Esileht Ajaviite- ja muud jutud Mida teevad eriarstid praegu?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )

Teema: Mida teevad eriarstid praegu?

Postitas:
Kägu

Naistearstid, nahaarstid, ortopeedid, neuroloogid… Nende vastuvõtule oli ennegi raske pääseda, kas nüüd ei saa üldse enam? Mida nad teevad? Nakkushaigustega pole neil ju midagi teha. Eestis ei ole veel nii palju haiglaravil koroonahaigeid.
Hambaarstidega on halvasti. Neist on nakkuste puhul eriti vähe abi, aga oma tööd nad ka teha ei saa.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mu lapsel on keerulises kehapiirkonnas suur sünnimärk, mida on kästud igal aastal kontrollida, oleme kontrollinud just suve alguses. Nüüd ju ei saa enam…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Naistearstid, nahaarstid, ortopeedid, neuroloogid… Nende vastuvõtule oli ennegi raske pääseda, kas nüüd ei saa üldse enam? Mida nad teevad? Nakkushaigustega pole neil ju midagi teha. Eestis ei ole veel nii palju haiglaravil koroonahaigeid.

Hambaarstidega on halvasti. Neist on nakkuste puhul eriti vähe abi, aga oma tööd nad ka teha ei saa.

Hambaarst on ikkagi arst, tal on kõik need üldteadmised, mis teistel. Kõik arsti kutsega inimesed on võimalised väga suureks abiks olema. Õdedest on nad kindlasti suuremate teadmistega. Vajadusel võivad nad õe tööd teha. Mis keegi konkreetselt teeb, see sõltub inimestest. Kas otsivad sissetulekut või elavad säästudest.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina olen aru saanud, et nad nõustavad, kui võimalik, telefoni vms patsienti. Kui ei ole väga oluline, siis annavad suvesse uue aja.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Haiglas töötavad arstid töötavad edasi, sest erakorralisi haigeid võetakse ikka vastu. Emod ju töötavad kõigi jaoks ja kiirabi sõidab, nii et ortopeedid tegelevad endiselt luumurdude ja neuroloogid insultidega – neid ei saa edasi lükata. Polikliinikuvastuvõtud jäävad näost-näkku ära, aga paljud arstid helistavad patsiente läbi, et nende haigusest telefoni teel rääkida. Kel on olukord äge, kutsutakse haiglasse, kellega annab oodata, lükatakse edasi, mõnele saab ka läbi telefoni nõu anda või ravimi välja kirjutada.
Arsti pereliige

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma tahaks teada, mida perearstid teevad. Minu perearst enam vastu ei võta mingi haigusega, telefoni teel ka kätte ei saa, kuigi mis sellestki kasu oleks. Pearaha saavad endiselt, nüüd määras valitsus neile veel toetusraha erakorralisteks kuludeks. Neile küll puhas võit.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Osa on ka isolatsioonis reservis.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma tahaks teada, mida perearstid teevad. Minu perearst enam vastu ei võta mingi haigusega, telefoni teel ka kätte ei saa, kuigi mis sellestki kasu oleks. Pearaha saavad endiselt, nüüd määras valitsus neile veel toetusraha erakorralisteks kuludeks. Neile küll puhas võit.

ma ei ole ausalt öeldes üldse aru saanud, miks perearstidel nii mega suured ümberkorraldused on ja kõik vastuvõtud peale imikute kontrollide ära lõpetatud. ehitatakse mingeid sirmidega piiratud alasid jms. miks? koroonakahtlusega patsientidel on rangelt keelatud perearstikeskusele läheneda, kõik asjad tuleb ajada telefoni teel ja kui see ei ole piisav, tuleb kutsuda kiirabi. kelle tulekuks perearstikeskused siis valmistuvad ja mida perearstid ja -õed üldse praegu teevad, kui kõik on pausil? üks perearst läks otse tai lennukilt tööle, sest ei pidanud võimalikuks oma kolleege sellise enneolematu koormuse all üksi jätta…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meie perearstikeskus küll töötab.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Hambaarst on ikkagi arst, tal on kõik need üldteadmised, mis teistel.

Hambaarstid õpivad eraldi õppekava järgi ja kuigi nad on meditsiinis kaugelt pädevamad tavainimesest, pole nad siiski muude teemade osas nagu teisedki arstid.

Perearstidel on praegu tööd palju, kuigi see on enamasti telefoni ja neti teel (see lisandunud töömaht). Sirme ja vaheseinu tehakse vist seetõttu, et kuna inimesi ei testita, võib igaüks nakkust kanda ja nii arsti kui ka teised patsiendid ohtu panna.

