Esileht Ilu ja tervis Mida süüa, et näljatunnet petta?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 34 )

Teema: Mida süüa, et näljatunnet petta?

Postitas:
Kägu

Kas just näljatunnet, aga et ei näksiks kogu aeg igast kaloririkkamat asja?

Mis oleks kalorivaene söök/toiduaine aga tekitaks kiirelt täiskõhutunde?

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas ise tõesti netist toiduainete kalorsust ei oska otsida? Ka siin on 110 teemat olnud, mida süüa ja mida mitte süüa, kui kaalu vaja langetada, aga kui sa nii laisk oled, siis pole ime, et ka ülekaalus.

+1
-26
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Kas just näljatunnet, aga et ei näksiks kogu aeg igast kaloririkkamat asja? Mis oleks kalorivaene söök/toiduaine aga tekitaks kiirelt täiskõhutunde?

Tegelikult näljatunne kaob ise ära kui sa lonksad külma vett (näiteks jood paari minuti jooksul ära kruusitäie) ja isule järele ei anna.

Mina teen vahelduvpaastu ja kuna paastu ajal võin juua vaid vett (ja teed/kohvi), siis saan iga päev kinnitust, et see töötab näljatunde vastu. Esimestel päevadel näljale vastu hakates on veidi veider (keha saadab signaali, et sa sured kohe ära kui seda ampsu ei saa), aga ühel päeval märkad, et enam ei ole paanikat.

+10
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas just näljatunnet, aga et ei näksiks kogu aeg igast kaloririkkamat asja?

Mis oleks kalorivaene söök/toiduaine aga tekitaks kiirelt täiskõhutunde?

Täiskõhutunde tekitavad kalorid-ehk mida kaloririkkama ampsu teed seda kiiremini näljast lahti saad.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas ise tõesti netist toiduainete kalorsust ei oska otsida? Ka siin on 110 teemat olnud, mida süüa ja mida mitte süüa, kui kaalu vaja langetada, aga kui sa nii laisk oled, siis pole ime, et ka ülekaalus.

näljatunne teeb tigedaks.

+16
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Põhimõtteliselt võid peaaegu, et lõputult närida kapsast, kurki, porgandit. Võid need kasvõi salatiks riivida, porgandi-ananassi salatit saab ka teha. Arbuus, melon jmt on ka veerikkad, mis nö täidavad kõhtu, et annab ära petta nagu sööks oleks, aga samas rohkem süsivesikuid – pead ise vaatama, kas mahuvad su kalorsusse. Lisaks ka paprika jne.

Aga muidu nt muna, keedukartul, kodujuust, neljaviljapuder, kruubipuder, tatrapuder, lihast pigem kana. Kapsasupp jne. Lihtsalt valmistamisel võimalusel mitte kasutada võid/rasva, nt neljaviljahelbe pudru korral piim veega pooleks või ainult veega. Pudrule peale sobib banaan, kaneel, purustatud maasikad, mustikad.

Nt tatar, kodujuust, kurk, paprika annab ka juba päris hea salati. Lihtsalt tuleks toiduvalmistamisel nt salatid kasutada pigem maitsetaimi, kui igasugu maitseõlisid, rasvu, kastmeid (nt väike kogus caesari kastet võib anda sama kcal juba kui salat ise). Pigem nt kasutada toorsalatite puhul õunaäädikat, törts oliiviõli on ka kasulik (rasvu on samas vaja ka saada – aga peavadki siis juba nö kasulikud rasvad olema, mitte palmiõli jne).

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Su küsimus on tegelikult vastuoluline. Sa küsid, mida näksida, et tekiks täiskõhutunne. Näksimise põhjuseks ei ole nälg, näksitakse ka täis kõhuga, täiskõhutunne ei aita näksimist vältida. Näksimine on rohkem psühholoogiline toiming, nauding. Seega mina küsiks sinu asemel nii, et millega asendada näksimine – mis tekitaks samaväärselt naudingut? Köögivili kindlasti (porgand, kurk, tomat), kui neid nautida suudad; mina võtan makrapulki mõnikord, väga vähe kaloreid ja nauding olemas. Coca Zerot joon vahetevahel väikeses koguses lonkshaaval. Melon ja õun.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Uuri LCHF toitumise kohta. Ei tohi tarbide toite, mis sisaldavad süsivesikuid üle 5g 100g kohta. Selle asemel võib rahumeeli süüa rasvast toitu nagu nt Liha, kala, juustu, muna jne (ka juurvilju)
Kui esimese nädala ära kannatad (kus oled tige ja näljane nagu hunt) siis edaspidi on veresuhkur stabiliseerunud ja isud igasuguste näkside järgi kaovad iseenesest, lisaks on tuju hea ja energiat palju.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Söö korrapäraselt ja tasakaalustatult. Ei teki mingeid isusid

