Esileht Kodunurk Mida teete piimaga?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 49 )

Teema: Mida teete piimaga?

Postitas:
Kägu

Miks ostate? Me kasutame kohvi peale. Kas tavaline, et lapsed joovad piima nsgu limpsi?

+1
-22
Please wait...

Postitas:
Kägu

Joon.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eeee……
Sa ei joo(nud lapsena) piima?

+9
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tõesti üks veidramaid teemaalgatusi.
1. nii algklassilaps kui teismeline joovad mõne toidu kõrvale
2. kasutan toidu valmistamisel (piimasupp, lasanje, piimakissell, pannkoogid jne jne)
3. kirjutama piimaga salakirju

+13
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kohvi peale, kakaod keedan, piimasuppe teen, bešamellkastmesse, lahtistele pirukatele, pannkookidesse, pärmitainasse (ja ka muudesse tainastesse), munaroogadesse, putrudesse ja ahjuvormidesse, taldrikusse leivapudru ja mannavahu peale. Ilmselt veel mõnda kohta, mis meelde ei tule.
Lapsele meeldib niisama ka juua.
Ahjaa, piimakokteilidesse kah.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Minu lapsed ei joo piima nagu limpsi. Limpsi joovad nad ikka väga harva, piima seevastu pea iga päev.

+23
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul kulub piima meeletult. Keedan putru, kohvi/tee peale, hommikuhelveste ja müsliga, kakao tarbeks. Joogiks siiski väga harva, vahel mees ja laps tahavad.

+8
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pole 15 a kasutanud.

+6
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Miks ostate? Me kasutame kohvi peale. Kas tavaline, et lapsed joovad piima nsgu limpsi?

Limpsi sage joomine on hoopis vale.

+7
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Joon ise ka vahest klaasikese külma piima janu kustutuseks. Lapsed joovad samuti, panevad müsli/hommikusöögi helveste peale, söövad mannavahuga, panen pudru sisse, teeme kakaod jne.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina lapsena ei joonud piima üldse, tundus jube rõve, no ei talunud piima maitset. Küll aga sõin kohupiima, hapukoort ja jõin keefiri 😀

Praegu ma kasutan piima igapäevaselt ainult kohvi peale (3,5%). Mõnikord teen putru, pannkooki, panen muffinite/keeksi sisse, saiataignasse jne. Lihtsalt niisama piima ei joo. Laps ka ei joo piima, eks see ole minu halb mõju 😀 Aga see siiski ei tähenda seda, et kui me piima ei joo, et siis seda üldse ei tarbi. Külmkapis on piim kogu aeg olemas.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Puder, krõbinad, kohvi/tee peale, üks laps vist joob niisama ka.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui juba lolle küsimusi esitada saab, siis mida te hapukoorega teete? Sööte seda nagu ………..? Sorry, aga ei tulnud hetkel ühtegi jaburat võrdlust meelde.

+10
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

mida te hapukoorega teete?

Hapukoorega teen tomati-kurgi salatit, tatrapudru peale, kass sööb hapukoort, kastme sisse panen hapukoort, mõnikord on selline supp, mille peale panen hapukoort, kui teen kohupiima, sinna lisan hapukoort, mõnikord söön kilu või heeringat, teen makaronisalati, riisisalatit, heeringasalatit, sinna läheb hapukoor…

Hapukoort mul alati varuks ei ole, seda ostan siis, kui on plaanis mingi eelpoolnimetatud toit. Kui on sünnipäev tulemas, siis teen vanamoodsat rosoljet ja kartulisalatit, sinna läheb kohe hulgim hapukoort sisse 😀

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pole 15 a kasutanud.

Sama siin. Ostan vahest harva pudru jaoks ja siis läheb ka pooleliitrisest pakist enamus halvaks.

+4
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ostan vahest harva pudru jaoks ja siis läheb ka pooleliitrisest pakist enamus halvaks.

Aga ära osta pooleliitrist pakki, kui sa tead, et kulub vähe. Hapukoort müüakse ju ka 250ml pakkides.

+3
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui juba lolle küsimusi esitada saab, siis mida te hapukoorega teete? Sööte seda nagu ………..? Sorry, aga ei tulnud hetkel ühtegi jaburat võrdlust meelde.

