Esileht Pereelu ja suhted Mida sina lapsevanemana kõige rohkem kardad?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 43 )

Teema: Mida sina lapsevanemana kõige rohkem kardad?

Postitas:

Kas teie lapsed saavad limpsi ja mahlajooke? Meil ei.
Magusat saavad harva ja hambaid peavad pesema vähemalt kaks korda päevas.

Auk lapse hambas oleks kindlasti üks selline asi, mille pärast minu maailm kokku kukuks.

Lisan, sest paistab, et suur osa inimesi ei teadvusta suuprobleemi tõsidust. Ei ole nii, et plomm peale ja asi unustatud. Kahjuks on nii, et katkistest hammastest alguse saanud põletikud on eluohtlikud ja lõpevad tihtipeale surmaga. Mis toob noori, terveid inimesi intensiivravi osakonda?- üldiselt on asi alguse saanud hambapõletikust. Mind ei aja naerma!

0
-47
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 23.08 10:02; 23.08 11:06; 23.08 11:49; 23.08 11:58; 23.08 12:04; 23.08 13:03; 23.08 13:25; 23.08 15:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päriselt? See on Su suurim hirm lapsevanemana? Ma ei kujuta ettegi, mis siis saab kui Su laps kukub ja ntx luu murrab. Päris keeruline on vist nii elada, hambaaugu hirmus.

+32
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.08 10:06; 23.08 10:54;
To report this post you need to login first.

2x hammastepesu päevas on sama loomulik kui hingamine, mis sest rõhutada… Auk hambas, kolm tunnistusel, märkus päevikus – need on need kõige tühisemad mured.

Laps nüüdseks täiskasvanud, aga kui väiksem oli, siis sai muretsetud sellepärast, et kas ikka sõpru leiab. Suuremana kartsin, kas ikka jõuab öösel turvaliselt koju. Kartsin, et äkki ei saa gümnaasiumisse.
Õnneks pole pidanud kartma, et hakkab narkomaaniks või on vägivaldne.

+29
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No siis on sul kõik väga hästi, et muud asjad nagu krooniline potentsiaalselt sandistav haigus jne ei morjenda, piisab 2x päevas hambapesust ja elu on ilus!
Sa ei oska vist asju elus tähtsuse järjekorda panna või on sul olnud õnn ainult tühiste muredega silmitsi seista.
Kas sa ise adud, kui nõme võib sinu jutt tunduda mõnele emale, kelle laps vähiga võitleb?

Minu kõige suurem hirm on see, et laps on elus õnnetu (nt kroonilise depressiooniga elu ei ole elu, see on vegeteerimine). Ükskõik mis ta teeb või kus ta on, kui inimene ise on õnnelik, siis on kõik hästi. Hambaid saab plommida, ka luu paraneb mõne nädalaga ja enam ei mäletagi, aga mõnda asja elus ravida ei saa (või on väga keeruline).

+35
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Et ta hakkab kunagi tegema nii lollakaid teemasid kui see siin.

+23
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.08 10:42; 23.08 12:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See oleks võinud isegi normaalne teema olla. Kahju, et teemaalgataja nii nõme on.

+22
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.08 10:48; 23.08 13:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu suurim hirm on, et ma ei näe seda päeva, kui nad kõik kolm on suureks kasvanud. Et ma ei saa neile sellel teel täiskasvanuikka toeks olla.

+10
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.08 10:06; 23.08 10:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, su maailm kukuks hambaaugu pärast kokku, aga mis siis, kui laps satub näiteks koolikiusamise ohvriks, pedofiili kätte, raskesse avariisse, haigestub millessegi, millest tekivad eluaegsed tüsistused jne jne jne.

Sa siin jahud mingist hambaaugust, see on küll täiesti tühitähi, tänapäeval on täiesti normaalne hambaravi ja isegi kui suu oma hammastest täiesti lage on, saab panna sellised proteesid, et tulemus on väga ilus.

Palju hullemad on asjad on siiski erinevad emotsionaalsed traumad, millest vabanemiseks võib kuluda aastaid ja siis ka pole kindel, kas õnnestub. Hambale paned plommi peale ja on mure lahendatud. Katkist hinge niimoodi plommida ei saa.

+22
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ühe lapse puhul ei karda midagi väga, see tähenda on normaalsed mõõdukad hirmud, et mis saaks, kui temaga midagi juhtub; südamevalu, kui ta ei leia sõpru/armastust/eneseteostust jne, aga üldiselt ei ole vaja tema pärast muretseda, ta on päikseline, enesekindel ja rõõmus.

