Esileht Kodunurk Mida te kodus maha paneksite: puidust või laminaadist parketi ja miks?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 42 )

Teema: Mida te kodus maha paneksite: puidust või laminaadist parketi ja miks?

Postitas:

Kus on Tallinnas kõige laiem valik parkette? Soov oleks osta midagi heledat ja helget. Tahtsin heledat parketti, kuid puidust parketid on kõik kollakad kuni tumepruunid. Laminaadil leidsin juba sobiva värvi üles, aga puiduga sellist küll ei saavuta.

+1
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.11 15:26; 03.11 15:47;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Kus on Tallinnas kõige laiem valik parkette? Soov oleks osta midagi heledat ja helget. Tahtsin heledat parketti, kuid puidust parketid on kõik kollakad kuni tumepruunid. Laminaadil leidsin juba sobiva värvi üles, aga puiduga sellist küll ei saavuta.

Laminaati kindlasti ei paneks, puitparketi puhul tuleks vaadata, mis materjalist ja kui tugev see on, meil läks eelmine paari aastaga väga koledaks, kuigi ei käi tikk-kontsadega, pole lemmikloomi ega muud taolist.

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kahtlemata puit! Aga siis mitte mänd, mis on pehme ja ei sobi põrandaks. Tehakse seda odavuse pärast, lõppkokkuvõttes läheb kallimaks kui korralik puitparkett. Iga puit on aga laminaadist etem.

Puitu saab samuti heledaks toonida. Heleda puitparketi valik on ju päris hea.

+8
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

puidu paneks maha. Mul on endal praegu ühes toas puit, teises veel laminaat, aga laminaati enam ei taha. Palja jala all on külmem ja kingaga on liiga libe. Aga muidu ma arvan, et see on rahakoti paksuse küsimus. Kui ei ole raha, et puitpõrandat panna, siis pole sellel laminaadil ka midagi viga, peaasi, et on korralikult paigaldatud. Olen mõnel pool kohanud sellist laminaati, mis on lainetama hakanud.

Ja siin on mu meelest heledaid puitparkette küll:

http://www.lincona.ee/tag/puitparkettet/

 

 

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Puidust. Talla all ikka teine tunne. Aastaid tagasi korterit ostes sai kiirkorras laminaat pandud, kui puidu vastu välja vahetasime, siis oli tuntav vahe. Puit on soojem ja mõnusam.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna ma õlitada kindlasti ei viitsi hiljem põrandat, siis peaksin pigem valima lakitud puitparketi?

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.11 15:26; 03.11 15:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tahtsid ju vinüülparketi panna! Mis nüüd siis hakkas juba ümber mõelnud?!

+1
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 03.11 15:51; 03.11 17:39; 04.11 12:01; 04.11 16:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul linna elamises põrandaküte, mistõttu panin korraliku laminaadi, sest selle alt tuleb soe paremini läbi ning lisaks nõuab vähem hooldust. aga eks kõik sõltub kontekstist, sest näiteks maamajja panin puitparketi, kuna sinna mingi plastaken või laminaat lihtsalt oleks karjuv vastuolu

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on heledas korteris naturaalse tamme värvi parkett ja see ei mõju üldse tumeda ega süngena. Ikka on üldilme hele ja õhuline. Ei tasu ka naturaalseid puidutoone karta 🙂

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on laminaat ja põrandaküte, väga soe ning mõnus. Laminaadi kvaliteet on aastatega tõusnud ja kallim laminaat on sama hea kui puit.

Maal on meil puupõrandad ja väga kergesti tekivad kriimud, kõrgete kontsadega üldse ei ürita seal käia.

+6
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on laminaat ja põrandaküte, väga soe ning mõnus. Laminaadi kvaliteet on aastatega tõusnud ja kallim laminaat on sama hea kui puit.

Maal on meil puupõrandad ja väga kergesti tekivad kriimud, kõrgete kontsadega üldse ei ürita seal käia.

Mul  on paar sõpra laminaadi puitparketi vastu vahetanud. Paari aasta pärast on pilt hullem kui enne. Ehk siis ilma põrandakütteta laminaatparkett võib olla külmem, aga on vastupidavam.

+2
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on laminaat ja põrandaküte, väga soe ning mõnus. Laminaadi kvaliteet on aastatega tõusnud ja kallim laminaat on sama hea kui puit.

Maal on meil puupõrandad ja väga kergesti tekivad kriimud, kõrgete kontsadega üldse ei ürita seal käia.

Meil on autos sama jama, et iga kord kui tikkkontsadega kingad jalas jäävad laepolstrisse jäljed. Nii kõrini on selle jama eest maksta ja mitte vähe.

