 01.03 10:53; 01.03 12:53; 02.03 17:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui vanaemal on kodus mingid oma probleemid ja tema käitumine on lastega sellepärast selline, siis on ju teada, milles asi on. Sina ju tunned oma ema kõige paremini. Räägi temaga. Kui asi nii hull, et ta ei kannata enam kedagi välja ja karjub, siis on tal vaja arsti abi. Kui need on probleemid, mis tõesti on murettekitavad ja ärritavad teda, siis las lapsed peavad mõnda aga vahet ja ära saada neid sinna. Ka oma sugulasi, kes on vanemad, võiks silma peal hoida ja kui on probleemid, siis seda nii võttagi. Pole loomulik eeldada, et teatud eas inimene ei tohi enam ärrituda ega endast välja minna. Oleneb inimesest, kes suudab iga kord siiski alla suruda ja hea näo pähe teha, kuigi hästi ei suuda.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.03 07:57; 01.03 11:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Probleemid saavad olla järgmised:
vanaema poolt – tervis kehv, kuskilt valutab ja see ajab tuju pahaks (kroonilised valud on hullud taluda), hakkab vanusega psüühika muutuma, kas lihtsalt ei jõua lapsi ja nendega kaasnevat käralärmi-segadust taluda, kergesti ärrituv jne. Mõni inimene vananeb haigusega või niisama päris kiiresti, enam pole jõudu ega võhma trallida lastega. Isegi kui pole mingi tudisev vanaimnimene veel, siis naiste üleminekuea 50+a vaevused on ka vägagi ebameeldivad mõnel õnnetul naisel ja kestavad aastaid, kuumahood, deprekas ja ärrituvus vaheldumisi jne.
Laste poolt- lapsed on vanaema meelest halvasti kasvatatud, käituvad temaga halvasti või ei austa vanaema kodu reegleid. Selliseid ei taha vanainimene arusaadavalt oma koju. Väiksemad lapsed veel, aga kui vanaema arvab, et lapsed suuremana peaksid käituma teisiti, siis ta vingubki.

“Tulid jälle sööma siia” on küll otse ikka lapse ema kapsaaeda, võta midagi hoopis ise vanaemale külakostiks kaasa või tee seal ise süüa. Kui vanaema elab üksi, siis ta vast ei viitsigi endale üksinda süüa teha ja lapse pärast peab hakkama nuputama, mida teha.

Sellised märkused näitavad, et sa oled lapsed viinud vanaema kaela peale kas liiga tihti, liiga pikalt, laps käitub seal nii nagu vanaemale ei meeldi (ja vanaema kodus on tema reeglid), ei ole ise juures ja vanaema peab last kantseldama ning on sellest tüdinud. Kui vana üldse on laps ja mitu neid on? Päev-kaks on lapsed seal ja kus oled sina? Kui lähed päevaks või kaheks koos lastega sinna, on elementaarne, et sina aitad oma emal lapsi hoida, neile süüa teha ja tuua, koristada jne! Mitte ei oota koos lastega teenindamist või ei lähe üldse kodust minema lõbutsema, et ema lapsi hoiaks. Tegelikult tahab ta sinuga pragada, aga kuna ei taha sinuga tülli minna või ei oska enda eest seista, siis võtab laste kallal.

+17
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.03 12:13; 01.03 14:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tea, ma alustaks ilmselt sellest, et üritaks oma lähedast (oma ema) aidata tema muredes, olla toeks. Tõesti, kui sinu laste möll ja sinu laste sealoleku tagajärgede likvideerimine on tema jaoks kurnav, siis võimalusel ohjaks oma lapsi, suunaks oma lapsi ise, aitaks ema ning vajadusel oleks emale toeks ka ilma lasteta (lapsed mehega, mehe vanematega aega nautimas, küll jõuavad ema jaoks lihtsamal hetkel olla jälle seal).
Või sinu jaoks eksisteerib su ema ainult siis, kui sind ja sinu lapsi aidatakse pakutakse seal puhkust ja ööpäevaringset teenindamist. Kas lapsed söögi ajal (aitad ema, teed ise või lased emal teeneneda) söögilauas sõid ja kui palju on vahet su laste köögis mingite näkside pudistamisel või kui ikka kivipuru pidevalt koridorist kaugemal, siis väsinud, muredes vanem inimene tõesti ei jõuagi ja muutub lõpuks kurjaks.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olengi veel ainuke laps kes oma ema aitab, emal on veel lapsi peale minu, aga nendest eriti mingit kasu pole. Ema nad ei aita, ega toeta. Aga nüüd hoian lihtsalt eemale ja lapsi ei lase siis ema tüütama. Ega ema muidu minuga ühendust ei võta, kui jälle mingi probleem ja kurta tahab. Siis sobib minuga vaid suhelda kui üksi on. Eks ole ka muid asju, millest siin rääkida ei saa. Viimasel ajal on mulle väga haiget hakanud ema käitumine tegema. Mina kes ma olen teda nii palju aitand ja toeks olnud, käitub minuga kui tühja kohaga. Teised lapsed ikka tähtsamad, kes tema jaoks midagi teinud pole.

