Esileht Kodunurk mida süüakse Prantsusmaal?

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: mida süüakse Prantsusmaal?

Selline küsimus ongi 🙂
Nimelt, mulle tundub, et perekoolis käib päris palju võõrsil elavaid või elanud eesti naisi. Mul oleks nüüd suur abi Prantsusmaa elu-olu tundjatest.
Nimelt tuleb mul nädala jooksul majutada kaht prantsuse neiukest (16-17a) ja neile seejuures aegajalt ka süüa pakkuda (kõik hommikud ja mõnikord lõuna või kerge õhtusöök ka).
Eks ma muidugi, kui nad saabuvad, uurin ka neilt endilt, mida söövad ja mida mitte, aga mõtlesin, et ehk saab siit sissejuhatuseks natuke tausta 🙂

Näiteks nii palju mul välismaalastega kogemust on, et ega hommikupudrust nad suurt pidada ei oska, seega see jääb ära. Aga kas maisihelbed piimaga + võileivamaterjal on ok? Ilmselt valge sai peaks kindlasti saadaval olema, eks? ja moos ja juust? Mitte eestlaste tavapärane rukkileib ja sink/vorst 😛

Mis suunas peaks lõunaste pearoogade puhul vaatama? Kartul ja hakklihakaste oleks vist kahtlane valik? Pigem pasta? Millega? Mis veel?
Kõik ideed ja tähelepanekud on teretulnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.04 11:18; 12.04 16:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Prantsuse tavaline hommikusöök on röstsai moosi/Nutellaga, sarvesaiad, kohv, apelsinimahl.
Ka õhukesi pannkooke tehakse tihti hommikuks (suhkru või Nutellaga).
Samas olen vaadanud teiste riikide hotellides, et prantslased söövad seal meelsasti ka singi/juustuleiba.
Saaremaa Kadaka suitsujuustu võiks kindlasti pakkuda, sellist neil ei ole ning vähemalt paar aastat tagasi oli selle juustu kvaliteet hea (ma pole vahepeal ise tükk aega Eestis käinud).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

prantslaste hommikusöök kodus on magus, magus ja veelkord magus – sarvesai millel juba sees shokolaad v moos v siis lihtne sarvesai millele moosi pannakse, röstsai moosi v nutellaga, erinevad krõbinad ja tee v kohv.

õhtusöögiks mingi liha ja köögiviljad, söögikord lõpetatakse juustuga sageli.

aga jah, mina oma prantslasi kostitan ikka eestimaise toiduga. eriliselt vaimustatud on nad olnud kapsarullidest :D; prantsuse köögiga, kui sul enne kogemust pole, ära pigem katsetama hakka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

jajah, ega ma ei mõelnudki neile mingit prantsuse kööki pakkuma hakata. Pigem seda, et väga suuri prohmakaid ei tekiks, et nad vaesekesed mul nälja ei jääks noh 🙂 Et verivorsti võibolla ei hakka esimese hooga pakkuma, ehmatavad ära, eks 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.04 11:18; 12.04 16:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Prantslased söövad konni.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

elan prantsusmaal, prantslasega abielus ja igapäevane toidulaud on ka siin pereti väga erinev.

Nagu Katariina kirjutas, siis hommikusöök on tõesti reeglina magus, krõbinad ja moosisai. Samas oma mehe olen õpetanud nii soolast putru kui võileiba sööma. Nii et küsi jah oma külalistelt, mida nad kindlasti ei söö ja muidu kokka nagu tavaliselt.
(ps, kui prantslane ütleb, et talle meeldivad salatid, siis peab ta silmas rohelist salatit vinegrettkastmega, mitte eesti koorest kartulisalatit)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.04 17:16; 12.04 20:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]elan prantsusmaal, prantslasega abielus ja igapäevane toidulaud on ka siin pereti väga erinev.

