Esileht Ajaviite- ja muud jutud Mida tähendab teile kunst, kirjandus, hea muusika?

Näitan 4 postitust - vahemik 91 kuni 94 (kokku 94 )

Teema: Mida tähendab teile kunst, kirjandus, hea muusika?

Postitas:
Kägu

“Minu valik”, “minu otsus”, “minu”, “minu”, “minu” – siin see probleem ongi.

Lugesin täna Facebookist üht selle kohta käivat mõtet: “Milles on kaasaja kuritegelikkus on see, et ühiskonna algüksuseks ei peeta enam perekonda, vaid igat üksikut inimest. Tema õigusi. Tema tahet. Tema valikuid. Ja sellest tekivad ületamatud vastuolud.”

Üksikisik on eimiski. Inimeseks saab inimene vaid perekonnas, kui ta leiab oma teise poole – loomulikult vastassoost. Ta ei ole üksi midagi, vaid ta on osa perekonnast, rahvusest, kogukonnast. Vaid selle osana omandab ta mingigi tähenduse. Individualism on tänapäeva suurim haigus, see on nagu pidalitõbi või katk, mis niidab inimesi mitte sadade ega tuhandete, vaid kümnete ja sadade tuhandete kaupa.

Ma juba olen osa perekonnast, rahvusest, kogukonnast. Ei mäleta, et mul oleks inimeseks olemine ära keelatud, sest ma pole abielus ja lastega. Mis probleem ja ületamatud vastuolud sellest tekivad, kui pean vabal valikul oma individuaalses elus vaid iseendaga arvestama, see tähendab vastutan oma elu ja tegemiste eest ainult ise, elan üksinda, ostan süüa vaid endale, tarbin üksikisikule ja mitte peredele suunatud teenuseid? Miks peaks see tähendama, et ma teistega üldse ei arvesta ja ühiskonda ei panusta?

Kui mina ära suren, ei ole sellest teistele mitte mingisugust probleemi. Pärijad ehk sugulased oma lastega saavad minu vara endale ja elu läheb edasi. Ma ei parasiteeri kellegi kulul, ma maksan oma tuludelt makse täpselt samamoodi nagu kõik teised, ma ei tarbi meeletult palju ja minu ökoloogiline jalajälg on üsna väike.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Minu lihtne maanaisest vanaema, kes surmani pidas lehma, leidis aega raamatuid lugeda, lapselaste kantseldamise kõrval laulda ja võimalust mööda kinos käia. Ei ela inime üksnes leivast, ütles ta ikka.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Minu lihtne maanaisest vanaema, kes surmani pidas lehma, leidis aega raamatuid lugeda, lapselaste kantseldamise kõrval laulda ja võimalust mööda kinos käia. Ei ela inime üksnes leivast, ütles ta ikka.

Minu vanaema elas maal, kolhoosis ning nad käisid vanaisaga vähemalt kord aastas Vanemuises teatris. Uued raamatud olid neil kodus olemas ning maastikumaale armastasid mõlemad.
Mõlemad olid üsna musikaalsed (nad saidki tuttavaks ühes pulmas pilli mängides).
Aed, heinamaad, laudad, põllud olid neil korras. Suur rügamine käis, aga kultuuri nautisid ka.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Minu vanaema elas maal, kolhoosis ning nad käisid vanaisaga vähemalt kord aastas Vanemuises teatris. Uued raamatud olid neil kodus olemas ning maastikumaale armastasid mõlemad.

Mõlemad olid üsna musikaalsed (nad saidki tuttavaks ühes pulmas pilli mängides).

Aed, heinamaad, laudad, põllud olid neil korras. Suur rügamine käis, aga kultuuri nautisid ka.

Inimene on loodud võimega kunsti luua ja kunsti nautida. See eristab meid loomast. Ka kõige lihtsam inimene vajab “midagi hingele”, kas või ilusat pilti seinale või kirjatud käpikuid.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt
Näitan 4 postitust - vahemik 91 kuni 94 (kokku 94 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Mida tähendab teile kunst, kirjandus, hea muusika?