+2
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Soovitav võtta mõni toitumiskava, kus sinu üllatuseks on portsud nii kõhtu täitvad, et näksimisisu lihtsalt ei tule, sest kõht on täis. Isegi Keto dieet on täiesti kõhtu täis hoidev aga kaal läheb ka mõnuga alla, siis on juba hasart ja parem näksimisest hoiduda ka.

Üldiselt ma joon siia sageli kohvi või teed, kui tunnen et tahan midagi aga keelan endal võtta.

 

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul aitavad sihvkad  e päevalilleseemned.  Iseenesest on need kaloririkkad, aga  sa topid neid suhu ükshaaval mitte peotäite kaupa nii et mul küll toimib.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Uuri LCHF toitumise kohta. Ei tohi tarbide toite, mis sisaldavad süsivesikuid üle 5g 100g kohta. Selle asemel võib rahumeeli süüa rasvast toitu nagu nt Liha, kala, juustu, muna jne (ka juurvilju)

Kui esimese nädala ära kannatad (kus oled tige ja näljane nagu hunt) siis edaspidi on veresuhkur stabiliseerunud ja isud igasuguste näkside järgi kaovad iseenesest, lisaks on tuju hea ja energiat palju.

Sekundeerin. Lisaks kaalukaotusele vabanesin tõesti pidevast söögiisust (mul oli isu ka siis, kui kõht täis), energiat on rohkem, uni väga hea ja üldse tervis parem.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu viimase aja avastust on keefir. Joon 2,5%-list keefiri ca 300 grammi (üks tassitäis) ja mul on tundideks kõht täis. Ja see annab kuidagi mõnusa küllastumise tunde, et kõik isud on rahuldatud.

Muidugi näksin ka porgandeid, nuikapsast jne. Aga nendest tekib mõne aja siiski pigem õõnes tunne ja varsti tahaks midagi tahedamat veel süüa.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Uuri LCHF toitumise kohta. Ei tohi tarbide toite, mis sisaldavad süsivesikuid üle 5g 100g kohta. Selle asemel võib rahumeeli süüa rasvast toitu nagu nt Liha, kala, juustu, muna jne (ka juurvilju)

Kui esimese nädala ära kannatad (kus oled tige ja näljane nagu hunt) siis edaspidi on veresuhkur stabiliseerunud ja isud igasuguste näkside järgi kaovad iseenesest, lisaks on tuju hea ja energiat palju.

Siinkohal siiski sõltub, kas kaalulangetaja on tugevalt ülekaaluline või on muidu normis, aga soovib lihtsalt mõne kilo alla saada. Viimasel juhul ei toimi see LCHF üldse ja on pigem piina tekitav ettevõtmine. Olen aru saanud LCHF toimib hästi tugevalt ülekaalulistel. Aga need, kes soovivad rannahooajaks kolm kilo alla saada, neil efekt puudub.

Tean isiklikust kogemusest.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Uuri LCHF toitumise kohta. Ei tohi tarbide toite, mis sisaldavad süsivesikuid üle 5g 100g kohta. Selle asemel võib rahumeeli süüa rasvast toitu nagu nt Liha, kala, juustu, muna jne (ka juurvilju)

Kui esimese nädala ära kannatad (kus oled tige ja näljane nagu hunt) siis edaspidi on veresuhkur stabiliseerunud ja isud igasuguste näkside järgi kaovad iseenesest, lisaks on tuju hea ja energiat palju.

