Esileht Tööelu, raha ja seadused. Mida teevad kinnisvara hinnad lähima poole aasta jooksul?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 100 )

Teema: Mida teevad kinnisvara hinnad lähima poole aasta jooksul?

Postitas:

Nüüd võite kõik kirja panna, mida te praegusest olukorrast kinnisvaraturul arvate ja kuidas see muutuda võiks.

Nimelt olen otsimas elamispinda Tallinnasse. Hinnad on ikka väga kosmiliseks muutunud. Kui aasta tagasi oli kallimate korterite ruutmeetri hind 3000 eurot, siis nüüd on see uuemate korterite puhul väga odav. Korterid, mis olid aasta tagasi müügis 140 000 eurose hinnaga maksavad nüüd 190 000. Vaevalt muidugi keegi neid sellise hinna eest ostab. Turg on ka väga seisvaks muutunud. Kevadel veel läks elamispindu nagu sooje saiu, enam mitte. Statistika järgi on müügihinnad ca 10 protsenti odavamad kui see, mis kuulutustes kirjas.

Nüüd ma siin mõtlen, kas ikka  midagi ära osta või oodata, äkki toimub mingi langus.

+7
-7
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Kodu ostmiseks on alati õige aeg. Nii lihtne ongi.

+12
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa ära võta neid kõrgeid ruuduhindasid ja ajalehtedes ilumuvat ekspertarvamustena esitatud müügipropagandat kuigi tõsiselt. Turg seisab, viimases hädas õngitsetakse üksikuid lolle lihtsalt, et tehingutelt midagigi teenida.

Varsti ei saa paljud enam laenu, nõudlus kinnisvara järele kahaneb. Teisalt, kuna Eestis lastakse energiahindadel omasoodu kasvada, inflatsioon on jätkuvalt EL kõrgeim (ja erinevalt teistest EL riikidest ei ole meie võimupartei(d) mitte mingeid meetmeid kasutusele võtnud ja tundub, et ei plaanigi), on kindlasti oodata väga paljude inimeste ja ettevõtete pankrottiminekut. Paljude eluasemed hakkavad haamri alla minema. Juba eeloleval talvel kaotavad mõned oma töö ja kodu, rääkimata kevadtalvest. Kel vaba raha või laenuvõimekus, saab sellest kasu lõigata. Ise ka juba ootan koos teiste raisakotkastega. Pind on meile ette valmistet. 🙂

+16
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hiljuti oli kuskil pealkiri, et Rootsis on kinnisvarahinnad langusele pöördunud. Ei lugenud, et mis selle põhjuseks toodi, et kas võiks meil samamoodi minna.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole selle teemaga väga kursis. Aga arutlemiseks võiks ju selle teha ja siis mingi aja pärast saame näha ja siit omi ennustusi lugeda, et mis täppi läks.
Kas keegi teab meie riigi ajaloost(uue vabariigi) , mis pole väga pikk küll, perioodi või kindlat aega, millal kinnisvarahinnad langesid, ja isegi tuntavalt? Ja mitte pidada soodsaks tagasivaadatavalt. Ikka päriselt, et enne oli see objekt 100 000, aga siis langes ja inflatsiooni erilist ei olnud, ja luges sama objekti kohta, et oli hind madalam? Päevast mõne kuuni.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Mujal maailma on üürimine palju levinum. Meil peetakse ostmist nii iseenesest mõistetavaks ja  esimene korter peab ikka olema tuttuues majas.

Eks mõnele meeldib aastat aastasse peksta vahtu, kuidas meil on kõige hullem hädaorg ja kohe-kohe saabub katastroof. Ei tule. Kes kehval ajal kokku hoiab, see on headel aegadel teistest kümme sammu juba ees.

+11
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvan, et tuleb kerge seisak ja hetkeline langus max 10-15%, aga 5-10 aasta pärast on ikka hinnad kõrgemad kui praegu. Just Tallinnas, mille elanikkond järjest kasvab.

Probleeme võib tulla kallima kinnisvaraga, majad hinnaga +400 000 ja suured kallid korterid, aga mõistlike kommunaalkuludega 2-3 toalised korterid on väärt investeering igal ajal.

Just ostsin 2-toalise korteri hea asukohaga nõukaaegses majas, 2700 eur/m2. Üürimise eesmärgil.

+4
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Arvan, et tuleb kerge seisak ja hetkeline langus max 10-15%, aga 5-10 aasta pärast on ikka hinnad kõrgemad kui praegu. Just Tallinnas, mille elanikkond järjest kasvab.

