Esileht Kodunurk Mida te kodus maha paneksite: puidust või laminaadist parketi ja miks?

Näitan 12 postitust - vahemik 31 kuni 42 (kokku 42 )

Teema: Mida te kodus maha paneksite: puidust või laminaadist parketi ja miks?

Postitas:

Seda kommentaari ma olen muidu kuulnud küll, et põrandakütte korral on põrand liiga soe ja mõjub jalgadele halvasti. Järgmisel talvel saan seda ise kogeda, et kui siis on.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 04.11 11:43; 04.11 11:56; 04.11 12:55; 04.11 15:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei tea, misk inimesed on laminaadipõlgurid. Sõltub toast.

Kööki ja elutuppa paneksin puidu (kööki kivi mulle ei meeldi). Magamistubades võib vabalt laminaat olla, on odavam. Kööki seetõttu puit, et kannatab paremini niiskust. Ja ma eeldan, et puitparkett kannatab ka hiljem mingit hoolitsust, taastamist, kui lapsed on kiikhobuste jmt-ga ära kriimustanud? ???? Või mitte? Kui ei saa kuidagi taastada, lihvida vmt, siis ei näe ka elutoas puidul mingit muud eelist peale “teadmise”.

Minu senine kogemus on, et puitparketiga kodudes, kus ka põrandaküte, on põrand koguaeg vastikult soe, jalad paistes jne. Laminaat aga ei lähe soojaks ise, kuid sooja õhu laseb läbi. Nii on tuba soe, aga põrand normaaltemperatuuril ja saapad lähevad jalga.

ma ei tea, äkki on neil puitparketiga kodudes midagi valesti tehtud, mingi isolatsioonimaterjal vahelt puudu. No paljudele muidugi meeldib soe põrand ja paistes jalad…

Mis puudutab, et puit on justkui niisama soe jala all – no ilma põranda kütteta ikka ei ole. M kasvasin üles täis-laudpõrandaga kodus ja põrand oli KOGU AEG külm, isegi suvel olid mul sokid jalas, talvel lausa lambavillased sussid. Radikad olid meil seinas – siis ei unistanud keegi veel põrandaküttest. Ja tuba võis olla soe, põrand oli ikka külm (nt suvel). Kui teil seal puidu all on põrandaküte, siis muidugi on põrand soe.

Ma siiralt loodan, et metsakaitsjad ikka eelistavad laminaati ????

Soovitaks soojalt sul oma ehitusfüüsikalised teadmised üle vaadata.

Esiteks laminaatparkett ei saa sooja läbi lasta ja ise külmaks jääda.

Teiseks niisketed ja veega kokku puutuvates ruumides puitu kasutatakse vaid laevadel kasutatavat. Normaalne inimene tavaliselt puitpõrandat kööki ei eelista. Selleks, et see hea seal jääks peab laud ikka väga hästi kuivatatud olema ja pinnakate väga hästi töödeldud.

Kolmandaks, sinu tuttavatel on puitparketiga on kas valesti projekteeritud põrandaküte või valesti ehitatud põrandaküte. Seepärast ka jalad paistes.

Neljandaks, sinu lapsepõlves oli põrandaalune soojustus ja tõenäoliselt tuuletõke olematu seepärast ka mälestus puitpõrandast, kui ebameeldivast ja külmast.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 03.11 15:51; 03.11 17:39; 04.11 12:01; 04.11 16:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laminaat aga ei lähe soojaks ise, kuid sooja õhu laseb läbi. Nii on tuba soe, aga põrand normaaltemperatuuril ja saapad lähevad jalga. ma ei tea, äkki on neil puitparketiga kodudes midagi valesti tehtud, mingi isolatsioonimaterjal vahelt puudu. No paljudele muidugi meeldib soe põrand ja paistes jalad…

Mis jama see on?

Laminaat läheb soojaks küll. Soojusjuhtivuse osas on parem kui puitparkett. Mingit sooja õhku küll läbi ei lase ise soojenemata.

