Esileht Koolilaps Mida te, vanemad, siis soovite?

Näitan 12 postitust - vahemik 31 kuni 42 (kokku 42 )

Teema: Mida te, vanemad, siis soovite?

Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tahan ka öelda seda, et võiks ära jätta laste ja vanemate mõnitamise aasta lõpus 1 tund kestvate üritustega. Hinded pannakse ju välja nädal varem. Meie koolis on ka olnud viimased 10 päeva (terve eelmine nädal, eile ja täna on aktus) mingid punnitatud tegevused. Mul pole midagi selle vastu, kui lapsel on ekskursioon, kui käiakse klassiga loomaaias, kui on maastikumäng. Aga olgu siis ka asjalikud asjad. Näiteks eelmisel nädalal oli üks päev, vist neljapäev, mille sisuks oli: õpikute äraandmine. Andnud selle päeva siis lastele vabaks, õpikuid saab väga hästi ära anda kolmapäeval pärast kooli või reedel enne maastikumängule minekut.
Meil on olnud ka lastevanemate koosolek, kus õpetaja küsib südamest ohates: kellel on ideid, mida kooliaasta lõpus lastega teha? Seejuures ei sobi asjad, mis maksavad suhteliselt palju, ntx seikluspark jäi kavast välja.
Mina tõesti ei saa aru, miks ei oleks võinud anda lastele reedel tunnistusi? Tavaliselt ongi veerandid ja õppeaastad lõppenud koos nädalaga, reedel. Milleks sel aastal need kaks mõtetut päeva?
Meie elame linnas, laps sõidab kooli 20 min bussiga ise. Aga kujutan ette nende vanemate nördimust, kes peavad sõidutama last kuhugi \”õpikuid ära andma\”. Või mingi tunniajane maastikumäng kooliaias, pärast mida peab lapse jälle koju sõidutama. Kui vanemad käivad mõlemad tööl, siis polegi sellise sõidutamise võimalust. Mul on lapsel üks sõber, kes elab ilma bussiühenduseta kohas ja nende perel on aastalõpud (ja ka enne jõuluvaheaega) paras peavalu. Tavaliselt koolipäeval viiakse laps kell 8 kooli ära enne oma tööpäeva algust. Aga need linnukese kirja saamiseks tehtavad tunniajased üritused algavad ju kell 10 või 11, ja lõpevad tund või paar hiljem.
Veel kord: väg tore, kui lapsel on ekskursioon. Kestab terve päeva. Väga tore, kui on maastikumäng, näiteks 3 tundi, või siis kombineeritud mingi muu üritusega. Aga koolid, palun ärge mõnitage lapsi ja vanemaid tund aega kestvate ettevõtmistega. Kõik lapsed ei ela kooli kõrval, et tunnikeseks ära lipata oleks ok.
Tegelikult võiks sellised üritused nimetada juba suvevaheaja osaks. Ütleme, et õppetöö lõppes ära 25.mail ja algas suvevaheaeg. Aga kool pakub ühe või kahe nädala vältel veel lastele vaba aega sisustavaid tegevusi. Nagu linnalaager vms. Ainult et see oleks vabatahtlik. Tahan, saadan lapse juba ära maale vanaema juurde. Tahan, lähen lapsega koos Hispaaniasse reisile. Kui aga maavanaema pole ja pean ise tööl käima, siis on ju väga teretulnud võimalus, et laps saab mõnda aega pärast õppetöö lõppu veel koolis aega sisustada. [/tsitaat]

Ma olen alati imestanud, miks noored pered valivad endale elukoha, kus pole lasteaedu ja koole ja on vaja vähemalt 12a laste autojuht olla.
See peaks olema üks esimese asju elukoha valikul, sest see on oluline pikki aastaid iga päev!
OK, perel on maal oma talu ja kool on lihtsalt kinni pandud. Aga kõik need linnaserva põllule kolivad pered, kes siis aastaid ummikutes istuvad… Ja mitte ainult kool, huvirngid, koolipeod, lapsed käivad sõpradel külas jms. Kui on mitu last, siis on laste autojuht lausa täiskohaga töö!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 04.06 10:50; 04.06 11:12; 04.06 11:26; 04.06 11:27; 04.06 11:30; 04.06 20:16; 05.06 11:03; 05.06 11:17; 05.06 11:44; 06.06 08:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vat see ongi tulemus, kui kool on ainult hinnetele orienteeritud. Nii et kui hinded väljas, siis on koolis tundide vm tegevuse organiseerimine kohe mõttetu ja lastega ei osata enam midagi peale hakata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.06 11:31; 05.06 20:12; 06.06 02:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Vat see ongi tulemus, kui kool on ainult hinnetele orienteeritud. Nii et kui hinded väljas, siis on koolis tundide vm tegevuse organiseerimine kohe mõttetu ja lastega ei osata enam midagi peale hakata. [/tsitaat]