Probleeme võib tulla kallima kinnisvaraga, majad hinnaga +400 000 ja suured kallid korterid, aga mõistlike kommunaalkuludega 2-3 toalised korterid on väärt investeering igal ajal.

Just ostsin 2-toalise korteri hea asukohaga nõukaaegses majas, 2700 eur/m2. Üürimise eesmärgil.

Peale tulevad ühe väiksemad põlvkond. Kuhu ta sul kasvab? Pigem on trend maale kolida, kus saab kaugtööd teha. Koroona pole viimane nakkushaigus, neid hakkab tulema veel ja veel. Maailma saastamisel on tagajärjed ja eelkõige muutub linnas elamine kuuma ja viiruste tõttu piinavaks.

+9
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lühiajaline hinnakõikumine pole kinnisvara puhul oluline, kui ei osteta üle jõu. Puhver ja pikaajaline plaan ning elu veereb edasi. Vahepeal tõuseb, siis langeb, siis tõuseb, siis langeb.

 

On tunda, kuidas asjalikum osa kägudest on Toosikannul.

+4
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole selle teemaga väga kursis. Aga arutlemiseks võiks ju selle teha ja siis mingi aja pärast saame näha ja siit omi ennustusi lugeda, et mis täppi läks. Kas keegi teab meie riigi ajaloost(uue vabariigi) , mis pole väga pikk küll, perioodi või kindlat aega, millal kinnisvarahinnad langesid, ja isegi tuntavalt? Ja mitte pidada soodsaks tagasivaadatavalt. Ikka päriselt, et enne oli see objekt 100 000, aga siis langes ja inflatsiooni erilist ei olnud, ja luges sama objekti kohta, et oli hind madalam? Päevast mõne kuuni

Ma ostsin 2008 aasta suvel korteri. Septembris olid samaväärsed korterid kahjuks kolm korda odavamad. Mõni aasta hiljem tahtsime müüa ja hinnati 4 korda odavamaks kui ostsime. Vahel, praeguse kinnisvarabuumi taustal, mõtlen, et kas tõesti inimesed ei mäleta enam seda hullumeelset aega, et julgevad praegu kinnisvara osta?

Soov ka praegu kodu osta aga selle kogemuse põhjal enam ei tahaks sama läbi elada.

+12
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole selle teemaga väga kursis. Aga arutlemiseks võiks ju selle teha ja siis mingi aja pärast saame näha ja siit omi ennustusi lugeda, et mis täppi läks. Kas keegi teab meie riigi ajaloost(uue vabariigi) , mis pole väga pikk küll, perioodi või kindlat aega, millal kinnisvarahinnad langesid, ja isegi tuntavalt? Ja mitte pidada soodsaks tagasivaadatavalt. Ikka päriselt, et enne oli see objekt 100 000, aga siis langes ja inflatsiooni erilist ei olnud, ja luges sama objekti kohta, et oli hind madalam? Päevast mõne kuuni

Ma ostsin 2008 aasta suvel korteri. Septembris olid samaväärsed korterid kahjuks kolm korda odavamad. Mõni aasta hiljem tahtsime müüa ja hinnati 4 korda odavamaks kui ostsime. Vahel, praeguse kinnisvarabuumi taustal, mõtlen, et kas tõesti inimesed ei mäleta enam seda hullumeelset aega, et julgevad praegu kinnisvara osta?

Soov ka praegu kodu osta aga selle kogemuse põhjal enam ei tahaks sama läbi elada.

Äkki saad need hinnad ka öelda. Umbeski. Sest ma üldse nii suurt langust ei mäleta.

+10
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Äkki saad need hinnad ka öelda. Umbeski. Sest ma üldse nii suurt langust ei mäleta.

Minu arust mitu korda ikka ei langenud, kuigi langus oli suur küll. Ja praeguseks on hinnad siiski selle ajaga võrreldes ka palju tõusnud, nii et kes sel ajal kodu ostsid, ikka ei saanud vastu pükse. Mu sõber ostis siis miljoni krooniga korteri, mis tundus täielik ulme sel ajal ja hiljem pikka aega halas, et näe, kuidas on mu korteri hind praegu langenud. Aga nüüd ei saaks ta 64 000 euroga mingit korterit.