Normaaloludes on põrandakütte puhul põrand vaevu tuntavalt soe. Ei hakka kuidagi jalgadele.

Halvasti soojustatud elamus aga sellest ei piisa ja normaalse õhutemperatuuri jaoks peab põrand olema tunduvalt soojem ja sellest ka see ebamugavus.

Põrandaküte ei sobi halvasti soojustatud elamisse.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.11 19:48; 04.11 12:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa siiski täpsustamata jätta, et laminaatparkett ei lase üldse õhku läbi. Ja kui ka laseks, siis sealt küttega betoonpõrandast ei oleks seda eriti palju tulemas.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 04.11 11:43; 04.11 11:56; 04.11 12:55; 04.11 15:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laminaat aga ei lähe soojaks ise, kuid sooja õhu laseb läbi. Nii on tuba soe, aga põrand normaaltemperatuuril ja saapad lähevad jalga. ma ei tea, äkki on neil puitparketiga kodudes midagi valesti tehtud, mingi isolatsioonimaterjal vahelt puudu. No paljudele muidugi meeldib soe põrand ja paistes jalad…

Mis jama see on?

Laminaat läheb soojaks küll. Soojusjuhtivuse osas on parem kui puitparkett. Mingit sooja õhku küll läbi ei lase ise soojenemata.

Normaaloludes on põrandakütte puhul põrand vaevu tuntavalt soe. Ei hakka kuidagi jalgadele.

Halvasti soojustatud elamus aga sellest ei piisa ja normaalse õhutemperatuuri jaoks peab põrand olema tunduvalt soojem ja sellest ka see ebamugavus.

Põrandaküte ei sobi halvasti soojustatud elamisse.

Novot, ma ei ole tõesti ehitusinsener, vaid vahendan oma kogemust. Meil on kõikides tubades laminaat + põrandaküte. ja põrand ei ole soe. Aga tuba on soe. Toatemp on keskmiselt 23-24 kraadi. Ja külas käies kahjuks on alati pärast probleem puitparketiga kodudes, et saapad ei lähe enam jalga. Ma ka kirjutasin, et vb on neil midagi valesti tehtud ja meil siis õigesti. ma ei ole seda maja ise ehitanud. Kui aga puitparkett ka sama korralikult siis maha panna, et ta ei läheks ise soojaks, siis ei ole ju puit jala all soe 😀 Võibolla on meil siis nii hea ehituskvaliteediga maja, et ei lase kuskilt soojust läbi, mina ei tea 😀 Aga küttearvete (st elektriarvete, maaküte) üle kurta ei saa, talvel kui katusel on lumi, siis on ikka kõik ühtlaselt lume all,  soojaleket pole näha jne.

te ju võite mulle vastu vaielda, aga ma elan sellises majas, kus on laminaat maas, põrand on normaalsel temperatuuril, aga vattidega toas ringi ei käi.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.11 11:11; 04.11 13:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu loogika ütleb, et kui samas põrandaküttega ruumis oleks kas laminaat- või puitparkett, siis põrandapinna temperatuur oleks sama. Ainus vahe on selles, et laminaatparketile astudes juhib see jala enda soojust kokkupuutekohast eemale. Kas see saab olla põhjuseks, et jalad ühel juhul paiste lähevad ja teisel mitte – pigem ei usu ja arvaks (nagu juba pakutud), et ühel juhul on ikkagi põrand liiga soojaks köetud.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 04.11 11:43; 04.11 11:56; 04.11 12:55; 04.11 15:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laminaat aga ei lähe soojaks ise, kuid sooja õhu laseb läbi. Nii on tuba soe, aga põrand normaaltemperatuuril ja saapad lähevad jalga. ma ei tea, äkki on neil puitparketiga kodudes midagi valesti tehtud, mingi isolatsioonimaterjal vahelt puudu. No paljudele muidugi meeldib soe põrand ja paistes jalad…

Mis jama see on?