Teise lapse puhul tean, et ta leiab sõpru ja tõenäoliselt suuremana ka kaaslase/kaaslasi, aga kardan väga, et ta ei õpigi enda ülitundlikku närvisüsteemi nii rahustama, et ta endümbritsevaid eemale ei peleta (või veel hullem, neile haiget ei tee); kardan, et ta enesekindlus ja -hinnang jääbki natuke auklikuks ja mis saab puberteedieas, kui minust ja peresoojusest ei piisa enam nende aukude lappimiseks? Kardan, et ta ühel hetkel või teha midagi, mida ei saa enam tagasi võtta või parandada.

Aga ma annan endale aru, et need on minu hirmud, mitte adekvaatne pilt minu lastest. Võib-olla räägivad need hirmud minust rohkem kui lastest? Elus lähevad asjad lõpuks ikkagi hoopis omasoodu.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kõige suurem hirm, et lapsed saavad surma. Kui on teade kellegi hukkumisest, kus sama vana inimesega tegu, siis käib alati südamest valus jutt läbi. Nüüdseks nad juba noored täiskasvanud, üks juba elab ka eraldi.
Mitte-fataalsetest asjadest kartsin, et nad ei leia sõpru. Et neist ei kasva õnnelikke inimesi. Noorema puhul kardan natuke ka seda, et ta pühandab liiga palju arvutimängudele ega leia elule muud , minu meelest õigemat sisu.

+16
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No siis on sul kõik väga hästi, et muud asjad nagu krooniline potentsiaalselt sandistav haigus jne ei morjenda, piisab 2x päevas hambapesust ja elu on ilus!

Sa ei oska vist asju elus tähtsuse järjekorda panna või on sul olnud õnn ainult tühiste muredega silmitsi seista.

Kas sa ise adud, kui nõme võib sinu jutt tunduda mõnele emale, kelle laps vähiga võitleb?

Minu kõige suurem hirm on see, et laps on elus õnnetu (nt kroonilise depressiooniga elu ei ole elu, see on vegeteerimine). Ükskõik mis ta teeb või kus ta on, kui inimene ise on õnnelik, siis on kõik hästi. Hambaid saab plommida, ka luu paraneb mõne nädalaga ja enam ei mäletagi, aga mõnda asja elus ravida ei saa (või on väga keeruline).

Hambakaaries on pöördumatult kulgev krooniline haigus. Hambaaukude mikroobid kahjustavad kogu organismi. Ei ole need hambahaigused midagi vähem tähtsamad teistest kroonilistest haigustest.

0
-34
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 23.08 10:02; 23.08 11:06; 23.08 11:49; 23.08 11:58; 23.08 12:04; 23.08 13:03; 23.08 13:25; 23.08 15:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mitte arvestada, et kardan laste surma, kui nad pole oma elu veel jõudnud päriselt elamagi hakata… Ja seda (vastikut) tunnet, kui lapsevanem peab oma väikest last matma…. siis

kardan veel, et ei oska laste suhtes piisavalt tähelepanelik olla ja neid nende võimalikes muredes aidata. Et tekitan neile mingeid pöördumatuid lapsepõlvetraumasid oma lollusest….

Aga jah, ega kõigest, mis elus kardad, ei pääse…. Kartmine ei paranda/muuda midagi.

Olen terve elu ka kartnud, et mu isa sureb. Ta on minust pea 50 aastat vanem, aga praegu juba 80+ ja ikka veel suhteliselt kõbus. Nii, et mu lapsepõlvehirmud on olnud suht asjatud.

+12
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.08 11:25; 23.08 11:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hambakaaries on pöördumatult kulgev krooniline haigus. Hambaaukude mikroobid kahjustavad kogu organismi. Ei ole need hambahaigused midagi vähem tähtsamad teistest kroonilistest haigustest.

Jah absoluutselt, hambakaaries on saama hull, kui näiteks vähk, eksole.

Varsti on teine surmaastapäev mu sõbral, kes ei jõudnud saada 30-aastaseks. 9-aastasena juhtus temaga õnnetus, mille tulemusena ülejäänud 20,5 aastat oma elust veetis ratastoolis kaelast allapoole halvatuna. Jah, tõesti, hambakaaries on sellega võrreldav.

+30
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.08 11:36; 23.08 12:55; 25.08 14:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loodan, et nad suureks saades Eestist ära ei koli.

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah absoluutselt, hambakaaries on saama hull, kui näiteks vähk, eksole.