+4
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 01.03 00:19; 01.03 08:57; 01.03 10:53; 01.03 12:53; 02.03 17:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli igavesti tige vanaema.

Olin päris üllatunud, kui juba täiskasvanu olles teada sain sugulastelt, et vanaema olevat väga muutunud pärast menopausi, et varem oli ta väga tore ja üldse mitte õel/tige olnud.

No aga mina kahjuks selle menopausieelse vanaemaga kunagi ei kohtunudki, nii et minu mälestustes on ta ikka selline tige ja iga asja peale õiendav/karjuv eit.

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

-“- Viimasel ajal on mulle väga haiget hakanud ema käitumine tegema. Mina kes ma olen teda nii palju aitand ja toeks olnud, käitub minuga kui tühja kohaga. Teised lapsed ikka tähtsamad, kes tema jaoks midagi teinud pole.

me käisime emaga ühel vanatädidest külas, viisime süüa ja ajasime juttu.
minule räägiti kogu aeg, et miks sa küll sagedamini ei käi.
venna kohta aga öeldi mulle, et oh kui tore poiss, tal kindlasti väga kiire. Vend ei käinud kordagi seda tigedat mutti passimas aga mina sain etteheiteid.

Harju sellega. Eemalviibijaid ülistatakse aga seda, kes hoolib ja hoolitseb, ei hinnata kohe üldse.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No siit koorub välja, et põhipõhjus ei pruugi üldse olla lastes, vaid teie omavahelistes suhetes.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.03 12:13; 01.03 14:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olengi veel ainuke laps kes oma ema aitab, emal on veel lapsi peale minu, aga nendest eriti mingit kasu pole. Ema nad ei aita, ega toeta. Aga nüüd hoian lihtsalt eemale ja lapsi ei lase siis ema tüütama. Ega ema muidu minuga ühendust ei võta, kui jälle mingi probleem ja kurta tahab. Siis sobib minuga vaid suhelda kui üksi on. Eks ole ka muid asju, millest siin rääkida ei saa. Viimasel ajal on mulle väga haiget hakanud ema käitumine tegema. Mina kes ma olen teda nii palju aitand ja toeks olnud, käitub minuga kui tühja kohaga. Teised lapsed ikka tähtsamad, kes tema jaoks midagi teinud pole.

Ja mida su ema siis selle kohta põhjenduseks tõi, kui rääkisid talle, et tema käitumine teeb sulle haiget? Ja mis ütles selle peale, et sulle teeb haiget, et teised on tähtsamad, aga sinule sooje sõnu ei jätku…

