Esileht Koolilaps Mida teete täna, lapsevanemad?

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Mida teete täna, lapsevanemad?

Postitas:
Kägu

Viimane laps läheb täna 9ndasse klassi, veel mõned aastad ja siis muutub 1 september harilikuks päevaks. Esimene laps läks kooli 2006 ehk siis 15 aastat tagasi.

Mis plaanite? Võtsin vaba päeva, pikutan tele ees ja joon kohvi. Laps (no, mis laps, minust peajagu pikem) paneb riidesse.  Tort on külmkapis, peale aktust läheme koos perega lõunat sööma nagu on traditsiooniks.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks sa arvad, et see 1.sept hiljem “harilikuks päevaks” muutub?
Su laps ei lähe ülikooli?
On täielikult välistatud, et ta kunagi õpetaja või ülikooli õppejõuna tööle hakkab?

Kuni minu isa veel elas, tõi 1.sept tordi isegi siis, kui ma juba juba õpetajana kooliaastat alustasin, täpselt samamoodi nagu 1.klassi astudeski.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei usu, et ma väga 1. septembrit igatsema hakkan, kui lapsed enam koolis ei käi. Kui ise kooli lõpetasin, siis ju ka ei tekkinud järgmistel aastatel mingit imelikku tunnet, et oh, esimene september, kooli algus. Elu ju muutub kogu aeg.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Noorem laps läks ülikooli, aga täna on täiesti harilik päev sellegi poolest. “Lapsel” on täna kolmas tavaline õppepäev. Aktus oli eelmisel nädalal.

Aga me ei ole kunagi 1.septembrit eriti tähistanud. Eks siis vist (ei mäleta), kui lapsed alles 1.kl läksid.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mehele antakse töölt vaba päev (ka suuremate lastega kui 1. klassi mudilased) ning mina sain ka varem tulema. Käisime perega matkamas, pärast sõime vanaema-vanaisaga koos torti.

Mulle meeldib ka väikesi sündmusi tähistada, ka minu lapsepõlvekodus oli see kombeks, seda halli argipäeva jagub ju nagunii piisavalt.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma tööle ei läinud, aga töötasin kodus, nii palju kui jõudsin, sest kiire on. Kella 11-ks saatsin oma 3. klassi lapse aktusele ja töötasin edasi. Kui ta tagasi tuli, siis käisime korraks vanaema poolt läbi, sõime lõunat ja edasi ma jagasin oma aega töö ja lapse utsitamise vahel, et ta paneks töövihikutele kaaned ja sildid, lõpetaks suvise lugemispäeviku täitmise ja koolipäevikusse tunniplaani kandmise. Õhtul küpsetasime koogi ja vaatasime koos “Rakett 69-t”, misjärel muidugi magamaminek hilines, sest laps tahtis ka kohe ühe Rube Goldbergi masina ehitada.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen jätkuvalt kodusel režiimil (nagu ma kuskil juba kirjutasin, siis peale vaktsineerimist ma sisuliselt sandistusin). Aga noh, endaga saan hakkama ja kui aeglaselt liigun, siis kõrvalised ehk ei saa arugi, et inimesel midagi häda on. Mõned päevad veel, siis saan teise süsti ja kui ma siis siin kadunuks jään, olen ilmselt hinge heitnud.

Aga esimene september on meil ka selline tordipäev alati olnud. Kui ma väike olin, siis isa ostis alati jäätist. Ikka sellise paraja peotäie, võis olla ehk 12 pulgakat. See oli hästi pidulik, sest jäätis polnud üldse selline igapäevane maius. Sõin selle tavaliselt ühe päevaga ära, niiet ots oli kurgust väljas. ;P

Kuna lastel on niipalju erinevaid tegemisi, siis naljalt sel päeval kuskile koos sööma enam ei minda. Seega jääbki tort külmkapis sõnatuks ühiseks nimetajaks.

Ühele lapsele tegin selleks päevaks tema suurt lemmikut – hernesuppi, sellist paksemapoolset, rohke suitsulihaga. No mis tegin…mees aitas liha hakkida ja värki, aga valmis see sai ja paari päevaga söödud ka. Ülejäänud sõid pastat lihakuubikutekastmega ja olid ka õnnelikud.

Ja nii see päevake tagasihoidlikult möödus. Vaatasin ühtlasi, et ekoolid ja asjad toimiksid, kandsin lastele pappi kulude jaoks, pesin pesu. Plaanisin ka õunad kokku korjata, aga pole jõudnud. Vedelevad siiamaani , terve aed neid täis, varesed veeretavad neid.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui lapsed enam kooli ei lähe, siis on tagumine aeg vanemal siirduda täiendõppele. Elukestev õpe.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Koolilaps Mida teete täna, lapsevanemad?