Esileht Väikelaps Mida te 3-4 aastastega õhtuti teete?

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Mida te 3-4 aastastega õhtuti teete?

Postitas:
Kägu

Ma üritan hea ema olla ja kõik seadmed kodus keelatud. Kui muidu olime kodused, siis nüüd 3.5 aastaselt läks laps lasteaeda. Õhtuti on suhteliselt väsinud, mis te lastega ettevõtate? Mida lastega teee õhtuti ja nädalavahetustel – ootan just ideid =)

Teiseks küsin kohe siin all, kas sellises vanuses tasuks laps ka mõnda trenni panna?

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teed kõiki neid asju, mida varem päeva jooksul lapsega.

Mina selles vanuses kaasasin lapse peale lasteaeda söögitegemisse. Sõime ja peale seda lugesime, mängisime, ilusa ilmaga läksime natukeseks õue.

Trenniga on nii, et kui laps peale lasteaeda ikka väsinud, pole mõtet trenni veel lisakoormuseks lisada. Mõnes lasteaias pakutakse trenne ka lasteaiapäeva sees. Need on kõige lapsesõbralikematel aegadel. Selles vanuses suurt midagi ei pakuta ka, aga kui pakutav kõnetab ja laps õhtul energiast pakatab, miks mitte.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Noored lapsed õpivad hästi ja kiiresti. Kui tahta täisksavanu eaks mingeid huvisid või oskuse algeid juba tekitada, siis võib mingit oskust arendavat huviringi valida nt ühe lasteaiapäeva asemel, et ei väistaks, mitte peale lasteaeda. Niisama lõbusaid huviringe pole mõtet, seda saab lasteaias ka.

Mul veel nii vana laps pole, aga pakun, et õhtul kodus äkki mõnda rahulikumat tegevust. Jutustada kaisus, mis laps päeval tegi. Nädalavahetusel võib-olla mänguplatsile või autoga sõita kuhugi lähemasse lasteloomaaeda. Ma mäletan, et mu kokast ema küpsetas iga nädalavahetus midagi ja kaasas mind ka toiduvalmistamisse nii noorelt, kui mäletan. Selleks ajaks, kui kool läbi sai, oli terve ta koolikonspekt vähemalt ühe korra koos läbi küpsetatud 😀 Lapsi saab kaasta natuke oma võimete piirides kodutöödesse appi ka, nende jaoks on see mäng ja siis ei kasva pubekat, kes ei oska pesumasinatki kasutada 😉

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Laps vaatas koju tulles ETV pealt  kolm multikat ja peale seda mängisime neid mänge mida laps soovis kuni magamaminekuni.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selles vanuses trennid ainult need, mis lasteaiaruumides toimivad 16-17 paiku. Ja sõltub ka lapsest, kas tahab üldse neid trenne.

Aga õhtuti ei tee midagi spetsiaalselt. Lapsed mängivad ise, vajadusel ütlevad ise, kui koos minu/mehe/mõlemaga tahavad mängida ja mida. See vüib olla peitus, lauamäng, joonistamine jne.

Muidugi, neid mänge olen mingi hetk ikka ise tutvustanud, aga siis juba edasi nende initsiatiivil….

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oleneb ilmast. Vahel pikalt õues, vahel tahab ise oma asjadega pärast pikka päeva eemalolekut mängida, vahel joonistame-meisterdame koos, aga meil vaatavad lapsed õhtuti ka tunnike multikaid. Ekraanid pole keelatud, aga aeg nende kasutamiseks on piiratud.

Lapse enda tegevusse kaasamine on hea mõte, enamasti nad ise ka tahavad nt süüa teha, meil isegi hakkasid ükspäev aknaid pesema.

Mis kell su laps lasteaiast tuleb? Et kui pikk see õhtu on?

Meil jõuavad u 17:30 koju ja siis on 3-4 tundi veel sisustada vaja, aga noh söömine ja natuke multikaid ja mingit omaette tegutsemist, natuke jauramist-jonnimist, nii see aeg läheb.

 

Toredad laua- ja kaardimängud lastega: laste UNO, Kollid kappi, Tähelepanelik päkapikk…

 

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui õues normaalne ilm, oleme tavaliselt mänguväljakul ja mängime seal või sõidame rattaga ringi, jalutame, vaatame erinevaid putukaid või linde. Vihmase ilmaga saab toas joonistada, värvida raamatuid, lugeda ette, vabalt mängida legode ja mänguasjadega, pusledega. Vahel olen ostnud ajakirju lapsele, mida lahendada saab selles eas kleepsude kleepimine näiteks. Ikka leiame tegevust.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuna mul laps oli enne väga palju õues, siis ka lasteais käimise ajal (kus õuesolekut olude sunnil vähem, kui meil tavapäraselt) üritasin temaga esimese asjana õues aega veeta. Ikka selliselt nagu enne lasteaeda. Küll selle vahega, et laps dikteeris pigem tegevuse ja tempo, et peale  tema “tööpäeva” oleks õues olemine ja tegevus ikkagi meeldiv.

Töölkäiva inimse tööpäeva õhtu sisaldab enamsti ka kohustusi, seega vajadusel  oli laps kaasatud või mängis omaette ja vajadusel siis hiljem jälle tegime midagi koos. Mänguasjadega mängis ta selles vanuses juba ise ja omaette,  seega tubasteks koostegevusteks oli kas siis müramine, peitus,  onni ehitus või meisterdamine (lego, konstruktorid, paber/liim/käärid), joonistamine/värvimine, tegevusvihikutes nuputamine, ajakirjade/raamatute ette lugemine, laua- ja kaardimängud, pusled, muusika kuulamine jms.

Nädalavahetusel siiski võtsin enamasti ka midagi teistsugusemat ette, aga tihti need ka ikkagi õuega seotud (vähemalt pikk jalutus sinna ja tagasi, kui atraktsioon ise sees). Mitte nii igapäevased paigad, võõramad/huvitavamad mänguväljakud, maale vanavanemate juurde, kokkusaamine sugulastega, sõpradega (kus ka lapsi), igasugused muuseumid ( elame Tln-s, seetõttu ehk ka käe-jala-juures mitmeid ja erinevas vanuses lapsele sobilikku leitav), loomaaed, ujulad, ronimiskohad jne.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Väikelaps Mida te 3-4 aastastega õhtuti teete?