+7
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 03.11 15:51; 03.11 17:39; 04.11 12:01; 04.11 16:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin ollakse varmad soovitama puitparketti – mis viga soovitada, kui teine (mitte ise!) selle kinni peaks maksma! Puitparkett on päris kallis lõbu ja ega ta tänapäevasest laminaadist oluliselt parem ei olegi. Meie majas on põrandaid erinevast materjalist – on nii vahtralaminaati kui ka vanaaegset ehtsat tammeparketti. Ei ole väga suurt erinevust. Tähtsad on pigem ruumi kasutusotstarve, suurus ja põranda aluse ettevalmistus. Kui aluspind on korralik ja sile, siis näeb põrand hea välja ja kestab kaua.

+7
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui raha ei piira, siis mina paneks puidu. Mul on ühes üürikorteris hele UV õli. See on selline, mis on juba tehases peale kantud ja UVga hästi kõvaks töödeldud. Ma ütleks, et lakiga vahet pole tugevuse mõttes ja seda pole vaja pidevalt üle õlitada, aga toon on põrandal palju heledam ja hallikam kui tavalisel lakitud parketil. Põrand on maas juba 8 aastat, pole kordagi hooldanud, üürnikud elavad seal korteris, kasutuskoormust ei oska hinnata. Kodus on mul tavaline õlitatud parkett ja see vajab küll iga paari aasta tagant hooldust. Aga peale hooldust on jälle väga-väga ilus.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sõltub rahakotist. Odavat laminaati kindlasti ei paneks, kuid korralik laminaat võib olla isegi parem valik, kui samas hinnaklassis odavama otsa puitparkett. Korkparkett on ka hea valik, eriti magamistubades. Jala all soe ja mürasummutav. Põrandaküttega vist ei sobi ainult.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jummel no KUI kallis see puitparkett siis on ja KUI suur on see korter?

Mina panin peaaegu kõige kallima puitparketi, mis ehituspoes sel hetkel leidus (oli vist 40€/m2)  ja ikkagi eil läinud oluliselt üle 2000 euro.

Kui laminaat, siis juba plastikust põrandaliistud ka? Ma peaaegu ei usu, et keegi sooviks midagi sellist oma koju.

+2
-11
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Siin ollakse varmad soovitama puitparketti – mis viga soovitada, kui teine (mitte ise!) selle kinni peaks maksma!

Nojah, aga ongi seega üsna rumal küsimus. Umbes, et kumb osta, Opel või Jaguar. No osta, millele hammas peale hakkab. Mina ostaks puidu, aga kui raha poleks, ostaks ilmselt laminaadi. Mu meelest puit on ikka plastikust etem.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on laminaat nn ujuv põrand. Meil on põrandaküte. Üleval tubades hele, all tume. Lihtne puhastada.Kui on aga mingi õnnetus veega siis võib üles punduda kui pikalt märjaks jääb.
Puid oleks muidugi luksuslikum. Köögis ja koridoris on meil valge kivi, see on luksuslik. Elutoas on suur vaip.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on puidust parkett ja ma südamest vihkan seda. Ülikiiresti läheb koledaks ja nt kui midagi maha kukub, siis on kohe täke sees.

+5
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sõltub rahakotist jm.

Kui põrandaküte siis kaob ka laminaadi peamine miinus( külm).

Odava otsa (alla 30€/m2) puitparketid võrdlemisi õrnad. Kriimud ja täkked tulevad kergesti. Peal ainult ca 3mm spoonikiht mille lihvimise mõttekus ka kaheldav. Olenevalt kasutuskoormusest võib vabalt 5a juba suht kulunud ja kole olla.

Samas laminaat  10-12 mm paksusega  klass 32/33 algab 10+€/m2. Valikut palju ja tunduvalt kulumiskindlam kui 2-3x kallim puitparkett.

Kõige odavamad laminaadid jätaks välja.

Õlitatud puitparkett vajab veel ka aasta-kahe tagant hooldusõlitust.

 

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.11 19:48; 04.11 12:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laudpõranda paneks.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kunstmaterjali oma kodus põrandale ei tahaks, põrandakütte peale veel eriti – ikka sealt midagi eritub, ei soovi, rääkimata sellest, et naturaalne materjal on jala all mõnusam. Seega puitparkett või laudpõrand. Millest ma iialgi aru ei saa, on see kurtmine: nagu midagi maha kukub, kohe on täke järel. Mis siis? Asi, mis on kasutuses, ikka kulub, põrand samamoodi. Mis sellest täkkest siis on? Hooldusõlitamine aitab palju kriimud vähemärgatavaks jälle muuta, aga mis siis on, kui näha jääb? Kõige tipp oli mu meelest üks tuttav, kes ka rääkis: eiei, puitparketti ei taha, sellele jäävad nii kergesti kõik täkked ja kriipsud peale,  ja siis pani maha laminaadi, mis imiteerib päevinäinud laudpõrandat – sest nii ilus on!

