Esileht Lapse ootamine Mida süüa, kui kõik tundub maitsetu?

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Mida süüa, kui kõik tundub maitsetu?

Postitas:

Rasedus on suht algusjärgus (märtsi keskel lähen kordusvisiidile), aga juba on kehv olla. Maitseid ei tunne, kõik lõhnab vastikult. Söök alla ei lähe, samal ajal on kõht kogu aeg tühi. Hommikuti on kehv olla, nõrkus. Otseselt oksendanud veel ei ole, aga lõualuud on pidevalt krampis ja selline tunne on, et kohe oksendan. Praegu närin kreekereid. Kui kaua selline olukord kestab? Ma tahaks, et maitse- ja lõhnataju tagasi tuleks. Kas pelgalt kreekeritest toitumine on okei? Ma üldse ei naudi seda olekut…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.02 12:05; 24.02 09:56; 24.02 10:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Maitse kadumise kohta ei oska öelda, aga minul iiveldas u. 6nädalast kuni orienteeruvat 14-15nädalani. Raamatutes kirjutatakse, et paljudel hakkab see tagasi tõmbama 12nädala paiku aga osadel kestab pikemalt. See oligi õudne periood. Halb oli, kui kõht oli tühi ja halb oli, kui kõht sai täis. Näksisin ka igasugu kuivikuid (riisi/maisigaletid, kuivatatud leivakesed) ja õnneks sobis mulle ka värske (mandariinid, õunad jms). Üldiselt, mind ei aidanud suurt miskit, tuli see aeg lihtsalt üle elada 🙂

 

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul ka täna 6+5 ja enesetunne ikka päris kehva. Mõned korrad olen ka oksendanud,aga üldiselt ikka iiveldab kuni magama minekuni välja. Söögiga on nii, et kui hetkel isutab millegi kindla järgi, siis tunnikese pärast võib see juba nii vastu hakata ja mõtlen et kuidas ma seda üldse süüa sain 🙂 Kaks eelnevat rasedust ka oksendanud ja iiveldanud sinna 15 nädala  kanti. Tahaks loota, et see rasedus võiks kergemini minna. Kodus kaks väikest last ja tunnen ennast nii kasutuna ja ootan juba väga seda aega kui saaks ka rasedust nautida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.02 12:57; 23.02 14:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul 6+6 ja enesetunne kohutav. Sisse lähevad vaid juust, keedetud munad, soolased leivakuivikud ja banaanid. Heal päeva ka paar ampsu suppi. Joomiseks sobib hapukas kodune sõstramahl, apelsiinimahl ja natuke keefirit.

Ei tea, kaua ma sellise menüüvalik vastu pean. Iiveldus ja nõrkus on hommikust õhtuni. Õnneks kodukontoris, aga tööd nii palju, et istun ka õhtuti ja nv arvutis, sest produktiivsus kehv. Kodus veel 2 last, kes tähelepanu (ja sööki!) nõuavad.

Ma juba päris meeleheitel. Praegu mõtlen, et homme on ka sama kehv, ja tahaks nutta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul 5+5. Samamoodi tunnen pärast igat einet, et see, mis just söödud sai, oli kuidagi eriti vastik ja sellele mõeldes läheb süda uuesti pahaks. Iiveldab hommikust kuni lõunani, siis natuke leeveneb, ja õhtul jälle. Iiveldab ka siis, kui söön korraga liiga palju. Oksendanud veel ei ole, kuigi vahepeal tunnen, et tahaks, äkki hakkaks kergem.

Minul lähevad alla tassisupid (Cup a Soup), Tuc küpsiseid (need pisikesed, kott on voodi kõrval, et kohe hommikul paar tükki suhu pista), puuviljad (banaan, õun, apelsin), need eriti pisikesed minisuuruses marineeritud kurgid, viilutatud värske kurk ja porgand. Kõige hullem ongi toidu valmistamisega. Ise ma midagi teha ei suuda, aga kui tehakse valmis ja antakse kätte, siis suudan süüa. Pea vastu!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks sa pead leidma, mis alla läheb. Värske kraam? Õunad, kurgid, tomatid.

Esimese rasedusega läksid ka nt pelmeenid, pitsa, burger – midagi ei ole teha, kui süüa on vaja ja valikus on, kas terve päeva süüa ainult õuna-kurki-tomatit või vahele ka üks burks, et energiat ka ikka oleks veidi.

Reeglina 1. trimestri lõpuks normaliseerub.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.02 12:06; 26.02 16:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina sōin Elevit vitamiine raseduse nädalal 7+ ja nädal aega tundsin nagu hakkaks surema. Nii halb olla ja süüa midagi ei suutnud. Vahetasin vitamiinid tavalise foolhappe vastu ja 2 päeva hiljem tundsin end nii hästi nagu polekski rase. Ehk võib korra ka mõelda sellele, et vitamiinid võivad ka vahel midagi sellist tekitada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul sama vitamiinidega. Kompleksvitamiinid oksendan kohe välja, saan võtta ainult eraldi foolhapet. Enesetunne on aga kehva siiski koguaeg.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.02 12:57; 23.02 14:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgajata. Mul läheb kuidagi väga halvasti. Tunnen, et olen nõiaringis: saan süüa küpsiseid, pirukaid ja saiakesi, jookidest joon mahla, karastusjooke, nt Fantat. Eile sõin viis (!) pirukat, banaani, jõin kaks Fantat. Korraks hakkas parem, aga õhtul ikka iiveldas. Ma ei saa süüa sooja toitu, õnneks söön ka puuvilju, aga tunnen, et isegi neid söön liiga palju (mitu banaani päevas).