Varsti on teine surmaastapäev mu sõbral, kes ei jõudnud saada 30 aastaseks. 9-aastasena juhtus temaga õnnetus, mille tulemusena ülejäänud 20,5 aastat oma elust veetis ratastoolis kaelast allapoole halvatuna. Jah, tõesti, hambakaaries on sellega võrreldav.

Ma ei ole üheksi kommentaaris seadnud hambakaariest ja vähki samale pulgale. Seda teed sina ise omas peas ja mina selle eest vastutust kahjuks võtta ei saa.

0
-16
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 23.08 10:02; 23.08 11:06; 23.08 11:49; 23.08 11:58; 23.08 12:04; 23.08 13:03; 23.08 13:25; 23.08 15:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah absoluutselt, hambakaaries on saama hull, kui näiteks vähk, eksole.

Varsti on teine surmaastapäev mu sõbral, kes ei jõudnud saada 30 aastaseks. 9-aastasena juhtus temaga õnnetus, mille tulemusena ülejäänud 20,5 aastat oma elust veetis ratastoolis kaelast allapoole halvatuna. Jah, tõesti, hambakaaries on sellega võrreldav.

Ma ei ole üheksi kommentaaris seadnud hambakaariest ja vähki samale pulgale. Seda teed sina ise omas peas ja mina selle eest vastutust kahjuks võtta ei saa.

Sead ju küll. Küsimus oli, mida kõige rohkem kardada. See ongi ju samale pulgale panek.

+13
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.08 11:25; 23.08 11:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei ole üheksi kommentaaris seadnud hambakaariest ja vähki samale pulgale. Seda teed sina ise omas peas ja mina selle eest vastutust kahjuks võtta ei saa.

Oled küll seadnud, oma kommentaaris 11.06. Seal sa väidad tähtsalt, et hambakaaries ei ole vähem tähtis krooniline haigus kui teised. ‘Teised’ – seega siis kõik teised? Sa ei kirjutanud, et ‘mõned teised’ või ‘paljud teised’, vaid lihtsalt ‘teised’. Järelikult on ‘teised’ ka vähk, ratastoolitantsud, sclerosis multiplex, skisofreenia, ALS jne jne. Ja kuna sina kardad lapse hambaauku kõige rohkem, siis järelikult kardad sa seda rohkem kui neid teisi haigusi.

+15
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.08 11:58; 23.08 18:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sead ju küll. Küsimus oli, mida kõige rohkem kardada. See ongi ju samale pulgale panek.

Oh, lõpeta tühi jauramine.

0
-21
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 23.08 10:02; 23.08 11:06; 23.08 11:49; 23.08 11:58; 23.08 12:04; 23.08 13:03; 23.08 13:25; 23.08 15:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgatajal kaariese foobia. Olen lastehaiglas töötanud ja nende aastate jooksul ei näinud küll mitte ühtegi last, kes katkiste hammaste tõttu haiglasse sattus. Küll nägin palju vähihaigeid ja teiste ravimatute haigustega lapsi,kes enam kahjuks koju ei saanudki 🙁

+20
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oled küll seadnud, oma kommentaaris 11.06. Seal sa väidad tähtsalt, et hambakaaries ei ole vähem tähtis krooniline haigus kui teised. ‘Teised’ – seega siis kõik teised? Sa ei kirjutanud, et ‘mõned teised’ või ‘paljud teised’, vaid lihtsalt ‘teised’. Järelikult on ‘teised’ ka vähk, ratastoolitantsud, sclerosis multiplex, skisofreenia, ALS jne jne. Ja kuna sina kardad lapse hambaauku kõige rohkem, siis järelikult kardad sa seda rohkem kui neid teisi haigusi.

Siis järelikult on sul paha tuju ja saadki asjadest järelikult omamoodi aru. Järelikult sinu eesmärk ongi lihtsalt õelutseda ja järelikult ei tasu sinu kommentaaridest üldse väljagi teha.
Miks neid petmis- ja elatisteemasid siia iga päev tehakse, issand jumal, häbi olgu- mõni võitleb hirmsa haigusega samaaegselt.

0
-19
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 23.08 10:02; 23.08 11:06; 23.08 11:49; 23.08 11:58; 23.08 12:04; 23.08 13:03; 23.08 13:25; 23.08 15:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah absoluutselt, hambakaaries on saama hull, kui näiteks vähk, eksole.

Varsti on teine surmaastapäev mu sõbral, kes ei jõudnud saada 30 aastaseks. 9-aastasena juhtus temaga õnnetus, mille tulemusena ülejäänud 20,5 aastat oma elust veetis ratastoolis kaelast allapoole halvatuna. Jah, tõesti, hambakaaries on sellega võrreldav.