Aga mida teevad eriarstid maakonnahaiglates, kuhu koroonapatsiente esialgu pole plaanitudki võtta? Kas neil jätkub senimaani plaaniline töö?

Ja arvestades, et seaduste järgi pidid haiglad oma töö ümberorganiseerida suutma 24 tunni jooksul, siis miks juba nädal tagasi plaanilist tööd kokku tõmmati? Seda tehti ju üle Eesti. Arusaadav, et osa arste on ise haiguslehel või karantiinis, aga ometi mitte pooled ega vast isegi mitte veerand? Miks siis tervete arstide, kes ei tegele nakkushaigustega ega covid-19 sümptomite ravimisega, plaanilised tööd lõpetati? Mitu inimest selle tagajärjel püsiva tervisekahjustuse saab või sureb?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ilmselt lähevad käiku kõik, hambaarstideni välja. hullud uudised.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ilmselt lähevad käiku kõik, hambaarstideni välja. hullud uudised.

Selge see, et hullud! Ühtegi kriisispetsialisti ei kaasata aga ise nad pole ka mingit kriisi juhtinud. Selge see, et haiglad lüüaks nüüd “haigeid” täis ja keegi ei suuda enam selgelt aru saada mis toimub. Arstid ei ole ju suhtluses tavainimestega isegi perearsti tasemel väga säravad, mis siis veel nn.”kriisi staabi juhtidest” rääkida. See oli küll nüüd viimane asi, mida teha!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Muidugi ei saa vastuvõtule. Igasugused vastuvõtud on võimalus lasta haigusel levida. Eesmärk on, et inimesed istuksid kodus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Hambaarst on ikkagi arst, tal on kõik need üldteadmised, mis teistel.

Hambaarstid õpivad eraldi õppekava järgi ja kuigi nad on meditsiinis kaugelt pädevamad tavainimesest, pole nad siiski muude teemade osas nagu teisedki arstid.

Perearstidel on praegu tööd palju, kuigi see on enamasti telefoni ja neti teel (see lisandunud töömaht). Sirme ja vaheseinu tehakse vist seetõttu, et kuna inimesi ei testita, võib igaüks nakkust kanda ja nii arsti kui ka teised patsiendid ohtu panna.

Aga mida teevad eriarstid maakonnahaiglates, kuhu koroonapatsiente esialgu pole plaanitudki võtta? Kas neil jätkub senimaani plaaniline töö?

Ja arvestades, et seaduste järgi pidid haiglad oma töö ümberorganiseerida suutma 24 tunni jooksul, siis miks juba nädal tagasi plaanilist tööd kokku tõmmati? Seda tehti ju üle Eesti. Arusaadav, et osa arste on ise haiguslehel või karantiinis, aga ometi mitte pooled ega vast isegi mitte veerand? Miks siis tervete arstide, kes ei tegele nakkushaigustega ega covid-19 sümptomite ravimisega, plaanilised tööd lõpetati? Mitu inimest selle tagajärjel püsiva tervisekahjustuse saab või sureb?

Selleks, et vältida patsientidel üksteise nakatamist ja personali nakatamist. Mida vähem inimesi, seda parem.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ausalt ei saa aru sellest paanikast. 17 haiglas, ja me juba kurdame? Midagi on valesti.

Please wait...
Postitas:
Kägu

29 haiglas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja arvestades, et seaduste järgi pidid haiglad oma töö ümberorganiseerida suutma 24 tunni jooksul, siis miks juba nädal tagasi plaanilist tööd kokku tõmmati? Seda tehti ju üle Eesti.

plaanilise töö lõpetamine ei tähenda kogu töö hetkelist läbilõikamist. see tähendab, et näiteks uusi plaanilisi operatsioone ei tehta, aga varem opereeritud patsiente ei visata hoobilt ukse taha, vaid ravitakse seisundini, kuni saab nad ohutult haiglast välja kirjutada.

seega kohtade vabastamine ja ümberprofileerimine võtab oma aja.
eesmärk on, et kohad oleks enne olemas, kui koroonahaigete järjekord ukse taga ootab.
ja prognoosi kohaselt oodati haiglaravi vajajate hüppelist kasvu juba selleks nädalavahetuseks. see hüpe kindlasti veel tuleb, aga mida sujuvam see olema saab, seda ohutum nii haigetele kui meditsiini-inimestele.

ehket, seni on eesti rahvas suuremas osas mõistlikult ja vastutustundlikult käitunud. mida vähem kontakte, seda suurem on võimalus, et saame ees ootava olukorraga hakkama.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ausalt ei saa aru sellest paanikast. 17 haiglas, ja me juba kurdame? Midagi on valesti.