Kogu see menüü on tekitanud kaalutõusu (mul on nii varajase raseduse alguses juba kilo juures). Ja kuna ma enne rasedust niimoodi jahu ja suhkrut pole näost sisse ajanud, siis organism annab teada, mida ta sellest arvab, ja täna ründas mind äge tupeseen.

Ma peaksin loobuma saiakestest, karastusjookidest jms, aga mida teha, kui ma mitte midagi muud süüa ei taha? Ja tööpäevad on pikad, väga pikad. Midagi ma ju sööma pean? Vitamiinidest võtan probiootikume, foolhapet, D-vitamiini. Mingeid spetsiaalseid rasedusvitamiine pole ostnud veel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.02 12:05; 24.02 09:56; 24.02 10:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on selline ebapopulaarne arvamus, et sa ei peagi ennast sööma sundima. Hiljem on vähem kaalutõusu tänu sellele.

Võta rasedate vitamiine ja proovi päeva jooksul saada piisavalt kiudaineid ja valku ja oota paremat aega. Lapsel on vaja mitmekülgseid toitaineid mitte tühje kaloreid, kui sa just tõsiselt alakaalus pole. Iga asi mida sööd võiks pigem toitainetesse panustada. Täistera röstsai annab kiudaineid ja B-grupi vitamiine, juustuviil peale ja saad ka natuke kaltsiumit ja valku. Õunas või apelsinis on kiudaineid ja vitamiine jne. Poes müüakse väikeseid valgujooke, Arctic omad vist, need aitavad natuke täiskõhu tunnet tekitada ja hoiavad kiire lihaskao eest. Kui iiveldab, siis pigem lutsuta hapukat karamelli ja joo lonkshaaval (maitse) vett, mitte ära õgarda valget saia. See sai läheb sinu ja su lapse selga, pead ise seda lisaraskust 9 kuud kaasa tassima ja siis sünnitades välja pressima.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.02 10:49; 24.02 11:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on selline ebapopulaarne arvamus, et sa ei peagi ennast sööma sundima. Hiljem on vähem kaalutõusu tänu sellele.

Võta rasedate vitamiine ja proovi päeva jooksul saada piisavalt kiudaineid ja valku ja oota paremat aega. Lapsel on vaja mitmekülgseid toitaineid mitte tühje kaloreid, kui sa just tõsiselt alakaalus pole. Iga asi mida sööd võiks pigem toitainetesse panustada. Täistera röstsai annab kiudaineid ja B-grupi vitamiine, juustuviil peale ja saad ka natuke kaltsiumit ja valku. Õunas või apelsinis on kiudaineid ja vitamiine jne. Poes müüakse väikeseid valgujooke, Arctic omad vist, need aitavad natuke täiskõhu tunnet tekitada ja hoiavad kiire lihaskao eest. Kui iiveldab, siis pigem lutsuta hapukat karamelli ja joo lonkshaaval (maitse) vett, mitte ära õgarda valget saia. See sai läheb sinu ja su lapse selga, pead ise seda lisaraskust 9 kuud kaasa tassima ja siis sünnitades välja pressima.

Jah, ma olen täiesti nõus. Neid pirukaid ma ostsin eile esimest korda ja juba tundsin, et nii ei saa. Pean loobuma. Karamelli ma ei taha ka lutsutada, sest see mõjub hammastele väga halvasti. Raske on jah see, et kui kõht on tühi, on halb olla. Samas süüa on ka halb. Ja kui kõht on täis, on ka halb. Aga kui kogu aeg on halb, siis vahet pole ja võin tühja kõhuga ka olla. Vaatan täna, kuidas näkileib maitseb, seda äkki suudan süüa ja see ei ole nii ebatervislik kui saiake.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.02 12:05; 24.02 09:56; 24.02 10:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See iielduse periood on nii lühike 1-2 kuud, et sa ei jõua selle ajaga oma hambaid rikkuda. Kui millegi lutsutamine aitab oksendamist ära hoida, siis kindlasti ka hammastele tervislikum 🙂

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.02 10:49; 24.02 11:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Söö lihtsalt vähem! Söö täpsel tnii, et kõht on täis, mitte ära õgi 5 pirukat. Fantat ära üldse joo, pigem joo vett või naturaalset mahla,. On olemas ka naturaalsemaid limonaade, kui väga tahad gaseeritud magusat jooki, nt väga head on Öun limonaadid.

See, et iiveldab õhtul, on tavaline raseduse alguse asi. Ei olegi toiduga seotud. Ja ka pole ebatavaline, et õhtul iiveldab. Mul 3. rasedus ja kõigiga õhtul iiveldanud, hommikusest iiveldusest ei tea ma midagi,.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.02 12:06; 26.02 16:16;
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Lapse ootamine Mida süüa, kui kõik tundub maitsetu?