Esileht Kodunurk Mida te täna süüa teete?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 154 )

Teema: Mida te täna süüa teete?

Postitas:

Aga siin ongi paljudel põhiline leida mõni kirjaviga ja siis nahutama hakata. Teil oleks aeg kooli õpetajateks minna, seal saate oma suurt hasarti küllaga maandada. Teemasse te ju ei süvene. Aga jõudu ja otsige edasi!!!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 25.01 16:14; 25.01 17:21; 25.01 17:41; 25.01 18:09; 25.01 21:57; 25.01 21:58; 26.01 16:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Teemasse te ju ei süvene[/tsitaat]saa aru, TYDINENUD ollakse neist korduvatest ja korduvatest ja korduvatest teemadest. kaua sa ikka jaksad aastast aastasse oma lumepalisupist ja makaronidest hapukoorega korduvas teemas jahuda v sellest ikka ja jälle lugeda – IGAV! ja nii hakkadki muul moel endid teems löbustama – köik muu on juba huvitavam, nagu nt kirjavigade märkamine

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.01 15:29; 25.01 15:39; 25.01 18:04; 26.01 00:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
saa aru TYDINENUD ollakse neist korduvatest ja korduvatest ja korduvatest teemadest. kaua sa ikka jaksad aastast aastasse oma lumepalisupist ja makaronidest hapukoorega korduvas teemas jahuda hakkadki muul moel endid löbustama ja nii ongi – köik muu on juba huvitavam kui see korduv teema[/tsitaat]

Sellest saan aru, et pidevalt samad teemad. Tüütab jah, aga ma ei tee seda siis lihtsalt lahtigi ja veel vähem hakkan mingeid kirjavigu otsima. Targematki teha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 25.01 16:14; 25.01 17:21; 25.01 17:41; 25.01 18:09; 25.01 21:57; 25.01 21:58; 26.01 16:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

no viskasin potti selihakuubikud (selveri soodukas, neli eurot sentidega). Püti hapukapsast(selle ei olnud soodukat) ja kruupe (need olid kapis olemas) Sool ja suhkur ka kapis olemas. Kartulit kõrvale ei keeda.Podiseb potis juba tunnikese. Käib küll. Magusat otsib kommikastist või sügavkülmast igaüks ise:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on kanasupp koibadest + porgand, õun, tomat, kartul, nuudlid ja klimbid. Viimased kolm sellepärast kõik koos, et igale maitsele oleks. Juurikaid praktiliselt ei tükelda, lisan vaid soola.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil täna soojaks toiduks supp(bor¨) ja magustoiduks maasika-mannavaht.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

PRAETULT ei ole kohe kindlasti ükski toit tervislik!!![/tsitaat]

oled mingi öko hull või?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.01 18:23; 26.01 09:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jääsalat riivitud juustuga, kana kintsuliha praetult ning pestot peale. Joogiks roheline tee. Dieet on (mõjub ka, kusjuures, ca 1-1,5kg nädalas).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.01 18:36; 25.01 21:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

lamba-fenkoli-minimakaroni-tomatikastme hautis fetajuustuga ahjus
magustoitu ei tee (kunagi), kes tahab, võtab jäätist
NB! kokkamine peale päevapikkust numbrite vaatamist on mõnus ja lõõgastav.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

PRAEkartulid ja PRAEliha. Magustoiduks PRAADisin üle eilsed pannkoogid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
noh, ma vötsin selle KORDUVA teema yldistades kokku, sest alati neis kui teemades loetletakse toite, on 99% POSTITUSTES löpetuseks \”ja magustoiduks…\”, seda ka argipäeva meyydes. ja tösi see on, et YLDISTADES syyakse ikka palju. kui loed, milliseid rammusaid roogi tehakse ja magustat juurde, siis eestlane kokkuvöttes sööb liiga (ja mittetäisväärtusikku toitu, a`la jahusoustid kartuliga ja koogid, jäätised moosiga otsa)[/tsitaat]

mina olengi nii söönud terve oma elu. oli meil lapsepõlves pidevalt magustoit juures ja teen seda ka ma ise nii 3 korda nädalas. söögid on kõik suht rammusad. toorsalat käib ka alati toidule kõrvale. aga ei ole mina, ega minu perest keegi teine ülekaaluline. mu pojad on samuti peenikesed nagu piitsavarred, pole meil kellelgi ühtegi tervisehäda olnud. lapsed olid ka terve lasteaia aja üldiselt terved, aastas ehk korra nohus olid. ometigi on nad kasvanud üles selle \”mittetäisväärtusliku\” toidu peal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on seljanka hapukoorega ja õunad.

