Esileht Tööelu, raha ja seadused. Mida tähele panna ülekandega müües?

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Mida tähele panna ülekandega müües?

Postitas:

Müün esmakordselt marketplace’is. Ostja ei ole oma täisnimega ning profiilist on mitte sõbrana näha väga vähe, ainult neli lille pilti ja ei midagi enamat. Olen palju sattunud lugema pettustest, et isegi tehtud ülekandeid kuidagi tühistatakse. Ma ei pane asja enne posti, kui raha on üle kantud, aga kas on siin veel mingi pettuse oht, mille peale ma ei oska mõelda?

+1
-4
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Ma ei oska täpset viidet anda aga kui tehing on tehtud varastatud krediitkaardiga, siis võib pank sinult selle raha 6 kuu jooksul tagasi võtta

0
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui inimene teeb sulle ülekande ja raha on kohal, siis küll mingit erilist põhjust pettuse pärast muretseda ei ole. Tehingute tagasi võtmine pangas ei käi ikka päris niisama, et klõpsan tühistamise nuppu ja tehing tühistatakse. Et tehingut üldse tagasi saaks kutsuda, hakkab pank seda menetlema, selleks on tühistajal vaja esitada tõendid ja mõjuv põhjendus ja see on ka tasuline teenus. Mingi suvalise internetiostu pärast keegi seda vaevalt tegema hakkab.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No mul on selline juhus, et saatsin potentsiaalsele ostjale raha küsimise lingi, seejärel laekus sinna teise nimega inimeselt raha. Kanti rohkem kui oli hind ning siis müüja kirjutas, et ma kannaksin tagasi vahe (100 eurot), aga hoopis tema kontole.

Kirjutasin tollele esimesele kandjale, leidsin ta FBst, ning selgus, et tema ei tea asjast midagi. Kokkuvõttes kandsin esimesele inimesele tema raha tagasi, sest tema ei olnud ostuhuviline ning tema pangakontole oli sisse häkitud.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei ole küll müüja, oga olen MP-st päris mitmeid asju ostnud ja minu rusikareegel on:

1. müüja on täisnime ja näoga profiiliga
2. müüja arveldab ainult oma ja/või ettevõtte rekvisiitidega
3. müüja annab lisainfot JA PILTE toote kohta

Igasugused lille- ja kiisupildiga Ma Rid ja Jüri Olen’id jäävad kohe ära.
Samuti jätan tehingu pooleli, kui summa palutakse kanda kellegi kolmanda nimelw.
Iseendale kontrollu jaoks, kas ese on ikka selle müüja käes ja juures, palun teha lisapilte.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei ole küll müüja, oga olen MP-st päris mitmeid asju ostnud ja minu rusikareegel on:

1. müüja on täisnime ja näoga profiiliga

2. müüja arveldab ainult oma ja/või ettevõtte rekvisiitidega

3. müüja annab lisainfot JA PILTE toote kohta

Igasugused lille- ja kiisupildiga Ma Rid ja Jüri Olen’id jäävad kohe ära.

Samuti jätan tehingu pooleli, kui summa palutakse kanda kellegi kolmanda nimelw.

Iseendale kontrollu jaoks, kas ese on ikka selle müüja käes ja juures, palun teha lisapilte.

Ostja rollis olles on muidugi petta saamise oht suurem, aga müüjana on riskid siiski väiksemad, kui just ise ei pane kaupa posti enne kui raha pole arvele laekunud.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei oska täpset viidet anda aga kui tehing on tehtud varastatud krediitkaardiga, siis võib pank sinult selle raha 6 kuu jooksul tagasi võtta

Te kõik miinustate minu postitust aga meil oli selline juhus aastaid tagasi, kus müüsime sõidukit välismaale. Ostja oligi valmis tegema ülekande ja et me paneks auto treilale. Aga kõik hakkas tunduma nii kahtlane ja me hakkasime pangast uurima, et kui ta kannabki selle summa kas siis peamegi panema auto teele. Pank tookord ütleski seda, et 6 kuu jooksul saab meilt selle raha ära võtta  kui tegu varastatud krediitkaardiga. Saime pangas kirjtutada paberi peale avalduse, et kui  selline isik, või selline summa meie kontole tahaks laekuda, siis  me ei võta seda vastu.

Õnneks oli see müüja loll ja tegi palju muid vigu, et me saime tehingust taganeda ja pärast veel helistas ja sõimas meid.

Lugu tõsielust. Kes oskab täpsemalt kommenteerida? Fakt muidugi, et pank päevapealt seda raha poleks mu arvelt ära võtnud aga mingi võimalus vist on.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Te kõik miinustate minu postitust aga meil oli selline juhus aastaid tagasi, kus müüsime sõidukit välismaale. Ostja oligi valmis tegema ülekande ja et me paneks auto treilale.

Sul ei olnud ju mingit juhust ja panga jutust said ka valesti aru.
Seletad ehk, kuidas saab varastatud krediitkaardiga teha sinu kontole ülekannet?

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Te kõik miinustate minu postitust aga meil oli selline juhus aastaid tagasi, kus müüsime sõidukit välismaale. Ostja oligi valmis tegema ülekande ja et me paneks auto treilale.

Sul ei olnud ju mingit juhust ja panga jutust said ka valesti aru.

Seletad ehk, kuidas saab varastatud krediitkaardiga teha sinu kontole ülekannet?

Eks see oli mingi skämm, mis vahepeal levis. Et “kantakse raha üle”, saadetakse maksekinnitus, aga siis “hoitakse raha kinni” kuni auto juba teel on. Siis ollakse autost ja rahasti lma.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Et tehingut üldse tagasi saaks kutsuda, hakkab pank seda menetlema, selleks on tühistajal vaja esitada tõendid ja mõjuv põhjendus ja see on ka tasuline teenus. Mingi suvalise internetiostu pärast keegi seda vaevalt tegema hakkab.

Mul on kaks korda vale tehing krediitkaardil vale tehing olnud. Kumbki ei olnud õnneks hirmus suur summa. Esimene kord oli 20 aastat tagasi. Selle avastasin ise, uurisin pangast asja, täpselt enam ei mäleta, kuidas see protsess käis, aga päris kindlasti ei maksnud ma midagi, et tehing tühistatud saaks. Mingi seletuse pidin kirjutama küll.

Teine kord pani pank ise kaardi kinni, sest kahtlane tehing. Samuti ei maksnud ma midagi.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eks see oli mingi skämm, mis vahepeal levis. Et “kantakse raha üle”, saadetakse maksekinnitus, aga siis “hoitakse raha kinni” kuni auto juba teel on. Siis ollakse autost ja rahasti lma.

Ei, see kägu siin väitis konkreetselt, et varastatud krediitkaardiga tehtud ülekande taha saab pank tagasi võtta 6 kuu jooksul.
Kokkuvõttes- tal polnud aimugi, millest ta räägib ja selle eest ka miinused.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Reeglina ongi- mida vähema nähtava infoga profiil FB-s, seda rohkem tuleb veenduda.

Ja siis…Googelda. Googelda. Googelda… nii lihtne see ongi.

Alati saab kohe veenduda kellegi soovis, isegi enne kui kauba eest tasutud, kui küsida pakiautomaati ja tel. numbrit. Ja siis püüda helistada.

Tänasel päeval on kontrollimiseks väga mitmeid mooduseid kui ainult tahta ja viitsida.

 

 

 

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Mida tähele panna ülekandega müües?