Tuleb vaadata Hiina ja Itaalia kogemuse numbreid. Meil on hetkel saanud diagnoosi veidi üle 400 inimese, võib eeldada, et tegelikult on kandjaid ja haigeid u 2-3 korda rohkem.

Teeme arvutused nendega, kes on reaalselt diagnoosi saanud:
Meie 400 haigestunust on pooled üle 60aastased, intensiivravi vajavad 5% alla 60aastastest ja 15% üle 60aastastest. Seega ainuüksi selle 400 haigestunu pealt on oodata lähinädalatel intensiivi 40 inimest.
Suremus – kriitilisse seisu sattunud patsientidest sureb 49%, hetkel on Eesti haiglates 6 kriitilist, seega on karta u 3 surma sellest satsist.

Aga kui nüüd teha arvutused eeldusel, et meil on haigestunuid 2-3 kord rohkem või edasi liikudes – teeme arvutused arvestades, et inimesed hulluvad kuskil Sportlandis ja saavad kollektiivselt nakatatud….

Ja kirjanduse põhjal haigestub umbes 30% haigetega tegelevatest meditsiinitöötajatest.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kurdetakse ju mitte selle 17 või 29 pärast, vaid kartusest, et numbrid hakkavad iga päevaga mitmekordistuma.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma pakun, et eriarstid on reservis praegu. Eesliini töötajad ju nakatuvad ka, kedagi on vaja nende asemele.

Please wait...
Postitas:
Kägu

paljud arstid teevad nii vastuvõtte kui valveid – vastuvõtud jäid ära, aga valvetes maht on suurenenud ja kahe valve vahepeal helistab oma ära jäänud vastuvõttude patsiente läbi, pakub nõustamist ja kirjutab retsepte

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah, on. Sinu loogikaga.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Muidugi ei saa vastuvõtule. Igasugused vastuvõtud on võimalus lasta haigusel levida. Eesmärk on, et inimesed istuksid kodus.

Kas eraldi eesmärk on ka see, et laps saaks raske nahavähi? Melanoomi puhul võivad muutused toimuda ülikiiresti.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas eraldi eesmärk on ka see, et laps saaks raske nahavähi? Melanoomi puhul võivad muutused toimuda ülikiiresti.

ometi ei käi te kontrollis iga päev, vaid kord aastas.
kahe kontrolli vahet on 12 kuud, kas sel perioodil ei ähvarda ülikiirete muutuste oht?
ses mõttes ei ole vahet, kas uuring tehakse täna või kahe kuu pärast.
aga nakkuse leviku tõkestamise mõttes on oluline praegu vältida kõiki kontakte, mida saab edasi lükata.
mõistan sinu muret, aga püüa ka sina mõista, et nakkusega peab võitlema siin ja praegu, kõige muuga saab tegeleda ka hiljem.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja arvestades, et seaduste järgi pidid haiglad oma töö ümberorganiseerida suutma 24 tunni jooksul, siis miks juba nädal tagasi plaanilist tööd kokku tõmmati? Seda tehti ju üle Eesti.

plaanilise töö lõpetamine ei tähenda kogu töö hetkelist läbilõikamist. see tähendab, et näiteks uusi plaanilisi operatsioone ei tehta, aga varem opereeritud patsiente ei visata hoobilt ukse taha, vaid ravitakse seisundini, kuni saab nad ohutult haiglast välja kirjutada.

Ma pidasin silmas tegelikult plaanilisi ambulatoorseid vastuvõtte (minu viga, et ei täpsustanud). Neid saab ära jätta kohe, aga kui ennetavalt jätta, siis võib mõne muidu kodusele ravile alluv tervisemure selliseks muutuda, et peab koroona tippajal haiglasse minema.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga kui kodusistumine tähendab püsiva tervisekahju tekkimist või suisa ärasuremist?
Viiruse levikut saab tegelikult kõige kiiremini peatada nii, et kõik istuvad kodus või siis haiglas (kes seal parasjagu on). Kõik tähendab, et ka kiirabi istub kodus, tuletõrje istub kodus, polisei ja valitsus istuvad kodus. Apteekrid istuvad kodus, arstid istuvad kodus (kes hetkel haiglas pole) jne. Viiruse levik katkeb väga kiiresti, aga hulk inimesi sureb ära, saavad püsiva tervisekahjustuse, jäävad kodust ja/või varast ilma.