Nagu Katariina kirjutas, siis hommikusöök on tõesti reeglina magus, krõbinad ja moosisai. Samas oma mehe olen õpetanud nii soolast putru kui võileiba sööma. Nii et küsi jah oma külalistelt, mida nad kindlasti ei söö ja muidu kokka nagu tavaliselt.
(ps, kui prantslane ütleb, et talle meeldivad salatid, siis peab ta silmas rohelist salatit vinegrettkastmega, mitte eesti koorest kartulisalatit)
[/tsitaat]

Ehk on see piirkonniti erinev kuid olime 4 nädalat Bretagnes puhkusel ja käisime tihti söömas väljas, kohvikutes ja restoranides ja lihtsates kohtades, kus rahvas käib, nagu pühapäeviti suurte kaubanduskeskuste juures restoranid mis pakuvad pühapäeva brunchi ja hommikused kohvikud kus rahvas sööb enne tööle minekut..
Esiteks hommikusöök kohvikus kus kohalik rahvas käis,magusad saiakesed, sarvesaiad, mahl ja kohvi. Kohvi meie mõistes oli imepisike ehk espresso.Soolast ei näinud..
Brunch ehk lõuna pühapäeviti kusagil 12 ja 14 vahel oli rikkalik, salatid ja majoneesikastmega!!!!, muide.
Vaatasin et majoneesikastmega pakuti ubadega salateid ja samuti kartulisalati moodi asju.
Olid igasuguseid salatid, igasugustega kastmetega.
Pakuti soolast ja tõhusat meie moodi sööki.
Kala ja liha jne ja kindlasti suppi, igat moodi suppe pakuti, kala, liha,juurvilja jne.
Õhtusöök oli tähtis, igal juhul 3 käiku, lihtsas kohas oli 1 käik kerge salat, roheline kerge kastmega, ja ainult roheline, ilma kurgi ja tomatita või siis supp, kerge supp, kas tomati või püree supp. Juurde pakuti alati saia.
edasi oli siis kas liha või kala..kohalikud valisid alati nö. valmis menüü kindla hinnaga.
Magustoit oli erinev, kas koogitükk või juustuvalik..
Minu arust teeksid neid õnnelikuks kui pakud pannkooke või mingit eestipärast kooki, kas kohupiima või õunakooki.
Noored üleüldse ei söö palju, nii et ära palju varu koju.
Panin ka tähele et prantslased eriti pead ei vaevanud kas välismaalased nende pakutud toitu söövad või mitte, tee samamoodi, kui ei meeldi kehita õlgu, voila.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Prantslased kui üldse söövad hommikueinet, siis on selleks üks croissant ja pooleliitrine kauss cafe au lait’d. See käib siis täiskasvanute kohta.

Lapsed, neile tõesti võiks hommikusöögiks mingit moosi ja Nutellat lauale varuda röstsaia peale, mahla ka ehk ja võib-olla isegi hommikusöögihelbeid. Eesti croissante pole mõtet neile osta, ehmatate nad veel ära – prantsuse croissantidele pole vastast maailmas …

Lõunaks või õhtuks.
Hernesuppi ja ühepajatoitu neile ei pakuks … Värsket salatit küll. Ja friikad, pizza jm rämpstoit on prantsuse lastele vägagi kodune toit. Õhtusööki süüakse Prantsusmaal suht hilja, samas lapsed käivad kogu aeg külmkapi kallal, mingi sik ja juust võiksid seal ikka olemas olla saiakõrvaseks. Musta leivaga ei tasuks neid ehmatama minna …
Mingid kiired legumed ja püreesupid peaksid ka tervislikuma toidu pealt peale minema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina ei pakuks Prantsuse toitusid. Pigem teeks igapäevaseid toitusid. Muidu vaaritad enda arust mingi peene roa kokku ja pärast selgub,et nemad ei söögi,sest kodus Prantsusmaal saab seda ju nagunii.
Hommikuti kohv ja saiaviil moosiga.
Lõunaks salat.
õhtusöök- kana/kala.
Külmikus võiks ka puuviljad ja juustuvalik olla juhuks kui miskit muud ei sööda.
p.s.Hakklihakastmega ei soovita ka külalisi ehmatama hakata.
Ise arvan,et enamasti söövad nad linna peal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägo kirjutas:[/small]
[tsitaat]Prantslased söövad konni.[/tsitaat]
Mitte ei söö, vaid joovad. Aga nii noortele tüdrukutele ei soovita konjakit pakkuda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sööme konni ka, aga mitte nüüd igapäevaselt. Kord aastas võibolla tuleb ette, kui sedagi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.04 17:16; 12.04 20:41;
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Kodunurk mida süüakse Prantsusmaal?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.