Esileht Ajaviite- ja muud jutud Mida tähendab “poke”?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 39 )

Teema: Mida tähendab “poke”?

Postitas:
Kägu

Viimasel ajal näen poodides müügil “poke-kausse”. Palun selgitage, mida see tähendab?

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Havai juurtega toit kausis, poke bowl. Tervislik kiirtoit 😉

+2
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

https://et.wikipedia.org/wiki/Poke

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Palun selgitage, mida see tähendab?

Ainult perekooli paketi omanikele: https://et.wikipedia.org/wiki/Poke

Ainult eesti kõrghariduse omanikele: poke on meie jaoks sama, mis praetud räim või keedetud naeris.

0
-23
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Hawaii keeles on poké “ristipidi lõigatud”.

St see võib olla misigsanes viilutatud toit kausis.

+10
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ainult eesti kõrghariduse omanikele: poke on meie jaoks sama, mis praetud räim või keedetud naeris.

Keeleoskusega (ja olgu kasvõi ilma kõrghariduseta) inimene väljendaks sinu mõtet korrektses eesti kirjakeeles nii: poke on havailaste jaoks sama, mis meie jaoks praetud räim või keedetud naeris.
Muidugi julgen ka vastu vaielda sellele, et keedetud naeris mingi Eesti rahvusroog on, aga ju siis sinu jaoks on.

+10
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Viimasel ajal näen poodides müügil “poke-kausse”. Palun selgitage, mida see tähendab?

Ütle nüüd ausalt, miks sa seda ise netist üles ei otsinud?

+11
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Keeleoskusega (ja olgu kasvõi ilma kõrghariduseta) inimene väljendaks sinu mõtet korrektses eesti kirjakeeles nii: poke on havailaste jaoks sama, mis meie jaoks praetud räim või keedetud naeris.

Muidugi julgen ka vastu vaielda sellele, et keedetud naeris mingi Eesti rahvusroog on, aga ju siis sinu jaoks on.

Poke polegi RAHVUSROOG, vaid tükeldusviis. Palju erinevaid koostisosi, mis on teatud kujul lõigatud. Siinjuures ei oma tähtsust kuup või viil.
Nagu meil olid kunagi süldipidudel sekserid (suitsuvorstiviilud, keeleviilud, juust, marineetitud kurk jne).
Rahvusroad on omaette teema.
Keedunaeris on enne rahvuslikku ärkamist olnud meie esiisadel küll üks peamisi toite: naeris kasvas hästi suht harimata, ent toona puhtal ja seega viljakal maal. Oli lollikindel kasvatada ja kerge hoiustada. Pretensioonikam kartul, mida talumatsid mõisahärra põldudelt mugul-mugula haaval pihta panid, oli samuti lihtne kasvatada, kuid tema hoiustamine üle talve raskem. Lisaks võis kartuli kasvatamisega vahele jääda, naeriga seda ei juhtunud.

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Poke polegi RAHVUSROOG, vaid tükeldusviis. Palju erinevaid koostisosi, mis on teatud kujul lõigatud. Siinjuures ei oma tähtsust kuup või viil.

Mis sa minuga vaidled. Vaidle sellega, kes võrdluse tõi. Mina parandasin vaid lauseehitust.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina parandasin vaid lauseehitust.

Paranda ennast. Ei viitsigi praegu rohkem pk süveneda….

0
-13
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mina parandasin vaid lauseehitust.

Paranda ennast. Ei viitsigi praegu rohkem pk süveneda….

Vat ei teagi nüüd, kumba panna, kas miinust või plussi? Esimesel lausele tahaks miinust panna, aga teine lausa nõuab plussi – jaa, jaa, ära rohkem “süvene” jah perekooli!!! 🙂

+3
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

vanasti öeldi sellise läbisegamata salati kohta kokteilsalat

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

vanasti öeldi sellise läbisegamata salati kohta kokteilsalat

Kokteilsalati pakkumine savikausist oleks siiski välistatud olnud. Nagu nimi ütleb, pakutakse seda alati klaasist, soovitavalt kokteiliklaasist või pokaalist.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lisaks võis kartuli kasvatamisega vahele jääda, naeriga seda ei juhtunud.