Kodus teen süüa väga harva, söön enne töölt koju tulekut viimase söögi ja õhtuti ei söö midagi.
Laps sööb lasteaias õhtuoote ja kodus siis jogurtit kamaga (tema lemmik) või niisama midagi kerget.

Laisk ja lohakas olen, aga mis siis 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Munapekikaste ehk muna-pekikaste käib just soolatud pekiga, siis on see kõige õigema maitsega, nagu memme tehtud:)

Täna meil laisa inimese õhtusöök. Poest grillkana, paar pakki riisi keema, külm kaste kõrvale, kurki-tomatit ka.
Praeguseks muidugi otsas juba. Magustoiduks pomelo, meie lemmik.
Praegu lürbime teed, laps kummeli, mima apteegitilli oma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

PRAETULT ei ole kohe kindlasti ükski toit tervislik!!![/tsitaat]

no ja mis seal ilma rasvata grillpannil praadides selle kalaga juhtub siis ka, et ta ebatervislikuks läheb?

kui sinu jaoks praadimine tähendab paksus searasvas ujutamist, siis võib nõus olla

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.01 15:31; 25.01 15:57; 25.01 20:48; 26.01 16:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]talent kirjutas:[/small]

Sa oled see, kes on perekoolis ära keelanud sõna \”soendama\” kasutamise?[/tsitaat]

Armas inimene, mina ei ole midagi keelanud. Kust sa selle küll välja suutsid lugeda?
Armastan eesti keelt ja eesti keeles rääkida- kirjutada, see on minu emakeel ja püüan seda hoida nii tervena, kui suudan. Filoloog ei ole, vigu teen ka, tunnistan ja olen alati tänulik, kui keegi sellele tähelepanu juhib.

\”Soendama\” on nii ilmne ja silmatorkav lolluseviga, mis kohe paneb vastu kirjutama. Olen ka näinud televisioonis intervjueeritava nime all ametiks kirjutatud \”teenendaja\”. Normaalne?

Väga häirivad emakeelesolkijate poolt ka idiootsed ingliskeelsed laused, millega ilmselt tahetakse enda \”teadmisi\” afisheerida (katusega s-täht puudub, kes soovib, võib teerullima tulla!), kuid minu silmale on seda \”valus\” vaadata.
Teatud \”netikeel\” on käibel, ei ütleks, et taunin seda, aga siiski kuidagi aktsepteeritavam, kui võõrkeelne tekst ja seda mitte arusaamatusest.

Võõrsõnad on normaalne, sest keele laiendamiseks kasutatakse seda palju. Siiski pole palju meediaväljaannetes kohanud artikleid, kus autor illustreerib oma juttu võõrkeelse lausejupiga.
Oleks imelik, kui AK lõppedes teataks kaunis Moonika Taimla – see you! või bye!, kuigi me teame selle tähendust ja saame aru.

Millest üldse selline ärritus, ei saa aru? \”Soendama\” tähendaks midagi seoses huntidega. Murdest. Hundistama? Hunt on ju murdes \”susi\”, käändub susi-soe. Mis maakonna murdest, ei oska ilma tuhnimata öelda, selle pärast pole vaja närve kulutada ja HÕISSAAA!! – sa ise ka ei tea, kus pärit! -hüüda. Peast ei tea jah.

Kas poleks meie kommid loetavamad, puhtavamad ja ilusamad, kui kirjutaks õigesti?
Miks selle peale nii pöördesse minna?
Näite tõin allolevast teemast, kus inimene viskas üleolevalt teatud raamatud-sarjad \”letti\” ja küsis põlgilikult (ülekantud tähenduses) – teie loete ka neid, vää? midagi targemat ei loeg, vää? miks inimesed loevad sellist kirjandust, ahh?… jne.
Loe ise teemat, saad mõttele ehk pihta.

*

Keegi küsis muna-pekikastme kohta.

Olen teinud, aga peres selle sööjaid vaid 1 persoon, seega pole see toit väga tihti me söögilaual esindatud.