Siinkohal siiski sõltub, kas kaalulangetaja on tugevalt ülekaaluline või on muidu normis, aga soovib lihtsalt mõne kilo alla saada. Viimasel juhul ei toimi see LCHF üldse ja on pigem piina tekitav ettevõtmine. Olen aru saanud LCHF toimib hästi tugevalt ülekaalulistel. Aga need, kes soovivad rannahooajaks kolm kilo alla saada, neil efekt puudub.

Tean isiklikust kogemusest.

LCHF tutvustusest tuleb ka  välja, et kõige parem sihtgrupp on inimesed, kel rasv koguneb kõhule.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väga huvitav mu enda puhul praegu. Me firma ühines aprilli kõndimiskampaaniaga. 10000 sammu iga päev peaks tegema. See registreeritakse äpis. Meil on saanud sellest aga nagu võistlus, et kes rohkem liigub. Selle kampaania nö kõrvaltoime on see et pigem vabal hetkel lähed kõnnid. Igasugused isud on nagu kadunud. Pigem ma tunnen üle aastate mis tunne on päriselt tühi kõht. Sest selle kõndimisega on nii et pole nagu aega näksida. Või mõte ei liigu näksimise poole. Pigem on kõndimine nagu sundmõte. Muidu oli näksimine.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Uuri LCHF toitumise kohta. Ei tohi tarbide toite, mis sisaldavad süsivesikuid üle 5g 100g kohta. Selle asemel võib rahumeeli süüa rasvast toitu nagu nt Liha, kala, juustu, muna jne (ka juurvilju)

Kui esimese nädala ära kannatad (kus oled tige ja näljane nagu hunt) siis edaspidi on veresuhkur stabiliseerunud ja isud igasuguste näkside järgi kaovad iseenesest, lisaks on tuju hea ja energiat palju.

Siinkohal siiski sõltub, kas kaalulangetaja on tugevalt ülekaaluline või on muidu normis, aga soovib lihtsalt mõne kilo alla saada. Viimasel juhul ei toimi see LCHF üldse ja on pigem piina tekitav ettevõtmine. Olen aru saanud LCHF toimib hästi tugevalt ülekaalulistel. Aga need, kes soovivad rannahooajaks kolm kilo alla saada, neil efekt puudub.

Tean isiklikust kogemusest.

LCHF tutvustusest tuleb ka välja, et kõige parem sihtgrupp on inimesed, kel rasv koguneb kõhule.

Kas seegi paika peab, sest mina olen just see pigem sale inimene, kes igalt poolt mujalt on ehk liigagi sale, aga kõht on ebaproportsionaalselt rasvane. Kui seda LCHFi tegin, ei saanud aru, et oleks kõhu saledaks tõmmanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väga huvitav mu enda puhul praegu. Me firma ühines aprilli kõndimiskampaaniaga. 10000 sammu iga päev peaks tegema. See registreeritakse äpis. Meil on saanud sellest aga nagu võistlus, et kes rohkem liigub. Selle kampaania nö kõrvaltoime on see et pigem vabal hetkel lähed kõnnid. Igasugused isud on nagu kadunud. Pigem ma tunnen üle aastate mis tunne on päriselt tühi kõht. Sest selle kõndimisega on nii et pole nagu aega näksida. Või mõte ei liigu näksimise poole. Pigem on kõndimine nagu sundmõte. Muidu oli näksimine.

Ära muretse -see läheb mööda-söögiisu taastub ja senisest kõrgemal tasemel.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas just näljatunnet, aga et ei näksiks kogu aeg igast kaloririkkamat asja?

Mis oleks kalorivaene söök/toiduaine aga tekitaks kiirelt täiskõhutunde?

Täiskõhutunde tekitavad kalorid-ehk mida kaloririkkama ampsu teed seda kiiremini näljast lahti saad.

Täitsa vale. Kõige pikema täiskõhutunde annab valk, mitte kalorid.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väga huvitav mu enda puhul praegu. Me firma ühines aprilli kõndimiskampaaniaga. 10000 sammu iga päev peaks tegema. See registreeritakse äpis. Meil on saanud sellest aga nagu võistlus, et kes rohkem liigub. Selle kampaania nö kõrvaltoime on see et pigem vabal hetkel lähed kõnnid. Igasugused isud on nagu kadunud. Pigem ma tunnen üle aastate mis tunne on päriselt tühi kõht. Sest selle kõndimisega on nii et pole nagu aega näksida. Või mõte ei liigu näksimise poole. Pigem on kõndimine nagu sundmõte. Muidu oli näksimine.