See pole nii mitte kooli, vaid laste ja vanemate arust. Loe siit: hinne rikkus tunnistuse ära, hinded ju väljas, mis seal enam jne, jne. Mitte ükski õpetaja ei taha hinded panna! See on ainult tüütu lisatöö.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 04.06 10:50; 04.06 11:12; 04.06 11:26; 04.06 11:27; 04.06 11:30; 04.06 20:16; 05.06 11:03; 05.06 11:17; 05.06 11:44; 06.06 08:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No aga tehtagu siis nii, et olgu kooliaasta kestus lühem; õppetöö lõppeb nt 25.mai ja lapsed on vabad. Lihtsalt hinded saab teada kaks nädalat hiljem, ja elektrooniliselt, või siis saadetakse soovijatele paberist tunnistus postiga koju. Vahepeal on siis õpetajatel kaks nädalat aega tegeleda puhtalt hinnete väljapanekuga.
Ma ei süüdistagi õpetajaid ega koole; sellised muudatused vajavad loomulikult heakskiitu ministeeriumi tasandil.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.06 10:33; 05.06 16:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arvates ei ole mingit probleemi nende viimaste koolipäevadega. Õppetöö toimus lapsel (3 klass) mai lõpuni, viimane mai oli rohkem koristamine; reedel käidi ekskursioonil ja esmaspäeval piknik ja aktuse peaproovid.
Söök saadakse kooli poolt kuni lõpuni – õpetaja valib, et kas saiake ja mahl või shokolaad.
Ja leian, et talvine lisavaheaeg on rikkuritele päevitamiseks mõeldud. Tavalisel eesti perel pole raha isegi suuski osta, et lapsed eestis suusatada saaks talvevaheajal!
Ja proovige juunis, kui väljas päike paistab ja 25 kraadi sooja tervet klassi teismelisi õppetööse süvenema panna 😀
jube norimine siin jälle, et kolige siis kuhugi koolimaja kõrvale, et ei peaks lapsi kooli vedama – elukohta ei saa alati valida!
Kas kõigil tõesti silmaklapid peas või ei tahetagi iseendast kaugemale vaadata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.06 17:32; 06.06 12:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]
Ja leian, et talvine lisavaheaeg on rikkuritele päevitamiseks mõeldud. Tavalisel eesti perel pole raha isegi suuski osta, et lapsed eestis suusatada saaks talvevaheajal!
Ja proovige juunis, kui väljas päike paistab ja 25 kraadi sooja tervet klassi teismelisi õppetööse süvenema panna 😀
[/tsitaat]
Sellised kommentaarid on ikka kummalised küll. Kas siis tõesti saavad suvel \”tavalise eesti pere\” vanemad 3 kuud järjest lastega koos puhata ja mängida, reisida ja päevitada? Et kui talvel oleks nädalake lisavaheaega, siis tekiks kohe suur probleem, et pole raha palmi alla sõitmiseks, sest vaheajal peab ju päevitama või muul moel lastega aktiivselt tegelema?
Pakun, et enamik lapsi on siiski suure osa 3 suvekuust omapäi. Ja siis tekib küsimus, et kui suvel ok lastel mitu kuud omapäi olla miks siis talvel nädal aega omapäi olekut oleks võimatu?

Mina arvan, et lastel on siiski ka talvisel ajal rohkem puhkust vaja ja polegi nii oluline, kas nad selle lisanädala lihtsalt vedeleks kodus maha või siis oleks vanematega reisil.

Samas 3 kuud suvevaheaega on minu arvates liiga palju. Ise me ju ei jäta iga vähegi ilusama ilmaga kontorisse minemata, miks siis ka lapsed ei võiks pool päeva koolis olla kas siis pool juunikuud või pool augustikuud.

Aga ma tean, et siin Eestis olen ma oma sellise arvamusega vähemuses seas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.06 11:31; 05.06 20:12; 06.06 02:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Sellised kommentaarid on ikka kummalised küll. Kas siis tõesti saavad suvel \”tavalise eesti pere\” vanemad 3 kuud järjest lastega koos puhata ja mängida, reisida ja päevitada? Et kui talvel oleks nädalake lisavaheaega, siis tekiks kohe suur probleem, et pole raha palmi alla sõitmiseks, sest vaheajal peab ju päevitama või muul moel lastega aktiivselt tegelema?
Pakun, et enamik lapsi on siiski suure osa 3 suvekuust omapäi. Ja siis tekib küsimus, et kui suvel ok lastel mitu kuud omapäi olla miks siis talvel nädal aega omapäi olekut oleks võimatu?

