Esileht Väikelaps Mida sünnipäeval pakkuda?

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Mida sünnipäeval pakkuda?

Postitas:

Käisime tuttava lapse sünnipäeval mängutoas, kus oli umbes 30-40 külalist ja pakuti ainult torti ja morssi.Kas nii ongi kombeks või mida teie pakute sünnipäeva lauale? Lapsel tulemas esimene sünnipäev ja ei tea mida lauale võiks panna, mõned soovitused palun.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

40-le süüa pakkuda tuleb küllaltki kulukas. Asja point on ikkagi et laps saaks oma sõpradega mängida ja sünnipäeva tähistada, mitte et sõprade emme-issid kõhu täis saaksid. Suht nõme pettuda, et süüa ei saagi – kooki on ju! Sööge enne mängutuppa mängima minekut kõht täis.
Väga normaalne ongi teavitada, et pakud kooki ja morssi nt. Lapsed ei jõua mängutoas söömisega niikuinii tegelda – seal käiakse ikka mängimas pigem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilmselt on siin suur vahe, kas pidu on tõesti mõeldud vaid lastele või siiski ka nende vanematele. Mina isiklikult pean lapse sünnipäeva mõttega, et seda oma sõpradega tähistada. Tuleb rohkem täiskasvanuid kui lapsi. Ja kindlasti plaanin ma ikka vaadata miskit söödavat lauale, mis ka mu sõpradele meeldiks. Ei mõtle siin ainult lastele. Sünnipäeva tähistan küll mängutoas aga valisin sellise, kus võiks ka täiskasvanutel mugav olla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See ju oleneb. Kas kutsutud on sugulased, tädid, onud, vanavanemad ja ainult mõned lapsed. Või on tegu laste sünnipäevaga, kus enamik lapsi nt lasteaiast ja siis lapsevanemad, kes tegelikult ei ole korralikult tuttavadki.

Kui sugulaste pidu, siis toitu peaks ikka pakkuma ja peab arvestama sel juhul üsna suure eelarvega. Kui tegu lastega, siis vanemaid ei jaksa ega pea toitma, lapsed reeglina näksivad üht-teist, tort on oluline ja palju juua.
Kui kutsutakse lasteaiarühm pluss veel mõned sõbrad, siis ei pea isegi arvestama, et lapsevanematele torti jätkuks. Reegline on juba laste arv nii suur, et mitme kilone tort kulub koheselt.

Peame sellepärast koduse sünnipäeva, kutsume 3-4 perekonda, kellele pakun heameelega kõike. Mängutubasid eelistan vältida väga mitmel põhjusel. Lasteaias on tort ja väike õnnitluspidu ja usun, et sellest piisab täiesti.

Mina eelistaks alati seda, et ükskõik millisele sünnipäevale minnakse täis kõhuga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kogemus on näidanud, et lapsed mängutoas ei söögi muud kui torti ja ohtralt morssi!!! Aega neil ju ringi joosta niii vähe 🙂 Seega süüa soovivad kõik peale pidu koduteel.

Mida ma alati pakkunud olen ja siis 3 päeva sunniviisiliselt kodus pidanud sööma, sest no absoluutselt enamus jääb järgi.
Kartulisalat,mini pitsa, viineripirukad, juurvilijad ja dipikaste,hästi veidi krõpsu (see haihtub esimese 10 minutiga laualt), kanafille vardad,(singirulle ja täidetud mune tegin korra ja kõik saime ise ära süüa) puuvili, kringel, kaneelisaiad, tort…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Me pole enam salatit pakkunud, sest lapsed ei malda eriti pikalt lauas istuda. Korra oli kartulisalat korvikestes, see läks paremini. Küll aga on alati laual näpu vahelt söödavad asjad, mida lubame vabalt ka jooksu pealt võtta: minipitsad, lihapallid, viineripirukad, tikuvõileivataolised asjad ilma tikkudeta:-) , juur- ja puuviljatükid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Reegel on jah selline, et mängutoa sünnipäeval lapsed ei söögi, nii kurb kui see ka pole, võetakse paar ampsu ja läinud nad ongi. samas, ise olen alati ikka teinud süüa nii, et keegi näljas küll pole.
lisaks kohustuslikule tordile, olen pakkunud võileibu, pitsat, salatit, pirukaid, puuvilju…
ise pean oluliseks, et toit oleks lastele sobiv, eriti, kui nad veel väikesed on, seega olen toidud ise teinud, nt. salati, pitsa…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui laps on sellises vanuses, et tuleb sünnipäevale koos vanemaga, siis ausalt öeldes on ikka 3 h ilma igasuguse söögi-joogita vanematel niisama istuda ning torti oodata minu meelest täielik piin. Vähemalt mul endal oleks:)
Isiklikult hakkisin mängutoa sünnale kartulisalatit, tegin väikeseid viineripirukaid ja võileibu ning lõikasin juurvilju/puuvilju lauale. Tort siis lõpuks ka. Tegemist oli 4.a. sünnipäevaga. Külalisi oli koos vanematega 45. Kartulisalatit ja pirukaid sõid nii lapsed kui täiskasvanud väga hea isuga:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

huvitav, et kellelgi mängutoas lapsed ei söö… oma lapse sünnipäevadel olen kõik lapsed kutsunud valmispandud laua taha, istuvad korraga maha ja söövad enamasti taldriku tühjaks. lasteaiakord on nii sisse harjunud, et kui laua taha pannakse, tuleb süüa 🙂 tort läheb samamoodi, kõigile korraga. tänu sellele on kõik olnud rõõmsameelsed ja pidu on väga lahe olnud. omal küll toimetamist rohkem, aga seni on see seda väärt olnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Väikelaps Mida sünnipäeval pakkuda?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.