Esileht Koolilaps Mida te oma koolilapsele annate vitamiinidest,et nad terved püsivad

Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )

Teema: Mida te oma koolilapsele annate vitamiinidest,et nad terved püsivad

Postitas:

Millist D annate koolilapsele,kas Apotheka D3+Caltsium on kasu vói peab D õlikapsleid vótma? Olen proovinud anda aga talle ei meeldi,näritavaid on valmis igasuguseid vótma.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.10 23:40; 14.10 14:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ecoshi tilgad, 4000 TÜ, kookosõliga.

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.10 23:47; 14.10 14:55; 14.10 16:13; 15.10 12:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

D-vitamiini tuleks võtta kas õlikapslites või tilkades, ca+d-vit on mõeldud ikka kaltsiumi puuduse korral, d-vitamiini on seal pigem väikeses koguses, et soodustada kaltsiumi imendumist. KUni 10a lastel on maksimaalne ohutu kogus 2500 IU päevas, alla 18a 4000 IU päevas. Profülaktiline kogus, kui koolilapsel on D-vitam normis võiks olla kuni 1200 IU.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.10 00:37; 14.10 23:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eesti apteekidest soovitan küll vitamiine mitte osta. Kahju, et selliseid teste nii harva tehakse:
https://kasulik.delfi.ee/news/uudised/labori-test-eesti-apteekidest-korjati-muugilt-ilma-toimeaineta-d-vitamiini-tabletid?id=79870644

Meil müüdavad tabletid on liiga väikese D-vitamiini sisaldusega (kui seda üldse seal on) ja hinnad on ebanormaalselt kõrged.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Annan 1200 IU D-vitamiini ja omega 3. Terve püsimine on milleski muus ka ikka kinni, sest üks lastest pole juba mitme õppeaasta jooksul kordagi palavikus olnud. Samas teine on stabiilselt korra kuus mingi viirusega hädas.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

D-vitamiini tuleks võtta kas õlikapslites või tilkades, ca+d-vit on mõeldud ikka kaltsiumi puuduse korral, d-vitamiini on seal pigem väikeses koguses, et soodustada kaltsiumi imendumist. KUni 10a lastel on maksimaalne ohutu kogus 2500 IU päevas, alla 18a 4000 IU päevas. Profülaktiline kogus, kui koolilapsel on D-vitam normis võiks olla kuni 1200 IU.

Apovit D õli jääb koolilapsele nõrgaks või sobib 5 tilka või ikka nagu eespool soovitati ecoshi tilgad

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.10 23:40; 14.10 14:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ecoshi tilgad, 4000 TÜ, kookosõliga.

Kas arst on talle nii suure koguse kirjutanud?

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ecoshi tilgad, 4000 TÜ, kookosõliga.

Kas arst on talle nii suure koguse kirjutanud?

Ei ole kirjutanud, lihtsalt tase oli viimati augustis alumisel piiril. Kuna nädala pärast on kordusanalüüs, siis selle tulemuste põhjal saan annust vajadusel korrigeerida. 4000 TÜ andsin ka eelmisel talvel, aga ainult 3-4 korda nädalas, mitte iga päev. Tal on seedeprobleemide tõttu imendumine ka viletsam. Ja toidu peale tilgutades ei pruugi talle kõik organismi ka jõuda.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.10 23:47; 14.10 14:55; 14.10 16:13; 15.10 12:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ecoshi tilgad, 4000 TÜ, kookosõliga.

Kas arst on talle nii suure koguse kirjutanud?

Ei ole kirjutanud, lihtsalt tase oli viimati augustis alumisel piiril. Kuna nädala pärast on kordusanalüüs, siis selle tulemuste põhjal saan annust vajadusel korrigeerida. 4000 TÜ andsin ka eelmisel talvel, aga ainult 3-4 korda nädalas, mitte iga päev. Tal on seedeprobleemide tõttu imendumine ka viletsam. Ja toidu peale tilgutades ei pruugi talle kõik organismi ka jõuda.

Päikeseallergia või on ta niisama keldris kinni? Sest augustis oli meil veel suur suvi ja päike väljas.

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ecoshi tilgad, 4000 TÜ, kookosõliga.

Kas arst on talle nii suure koguse kirjutanud?

Ei ole kirjutanud, lihtsalt tase oli viimati augustis alumisel piiril. Kuna nädala pärast on kordusanalüüs, siis selle tulemuste põhjal saan annust vajadusel korrigeerida. 4000 TÜ andsin ka eelmisel talvel, aga ainult 3-4 korda nädalas, mitte iga päev. Tal on seedeprobleemide tõttu imendumine ka viletsam. Ja toidu peale tilgutades ei pruugi talle kõik organismi ka jõuda.

Päikeseallergia või on ta niisama keldris kinni? Sest augustis oli meil veel suur suvi ja päike väljas.