Muideks ema ja laste suhted on väga põnevad. Sa kirjutad, et viimasel ajal teeb ema käitumine haiget – aga kuidas lapsepõlves teie suhted olid? Öeldakse, et kui arvad, et su elu on tasakaalus ja hea, siis mine ja külasta oma vanemaid… saab paljugi teada…
Ma ei kujuta ette ka, et keegi inimene kirjutab enda õdede-vendade kohta “emal on veel lapsi peale minu”… ei ütleks, et teil eriti soe ja tore perekond on.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.03 10:05; 01.03 20:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vanaemal võib põhjuseks olla tervis – kas on mõni raskem tõbi, millest ta ise juba teab, aga pole teistele veel rääkinud, samas pidevalt näriv valu nt teeb närviliseks ja kannatamatuks. Et tahab tegelikult teid säästa, ehkki välja kukub teistpidi halvasti.
Kui varem oli hästi ja nüüd ei sobi miski, võib lisaks haigusele muidugi olla lihtsalt põhjuseks ka see, et inimene on vanemaks jäänud ja ei jaksa enam sel kombel lastega tegelda nagu varem Seda on tal endalegi halb tunnistada, lähebki tuju ära, et nii kehv juba – ja siis elabki oma halva tuju välja.
Kolmas võimalus on algav dementsus vm ajuhaigus. Sellest on väga paljud rääkinud, kuidas nad algfaasis ei osanud haigust kahtlustadagi, imestasid ja olid pahasedki selle üle, et ema/isa käitumine muutus, seni kõigiti head suhted olnud, aga siis järsku ei sobinud vanainimesele enam miski, oli pidevalt rahulolematu, muutus kurjaks ja riiakaks, igast pisiasjast hakkas tüli tulema. Alles siis, kui asi päris hulluks läks ja lõpuks haigus sai diagnoositud, on tagantjärele avastatud, et märke oli ju ammu juba, aga ei osatud neid tõlgendada.
Vanaema suhtumine oma lapselastesse ei muutu kindlasti ilma igasuguse põhjuseta – solvumise asemel tasuks ehk tema suhtes tähelepanelikum olla, pidada ehk ka perearstiga nõu ja püüda aru saada, mis lahti. Paljude ealiste muutuste korral annab varajases staadiumis asju kenasti kontrolli all hoida.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Läksite kaheks päevaks lapsega sinna – aga kas vanaemal oli sel ajal võimalik teid vastuvõtta, sööta ja joota. Ära saa valesti aru, aga sõbranna on minult võtnud laenu, kuna ei ole raha et külla tulnud lapsi ja lapselapsi toita, lapsed võiksid seda teada, et ema oli töötu vahepeal. Nüüd on kuu lõpp ja pensionipäev alles tulemas.
Teiseks võib olla mingi muu mure närimas. Räägi emaga, minu ema muutus kui sai oma haigusest teada – imestasime, mis lahti, aga ema tahtis alguses enda teada jätta.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind teeks küll murelikuks see lause “tulid jälle sööma siia”. Kas emal on äkki rahaga probleem? Kas lähed ikka toidukotiga iga kord, kui lapsega lähed?

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole rahadega probleeme ja alati kui lähme võtame ühteist kaasa, kunagi vanemate kulul ei söö. Viimasel ajal ema nii närviline, ega ta suurt midagi ei räägi ka,kui küsin milles asi. Hoian hetkel siis eemale. Ehk tahab lihtsalt puhata.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 01.03 00:19; 01.03 08:57; 01.03 10:53; 01.03 12:53; 02.03 17:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimasel ajal vanaema on laste lastesse väga halvasti suhtuma hakanud, iga asja pärast vaid vingub. Lapsed saavad pidevalt kärada. On siis midagi valesti teinud või ei. See teeb nii haiget, et varem lapsed sobisid ja nüüd enam mitte. Enam pole mingit tahtmist lastega külla minna, kui kohe hakatakse vinguma. Kas lõpetada igasugune suhtlus? Või lasta lastega edasi halvasti käituda. Kas kellegil veel selline olukord olnud, kuidas see lahenenud on?

Tavaliselt on sellise muutuse põhjuseks vanaema halvenenud tervis. Halb enesetunne, pidev väsimus või valud muudavad laste talumise väa raskeks. ise ka vaatan, et ärritun omaenda laste peale rohkem kui olen haige. Sest olgem ausad, nad tekitavad kohutavalt kära, kukuvad mingi suvalise “tema sai rohkem kui mina, mina puutusin seda mänguasja esimesena…. jne)asja teemal ja´urama ja järgi ei jäta, kuigi kõik mis sa soovid, oleks rahu ja puhkus. Lõpuks veel korista haige ja väsinuna kogu seda segadust ja puruhunnikut põrandal. Ühtegi tegevust nad korralikult lõpule ei vii, enda järel koristatakse vaid siis kui nende kallal naaksud. Ja kui oled haige ja väsinud, on iga kordamine liiast, ei taha, ei jõua, ei jaksa. Niisiis, uuri kuidas vanaemal tervisega lood on.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimasel ajal vanaema on laste lastesse väga halvasti suhtuma hakanud, iga asja pärast vaid vingub. Lapsed saavad pidevalt kärada. On siis midagi valesti teinud või ei. See teeb nii haiget, et varem lapsed sobisid ja nüüd enam mitte. Enam pole mingit tahtmist lastega külla minna, kui kohe hakatakse vinguma. Kas lõpetada igasugune suhtlus? Või lasta lastega edasi halvasti käituda. Kas kellegil veel selline olukord olnud, kuidas see lahenenud on?