Ära muretse -see läheb mööda-söögiisu taastub ja senisest kõrgemal tasemel.
Ei tea… vähemalt ma tean et mingi asendustegevus on abiks ja toimib. Võistlust on vaja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

LCHF tutvustusest tuleb ka välja, et kõige parem sihtgrupp on inimesed, kel rasv koguneb kõhule.

Mul jälle lõi see kolesterooli kohutavalt üles, seega ikka kõigile ei sobi. Lisaks tekkis kohutav isu värske järele, marjad, kasvõi tavaline porgand, mida ei tohi süüa. Lõppkokkuvõtteks kaal hoopis tõusis, kuigi alguses vee arvelt tõesti langes mõned kilod üsna kiiresti.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma vaatan, et purgisupid annavad vähe kaloreid, kuid teevad kõhu hästi täis.

Näiteks Salvesti suitsuribilihaga seljanka, mis mulle väga maitseb. Pool purki, millest saab üsna korraliku kõhutäite mitmeks tunniks, annab vaid 160 kcal.

Salvesti hapukapsaborš lihata, pool purki annab 57 kcal.

Enda tehtud supid on mõistagi maitsvamad (teen igal nädalal vähemalt üks kord), aga kui pole aega vaaritada ja soovid teada, kui mitu kcal konkreetselt suhu pistad, siis on mugav mõnikord ka purgisuppi süüa. Viimasel ajal pigem eelistangi tööl lõuna ajal purgisuppi süüa, kui pole eelmisel päeva jõudnud kodust sööki teha. Tuleb palju odavam, kui töö juures sööklas praadi süüa. Lisaks on ülevaade tarbitud kaloritest.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen alati purgisuppide peale mõelnud. Orgu tegi neid kunagi maha, et seal säikitusained ja palju soola, et ise ikka teha

Ei teadnudki, et need nii vähe kaloreid võtavad-need ikka teevad korralikult kõhu täis ja hästiseeditavad

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen alati purgisuppide peale mõelnud. Orgu tegi neid kunagi maha, et seal säikitusained ja palju soola, et ise ikka teha

Ei teadnudki, et need nii vähe kaloreid võtavad-need ikka teevad korralikult kõhu täis ja hästiseeditavad

Samas, paljudel purgisuppidel on peal suur kiri, et on säilitusainete vaba.

Ma ise asjatundja pole ja midagi ei väida, aga usun. Sellepärast, et ma olen ülitundlik ja iga vale asja peale hakkan sügelema. Need purgisöögid ei ole mind sügelema pannud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma arvan, et näljatunde tajumise tugevus on inimestel erinev ja mõnel ongi keskmisest raskem näljatunnet ära petta ning võibolla ei maksagi keha lollitada. Minuga näiteks ei juhtu mitte, mitte kunagi, ükskõik kui sündmusterohkel päeval, et ma “unustan süüa”, sest häiriv näljatunne hiljemalt 4-5 tundi peale sööki ei lase muudele tegevustele keskenduda. Aga päris paljudel inimestel on nii, et kui on tihedalt sisustatud päev, siis ta ei märka päev läbi süüa ega kannata selle all. Mõned neist ühtlasi ei märka õigel ajal lõpetada ja on hoopis ülekaalulised. Ma olen see ülemise otsa normaalkaaluline, kes tahaks 5kg alla võtta, aga samuti jääb selle taha, et ma nälga ei talu. Olen proovinud kaalujälgimist, Fitlapi, individuaalset toitumisnõustajat, aga nende kõigiga on päevased toidukogused minu jaoks liiga väiksed. Sealhulgas salati ja juurviljade kogused on igasugu kavades kõvasti väiksemad kui ma muidu sööksin. Väiksest portsust saab kõht heal juhul 1-2 tunniks täis ja edasi on nälg, mis päevast päeva läheb tugevamaks. Pean halva enesetundega vastu nädala või paar ja siis jään tavaliselt haigeks.