+6
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on kodus laminaat. Olen vahetanud 10a järel, sest lihtsalt tüdimus tuleb samast toonist. Puitpõrand oli eelmises korteris ja toolide jalad jätsid ka täkkeid. Palja jalaga kodus ei käi ja seepärast pole vahet, kas külm v soe tundub

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Puidust. Talla all ikka teine tunne. Aastaid tagasi korterit ostes sai kiirkorras laminaat pandud, kui puidu vastu välja vahetasime, siis oli tuntav vahe. Puit on soojem ja mõnusam.

Sama jama, panin emale ühte tuppa maamajas laminaadi esimest korda elus, varem ikka täispuitu kasutanud. Mõtlesin et kui halb ja külm saab ikka olla, vaip peal jne. Saab küll, ikka päris vastik on. Võibolla põrandakütte peale on talutav.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on ühes korteris laminaat ja teises puitpõrand. Mitte mingil juhul ei paneks enam laminaati. Kuna seal korteris on ka plastikaknad, siis vaatamata tuulutuse olemasolule, on korter täiesti … no õhk on seal kuidagi hoopis teistsugune. Väga ebamugav on seal korteris “tänu” sellele olla. Enne laminaadi panemist oli seal veneaegne puitparkett (teate küll see ruutudega) ja siis oli õhk normaalne.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlasti ei paneks puitparketti teismelise tuppa, kellel on lauaarvuti ja ratastega arvutitool.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänapäeval on ju kolmas variant ka, siit läbigi käinud: vinüülparkett. Nii naturaalne see kahtlemata ei ole kui puit, aga jala all tunduvalt mõnusam kui laminaat. (Ma ise armastan küll kodus paljajalu käia: kus seda siis veel teha kui mitte seal.)

Mul endal on paar aastat olnud tammeparkett, ostsin mingi soodukaga ja ei olnud hirmus kallis. Toon on helehallikasbeež. Ei ole koledaks läinud, vist ainult ühte kohta on mingi terav asi kukkunud, väike auk sees. Uuesti õlitamist ka veel ei tundu tahtvat. Ja sellega ei ole nii, et kui õlitada ei viitsi, siis valin lakitud – lakk kulub ka ja uuesti lakkimine on hullem töö kui uuesti õlitamine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei tea, misk inimesed on laminaadipõlgurid. Sõltub toast.

Kööki ja elutuppa paneksin puidu (kööki kivi mulle ei meeldi). Magamistubades võib vabalt laminaat olla, on odavam. Kööki seetõttu puit, et kannatab paremini niiskust. Ja ma eeldan, et puitparkett kannatab ka hiljem mingit hoolitsust, taastamist, kui lapsed on kiikhobuste jmt-ga ära kriimustanud? 😀 Või mitte? Kui ei saa kuidagi taastada, lihvida vmt, siis ei näe ka elutoas puidul mingit muud eelist peale “teadmise”.

Minu senine kogemus on, et puitparketiga kodudes, kus ka põrandaküte, on põrand koguaeg vastikult soe, jalad paistes jne. Laminaat aga ei lähe soojaks ise, kuid sooja õhu laseb läbi. Nii on tuba soe, aga põrand normaaltemperatuuril ja saapad lähevad jalga.

ma ei tea, äkki on neil puitparketiga kodudes midagi valesti tehtud, mingi isolatsioonimaterjal vahelt puudu. No paljudele muidugi meeldib soe põrand ja paistes jalad…

Mis puudutab, et puit on justkui niisama soe jala all – no ilma põranda kütteta ikka ei ole. M kasvasin üles täis-laudpõrandaga kodus ja põrand oli KOGU AEG külm, isegi suvel olid mul sokid jalas, talvel lausa lambavillased sussid. Radikad olid meil seinas – siis ei unistanud keegi veel põrandaküttest. Ja tuba võis olla soe, põrand oli ikka külm (nt suvel). Kui teil seal puidu all on põrandaküte, siis muidugi on põrand soe.

Ma siiralt loodan, et metsakaitsjad ikka eelistavad laminaati 😀

+6
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.11 11:11; 04.11 13:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laminaat aga ei lähe soojaks ise, kuid sooja õhu laseb läbi.

Wow

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 04.11 11:43; 04.11 11:56; 04.11 12:55; 04.11 15:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma siiralt loodan, et metsakaitsjad ikka eelistavad laminaati ????

Loodushoiu seisukohast on just mõistlik teha puidust tooteid, sest nii jääb süsinikdioksiid seotuna sinna tootesse, samuti hoidutakse puitu eelistades kunstmaterjalide tootmisest.

 

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 42 )


Esileht Kodunurk Mida te kodus maha paneksite: puidust või laminaadist parketi ja miks?