Esileht Ilu ja tervis mida tähendavad healoomulised muutused emakakaelal?

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: mida tähendavad healoomulised muutused emakakaelal?

mainin alustuseks, et elan välismaal ja siin ei ole kombeks arstidel patsientidele nende tervise kohta detailset infot anda. käisin hiljuti konisatsioonil, kuna emakakaelal leiti rasked rakumuutused. nüüd sain konisatsiooni vastuse, kus oli kirjas, et proov näitas, et muutused on healoomulised. soovitati lihtsalt kolme kuu pärast taas kolpooskoopia teha – see aga on peale konisatsiooni tavaline asjade käik. iseenesest on vastus vist hea – healoomulisus on ju hea:), aga eestlasena tahaks detailsemalt teada, mida need muutused endast siis kujutasid. eks ma üritan günekoloogilt veel üht-teist uurida. HPV oli mul olnud biopsia järgi positiivne. aga kas keegi oskaks kommenteerida, mida need healoomulised rakumuutused endast kujutada võiksid. kas see võib tähendada, et muutustega kude saadi kätte?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 31.05 10:13; 31.05 10:15; 02.06 17:04; 03.06 13:47;
To report this post you need to login first.

täpsustan veel, et kirjutatad oli nii, et proov näitas \”healoomulist kudet\”. mis iganes selle all siis mõeldakse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 31.05 10:13; 31.05 10:15; 02.06 17:04; 03.06 13:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

see tähendab, et vähirakke ei leitud. ja see on hea.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.06 10:19; 03.06 12:02;
To report this post you need to login first.

jah, sain ise ka nüüd teemat uurides aru, et vähirakke seega ei tohiks olla. aga millest siis need rakumuutused olid, huvitav? või milles need seisnesid või milles väljendusid. sest midagi pidi seal ju siis teisiti olema, et juba biopsia muutusi näitas…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 31.05 10:13; 31.05 10:15; 02.06 17:04; 03.06 13:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

loe emakakaela düsplaasiast
http://www.inimene.ee/?disease=e&sisu=disease&did=72

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.06 10:19; 03.06 12:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sõna \”healoomuline\” ei tähenda seda, et sul oleks emakakaelal mingi hea asi.
Ilmselt on sul emakakaelal papilloomviirus. Papilloomviirusel on palju erinevaid tüvesid. Osad tüved on kõrge vähi riskiga, osad mitte.
Sinu \”healoomuline muutus\” tähendabki seda, et sul on madala riskiga tüvi ja mingit vähiohtu ei ole.
Seega, ära muretse. Käi ilusti aegajalt arstil PAP testi tegemas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.06 13:39; 03.06 14:10;
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Sõna \”healoomuline\” ei tähenda seda, et sul oleks emakakaelal mingi hea asi.
Ilmselt on sul emakakaelal papilloomviirus. Papilloomviirusel on palju erinevaid tüvesid. Osad tüved on kõrge vähi riskiga, osad mitte.
Sinu \”healoomuline muutus\” tähendabki seda, et sul on madala riskiga tüvi ja mingit vähiohtu ei ole.
Seega, ära muretse. Käi ilusti aegajalt arstil PAP testi tegemas. [/tsitaat]

jah, kontrollis käin loomulikult korralikult edasi. siiani olen alati korra aastas käinud ja kunagi pole PAP korrast ära olnud. aga vaat nüüd, 38-aastasena, tuli halb üllatus: rakumuutused. sealt edasi juba biopsia ja konisatsioon. hirmutas ära küll, sest ma nö teooria järgi riskigruppi ju ei kuulu: suguelu alustasin alles 24-aastaselt, elu jooksul olnud vaid kolm partnerit, viimasega neist olen juba 11 aastat koos olnud. mehe truuduses pole ka põhjust kahelda. eluviisid on võrdlemisi tervislikud, suitsu ei tee, gün. kontrollis käin reeglipäraselt. ühesõnaga pole meist keegi selliste ootamatuste eest kaitstud. kahjuks. nii et, kallid naised, käige tihedalt kontrollis!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 31.05 10:13; 31.05 10:15; 02.06 17:04; 03.06 13:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Sõna \”healoomuline\” ei tähenda seda, et sul oleks emakakaelal mingi hea asi.
Ilmselt on sul emakakaelal papilloomviirus. Papilloomviirusel on palju erinevaid tüvesid. Osad tüved on kõrge vähi riskiga, osad mitte.
Sinu \”healoomuline muutus\” tähendabki seda, et sul on madala riskiga tüvi ja mingit vähiohtu ei ole.
Seega, ära muretse. Käi ilusti aegajalt arstil PAP testi tegemas. [/tsitaat]

Päris nii see küll pole. See, et muutused on healoomulised, ei tähenda, et oleks madala vähiriskiga tüvi. Vabalt võivad näiteks 16 ja 18 mõlemad korraga olla. Lihtsalt rakumuutused ei ole nii suured, et oleks tegemist algava vähiga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

jah, kontrollis käin loomulikult korralikult edasi. siiani olen alati korra aastas käinud ja kunagi pole PAP korrast ära olnud. aga vaat nüüd, 38-aastasena, tuli halb üllatus: rakumuutused. sealt edasi juba biopsia ja konisatsioon. hirmutas ära küll, sest ma nö teooria järgi riskigruppi ju ei kuulu: suguelu alustasin alles 24-aastaselt, elu jooksul olnud vaid kolm partnerit, viimasega neist olen juba 11 aastat koos olnud. mehe truuduses pole ka põhjust kahelda. eluviisid on võrdlemisi tervislikud, suitsu ei tee, gün. kontrollis käin reeglipäraselt. ühesõnaga pole meist keegi selliste ootamatuste eest kaitstud. kahjuks. nii et, kallid naised, käige tihedalt kontrollis![/tsitaat]Olen sinuga ühes paadis.
Olen sinuga võrreldes veel madalamas riskigrupis. Olen paar aastat vanem kui sina. Mul ka avastati hiljuti muutused emakakaelal.
Mul on elus olnud ainult 2 partnerit. Üks on mees, kellega olin vaid üks kord ja kondoomiga. Teine on minu oma mees, kellega olen koos elanud 25 aastat. Väidetavalt on ta mulle terve elu truu olnud ning enne mind on olnud vaid kahe naisega, kellest üks oli süütu ja teisega oli üks kord vahekorras ning sedagi kondoomiga.
Kumm küll ei kaitse selle viiruse eest, aga ikkagi… tundub kuidagi jube, et meil mõlemal on olnud väga vähe partnereid ja ühtegi kondoomita vahekorda võõrastega pole olnud, aga ikkagi on viirus küljes.
Minul on kõrge vähiriskiga HPV viirus. Siiani pole veel opile pidanud minema. Olen jälgimisel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.06 13:39; 03.06 14:10;
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Ilu ja tervis mida tähendavad healoomulised muutused emakakaelal?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.