Hapukoort on meil kilojagu ikka kapis. Teeme külmi kastmeid kas mädarõika, murulaugu või rohelise sibulaga, paneme suppide peale ja sööme ahjujuurviljade kõrvale.
Kulub lahtistele pirukatele, liha- ja seenekastmetesse, kõikvõimalikesse salatitesse ja ka magustoitudesse.

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ostan vahest harva pudru jaoks ja siis läheb ka pooleliitrisest pakist enamus halvaks.

Aga ära osta pooleliitrist pakki, kui sa tead, et kulub vähe. Hapukoort müüakse ju ka 250ml pakkides.

See inimene tsiteeris ja vastas pooleliitrise piimapaki kohta. Enne kui hapukoor üldse teemasse tuli.

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meil läheb piima päris palju. Teeme pannkooke nädalavahetusel ja putrusid vahel. Kartulipudru sisse sortsuke. Mõne koogi tainasse läheb sortsuke. Aga peamine piimajooja olen mina. Joon piima nn vanade talutoitude juurde: karjase pirukas (kartulipuder hakklihaga juustukaane all), muna-pekikaste … Mis ilmselt on kummaline, aga ma joon piima juurviljasupi kõrvale. Lapsepõlvest jäänud harjumus. Nt punaste suppide kõrvale ei joo piima. Vahel, korra kuus, teen ka mannavahtu.
Minu meelest ei ole loll küsimus/ teemaalgatus. Ma vahel vaatan ajaviiteks kassajärjekorras, mida teised ostavad? Mõni asi või kooslus tundub minule täiesti jabur, ei oska ka kujutleda, kuidas seda/ neid asju süüa , toiduks valmistada? Aga inimeste toitumistavad ongi ju väga erinevad. Nt ükskord olime sõpruskonnaga puhkemajas ja kõik pidid osalema õhtusöögi valmistamisel. Ühel naisel paluti kartuleid koorida ja ta ütles, et ei oska, sest ta pole seda kunagi teinud.

+10
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Meil läheb piima päris palju. Teeme pannkooke nädalavahetusel ja putrusid vahel. Kartulipudru sisse sortsuke. Mõne koogi tainasse läheb sortsuke. Aga peamine piimajooja olen mina. Joon piima nn vanade talutoitude juurde: karjase pirukas (kartulipuder hakklihaga juustukaane all), muna-pekikaste … Mis ilmselt on kummaline, aga ma joon piima juurviljasupi kõrvale. Lapsepõlvest jäänud harjumus. Nt punaste suppide kõrvale ei joo piima. Vahel, korra kuus, teen ka mannavahtu.

Minu meelest ei ole loll küsimus/ teemaalgatus. Ma vahel vaatan ajaviiteks kassajärjekorras, mida teised ostavad? Mõni asi või kooslus tundub minule täiesti jabur, ei oska ka kujutleda, kuidas seda/ neid asju süüa , toiduks valmistada? Aga inimeste toitumistavad ongi ju väga erinevad. Nt ükskord olime sõpruskonnaga puhkemajas ja kõik pidid osalema õhtusöögi valmistamisel. Ühel naisel paluti kartuleid koorida ja ta ütles, et ei oska, sest ta pole seda kunagi teinud.

No mina vaatan sinu menüüd ja mõtlen, et kas elad aastas 1985? Vabatahtlikult ei sööks ühtegi neist asjadest.

+1
-31
Please wait...

Postitas:
Kägu

No mina vaatan sinu menüüd ja mõtlen, et kas elad aastas 1985? Vabatahtlikult ei sööks ühtegi neist asjadest.

Ma elan aeg-ajalt rõõmuga ka aastas 1955. Vanaemad tegid väga häid toite.
Mis sulle täpsemalt 1985. aasta toitudest halba meenub? Mainitud karjasepirukas, kartulipuder, juurviljasupp või koogitainas? Kui sulle need lapsepõlves ei maitsenud, pole ju hullu, sa ei peagi neid enam kunagi sööma.

+21
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma elan aeg-ajalt rõõmuga ka aastas 1955. Vanaemad tegid väga häid toite.

Mis sulle täpsemalt 1985. aasta toitudest halba meenub? Mainitud karjasepirukas, kartulipuder, juurviljasupp või koogitainas? Kui sulle need lapsepõlves ei maitsenud, pole ju hullu, sa ei peagi neid enam kunagi sööma.