Kui asi pole näljas, vaid näksimisharjumuses, siis aitab vana hea näksimiskraami mitte koju ostmine (luba endale, et kui häda väga suur, siis jalutad poodi ja ostad selle ühe väikse näksi) ning söömine kindlatel kellaaegadel. Lubad endale kommi, aga mitte nüüd ja kohe vaid kell kolm.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas just näljatunnet, aga et ei näksiks kogu aeg igast kaloririkkamat asja?

Mis oleks kalorivaene söök/toiduaine aga tekitaks kiirelt täiskõhutunde?

Täiskõhutunde tekitavad kalorid-ehk mida kaloririkkama ampsu teed seda kiiremini näljast lahti saad.

Täitsa vale. Kõige pikema täiskõhutunde annab valk, mitte kalorid.

Valk seedub kaua ja sestap on temast pikemalt kõhu täis hoidmiseks kasu, aga täiskõhu tekitavad ka valgu puhul ikkagi sellest saadavad kalorid.

Kõhtu ei saa ära petta suures koguses vee joomise või lahjade suppide-juurikate söömisega ,sest need ei sisalda (küllaldaselt) kaloreid.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Valk seedub kaua ja sestap on temast pikemalt kõhu täis hoidmiseks kasu, aga täiskõhu tekitavad ka valgu puhul ikkagi sellest saadavad kalorid.

No ei ole nii. Sa ei pea valku veega võrdlema ju ometi. Võrdle nii, et näiteks sööd kas 3 kommi või samas kaloraažis valku. Kummaga kõht kauem täis on?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Valk seedub kaua ja sestap on temast pikemalt kõhu täis hoidmiseks kasu, aga täiskõhu tekitavad ka valgu puhul ikkagi sellest saadavad kalorid.

No ei ole nii. Sa ei pea valku veega võrdlema ju ometi. Võrdle nii, et näiteks sööd kas 3 kommi või samas kaloraažis valku. Kummaga kõht kauem täis on?

Just! Võrdle, kas sööd kolm kommi või ühe muna. Esimeses on kaloreid rohkem, kuid kõht jääb tühjaks. Teises on kaloreid vähe, kuid täiskõhutunne kestab pikemalt.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Valk seedub kaua ja sestap on temast pikemalt kõhu täis hoidmiseks kasu, aga täiskõhu tekitavad ka valgu puhul ikkagi sellest saadavad kalorid.

No ei ole nii. Sa ei pea valku veega võrdlema ju ometi. Võrdle nii, et näiteks sööd kas 3 kommi või samas kaloraažis valku. Kummaga kõht kauem täis on?

Just! Võrdle, kas sööd kolm kommi või ühe muna. Esimeses on kaloreid rohkem, kuid kõht jääb tühjaks. Teises on kaloreid vähe, kuid täiskõhutunne kestab pikemalt.

Kas me võrdleme paaritunnist või ikka pikemat perioodi?!  Kommid on halb võrdlus sest löövad veresuhku kiirelt kõrgeks  ja seda kiiremini see uuesti alla kukub. Kui Te need kommid sööte kolmes või enamas osas (ehk veresuhkru suurt kõikumist ei toimu) siis täiskõhutunne ei kesta vähem kui ühe muna puhul.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

LCHF tutvustusest tuleb ka välja, et kõige parem sihtgrupp on inimesed, kel rasv koguneb kõhule.

Mul jälle lõi see kolesterooli kohutavalt üles, seega ikka kõigile ei sobi. Lisaks tekkis kohutav isu värske järele, marjad, kasvõi tavaline porgand, mida ei tohi süüa. Lõppkokkuvõtteks kaal hoopis tõusis, kuigi alguses vee arvelt tõesti langes mõned kilod üsna kiiresti.

Ilmselgelt tegid midagi valesti. Aga ega see kõigile siis vist sobigi. Ja miks ei tohi siis värsket süüa? Mõõdukalt marju on täiesti lubatud. Värsket tuleb ju ka palju süüa: kõik kapsalised, salatid, rohelised oad, spinat-spargel jne jne.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 34 )


Esileht Ilu ja tervis Mida süüa, et näljatunnet petta?