On jah keldris kinni 😛

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.10 23:47; 14.10 14:55; 14.10 16:13; 15.10 12:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tellisin lapsele D-vitamiini ja multivitammine Iherbist, seal kordades odavamad ning kvaliteetsed. 2000 IU D-vitamiini kapsleid annan 1. klassi lapsele, võtab umbes üle päeva.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei anna mitte mingeid vitamiine. Ja kui aus olla, siis ega nad korralikult vitamiinirikast toitu ka ei söö. Üks lastest ei söö praktiliselt midagi. Polegi aru saanud, millest tema elab. Lapsed on väga harva haiged. Kui kõige noorem veel kodune oli, siis käisid vanemad lapsed koolis nii, et ainsatki puudumist haiguse pärast polnud. Kui noorem lasteaeda läks, siis eelmisel aastal paar oksetõbe oli.
Pole mingit vahet, kas anda vitamiine või mitte. Tegelikult need samad lapsed lasteaias käies olid meeletult haiged. Küll ma neile siis andsin d-vitamiine ja arsti soovitusel ostsin neid šokolaadimaitselisi karukesi ehk Yomi multivitamiine. Tuhkagi polnud kasu. Haigused ei sõltu kohe kindlasti mingitest vitamiinidest. Vähemalt see on minu, kui kolme lapse ema nägemus asjast. Teadlased kindlasti näevad asja teisiti ja muidugi vitamiini tootjad üritavad selgeks teha, kui vajalik nende pahn on. Ma üldse ei imesta, et tegelikult meie keha ei omista neid vitamiine nagunii. Aga see on puhas äri.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.10 23:06; 15.10 12:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

D-vitamiini tuleks võtta kas õlikapslites või tilkades, ca+d-vit on mõeldud ikka kaltsiumi puuduse korral, d-vitamiini on seal pigem väikeses koguses, et soodustada kaltsiumi imendumist. KUni 10a lastel on maksimaalne ohutu kogus 2500 IU päevas, alla 18a 4000 IU päevas. Profülaktiline kogus, kui koolilapsel on D-vitam normis võiks olla kuni 1200 IU.

Apovit D õli jääb koolilapsele nõrgaks või sobib 5 tilka või ikka nagu eespool soovitati ecoshi tilgad

Mis sa oma tistaadiga öelda tahtsid? Apoviti d-vit 5 tilgas on 400 IU, mina kirjutasin et profülaktiline kogus võiks olla kuni 1200 IU, eespool mainitud ecoshi tilkades on 4000 IU, kümnekordne vahe.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.10 00:37; 14.10 23:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tellisin lapsele D-vitamiini ja multivitammine Iherbist, seal kordades odavamad ning kvaliteetsed. 2000 IU D-vitamiini kapsleid annan 1. klassi lapsele, võtab umbes üle päeva.

Sama siin. Vitamiine otsides jõuad varem või hiljem iHerbini. Healthy Origins 10000iu terve pere võtab meil üle päeva ühe kapsli. Suvel pidasime pausi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei anna midagi v.a. hakkan andma novembrist apteegist ostetud d-vitamiini (sõidame vahepeal 10neks päevaks soojale maale).
Haige ka eriti ei ole.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, ka mul ostetud I-Herbist terve hunnik D-vitamiini. Väiksematele lastele annan kummikarusid 1000IU, ise mehega ja suuremad lapsed saavad 4000IU õlikapsleid. Mõnikord tahavad suuremad ka väikeste omi, siis saavad tolle. Eestist ei osta enam ühtegi D-vitamiini. Enne I-Herbi avastamist läks meie perel meeletutes summades raha apteeki. Kui on palju lapsi, siis igakuine D-vitamiini kulu on ikka üle mõistuse ja meie apteekide hindadega hullumeelne. Üritasime küll igasugu soodukaid jahtida, aga no võrreldes I-Herbiga (kus muide ka on häid soodukaid) on vahe vähemalt viiekordne.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.10 12:10; 15.10 13:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, ka mul ostetud I-Herbist terve hunnik. Väiksematele lastele annan kummikarusid 1000IU, ise mehega ja suuremad lapsed saavad 4000IU õlikapsleid. Mõnikord tahavad suuremad ka väikeste omi, siis saavad tolle. Eestist ei osta enam ühtegi D-vitamiini. Enne I-Herbi avastamist läks meie perel meeletutes summades raha apteeki. Kui on palju lapsi, siis igakuine D-vitamiini kulu on ikka üle mõistuse ja meie apteekide hindadega hullumeelne. Üritasime küll igasugu soodukaid jahtida, aga no võrreldes I-Herbiga (kus muide ka on häid soodukaid) on vahe vähemalt viiekordne.

Ja saad sa nüüd öelda, et sinu lapsed on täiesti terved aasta läbi. Et sa näed otsest kasu nendest suurtest rahadest, mida oled apteekidesse viinud.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.10 23:06; 15.10 12:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

D-vitamiini tuleks võtta kas õlikapslites või tilkades, ca+d-vit on mõeldud ikka kaltsiumi puuduse korral, d-vitamiini on seal pigem väikeses koguses, et soodustada kaltsiumi imendumist. KUni 10a lastel on maksimaalne ohutu kogus 2500 IU päevas, alla 18a 4000 IU päevas. Profülaktiline kogus, kui koolilapsel on D-vitam normis võiks olla kuni 1200 IU.