Mina arvan, et lastel on siiski ka talvisel ajal rohkem puhkust vaja ja polegi nii oluline, kas nad selle lisanädala lihtsalt vedeleks kodus maha või siis oleks vanematega reisil.

Samas 3 kuud suvevaheaega on minu arvates liiga palju. Ise me ju ei jäta iga vähegi ilusama ilmaga kontorisse minemata, miks siis ka lapsed ei võiks pool päeva koolis olla kas siis pool juunikuud või pool augustikuud.

Aga ma tean, et siin Eestis olen ma oma sellise arvamusega vähemuses seas.[/tsitaat]
No ma ei saa aru, miks peab kogu aeg midagi uutma ja muutma. Jätaks selle hariduse ükskord rahule. Kõik tahtsid hirmsasti 12.lõpus kohustuslikku matem. eksamit. Varsti saame selle vilju maitsta: lugege eilsest Postimehest katseeksami tulemusi.Ja mõeldi naviivselt, et kohustuslik eksam tõstab reaalainete taset. Tulemus pigem see, et 1/3 õpilastest ei lõpeta gümnaasiumit. Nüüd likvideertakse koole, no ja eestlane loodab, et kõik saavad lütseumi või reaalkooli taseme. No ja nüüd veel lühendada suvevaheaega. Küsige oma lastelt, kuidas nad seda ootasid(kas enda kooliajast ei mäleta???). Suvi, so ju vabadus teha seda, mida hing ihkab. Talvine nädalane vaheaeg seda küll ei asnda(:

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
No ma ei saa aru, miks peab kogu aeg midagi uutma ja muutma. Jätaks selle hariduse ükskord rahule. [/tsitaat]
Nojah, las see ülejäänud maailm elab omasoodu ja muudab oma haridussüsteeme kaasaegsemaks. Meie siin Eestis oleme ju ülirahul oma tsaariaegse haridussüsteemiga…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.06 11:31; 05.06 20:12; 06.06 02:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

No ma ei saa aru, miks peab kogu aeg midagi uutma ja muutma. Jätaks selle hariduse ükskord rahule. Kõik tahtsid hirmsasti 12.lõpus kohustuslikku matem. eksamit. Varsti saame selle vilju maitsta: lugege eilsest Postimehest katseeksami tulemusi.Ja mõeldi naviivselt, et kohustuslik eksam tõstab reaalainete taset. Tulemus pigem see, et 1/3 õpilastest ei lõpeta gümnaasiumit. [/tsitaat]

See kolmandik poleks pidanud sinna astumagi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 04.06 10:50; 04.06 11:12; 04.06 11:26; 04.06 11:27; 04.06 11:30; 04.06 20:16; 05.06 11:03; 05.06 11:17; 05.06 11:44; 06.06 08:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

See kolmandik poleks pidanud sinna astumagi.[/tsitaat]

see on küll hea lahendus – et lõpuks on sinu laps see, kes maksab makse, et seda 1/3 väljalangenutest üleval pidada?
Gümnaasiumis on väga palju väga andekaid inimesi, kellel on lihtsalt teised huvid ja katus sõidab veel veidi – nendega tuleb just aktiivselt tegeleda, et neist asja saaks – ja usu neist saab tihtipeale rohkem asja kui tuupurist esipingis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

hekel on ju koolisüsteem täiesti ok – suvel käivad koolis need, kellele on määratud täiendav õppetöö (ja neid ei ole sugugi mitte vähe) ja kes saavad ilusti hakkama saavad puhata 🙂
… suvel õues käimine on lapsele ikka oluliselt kasulikum, kui talvel miinus 20 kraadiga toas arvutitaga passida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.06 17:32; 06.06 12:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Nojah, las see ülejäänud maailm elab omasoodu ja muudab oma haridussüsteeme kaasaegsemaks. Meie siin Eestis oleme ju ülirahul oma tsaariaegse haridussüsteemiga…[/tsitaat]
Just, muudame oma haridussüsteemi aga muu maailma sarnaseks,st selliseks, kus lõhe riigikoolide ja erakoolide vahel on lausa üüratu. Millegipärast ei taheta oma last eriti riigikooli panna makstakse pigem üüratuid õppemakse, et laps saaks õppida traditsioonidega tugevas koolis. Kas seda tahame meiegi?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 31 kuni 42 (kokku 42 )


Esileht Koolilaps Mida te, vanemad, siis soovite?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.