Praen suitsutatud pekki rasva imbumiseni, sibula lisan poolel teel peki valmimiseni, kallan juurde piimas lahtiklopitud munad (olenevalt kogusest , mitu muna), lasen kenasti podiseda hästi madalal tulel. Maitsestan soolaga (kui vaja, üldjuhul on suitsupekk soolakas juba), pipraga, kindlasi maitserohelist. Minu arvates sobib ülihästi roheline sibul pärast oma taldrikul peale puistata (hakin kaussi, iga sööja paneb ise, kastmes ei keeda, läheb nõmedalt libedaks ja maitsetuks), kastmesse aga till või seller.
Juurde kartulipuder, laiskuse korral lihtsalt keedukartul.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]talent kirjutas:[/small]
[tsitaat] [katusega s-täht puudub, kes soovib, võib teerullima tulla.[/tsitaat]
Alt+s ka puudub?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.01 15:45; 25.01 17:32; 25.01 21:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]talent kirjutas:[/small]

Alt+s ka puudub? [/tsitaat]

Mul puuduvad mõlemad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.01 18:36; 25.01 21:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Armas talent! Kirjutasid pika jutu, aga oleksid võinud vähem vaeva näha ja sõna soendama Googlisse toksida. Nii silmaringi laiendamise mõttes.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.01 15:48; 25.01 16:24; 25.01 21:45; 25.01 22:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kõigepealt parandan vead ära- püree ja riisihelbepuder. Vabandan, kui tegu on mingi spets suure riisihelbega, millest terve pere söönuks saab.[/tsitaat]

Haahaaa, aitäh sulle 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Praen suitsutatud pekki rasva imbumiseni, sibula lisan poolel teel peki valmimiseni, kallan juurde piimas lahtiklopitud munad (olenevalt kogusest , mitu muna), lasen kenasti podiseda hästi madalal tulel. Maitsestan soolaga (kui vaja, üldjuhul on suitsupekk soolakas juba), pipraga, kindlasi maitserohelist. Minu arvates sobib ülihästi roheline sibul pärast oma taldrikul peale puistata (hakin kaussi, iga sööja paneb ise, kastmes ei keeda, läheb nõmedalt libedaks ja maitsetuks), kastmesse aga till või seller.
Juurde kartulipuder, laiskuse korral lihtsalt keedukartul.

Põhimõtteliselt teen samamoodi, ainult ei tee kunagi pekist. Kasutan Karni taisemat seapõseliha. Kui on sibulaga praetud väheke, siis panen natuke jahu. Lasen ka sellel seal vähe haududa ja siis lisan muna ja piima segu. Kui kipub liiga paksuks minema, lisan veel kas vett või piima juurde. Meie pere lemmik ja mida rohkem liha, seda parem. Juures kindlasti punane peet salatina.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 25.01 16:14; 25.01 17:21; 25.01 17:41; 25.01 18:09; 25.01 21:57; 25.01 21:58; 26.01 16:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, paraku minu klaviatuuril ei anna ka Alt+s tulemusi. Päris tõsiselt kohe.
Loodan, et \”sh\”-kombinatsioon annab ettekujutuse, mida kirjutada tahtsin.

Googlisse tippisin \”soendama\” ja sain saare muurkus mitu vastust \”lämmitamise\” ehk SOOJENDAMISE kohta.
Aktsepteeeritav ja armas folk, aga seda oleks võinud kasutaja mainida.

Pikk jutt, s*tt jutt. Tundsin vajadust väljenduda ja sõna võtta mulle silmariivavates kohtades.

Sõbrad?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, paraku minu klaviatuuril ei anna ka Alt+s tulemusi. Päris tõsiselt kohe.
Loodan, et \”sh\”-kombinatsioon annab ettekujutuse, mida kirjutada tahtsin.

Googel´sse tippisin \”soendama\” ja sain saare muurkus mitu vastust \”lämmitamise\” ehk SOOJENDAMISE kohta.
Aktsepteeeritav ja armas folk, aga seda oleks võinud kasutaja mainida.

Pikk jutt, s*tt jutt. Tundsin vajadust väljenduda ja sõna võtta mulle silmariivavates kohtades.

Sõbrad?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Praen suitsutatud pekki rasva imbumiseni, sibula lisan poolel teel peki valmimiseni, kallan juurde piimas lahtiklopitud munad (olenevalt kogusest , mitu muna), lasen kenasti podiseda hästi madalal tulel. Maitsestan soolaga (kui vaja, üldjuhul on suitsupekk soolakas juba), pipraga, kindlasi maitserohelist. Minu arvates sobib ülihästi roheline sibul pärast oma taldrikul peale puistata (hakin kaussi, iga sööja paneb ise, kastmes ei keeda, läheb nõmedalt libedaks ja maitsetuks), kastmesse aga till või seller.
Juurde kartulipuder, laiskuse korral lihtsalt keedukartul.