Apovit D õli jääb koolilapsele nõrgaks või sobib 5 tilka või ikka nagu eespool soovitati ecoshi tilgad

Mis sa oma tistaadiga öelda tahtsid? Apoviti d-vit 5 tilgas on 400 IU, mina kirjutasin et profülaktiline kogus võiks olla kuni 1200 IU, eespool mainitud ecoshi tilkades on 4000 IU, kümnekordne vahe.

Ecoshil on 1200 tü tilgad ka täitsa olemas, ainult et kanepiõliga.
PS ma ei saa sellest iHerbi vamustusest aru. Meil mehega läheb ca 4 purki 10-euroseid 2500 TÜ kapsleid aastas, lapsele 1 pudel 18-euroseid tilku aastas. Ei ole kallis.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.10 23:47; 14.10 14:55; 14.10 16:13; 15.10 12:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja saad sa nüüd öelda, et sinu lapsed on täiesti terved aasta läbi. Et sa näed otsest kasu nendest suurtest rahadest, mida oled apteekidesse viinud.

Sellele küsimusele ei saa ka parema tahtmise juures vastata, sest see eeldaks, et mul oleks võrdusmoment sellega, kui haiged oleksid lapsed siis, kui nad üldse vitamiine ei saa. Muidugi on ka minu pere aeg-ajalt haige, ka D-vitamiini võttes, siiski mitte nii tihti, et see mind häiriks. Ma ise tunnen enda puhul küll olulist vahet enesetundes, kui D-vitamiini võtan. Ilma olen kuidagi väsinum, ei jõua midagi teha, kui aga vitamiine tarbin, on nö sära silmas, raban mitmel rindel ja suudan sealjuures täitsa rõõmus olla. Hetkel ongi nii, et suveperioodi jätame vahele, sügis-talvel aga võtame. Samuti on pole D-(ega ka ühegi teise) vitamiini kasu otseselt selles, et nüüd enam kunagi haigeks ei jääks. Need ikka pigem abivahendiks immuunsuse suurendamisel. D-vitamiini puhul siis tähtis ka luude heaolu.

Ja kes siin sellest I-Herbi vaimustusest aru ei saa. Vaata – esiteks ei ole kõigil inimestel üks laps. Kui neid on näiteks 5, siis on kulu oluliselt suurem. Lisaks eelistavad inimesed erineval kujul vitamiine. Muidugi võib osta tilku, mis on soodsamad, kuid mulle näiteks ei meeldi. Kui nüüd aga hakata lastele ostma midagi huvitavamat nt karukesi, siis on ühe paki hind ikka väga kallis. Samamoodi kes soovib tarbida suurema toimeainega preparaate, siis jällegi on hind kallim. Seega kallima otsa asjad siit apteegist ostes või I-Herbist tellides tulevad ikka väga olulise hinnavahega.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.10 12:10; 15.10 13:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsele annan vedelat Möller tuti frutit või kalakujulisi vitamiine. Ise võtan Pro Expert vitamiine või Tervisepüramiidi omi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on lapsed praeguseks teismelised ja viimast korda andsin neile vitamiini siis, kui nad kolmesed olid. Mõlemad on ühed tervemad lapsed nii koolis kui ka enne seda lasteaias.

Tähtis on ikkagi lapse enda sünnipärane immuunsüsteem, samuti vaheldusrikas soe toit ja piisav puhkus. Kusjuures tänapäeval kahjuks ei tähenda see, kui ma oma lapsele võimalikult lühikesed koolipäevad võimaldan (valides sellise kooli, kus on vähem tunde ja lisaks kus kodutöid praktiliselt ei antagi) ning ka trennide-huviringide vähendamisega koormuse (enda meelest) madalal hoian, et laps tänu sellele palju puhkust saab ja seeläbi tugev ja terve püsib. Sest tänapäeval kipuvad lapsed toda süllekukkunud vaba aega veetma nutitelefoniga mängides, mis ei käi puhkuse eest. Mu lapse klassikaaslane kukkus hiljuti koolis kurnatusest kokku, vanemad ei suutnud mõista, kust see kurnatus tuli, kui lapsel pole mingeid huviringe ega trenne ja läheb igal õhtul ilusti kl 21.00 magama. Alles siis selgus, et laps mängib kogu aja nutikaga ja isegi öösiti teki all mängib nutikaga ning on seetõttu kurnatud, haige ja magamata.

Niisugused on laste haiguste ja kurnatuse tegelikud tekkepõhjused tänapäeval, mitte aga see, mis firma mis värvi karukesi lapsele iga päev sisse söödetakse 🙂

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kallistan neid ja viin neid õue ja metsa mängima. Õnneks saavad koolipäevadel ka suhteliselt palju õues olla iga ilmaga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )


Esileht Koolilaps Mida te oma koolilapsele annate vitamiinidest,et nad terved püsivad