Esileht Kodunurk Mida tähendab “mahe”?

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Mida tähendab “mahe”?

Postitas:

Mida tähendab mahe? Kas seda, et köögi- või puuvilja kasvatusel pole ühtegi kemikaali kasutatud? Või teeb mahetootest maheda veel midagi muud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.01 21:52; 31.01 10:13; 31.01 19:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://omamaitse.delfi.ee/artikkel/73419519/toiduentsukolpeedia-mis-on-mahetoit-tegelikult-kuidas-seda-kasvatatakse-ja-kust-saab-mahetoitu-eestis-osta?

https://tervisliktoitumine.ee/kas-mahetoit-on-tavatoidust-tervislikum/

 

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.01 23:52; 31.01 10:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida tähendab mahe?

See tähendab seda, et ta on tunduvalt kallim ja ilusamini presenteeritud.
Ehk siis vale.
Kunagi ütles mulle tuttav mahekartulikasvataja, et “Krt, kesse loll eestis kartulit ilma väetiseta kasvataks, see ei kasva ju!)

Aga peaasi, et toimib ja lumehelbed massiliselt ostavad.
Sama on need “õrrekanad” jne lauslollused.

+5
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.01 10:05; 31.01 16:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ma olen see loll, kes kasvatab kogu oma köögivilja ilma väetisteta. Ok, tomatitele panen siiski hobusesõnnikut ja räimi taime alla, aga kunstväetisi minu aialapp näinud ei ole. Kasvatan erinevaid asju alustades kartulite lõpetades hernestega  ise.  Küsimus tekkiski sellepärast, et kas minu kasvatatu on ka mahe? Või tehakse aiasaadustega veel mingeid nippe, et need kvalifitseeruksid maheda alla. Aga vastus vist on esimese vastaja lingil olemas (hakkan kohe lugema).

Ma kasvatan üldiselt vaid enda pere tarbeks, aga siiski tomateid, kurke, suvikõrvitsaid ja marju jagan ka tuttavatele.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.01 21:52; 31.01 10:13; 31.01 19:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ma olen see loll, kes kasvatab kogu oma köögivilja ilma väetisteta. Ok, tomatitele panen siiski hobusesõnnikut ja räimi taime alla, aga kunstväetisi minu aialapp näinud ei ole. Kasvatan erinevaid asju alustades kartulite lõpetades hernestega ise. Küsimus tekkiski sellepärast, et kas minu kasvatatu on ka mahe? Või tehakse aiasaadustega veel mingeid nippe, et need kvalifitseeruksid maheda alla. Aga vastus vist on esimese vastaja lingil olemas (hakkan kohe lugema).

Ma kasvatan üldiselt vaid enda pere tarbeks, aga siiski tomateid, kurke, suvikõrvitsaid ja marju jagan ka tuttavatele.

No oma pere tarbeks on lihtne mahedalt kasvatada. Ma ka kasvatan ja olen nõus ka omakasvatatud ussitanud kaalikat sööma.

Suurtootmises kasutatakse lisaks mineraalväetistele ka taimemürke. Mahetootjad tõrjuvad kahjureid looduslike vahenditega. Aga saagid on neil väiksemad ja mahud ka.

Ka ei tohi olla nende põllumaal taimekaitsevahendite jääke eelmistelt tootjatelt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minagi väetan oma tarbeks kasvatatavat kraami  hobusesõnnikuga, aga see ei ole mahe, neid hobuseid ei peeta mahedalt. Ja samuti ei ole mu peenramaa ja naabri põllu vahel piisavalt laia puhvertsooni, tema ei ole mahetootja.
Kompost sisaldab ka ilmselt palju lubamatuid aineid. Seega minu aiasaadused ei ole  mahedad, kuigi ma oma käega neile keemilisi väetisi ega mürke ei puista.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.01 23:52; 31.01 10:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ok, tomatitele panen siiski hobusesõnnikut ja räimi taime alla, aga kunstväetisi minu aialapp näinud ei ole.

Loomulikult on see sinu sõnnikutomat just see õige mahe.

Ma loodan, et oled ju Selveri tomatit ja enda kasvuhoone tomatit vaheldunisi süüa proovinud. Üks on ilus, aga maitseb nagu plastmass.
Teine vblla isegi nii ilus ei ole, aga lõhnab ja maitseb nagu tomat.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.01 10:05; 31.01 16:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ok, tomatitele panen siiski hobusesõnnikut ja räimi taime alla, aga kunstväetisi minu aialapp näinud ei ole.

Loomulikult on see sinu sõnnikutomat just see õige mahe.

Ma loodan, et oled ju Selveri tomatit ja enda kasvuhoone tomatit vaheldunisi süüa proovinud. Üks on ilus, aga maitseb nagu plastmass.

Teine vblla isegi nii ilus ei ole, aga lõhnab ja maitseb nagu tomat.

Samas, ma arvan, et poe tomatid ja kurgid on nö tööstuslikult kasvatatud. Mitte ainult kemikaalide kasutamine, vaid ka kasvatusmeetod on hoopis teistsugune kui kodus ning see määrab samamoodi maitset.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.01 21:52; 31.01 10:13; 31.01 19:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kunagi ütles mulle tuttav mahekartulikasvataja, et “Krt, kesse loll eestis kartulit ilma väetiseta kasvataks, see ei kasva ju!)

Ma olen ka kuulnud sellist ütlust. Aga, vot, minu eluaeg talupidaja olnud vanaema kasvatab just ilma ühegi aine lisamiseta kartuleid oma maja kõrval põllul. Ainult toidujäätmed kallab põllu nurka – see on ainus “väetis”. Tal on alati hea maitsega kartulid olnud, ei ole suured, ei ole väikesed, tavalise suurusega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Kodunurk Mida tähendab “mahe”?