Esileht Lapse ootamine mida tähendab “esimene raseduskuu”?

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: mida tähendab “esimene raseduskuu”?

Postitas:
Kägu

Saan aru, et mõnele võib tunduda väga rumala küsimusena, aga ma olen juba täiesti segaduses, esmarase. Nimelt, mida tähendab esimene raseduskuu (nädalad 1-4)?

Mina sain rasedusest teada 6. nädalal (ultraheli ütles 6+4) ning varsti peaks olema Oscar. Ostsin endale valmis kas raseduspäeviku ja rasedate märkmiku, et seda pärast Oscarit täitma hakata (enne ei julgenud ära sõnuda).

Täna sirvisin päevikut ning seal on suur sektsioon “esimese raseduskuu” kohta, nädalad 1-4, palju küsimusi näiteks sümptomite kohta või “kuidas sinu ema ja isa end tunnevad”. Aga samas on kirjas niimoodi: “Esimene raseduskuu algab sinu menstruatsiooni esimesel päeval ning lõpeb neli nädalat ja kolm päeva hiljem”. Vabandust, aga selle aja peale ma ju ei teagi, et ma last ootan? Ning nende päevade ajal ju ka mitte, alles kahe nädala pealt toimub eostumine?

Veel rohkem segadusse ajas siis see, et mehel on telefonis äpp, mis näitab beebi olukorda minu omast hoopis teistmoodi ning tuvastasime, et tema oma näitab nädalaid ALATES eostamisest ning minu oma alates viimastest päevadest, ehk et minu 6 nädalat ja tema 6 nädalat on hoopis teistsugused.

Kuidas seda siis mõistetakse ning kuidas ma saan aru,  kas parajasti käib jutt alates eostamisest või ei?

Ühtlasi, mida saaks üldse öelda “esimese raseduskuu” kohta, kui sellest pool aega ma ju polnudki üldse lapseootel ning ülejäänud kaks nädalat ei teadnud, sest isegi päevad polnud ju veel ära jäänud? Kas sellel ajal on siis tõesti võimalik rasedust tuvastada?

Kas selle süsteemi järgi on siis naine eostamise ajal 2 nädalat rase?

Väga segadusttekitav, loodan, et keegi oskab mind harida 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eks need raseduse märkmikud ole suht imelikud ka. Mida ikka niiväga on salvestada lapseootusajast. Rasedusega tihti palju kaebuseid, kes neid ikka pärast lugeda tahab.

Aga 1.kuu ongi jah alates sellest ajast kui rase veel polnudki.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Enamasti arvestataksegi rasedustnädalaid ikkagi viimase menstruatsiooni esimesest päevast alates, seega jah 1. rasedusnädalal on tegelikult alles päevad ja pole isegi ovulatsiooni olnud. Mõned äpid tõesti arvutavad teisiti neid nädalaid või saab ise valida, et mis süsteemi järgi nädalaid loeb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Viimane menstruatsioon on lihtsalt kõige “kindlam” ja konkreetsem pidepunkt, sest ovulatsioon/viljastumine ei ole ju üldjuhul täpselt teada. Minul oli raseduse lõpuni tähtaeg menstruatsiooni järgi (ei korrigeeritud), kuigi mul on pikem kui 28 päeva tsükkel ja minu arvates oli õige tähtaeg 5 päeva hiljem…

Ehk saab esimese kuu kohta mingite oma üldiste tegemiste kohta kirjutada? Tagantjärele on muidugi keeruline meenutada, mis mõtted või meeleolud olid, kuid järsku oli mingi põnevam sündmus või tegevus? Või kirjutada lihtsalt sellest, kui pikalt sai last oodatud või mis “asjaoludel” rasedus alguse sai? Mina näiteks olin ca kuu varem abiellunud ja meil oli mesinädalate periood.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See miks päevikus on kirjas ka esimene kuu on ilmselt nende jaoks, kes väga pikalt planeerinud, OV teste teinud jne. Neil on palju mõtteid ja sümptomeid, mida kirja panna, miks just selles tsüklis õnnestus, millised meeleolud olid, mida sõid jne. Või siis IVFitajad, kellel hunnik süste, erinevad skeemid jne mida kirja panna. Raseduse alguseks arvestatakse igal juhul tsükli esimest päeva.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No mõnel pole ka teisel kuul sümptomeid, kas siis ei tohi päevikus ka seda olla? Kirjutadki esimese kuu kohale, et ei teadnud rasedusesest veel.

Minul nt olid esimese rasedusegs esimesed sümptomid umbes 27.-28. tsükli päeva ajal, meeletu suu kuivus, mis saatis mind raseduse lõpuni. Ka teise rasedusega tekkis esimene sümptom enne tsükli 30. päeva – ninaverejooksud, mis olid ka esimese raseduse esimesel trimestril. Neid päevi tean seetõttu, et mu tsükkel on pigem 33+ päeva, mitte kunagi alla 30, aga mõlemal juhul kahtlaste sümptomite peale varakult tehtud test näitas tulemust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Need päevikud ja märkmikud on selleks, et sinu raha kätte saada. Keegi ei viitsi neid täita ja veel vähem lugeda.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas keegi päriselt viitsiks seda kunagi lugeda, et rasedusega oli suukuivus ja süda paha ja oksendamine? Lapse arengupäevikut saab tulevikus heldimusega lugeda ja meelde tuletada, aga raseduspäevik – no ma ei tea. Eriti kui sinna mingeid sümptomeid kirjutada.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See eelmise menstr. kuupäev on vanast ajast jäänud- siis on kindel aeg, et siis sa veel polnud rase ja vanasti polnud mingit võimalust tuvastada ju, kuna täpselt rasestuti või kuna laps sündima peaks.

Jah, esimesed “rasedusnädalad” polegi veel rase, ov toimub 2.-3. rasedusnädala ja alates 4+ saab üldse teada (kes kuna), et rasedus on. Utrahelis arvestatakse mõnikord automaatselt need 2 ndl maha (enamasti mitte, 6+ loode ongi reaalselt neli + nädalat vana) ja osad äpid kasutavad ka seda.

Ämmakas võib sulle täpsemalt seletada, aga kasuta tavalist 40-nädalase raseduse arvestust, see on kõige levinum.

Märkmik huvitab kõige enam vast ämmaemandat, et oleks täpselt mured või kaebused teada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Need päevikud ja märkmikud on selleks, et sinu raha kätte saada. Keegi ei viitsi neid täita ja veel vähem lugeda.

 

Huvitav. Ma olen täitnud nii 2., 3., kui 4. rasedusega. Ja on kahju, et esimese ajal sellist asja polnud. On väga vahva vaadata ja võrrelda et mis nädalatel oli seekord see või teine tunnus. Võõrad ei peagi lugema, ise loen. VB mu tütrel ka kunagi põnev.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina oleks tahtnud, et mu ema oleks sellist päevikut pidanud. Seda oleks mul olnud päris huvitav lugeda ja oma uh pilte vaadata. Kahjuks minu ajal seda ei olnud. Arengust on ka ainult 1 leht kuhu on rist pandud vastavasse kasti, et mida ja mis kuul tegema hakkasin. Kõik. Ise täitsin nii raseduspäevikuid kui beebipäevikuid eelkõige laste jaoks, saavad nemad tulevikus lugeda ja saan ise lugeda 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Lapse ootamine mida tähendab “esimene raseduskuu”?