Esileht Kodunurk Mida teete piimaga?

Näitan 19 postitust - vahemik 31 kuni 49 (kokku 49 )

Teema: Mida teete piimaga?

Postitas:

Eeee……
Sa ei joo(nud lapsena) piima?

Järelikult aju areng vajab ka piima.

+6
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.09 16:01; 26.09 21:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Peamiselt kohvi peale.Hilisteismelised poisid söövad sellega vahel ka müslit, noorem neist joob vahetevahel ka niisama tassitäie. Napoleoni koogi vaniljekreemis ja vaniljekastmes. Pudru keetmisel ma piima ei kasuta, piimasuppidest tehakse meie peres vaid piima-aedvilja suppi, ja seda ka vaid max paar korda suve jooksul. Manna- jm taolisi vahte meil ei sööda. Pannkooke teeme üliharva.
Kui mitte arvestada kartulisalatit, siis hapukoort tarbib meie peres vaid mees ja sedagi mitte igapäevaselt.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Joogiks piima ei tarbi, janujoogiks nii täiskasvanutel kui lastel vesi mitte limonaad või piim.
Piima kasutame pannkoogitaignas, vahel laps teeb kakaod, paar korda aastas mannavahu juurde, bešamellkastmes, vaniljekastmes.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Joon, laps joob, kohvi peale, toidu sisse.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks on ka võõras see, et piima juuakse janu korral või toidu kõrvale. Piim ei ole jook, piim on söök. Ja eelkõige siis vasikate söök ???? Meie peres ei joo piima ei lapsed ega täiskasvanud, küll aga kasutame seda toiduvalmistamise toorainena. Limpsi ei joo ka keegi.

Muide, kas keegi selle peale nii ka mõelnud on, et juues päevas toidu kõrvale kaks klaasi piima, saate sealt sama palju kaloreid nagu süües iga päev muule toidule lisaks veel McDonaldsi hamburgeri?

Miks peaks toidu kõrvale lausa 2 klaasi piima jooma? Ja sa ise ju ka siis lisad toidule terve hamburgeri jagu kaloreid – teed hakklihakastet piimaga teeb sama välja, kui kartuli ja hakkliha kõrvale sööd veel hamburgeri 😀

Ja see jutt, et piim on vasikate söök ja seetõttu me ei joo seda, aga toidu sisse paneme küll – sa saad muidugi aru, et see teeb sama välja? See kõlab umbes samamoodi, et ma ei söö steiki, sest loomi koheldakse halvasti, aga kuskil toidu sees hakklihana küll…

Pole kunagi olnud inimene, kelle iga viime kui suutäis peab pakatama tervises. Lähtunu tasakaalustatud menüü põhimõttest, et kõike võib süüa, kuid mõõdukates kogustes ja põhirõhk köögiviljal. Ja pannkooke söön ka, kuigi põhikomponendid ongi jahu ja piim…

+5
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.09 12:48; 17.09 12:55; 21.09 12:46; 30.09 10:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kastmetes, kohvi peal, pudru sees, küpsetistes, hommikuhelveste peal jne. Ja vahel koolist tulles lapsed muud ei söögi kui et joovad lihtsalt kruusi piima.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina lapsena ei joonud piima üldse, tundus jube rõve, no ei talunud piima maitset. Küll aga sõin kohupiima, hapukoort ja jõin keefiri ????

Praegu ma kasutan piima igapäevaselt ainult kohvi peale (3,5%). Mõnikord teen putru, pannkooki, panen muffinite/keeksi sisse, saiataignasse jne. Lihtsalt niisama piima ei joo. Laps ka ei joo piima, eks see ole minu halb mõju ???? Aga see siiski ei tähenda seda, et kui me piima ei joo, et siis seda üldse ei tarbi. Külmkapis on piim kogu aeg olemas.

Tõenäoliselt on teil mõlemal kerge laktoositalumatus. Mina olen olnud suur piimatoodete fänn nooremas elus (teismeline ja 20+), aga siis tekkis äkki “lehma maitse” asjadele ja isu ka enam ei olnud. Laps ka pole väga piimatooteid kunagi tahtnud. Ei suru peale ka. Midagi ta ikka selle piimaga teeb, näiteks kakaod (aegajalt), aga jogurtit ja kohupiima ei taha.
Märkus: kerge laktoositalumatus ongi selline, et väikeses koguses piimatooteid kannatab ära.
Nüüdseks on mul asjad niikaugel, et kui selle laktoositalumatuse alguses kohvi ikkagi piimaga jõin, siis nüüdseks, ca 15 aastat huiljem, joon musta ning kui ükspäev cappuccinot proovisin, siis hakkas kõht kohe valutama.
Toidu see piim on ok.
Meil läheb umbes liiter piima nädalas. Laps teeb kakaod või sööb vahest krõbinaid. Harva teen mingit magustoitu või panen toidu sisse. Jogurteid, kohupiimasid me ei söö. Juustu küll.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nüüdseks on mul asjad niikaugel, et kui selle laktoositalumatuse alguses kohvi ikkagi piimaga jõin, siis nüüdseks, ca 15 aastat huiljem, joon musta ning kui ükspäev cappuccinot proovisin, siis hakkas kõht kohe valutama.