Mida see lause tähendab?

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis sa minuga vaidled. Vaidle sellega, kes võrdluse tõi. Mina parandasin vaid lauseehitust.

Ja mina ei vaidle, vaid selgitan 😉

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lisaks võis kartuli kasvatamisega vahele jääda, naeriga seda ei juhtunud.

Mida see lause tähendab?

? Minu viga jah, et vajusin teemast kõrvale. Vabandan!

Aga mõisapõllult tuuri pandud kartulitega (kasvatamise ja ka tarbimisega, kui mõisasaadik sulle äkki tuppa astus ja laual
kartulit nägi) võis küll vahele jääda.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sellepärast, et ma tahtsin, et perekoolis erinevad inimesed selle toidu kohta oma arvamust avaldaksid. Mind ei huvita ainult sõna tähendus, vaid ka ka see, kas teised on sama märganud, et viimasel ajal on lettidele sellised tooted tulnud? Kas nad on neid söönud? Millise köögi oma heaks peavad? Jne. Ühesõnaga, tegelikult ootasin natukene laiemat arutelu, kui ainult konkreetse sõna defineerimine.

+4
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

nõme

0
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vat ei teagi nüüd, kumba panna, kas miinust või plussi? Esimesel lausele tahaks miinust panna, aga teine lausa nõuab plussi – jaa, jaa, ära rohkem “süvene” jah perekooli!!! 🙂

Ma panin yalle miinuse, aga järgi mõeldes oleks tõesti humoorika elamuse eest võinud plussi panna 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mind ei huvita ainult sõna tähendus, vaid ka ka see, kas teised on sama märganud, et viimasel ajal on lettidele sellised tooted tulnud? Kas nad on neid söönud? Millise köögi oma heaks peavad? Jne. Ühesõnaga, tegelikult ootasin natukene laiemat arutelu, kui ainult konkreetse sõna defineerimine.

Miks sa siis küsisid “Mida see tähendab?” ?

+3
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sellepärast, et ma tahtsin, et perekoolis erinevad inimesed selle toidu kohta oma arvamust avaldaksid. Mind ei huvita ainult sõna tähendus, vaid ka ka see, kas teised on sama märganud, et viimasel ajal on lettidele sellised tooted tulnud? Kas nad on neid söönud? Millise köögi oma heaks peavad? Jne. Ühesõnaga, tegelikult ootasin natukene laiemat arutelu, kui ainult konkreetse sõna defineerimine.

Siin ei saa nii, et sa viskas midagi õhku ja saabub meeldiv ja sisukas arutelu. Siin tuleb küsida konkreetseid küsimusi ja siis kiiresti plehku panna, sest hiljemalt kolmas vastaja teatab sulle, et oled loll ja harimatu ning eriti halval päeval lisab, et raudselt oled Eestlaste kolmnurgast (mingi facebooki grupp?).

Need kausid on tegelikult täitsa head. Neid võib ka vabalt ise teha: riisipadjale (võib asendada ka nt kinoa, tatra vms baasiga) hakitud juurvilju ja liha/kala, Vahele või eraldi võib panna erinevaid majoneese või muid kastmeid.

Minu üllatuseks on Crikle K kausid täiesti söödavad ja suht mõistliku hinnaga.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

et raudselt oled Eestlaste kolmnurgast (mingi facebooki grupp?).

Nüüd küsiks mina – miks sa küsid, kui sa isegi tead? Kui inimene ei tea, kes-mis on eestlaste kolmnurk, siis ta ei oskaks isegi pakkuda, et äkki mingi FB grupp. Sina tead, aga moe pärast paned ikka küsimärgi lõppu, et jumala eest isegi anonüümselt keegi ei arvaks, et sa tead. Point?