Põhimõtteliselt teen samamoodi, ainult ei tee kunagi pekist. Kasutan Karni taisemat seapõseliha. Kui on sibulaga praetud väheke, siis panen natuke jahu. Lasen ka sellel seal vähe haududa ja siis lisan muna ja piima segu. Kui kipub liiga paksuks minema, lisan veel kas vett või piima juurde. Meie pere lemmik ja mida rohkem liha, seda parem. Juures kindlasti punane peet salatina.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 25.01 16:14; 25.01 17:21; 25.01 17:41; 25.01 18:09; 25.01 21:57; 25.01 21:58; 26.01 16:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soendama ei ole lollus ega keele risustamine, see on lihtsalt kõnekeelne variant sõnast soojendama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Praen suitsutatud pekki rasva imbumiseni, sibula lisan poolel teel peki valmimiseni, kallan juurde piimas lahtiklopitud munad (olenevalt kogusest , mitu muna), lasen kenasti podiseda hästi madalal tulel. Maitsestan soolaga (kui vaja, üldjuhul on suitsupekk soolakas juba), pipraga, kindlasi maitserohelist. Minu arvates sobib ülihästi roheline sibul pärast oma taldrikul peale puistata (hakin kaussi, iga sööja paneb ise, kastmes ei keeda, läheb nõmedalt libedaks ja maitsetuks), kastmesse aga till või seller.
Juurde kartulipuder, laiskuse korral lihtsalt keedukartul.

Põhimõtteliselt teen samamoodi, ainult ei tee kunagi pekist. Kasutan Karni taisemat seapõseliha. Kui on sibulaga praetud väheke, siis panen natuke jahu. Lasen ka sellel seal vähe haududa ja siis lisan muna ja piima segu. Kui kipub liiga paksuks minema, lisan veel kas vett või piima juurde. Meie pere lemmik ja mida rohkem liha, seda parem. Juures kindlasti punane peet salatina.[/tsitaat]

Paljast suitsupekki vist ei olegi enam saadaval, pani nüüd ise metsa omadega, oleksin pidanud kirjutama suitsuliha, küleliha, suitsuribi, põsk, sink… Mida iganes. Ikka taitriibuke kah pekile seltsiks, loomulikult!

Jahu ei pane ma mõttega, et muna on ise juba paksendav-kergitav.

Ma ise ei söö sealiha, käitlen küll. Muna-pekikaste meil eriti popp pole jah, kuigi mees mus sihuke ehe Maleva-aegne \”vana eestlane\” ja see tahab siga, ehtsat võid ja musta leiba.
No mis sa teed sihukesega ära?

Tänan siinkohal õpetajaid-parandajaid.
Väga tervendav, kui keegi vigadele juhib ja juhib seda heatahtlikult-õpetavalt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]talent kirjutas:[/small]
[tsitaat]
Pikk jutt, s*tt jutt. Tundsin vajadust väljenduda ja sõna võtta mulle silmariivavates kohtades.

Sõbrad?[/tsitaat]

Tore, et said auru välja lasta, sõbrad!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.01 15:48; 25.01 16:24; 25.01 21:45; 25.01 22:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Awww….

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.01 22:08; 15.07 10:54; 14.08 22:19; 29.03 21:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]talent kirjutas:[/small]

Tore, et said auru välja lasta, sõbrad![/tsitaat]

Aur väljas.
SOENDAN nüüd südant, et väljasolevates susidel ka soe oleks, eriti murdes susidel, keda SOOJENDAVAD kellegi lõkkesöed.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]talent kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

\”Soendama\” on nii ilmne ja silmatorkav lolluseviga, mis kohe paneb vastu.

\”Soendama\” tähendaks midagi seoses huntidega. Murdest.

Kas poleks meie kommid loetavamad, puhtavamad ja ilusamad, kui kirjutaks õigesti?
[/tsitaat]http://www.eki.ee/dict/QS2006.tegemisel/index.cgi?Q=soendama&F=M&O=0&E=0

arene ja targuta vähem siin PK. aru saada olnud jah, et produtseerid vaid palju paska juttu, ise loll nagu labidas

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.01 15:29; 25.01 15:39; 25.01 18:04; 26.01 00:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

no kus sa nüüd, talent on siin perekoolis läbi aegade ju kõige parem s..ta jutu produtseerija.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.01 18:23; 26.01 09:05;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 154 )


Esileht Kodunurk Mida te täna süüa teete?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.