Vaata, sina rääkisid, et vaatad teiste inimeste poekorve, et mida imet nad söövad. Ja mina nüüd vaatan, et mida imet sina sööd. Kui on jäädud juurviljasupi ja hakkliha kaetud juustuga juurde.

+3
-21
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vaata, sina rääkisid, et vaatad teiste inimeste poekorve, et mida imet nad söövad. Ja mina nüüd vaatan, et mida imet sina sööd.

Siis sa tsiteerisid valet inimest.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui on jäädud juurviljasupi ja hakkliha kaetud juustuga juurde.

Mida imet siis sööma peaks? Prinditud liha ja putukajahust leiba?

Kui sa ise kodus ei söö just igapäevaselt mingit molekulaargastronoomiasse kuuluvat asja, siis väga narr kommentaar selle kohta, et teine teeb suppi ja karjasepirukat.

Ja isegi too molekulaargastronoomia on juba ürgne – pärit aastast 1988, varasemad katsetused juba 18. sajandist.

Kui sa aga teed kodus mingi muu kandi toite (jaapan, india, tai), siis need on veel vanemad köögid kui 1985 😀 Igasugune toortatar ja speltanisu jms pole ka midagi muud kui taasleitud vana.

Mina ise teen kodus enamasti “vanaematoite” ja palju sellist vene, ukraina, ungari, eesti kööki (supid, guljašid, hapukapsad, tavaline ahjupraad). Sushit eelistan ka ise teha. Aga kui ma tahan midagi muud, siis selle jaoks on wolt/bolt ja kodust väljaspool söömine.

+16
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vaata, sina rääkisid, et vaatad teiste inimeste poekorve, et mida imet nad söövad. Ja mina nüüd vaatan, et mida imet sina sööd.

Siis sa tsiteerisid valet inimest.

Ei, sina vastasid kelelgi teise asemel, andes mõista, et oled temaga menüü osas sama meelt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Olen see, kes joob juurviljasupi kõrvale piima ja teeb aeg-ajalt karjasepirukat ning muna-pekikastet. Juurviljasuppi ma teen tõesti päris tihti, u korra nädalas. Mulle väga maitsevad supid, seega supp on meil menüüs kaks korda nädalas ja tavaliselt ühe korra selge juurviljasupp ning teine kord mõni punane supp.
Karjasepirukat teen u kaks korda kuus ja muna-pekikastet u korra kuus. Ülejäänud aja teen pastasid, erinevaid risoto-paellalaadseid toite, wokke, röstbiifi salatiga, ahjukana …
Kes sa siin teemas süüdistad mind aastasse 1985 kinnijäämises, siis mõnes teises teemas oleme võib-olla isegi samal poolel vaielnud.

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

“nagu limpsi”… piim on palju mõistlikum jook kui limps, tasub ka harjutada!
Päeva mõttetuim teemaalgatus tuli vist juba hommikul ära- kui inimesed ostavad, ju siis nad millekski kasutavad.

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vanem laps joob toidu kõrvale. Mitte nagu limpsi…limpsi nad pole veel saanudki. Lisaks meeldib vanemale lapsele kakaod teha. Mõlemad lapsed ja ka me ise vahel harva, söövad hommikuhelbeid ja müslit piimaga.

Pannkooke teen piima ja hapukoorega, mitte hapupiimaga. Kastmeid teen piima ja jahuga, mitte rõõskkoorega. Ka kartuliputru teen piimaga pehmemaks. Putru piimaga.

Mehel aitab ka kõrvetiste vastu

ma saan aru, et teemaalgataja ise on piimapõlgur, et selline küsimus?

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

jah, mu poeg sööb nagu praadi 😀 2 osa hapukoort ja üks osa siis sooja toitu 😀

+9
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu jaoks on ka võõras see, et piima juuakse janu korral või toidu kõrvale. Piim ei ole jook, piim on söök. Ja eelkõige siis vasikate söök 🙂 Meie peres ei joo piima ei lapsed ega täiskasvanud, küll aga kasutame seda toiduvalmistamise toorainena. Limpsi ei joo ka keegi.

Muide, kas keegi selle peale nii ka mõelnud on, et juues päevas toidu kõrvale kaks klaasi piima, saate sealt sama palju kaloreid nagu süües iga päev muule toidule lisaks veel McDonaldsi hamburgeri?

+4
-16
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 49 )

Esileht Kodunurk Mida teete piimaga?