+11
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole selle teemaga väga kursis. Aga arutlemiseks võiks ju selle teha ja siis mingi aja pärast saame näha ja siit omi ennustusi lugeda, et mis täppi läks. Kas keegi teab meie riigi ajaloost(uue vabariigi) , mis pole väga pikk küll, perioodi või kindlat aega, millal kinnisvarahinnad langesid, ja isegi tuntavalt? Ja mitte pidada soodsaks tagasivaadatavalt. Ikka päriselt, et enne oli see objekt 100 000, aga siis langes ja inflatsiooni erilist ei olnud, ja luges sama objekti kohta, et oli hind madalam? Päevast mõne kuuni

Ma ostsin 2008 aasta suvel korteri. Septembris olid samaväärsed korterid kahjuks kolm korda odavamad. Mõni aasta hiljem tahtsime müüa ja hinnati 4 korda odavamaks kui ostsime. Vahel, praeguse kinnisvarabuumi taustal, mõtlen, et kas tõesti inimesed ei mäleta enam seda hullumeelset aega, et julgevad praegu kinnisvara osta?

Soov ka praegu kodu osta aga selle kogemuse põhjal enam ei tahaks sama läbi elada.

Äkki saad need hinnad ka öelda. Umbeski. Sest ma üldse nii suurt langust ei mäleta.

Googeldades leidsin sellisa ülevaate https://www.adaur.ee/pilt/100128_Eesti_kinnisvaraturu_ulevaade_2009_Arco%20Vara.pdf

2007 aastal oli ruutmeetri hind tallinnas 25  370, 2009 aastal 13 622 krooni. Nii et 2007 ja 2009 aastate vahel oli peaaegu kahekordne vahe tõesti Tallinna kinnsvara hinnas.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina investorina ootel. Eelmine aasta ostsin 2 korterit, selle aasta alguses õnnestus veel üks hea hinnaga hankida. A praegu ei julge osta. Kogun raha ja loodan, et hinnad tulevad kiiresti alla.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvestades, millise m2 hinnaga on võimalik praegu ise maja ehitada, siis korterit hinnaga 4000€/m2 iialgi ei ostaks (vb väga eksklusiivne v eriliselt väärtuslikus piirkonnas, aga seal hind ka omajagu kõrgem).

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas keegi teab meie riigi ajaloost(uue vabariigi) , mis pole väga pikk küll, perioodi või kindlat aega, millal kinnisvarahinnad langesid, ja isegi tuntavalt? 

Võib-olla olid siis veel väga noor või lihtsalt polnud kinnisvaraostuga siis tegemist.

Mul konkreetne näide – sõbranna ostis 1-toalise paneelika magalas, 2006 kevadel ja maksis 750 tuh krooni.
Mina ostsin 1-toalise kesklinna lähedal, 2008 lõpus ja maksin 500 tuh krooni.

Ausalt öelda elab sõbranna seal endiselt, ok, ta üksik inimene ka. Aga oleks ammu tahtnud edasi liikuda, ok ehk momendil õnnestub müüa. Varem ta lihtsalt ei oleks kaugeltki sama hinnaga müüa, vaid palju odavamalt. Mina müüsin 4 a hiljem ja ostsime juba koos kaaslasega suurema korteri. Nüüd ammu oma majas.

2008 oli kiire kiire langus. Sügisel kui vaatasin vaid väikseid kortereid, langes 1 kuuga ntks 100 tuh võrra korteri hind. Suurtel objektidel veelgi rohkem muidugi. Nagu ikka – tuli tabada õige hetk, sest odavate kinnisvarahindade puhul keeravad pangad kraanid kinni (kui soovitakse laenu).

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul konkreetne näide – sõbranna ostis 1-toalise paneelika magalas, 2006 kevadel ja maksis 750 tuh krooni.

See on vaid 48 000 eurot. Paneelikad magalas maksavad ka juba ammu rohkem, mis mõttes, et ta nüüd hirmsasti kaotanud on. Ei ole. Ja mis mõttes oleks edasi liikunud, aga oleks vähem raha saanud. Ei oleks.

+9
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul konkreetne näide – sõbranna ostis 1-toalise paneelika magalas, 2006 kevadel ja maksis 750 tuh krooni.

See on vaid 48 000 eurot. Paneelikad magalas maksavad ka juba ammu rohkem, mis mõttes, et ta nüüd hirmsasti kaotanud on. Ei ole. Ja mis mõttes oleks edasi liikunud, aga oleks vähem raha saanud. Ei oleks.