Õnneks on nüüd ajakirjanduses mõni arst selgitanud kuidas töö tegelikult hetkel haiglates ja kiirabis korraldatud on, sest ma usun, et pole ainus, kellele on jäänud mulje, et kui just hetkel suremas pole, või koroonaviiruse tõttu tõsiste hingamisraskustega, siis pole arstiabi enam kättesaadav.

Mina ise pidin eelmine nädal kontrolli minema. See oleks toimunud, aga helistasin ja küsisin, et äkki saab ilma. Arvati, et kui enesetunne on hea, siis pole vaja tulla, kuigi kuu tagasi rõhutati, et tingimata pean minema. Mul oli hea meel (tundus, et teisel pool toru ka), sest me tõesti istume kõik kodus (tervena, pole reisil käinud ega kellegi haigega kokku puutunud). Aga kahel lapsel on eriarstiajad tulemas, mida oleme pikalt oodanud ja mille saamiseks (et üldse järjekorda saada) pidin pikalt vaeva nägema. Ära nad ei sure kumbki, kui arstile ei pääse, aga segab igapäevast elu. Erialad on sellised, et need arstid ei lähe esmajärjekorras koroonahaigeid ravima. Lähevad ilmselt siis, kui hambaarstidki käiku lähevad (loodan, et nii hulluks meil asi ei lähe). Vastuvõtud ei toimu ka koroonahaigete raviks mõeldud haiglates. Aga kas visiit toimub või mitte, ma ei tea. Keegi ühendust võtnud pole (vajadusel võtan ise, päev enne visiiti). Selline teadmatus on häiriv, eriti kui mõtlen nendele, kel perearst on tuvastanud algfaasis tõsise haiguse, saatnud eriarstile diagnoosi kinnitamiseks ja esimese ravi määramiseks ja nüüd siis nende ravi algus võib pikalt edasi lükkuda.
Muidugi, kui valida kas natuke raskendatud igapäevaelu või surm koroonaviiruse tõttu, siis valiksime esimese.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma pidasin silmas tegelikult plaanilisi ambulatoorseid vastuvõtte (minu viga, et ei täpsustanud). Neid saab ära jätta kohe, aga kui ennetavalt jätta, siis võib mõne muidu kodusele ravile alluv tervisemure selliseks muutuda, et peab koroona tippajal haiglasse minema.

sa tabasid õigesti asjaolu, et MÕNEL juhul võib see nii minna ja siis käsitletaksegi seda erakorralise juhtumina. erakorraline abi pole kuhugi kadunud.
enamikel juhtudel ei ole kuu-paar ootamist eluohtlik, aga plaaniliste vastuvõttude lõpetamisega on massiliselt ohtlikke kontakte jäänud olemata.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Helista lapse raviarstile, kurda oma muret, uuri, mis võimalused on. Kas saab erandkorras uuringule vm vajaliku kontrolli või jääb esimest võimalust ootama. Räägi arstiga, tal on kindlasti telefoniajad.
Mina lasksin oma onkoloogi kontrollaja maisse edasi tõsta (ja ega seegi veel kindel ole), sest üldse ei taha praegu kõndida läbi Maarjamõisa registratuuri, millest on tehtud uus EMO. Seal figureerivad tont-teab-milliste tõbedega inimesed. Mulle on igasugused nakkused täiesti vastunäidustatud. Sinu lapsele ka. Parem praegu eemale hoida kui tõdeda, et kogu senine ränk ravi läks luhta sinu kõrval aevastanud inimese pärast ja arstid peavad jälle hakkama sind elule tirima.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina lasksin oma onkoloogi kontrollaja maisse edasi tõsta (ja ega seegi veel kindel ole), sest üldse ei taha praegu kõndida läbi Maarjamõisa registratuuri, millest on tehtud uus EMO. Seal figureerivad tont-teab-milliste tõbedega inimesed.

Igatahes ei ole neil koroona-tunnuseid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Keegi ühendust võtnud pole (vajadusel võtan ise, päev enne visiiti).

Läbi peab helistama tuhandeid patsiente. Kõigile pakutakse uus vastuvõtuaeg. See on lihtsalt ajamahukas töö. Oota rahulikult, sulle helistatakse.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Mida teevad eriarstid praegu?