Ma ei ole üheksi kommentaaris seadnud hambakaariest ja vähki samale pulgale. Seda teed sina ise omas peas ja mina selle eest vastutust kahjuks võtta ei saa.

Sead ju küll. Küsimus oli, mida kõige rohkem kardada. See ongi ju samale pulgale panek.

See pole samale pulgale panek – see on vähist kõrgemale pulgale panek.

+13
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.08 10:42; 23.08 12:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siis järelikult on sul paha tuju ja saadki asjadest järelikult omamoodi aru. Järelikult sinu eesmärk ongi lihtsalt õelutseda ja järelikult ei tasu sinu kommentaaridest üldse väljagi teha.
Miks neid petmis- ja elatisteemasid siia iga päev tehakse, issand jumal, häbi olgu- mõni võitleb hirmsa haigusega samaaegselt.

Kas eesti keel ei ole su emakeel? Omamoodi saad asjadest ikka sina aru, või ei mõista väljendi “kõige rohkem” tähendust.

Loomulikult võib muretseda ka väiksemate asjade pärast, kui need kõige hullemad. Nt armukese teema või hambakaariese pärast. Aga mitte üheski armukese teemas pole minu teada arvatud, et see on kõige hulllem, mis inimesega juhtuda võib. Aga sina miskipärast kardad lapsevanemana kõige rohkem hambakaariest. St sa kardad rohkem, kui ükskõik mida muud, nt vähki või surmaga lõppevat õnnetust.

Jah, sul oli õigus, sa ei pannud neid samale pulgale, aga panid hamabakaariese kõrgemale pulgale, kardad seda rohkem, kui muid asju.

+13
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.08 11:36; 23.08 12:55; 25.08 14:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, sul oli õigus, sa ei pannud neid samale pulgale, aga panid hamabakaariese kõrgemale pulgale, kardad seda rohkem, kui muid asju.

Kas vähki saab ennetada!? Minu teada ei. Kas hambaauke saab ennetada? Uuringute järgi jah.

0
-14
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 23.08 10:02; 23.08 11:06; 23.08 11:49; 23.08 11:58; 23.08 12:04; 23.08 13:03; 23.08 13:25; 23.08 15:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mnajh, ilmselt olen vist mitu korda sunud ja jälle taas elluärganud, kuna mul on lugematu arv hambaauke. Pesin küll 2x päevas, aga ikka tekkisid augud, nõuka ajal oli ka hambapasta kehv ja veel olematum hambaravi.
Vanem laps sai 1 hambauagu peale breketeid (16 a, on siiani elus) väiksem 12 on 1 auk olnud piimakares – ka elus. Pesevad korralikult hambaid, aga söövad kui isu tuleb jäätist, joovad limpsi, mahla – ei keela seda.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas vähki saab ennetada!? Minu teada ei. Kas hambaauke saab ennetada? Uuringute järgi jah.

Seda enam on suht tobe nende aukude ees surmahirmu tunda.

+10
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.08 10:48; 23.08 13:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Midagi ei karda. Tõmbad just ligi seda, mille suhtes hirmu tunned.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja vastus on lihtsalt naeruväärne.

Lihtsalt naeruväärne, räägitakse, et inimestel ei ole hambaraviks raha. Raha on küll! Teadmatus haiguse tõsidusest, ükskõiksus ja uljas suhtumine võib väga traagiliselt lõppeda.

0
-14
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 23.08 10:02; 23.08 11:06; 23.08 11:49; 23.08 11:58; 23.08 12:04; 23.08 13:03; 23.08 13:25; 23.08 15:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõtlesin, et teemaalgatajal on pisike elukogemus. Mu “lapsed on 17 ja 30. Hirm on, kui elu katkeb noorelt ja jääb elamata. Vaatan vahel laste sõprade FB lehti, kellega on nii juhtunud, põhjuseks depressioon, liiklusõnnetus, üledoos, segased asjaolud. Valus, väga valus jääjatele …

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kardan enim laste orvuksjäämist.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, sul oli õigus, sa ei pannud neid samale pulgale, aga panid hamabakaariese kõrgemale pulgale, kardad seda rohkem, kui muid asju.

Kas vähki saab ennetada!? Minu teada ei. Kas hambaauke saab ennetada? Uuringute järgi jah.

Ka hambaauke ei saa 100% ennetada.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.08 13:56; 23.08 13:57; 23.08 17:59; 23.08 18:14;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 43 )


Esileht Pereelu ja suhted Mida sina lapsevanemana kõige rohkem kardad?