Praegu jah. Aga müügisoov oli tal juba 2010 ja mingi aeg hiljem, siis olid hinnad palju madalamad kui tema maksnud oli.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvan, et tuleb kerge seisak ja hetkeline langus max 10-15%, aga 5-10 aasta pärast on ikka hinnad kõrgemad kui praegu. Just Tallinnas, mille elanikkond järjest kasvab.

Probleeme võib tulla kallima kinnisvaraga, majad hinnaga +400 000 ja suured kallid korterid, aga mõistlike kommunaalkuludega 2-3 toalised korterid on väärt investeering igal ajal.

Just ostsin 2-toalise korteri hea asukohaga nõukaaegses majas, 2700 eur/m2. Üürimise eesmärgil.

kui saladus pole, kus piirkonnas? kas remonditud korter? palju kuus sellise väljaüürimisega teeniks? poole aasta pärast oleks selline korter võibolla odavam olnud

 

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lühiajaline hinnakõikumine pole kinnisvara puhul oluline, kui ei osteta üle jõu. Puhver ja pikaajaline plaan ning elu veereb edasi. Vahepeal tõuseb, siis langeb, siis tõuseb, siis langeb.

Einoh, loomulikult ei hakka sa oma investeeringut lühiajalise hinnakukkumise pärast  müüma, see ei oleks mõistlik. Aga on täiesti normaalne, et inimene eelistab osta hetkel, kui hind on odavam. Seega, kui mul oleks hetkel plaan kinnisvara ostam siis ootaksin ka, lootuses, et poole aasta pärast saan sama kinnisvara odavamalt kätte. Loomulikult see hind hiljem tõuseks taas.

On tunda, kuidas asjalikum osa kägudest on Toosikannul.

Kas jahimehed on meil need põhilised kinnisvara- ja majanduseksperdid?

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Mul konkreetne näide – sõbranna ostis 1-toalise paneelika magalas, 2006 kevadel ja maksis 750 tuh krooni.

See on vaid 48 000 eurot. Paneelikad magalas maksavad ka juba ammu rohkem, mis mõttes, et ta nüüd hirmsasti kaotanud on. Ei ole. Ja mis mõttes oleks edasi liikunud, aga oleks vähem raha saanud. Ei oleks.

Elukallidus on ju ka tõuseb, noh palgad ka. Puhtalt numbri pealt võib ju tunduda, et oh ma saan selle korteri nüüd kallimalt maha müüa kui otsin, aga tegelikult on su eluolu kulud ju ka nende aastatega märkimisväärselt tõusnud. Rääkimata sellest, et korteri korrashoid on ka kulu.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keeruline teema jah. Tegu on 7 aastat vana kahetoalise korteriga, ruudu hind 3200 eurot. Kuna mul kiiret kodu ostmisega tegelikult pole, siis paneb mõtlema, kas oodata ja vaadata, mis turul toimuma hakkab või ikka ära osta, sest koht on sobiv ja korter samuti.

Kaldun arvama, et sellise korteri hind väga siiski ei lange.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elukallidus on ju ka tõuseb, noh palgad ka. Puhtalt numbri pealt võib ju tunduda, et oh ma saan selle korteri nüüd kallimalt maha müüa kui otsin, aga tegelikult on su eluolu kulud ju ka nende aastatega märkimisväärselt tõusnud. Rääkimata sellest, et korteri korrashoid on ka kulu.

Sa said seal ka ju elada, ka seda võiks natuke arvestada.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elukallidus on ju ka tõuseb, noh palgad ka. Puhtalt numbri pealt võib ju tunduda, et oh ma saan selle korteri nüüd kallimalt maha müüa kui otsin, aga tegelikult on su eluolu kulud ju ka nende aastatega märkimisväärselt tõusnud. Rääkimata sellest, et korteri korrashoid on ka kulu.

Samas, kui ostad pangalaenuga nt 20-ks aastaks, siis elukalliduse tõus tähendab ka palgatõusu, aga laenumakse jääb samaks. Nii et laenumakse osakaal sissetulekust võib algul hirmus tunduda, aga koos inflatsiooniga siis lõpus pole kuigi hirmus enam. Mul just lõppes pangalaen, kuumakse oli alla 200 euro. Kunagi alustades oli see 3000+ krooni üsna suur summa, nüüd see alla 200 euro oli üsna väike.