Laminaat läheb soojaks küll. Soojusjuhtivuse osas on parem kui puitparkett. Mingit sooja õhku küll läbi ei lase ise soojenemata.

Normaaloludes on põrandakütte puhul põrand vaevu tuntavalt soe. Ei hakka kuidagi jalgadele.

Halvasti soojustatud elamus aga sellest ei piisa ja normaalse õhutemperatuuri jaoks peab põrand olema tunduvalt soojem ja sellest ka see ebamugavus.

Põrandaküte ei sobi halvasti soojustatud elamisse.

Novot, ma ei ole tõesti ehitusinsener, vaid vahendan oma kogemust. Meil on kõikides tubades laminaat + põrandaküte. ja põrand ei ole soe. Aga tuba on soe. Toatemp on keskmiselt 23-24 kraadi. Ja külas käies kahjuks on alati pärast probleem puitparketiga kodudes, et saapad ei lähe enam jalga. Ma ka kirjutasin, et vb on neil midagi valesti tehtud ja meil siis õigesti. ma ei ole seda maja ise ehitanud. Kui aga puitparkett ka sama korralikult siis maha panna, et ta ei läheks ise soojaks, siis ei ole ju puit jala all soe ???? Võibolla on meil siis nii hea ehituskvaliteediga maja, et ei lase kuskilt soojust läbi, mina ei tea ???? Aga küttearvete (st elektriarvete, maaküte) üle kurta ei saa, talvel kui katusel on lumi, siis on ikka kõik ühtlaselt lume all, soojaleket pole näha jne.

te ju võite mulle vastu vaielda, aga ma elan sellises majas, kus on laminaat maas, põrand on normaalsel temperatuuril, aga vattidega toas ringi ei käi.

Paljuski tunde ja tundlikuse küsimus.
Põrandamaterjali jahedus või soojus oleneb suht paljudest asjadest, mis katte all.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 03.11 15:51; 03.11 17:39; 04.11 12:01; 04.11 16:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ma ei tea… Kas võtaksid omale elus naise/mehe või kummist? Kunstlilled või päris? Teed kaminasse tule või vaatad kamina pilti Telia TV-st?

No on vahe….midagi pole teha! Põrandaga on sama lugu lihtsalt…

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jummel no KUI kallis see puitparkett siis on ja KUI suur on see korter?

Mina panin peaaegu kõige kallima puitparketi, mis ehituspoes sel hetkel leidus (oli vist 40€/m2) ja ikkagi eil läinud oluliselt üle 2000 euro.

Kui laminaat, siis juba plastikust põrandaliistud ka? Ma peaaegu ei usu, et keegi sooviks midagi sellist oma koju.

No jummel küll, ma just panin korraliku parketi ja suure läbirääkimise peale sain hinnaks 54 euri ruudust. Ja see ei olnud sugugi kõige kallim toode seal poes. Kui ikka korralikku asja tahad, siis krauast seda ei saa.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Magamistubadesse panen hoopis spoonparketi, alumise korruse kohta pole veel otsustanud. Väga tahaks õlivahatatud tammeparketti, aga hirmutab ikka see vastupidavus. Põrandaküle on ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlasti ei paneks puitparketti teismelise tuppa, kellel on lauaarvuti ja ratastega arvutitool.

tooli alla saab panna katte, mis kaitseb põrandat.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on terves majas laminaat, kuna esimesel korrusel on põrandaküte. Põrandamehed ütlesid kohe, et nemad puitparketti ei soovita, sama ütles meile ehituspoe müüja, kes meil sobivat parketti valida aitas. On kallima otsa parkett ja värvus selline vahepealne hallikas, et iga plekk ja sodi kohe silma ei hakka.

Põrandaküte on hetkel ainus maja kütmise viis, põrandasse läheb 25c vesi, mis hoiab terve maja stabiilselt soojana nii, et jalad paiste ei lähe.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 31 kuni 42 (kokku 42 )


Esileht Kodunurk Mida te kodus maha paneksite: puidust või laminaadist parketi ja miks?