Sellega ju nii ongi, et kui pikka aega piima ei tarbi, siis täiskasvanu organismist kaob laktoosi lõhustav ensüüm ära, sest teda pole lihtsalt vaja. Aga kui uuesti piima kasutama hakkad, siis tekib ta tasapisi tagasi. Täpselt nii palju, kui vaja.
Soovitataksegi alustada lusikatäiega päevas ja kui on soovi piima edasi tarbida, siis kogust vähehaaval suurendada. Kindlasti mitte nii, et juua üle 15 aasta prooviks mingi rohke piimaga toode, saada seedehäire, siis pidada 2 nädalat vahet ja katsetada uuesti, saada uus seedehäire ja siis arvata, et su keha laktoosi ei talu.
Enamasti siiski talub, aga vajalikku kogust ensüümi hakkab organism tootma tasapisi.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 16.09 15:59; 16.09 22:00; 16.09 22:03; 16.09 23:37; 17.09 08:27; 23.09 00:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil kulub küll palju piima. Hommikul pudru või omlett vms viiele. Palju sööme erinevaid kastmeid, söögi kõrvale juuakse u korra päevas jne.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ülejäänud aja teen pastasid, erinevaid risoto-paellalaadseid toite

WTF on risoto-paellalaadne toit?

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 16.09 21:24; 17.09 09:55; 23.09 16:00; 23.09 16:03; 23.09 16:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lähtunu tasakaalustatud menüü põhimõttest, et kõike võib süüa, kuid mõõdukates kogustes

See ei ole tasakaalustatud menüü põhimõte

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 16.09 21:24; 17.09 09:55; 23.09 16:00; 23.09 16:03; 23.09 16:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil kulub küll palju piima. Hommikul pudru või omlett vms viiele. Palju sööme erinevaid kastmeid, söögi kõrvale juuakse u korra päevas jne.

Sa päriselt ei tea, et see sõna on PUDER?

+2
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 16.09 21:24; 17.09 09:55; 23.09 16:00; 23.09 16:03; 23.09 16:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõik ju ostavad. Mina nende järgi. Mis ma teen piimaga? Piimavanne võtan loomulikult.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina panen kohvi peale. Mõnikord teen hommikuti putru, siis panen veidi piima ka, päris vee peal putrusid ei tee. Lastel tuleb mõnikord piimaisu, siis joovad klaasi piima. Niisama janu puhul joovad vett, aga vahel harva tuleb neil ka piimaisu. Mulle endale meeldib piima juua teatud toituda juurde, nt tatrapudru kõrvale, niisama tavaliselt piima ei joo, aga sellise soolaka pudru juurde on hea. Mõnikord söövad lapsed hommikuks helbeid piimaga. Nii et neljaliikmelises peres läheb pakk piima ära nii, et säilivustähtaega ei ületa, saab ära tarvitatud enne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõik ju ostavad. Mina nende järgi. Mis ma teen piimaga? Piimavanne võtan loomulikult.

Suppper mõte! Mina olen seni ainult jalgu pesnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.09 16:01; 26.09 21:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muide, kas keegi selle peale nii ka mõelnud on, et juues päevas toidu kõrvale kaks klaasi piima, saate sealt sama palju kaloreid nagu süües iga päev muule toidule lisaks veel McDonaldsi hamburgeri?

Meil juuakse pigem 1 klaas toidu kõrvale, laps (8 a) vähem. Kefiir või rjaženka on teine variant, aga laps hapendatud piimatooteid ei joo. Kalorite pärast pole meil vaja põdeda, oleme aktiivse eluviisiga ja kulutame need ära nagu nalja. Eriti laps muidugi. Aga kui võrrelda hamburgeriga, siis sisaldab piim vist umbes 10 korda vähem süsivesikuid, nii et võrdlus ei ole just kõige kohasem.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lähtunu tasakaalustatud menüü põhimõttest, et kõike võib süüa, kuid mõõdukates kogustes

See ei ole tasakaalustatud menüü põhimõte

Mis siis on? Et ainult seda tohib süüa, mida sina õigeks pead? Ma ei räägi siin ju mingist ilmselgelt ebatervislikust toidust nagu mcdonalds vmt, aga piim kui selline ei ole ebatervislik.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.09 12:48; 17.09 12:55; 21.09 12:46; 30.09 10:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soolase toidu juurde meie peres piima (enam) ei jooda.
Kui lapsed väikesed olid, siis nemad jõid küll, aga nüüd on kõik juba ülikooli-ealised ja harjumus igapäevaselt piima juua on kadunud.

Aga näiteks pannkooke ei söö meil keegi ilma piimata.
Ja samamoodi õunakooki ja rabarberikooki.
Kui ma neid küpsetan, siis valavad omale klaasi piima nii lapsed kui ka minu 60 eluaastale lähenev abikaasa.

Ja loomulikult teen ma piimaga putru.
Kuna lapsed on teises linnas õppimas, siis putru sööme me abikaasaga kahekesi. Igal hommikul. Ja mina keedan putru puhta piimaga. Täispiimaga! Ja võiga 🙂

Ja abikaasa joob sigurikohvi, sinna kulub ka päris paras sorts piima peale.

Nii et piima meil ikka kulub.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina panen hommikul kohvi peale, lapsed hommikuhelveste peale. Kord paari nädala jooksul ka pannkoogitaignasse. Nädalas läheb umbes 3l piima. Niisama või toidu kõrvale keegi meie peres piima ei joo, olen ka pigem seda meelt, et piim on toit mitte jook. Joogiks on vesi või mahl, toidu kõrvale ei jooda üldse midagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 31 kuni 49 (kokku 49 )


Esileht Kodunurk Mida teete piimaga?