Lisaks see, et kui seda oma kodu ei oleks olnud,  oleksin üüriks palju rohkem maksnud praegu laenule läinust.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mujal maailma on üürimine palju levinum. Meil peetakse ostmist nii iseenesest mõistetavaks ja  esimene korter peab ikka olema tuttuues majas.

Meil pole Eestis selliseid üürileandjaid ja spets üürimaju sellisel hulgal, et kõik pikaaegsed üürijad ära mahutada. Paljud tuttavad sellega hädas olnud, et üürileandja tahab korteri hoopis ära müüa või ise kasutusse võtta ja palub välja kolida.  Iga mõne aasta tagant kolimine on tüütu. Õnneks endal vedas ja saime tuttava kaudu üürida pikaajaliselt ehk elasime pea 9-aastat ühes kohas kuni olime valmis ise oma korteri ostma. Aga enamusel ikka nii ei vea.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa ära võta neid kõrgeid ruuduhindasid ja ajalehtedes ilumuvat ekspertarvamustena esitatud müügipropagandat kuigi tõsiselt. Turg seisab, viimases hädas õngitsetakse üksikuid lolle lihtsalt, et tehingutelt midagigi teenida.

Varsti ei saa paljud enam laenu, nõudlus kinnisvara järele kahaneb. Teisalt, kuna Eestis lastakse energiahindadel omasoodu kasvada, inflatsioon on jätkuvalt EL kõrgeim (ja erinevalt teistest EL riikidest ei ole meie võimupartei(d) mitte mingeid meetmeid kasutusele võtnud ja tundub, et ei plaanigi), on kindlasti oodata väga paljude inimeste ja ettevõtete pankrottiminekut. Paljude eluasemed hakkavad haamri alla minema. Juba eeloleval talvel kaotavad mõned oma töö ja kodu, rääkimata kevadtalvest. Kel vaba raha või laenuvõimekus, saab sellest kasu lõigata. Ise ka juba ootan koos teiste raisakotkastega. Pind on meile ette valmistet. ????

Miks peaks eeloleval talvel paljud töö ja kodu kaotama, palun selgita.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvan, et tuleb kerge seisak ja hetkeline langus max 10-15%, aga 5-10 aasta pärast on ikka hinnad kõrgemad kui praegu. Just Tallinnas, mille elanikkond järjest kasvab.

Probleeme võib tulla kallima kinnisvaraga, majad hinnaga +400 000 ja suured kallid korterid, aga mõistlike kommunaalkuludega 2-3 toalised korterid on väärt investeering igal ajal.

Just ostsin 2-toalise korteri hea asukohaga nõukaaegses majas, 2700 eur/m2. Üürimise eesmärgil.

Peale tulevad ühe väiksemad põlvkond. Kuhu ta sul kasvab? Pigem on trend maale kolida, kus saab kaugtööd teha. Koroona pole viimane nakkushaigus, neid hakkab tulema veel ja veel. Maailma saastamisel on tagajärjed ja eelkõige muutub linnas elamine kuuma ja viiruste tõttu piinavaks.

Millest sa räägid? Vastupidi, sellest aastast hakkavad põlvkonnad järjest kasvama, minu poeg sai just 19 ja ta oli viimane aastakaik, kelle eest vanemahüvitist ei makstud. Ehk siis nyyd tulevad peale vanemahyvitise aegsed lapsed ja pealegi maailma globaliseerumise vastu ei saa. Järjest rohkem sisserändajaid ja võõrtööjõudu.

Ei kuku need hinnad kuhugi.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mujal maailmas on linnaosade kaupa üürimaju, mida üürib riik või linn või maakond, mitte eraisikud ja kus saad südamerahus elada surmani, kui soovi on.  Meil sellist süsteemi pole ja koguaeg pead olema hirmul, et homme saad kirja, et 3 kuu pärast olgu pind tühi. Täiesti teine teema!

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Majanduslangus tuleb. Aga kinnisvara sa osta ikka ei jaksa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Majanduslangus tuleb. Aga kinnisvara sa osta ikka ei jaksa.

Mõni ennustas pärast eelmist majanduslangust 10 aastat järjest, et nüüd kohe-kohe mull jälle lõhkeb, kinnisvarahinnad langevad ja hakkan aina kohtutäituritelt odavaid kortereid kokku ostma. Sama räägiti koroona ilmnemise aeg, et nüüd paljud jäävad töötuks ja hinnad hakkavad kolinal langema. Praegu pole ka Ukraina sõda suurt mõjutanud.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 100 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Mida teevad kinnisvara hinnad lähima poole aasta jooksul?