Aga võibolla pole asi üldse lastes. Võibolla vanaemal on mingi mure/probleem ehk? Miks sa siis ei räägi sellest laste vanaemaga.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimasel ajal vanaema on laste lastesse väga halvasti suhtuma hakanud, iga asja pärast vaid vingub. Lapsed saavad pidevalt kärada. On siis midagi valesti teinud või ei. See teeb nii haiget, et varem lapsed sobisid ja nüüd enam mitte. Enam pole mingit tahtmist lastega külla minna, kui kohe hakatakse vinguma. Kas lõpetada igasugune suhtlus? Või lasta lastega edasi halvasti käituda. Kas kellegil veel selline olukord olnud, kuidas see lahenenud on?

Aga võibolla pole asi üldse lastes. Võibolla vanaemal on mingi mure/probleem ehk? Miks sa siis ei räägi sellest laste vanaemaga.

Milleks vanaemaga rääkida? Perekool teab kindlasti vastust, mis see vanaema siia puutub?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma võin vastata tãdi seisukohalt.
Hoidsin oma õe lapsi väga tihti kuniks nad said ~5. Kuni selle ajani nad olid lahedad, ei jonninud, ei trampinud jalgu, polnud ärahellitatud ja nendega oli tõesti lahe olla. Umbes viieselt hakkas trall pihta. Sõna ei kuulanud, mittekellegi, kãis pidev kisamine ja asjade loopimine, lollitamine. Lõpetasin lastehoidmise ära. Ausalt, isegi külla neid ei ootanud enam. Ise külas käisin, sealt sain ju igakell ise kinema jalutada. Pikaks külaskäigud ei veninud kunagi. Nüüd on lapsed 11 ja taas normaalsed. Võib täitsa ühes elamises olla.
See pidev kisa ja kiun lihtsalt käivad teistele närvidele. Lapse vanemaletele võibolla mitte, aga teistele küll.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hoidsin oma õe lapsi väga tihti kuniks nad said ~5. Kuni selle ajani nad olid lahedad, ei jonninud, ei trampinud jalgu, polnud ärahellitatud ja nendega oli tõesti lahe olla. Umbes viieselt hakkas trall pihta. Sõna ei kuulanud, mittekellegi, kãis pidev kisamine ja asjade loopimine, lollitamine.

Sellises vanuses muutuvad enamus lastest, kes rohkem kes vähem, bandiitideks. Teha oskavad juba palju, aga võimalikku halba tulemust taibata ja vastutada veel mitte. Empaatiavõimega on ka veel kitsas neil. Samas oskavad nad juba teisi inimesi manipuleerida. See kõik väsitab ja tüütab. Mingil ajal kasvavad sellest perioodist välja ja muutuvad jälle enam-vähem normaalseteks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis söömisesse puutub, siis mul on endal mitmeid selliseid sugulasi, kes peavad täiesti enesestmõistetavaks, et tulevad külla üheks või mitmeks päevaks, üksi või lastega, aga külakosti kaasa ei võta. Muidu täitsa toredad, hakkamasaavad ja intelligentsed inimesed. Kust selline komme alguse saab, ma ei mõista. Või selline komme, et jäetakse lapsed vanaema juurde nädalaks-paariks absoluutselt huvi tundmata, kuidas lapsed söönuks saavad. Ja teismelised söövad palju.
Arusaadavalt võib vanaema muutuda tõredaks, kui lisaks söögitegemise ja hoolitsemise (lastega kaasneva segaduse talumise) kohustusele suurenevad ka tema rahalised väljaminekud tunduvalt. Seda kõike enda vajaduste arvelt.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )


Esileht Pereelu ja suhted Mida sellises olukorras teha? Vanaema suhtub laste lastesse halvasti

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.