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mind ei huvita ainult sõna tähendus, vaid ka ka see, kas teised on sama märganud, et viimasel ajal on lettidele sellised tooted tulnud? Kas nad on neid söönud? Millise köögi oma heaks peavad? Jne. Ühesõnaga, tegelikult ootasin natukene laiemat arutelu, kui ainult konkreetse sõna defineerimine.

Nüüd ei saagi aru, kas ma pean veel põhjendama? Või koguni vabandama? Miks ma ei tohi esitada küsimust nii, nagu ma ise soovin? Miks ma pean selgitama, miks ma perekooli teema tegin?

+1
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Just sellist vastust nagu kägu 04.09.2020 20:07 ma lugeda lootsingi. Tänan!

Muide, ma eile ostsin Selverist lõhe poket. Päris huvitav maitseelamus. Nüüd püüangi aru saada, et kas mulle maitses nii palju, et ostaks teinekordki. Miinuseks on ebanormaalselt kõrge hind.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mulle maitseb Poke Bowli krevetikauss. Olen proovinud ka Raba oma, kuid see ei meeldinud.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nüüd ei saagi aru, kas ma pean veel põhjendama? Või koguni vabandama? Miks ma ei tohi esitada küsimust nii, nagu ma ise soovin? Miks ma pean selgitama, miks ma perekooli teema tegin?

sinu teemaalgatuse (ja paljude teiste) suur viga on, et sa loodad vastajatelt saada infot, mille kohta sa isegi riivamisi küsinud ei ole. sinu teemaalgatus küsis konkreetset ühelauselist infot, mis on guuglist sekunditega leitav. kui sa laiemat arutelu ootasid, siis miks sa oma teemaalgatust sellest lähtudes ei teinud?

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

sinu teemaalgatuse (ja paljude teiste) suur viga on, et sa loodad vastajatelt saada infot, mille kohta sa isegi riivamisi küsinud ei ole. sinu teemaalgatus küsis konkreetset ühelauselist infot, mis on guuglist sekunditega leitav.

Ma olen piisavalt kaua perekoolis käinud ja tean, et teemaalgatus areneb ja laieneb tavaliselt edasi.

kui sa laiemat arutelu ootasid, siis miks sa oma teemaalgatust sellest lähtudes ei teinud?

No, mis me nüüd siis teeme? Kustutan teema ära, kuna see ei ole korrektselt formuleeritud?

+1
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma olen piisavalt kaua perekoolis käinud ja tean, et teemaalgatus areneb ja laieneb tavaliselt edasi.

muidugi areneb, aga kui sa ise annad kägudele kondi hambusse, siis areneb kahjuks suunas, mis teemaalgatajale reeglina ei meeldi. piisavalt kaua perekoolis käinuna peaksid sa ka seda ju teadma.

No, mis me nüüd siis teeme? Kustutan teema ära, kuna see ei ole korrektselt formuleeritud?

nüüd ei olegi midagi muud teha, kui et sa pead enda kallal norimise ära kannatama.

+1
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

nüüd ei olegi midagi muud teha, kui et sa pead enda kallal norimise ära kannatama.

Küllap ma kannatan. See küsimus muidugi jääb, et mis naudingut sina sellest saad, et kaunil laupäeval perekoolis tühisel teemal norid?

+1
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Need kausid on tegelikult täitsa head. Neid võib ka vabalt ise teha: riisipadjale (võib asendada ka nt kinoa, tatra vms baasiga) hakitud juurvilju ja liha/kala, Vahele või eraldi võib panna erinevaid majoneese või muid kastmeid.

Minu üllatuseks on Crikle K kausid täiesti söödavad ja suht mõistliku hinnaga.

Sellised salatikausid olid ennegi müügil. Nüüd leiti, et väljamaise nimega on peenem ja kõlab kallimalt?

+1
-2
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 39 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Mida tähendab “poke”?