Esileht Tööelu, raha ja seadused. Mida teevad kinnisvara hinnad lähima poole aasta jooksul?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 100 )

Teema: Mida teevad kinnisvara hinnad lähima poole aasta jooksul?

Postitas:
Kägu

Mina ka ei usu, et kukuvad. Võimalik, et enam ei tõuse, aga langusesse ma ei usu. Ei maksa ära unustada üldist hinnatõusu – materjalid, kütus, tööjõud  – kõik on kallimaks läinud. Lisaks pannakse uusi projekte ootele ning pakkumisi lihtsalt pole nii palju. Ja kui nüüd hästi läheb ja see sõda lõppeb, siis algab Ukrainas massiivne ülesehitustöö. Mis tähendab, et ehitusmaterjalid on jätkuvalt väga nõutud ning ilmselt paljud ukraina ehitajad lähevad oma kodumaale ehitama. Ühesõnaga, kui leiad kodu ja saad laenu, siis mina ostaks ära. Üürikorteri ostu kohta ei oska miskit arvata. Aga kui hetkel üürid ja ootad langust, siis arvesta ka üürihind ostetava korteri hinnale otsa, mida kauem üürid, seda rohkem oled kokkuvõttes ju maksnud.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Koroonakevadel ennustati siin, et sügisel saab kohtutäiturite käest poole hinnaga kinnisvara osta. Aga näed, hoopis poole võrra tõusid hinnad.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Koroonakevadel ennustati siin, et sügisel saab kohtutäiturite käest poole hinnaga kinnisvara osta. Aga näed, hoopis poole võrra tõusid hinnad.

Ei olnud sellist juttu. Kukkumine oli üürikorterite hindades, kuna turg ujutati air bnb korteritest üle.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Koroonakevadel ennustati siin, et sügisel saab kohtutäiturite käest poole hinnaga kinnisvara osta. Aga näed, hoopis poole võrra tõusid hinnad.

Ei olnud sellist juttu. Kukkumine oli üürikorterite hindades, kuna turg ujutati air bnb korteritest üle.

Aga üürikorterid on sinu arvates odavamaks läinud? Tunnen kaasa neile, kes praegu üürima peavad. Selliste kuludega ostmiseni ei jõuagi, kogu raha läheb üürile ja sissemaksu kokku ei saa.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hinnad on praegu täiesti sõgedad. Mu 2017 ostetud korter on praegu 2,5 korda kallim kui siis.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Koroonakevadel ennustati siin, et sügisel saab kohtutäiturite käest poole hinnaga kinnisvara osta. Aga näed, hoopis poole võrra tõusid hinnad.

Ei olnud sellist juttu. Kukkumine oli üürikorterite hindades, kuna turg ujutati air bnb korteritest üle.

Oli küll jutt, et kas osta kohe või oodata, kui koondatud inimestel laenupuhkused lõpevad – siis peaks kortereid mühinal turule tulema ja hinnad kukkuma.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arvan, et tuleb kerge seisak ja hetkeline langus max 10-15%, aga 5-10 aasta pärast on ikka hinnad kõrgemad kui praegu. Just Tallinnas, mille elanikkond järjest kasvab.

Probleeme võib tulla kallima kinnisvaraga, majad hinnaga +400 000 ja suured kallid korterid, aga mõistlike kommunaalkuludega 2-3 toalised korterid on väärt investeering igal ajal.

Just ostsin 2-toalise korteri hea asukohaga nõukaaegses majas, 2700 eur/m2. Üürimise eesmärgil.

Peale tulevad ühe väiksemad põlvkond. Kuhu ta sul kasvab? Pigem on trend maale kolida, kus saab kaugtööd teha. Koroona pole viimane nakkushaigus, neid hakkab tulema veel ja veel. Maailma saastamisel on tagajärjed ja eelkõige muutub linnas elamine kuuma ja viiruste tõttu piinavaks.

Millest sa räägid? Vastupidi, sellest aastast hakkavad põlvkonnad järjest kasvama, minu poeg sai just 19 ja ta oli viimane aastakaik, kelle eest vanemahüvitist ei makstud. Ehk siis nyyd tulevad peale vanemahyvitise aegsed lapsed ja pealegi maailma globaliseerumise vastu ei saa. Järjest rohkem sisserändajaid ja võõrtööjõudu.

Ei kuku need hinnad kuhugi.

Siiski jäävad need kõvasti alla nõukaaegsetele põlvkondadele, keda ju ka kogu aeg eesti ära kaob.  Ka praegune keskealiste põlvkond on väga arvukas. Noori ei tule nii palju peale midagist. Nõukaajal elas Tallinnas kõvasti rohkem inimesi ja me oleme sellest numbrist praegu kaugel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mujal maailmas on linnaosade kaupa üürimaju, mida üürib riik või linn või maakond, mitte eraisikud ja kus saad südamerahus elada surmani, kui soovi on. Meil sellist süsteemi pole ja koguaeg pead olema hirmul, et homme saad kirja, et 3 kuu pärast olgu pind tühi. Täiesti teine teema!

Sellistesse on pikad järjekorrad. Mujal on rohkem levinud üürimine ka tubade kaupa. Noor inimene ei hakka kohe tervet korterit üürima, vaid esialgu ikka tuba korterist. Üürnik peab aga korterit väga hästi korras hoidma ja iga kriimu eest võetakse tagatisrahast maha.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui nii võtta, siis keskpangad on kriisi rahatrükiga edasi lükanud, sp need kriisikraaksujad ongi eksinud. Aga majandus on siiani olnud tsükliline olnud, nii et ma küll pole kindel, et tarbimispidu jätkuda saab ja krahhi ei tule. Aga millal täpselt ja mis moel…

 

Kinnisvarahinnad eelmises kriisis statistiliselt kukkusid küll, aga võtta ikka midagi polnud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tartu elanike arve väheneb https://et.wikipedia.org/wiki/Tartu või tudengid ei rega ennast sinna, sest Tartus ju mingeid soodustusi/tasuta teenuseid nagunii ei saa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ise otsin 2 aastat tagasi  ja hinnati odavamaks kui see hind, millega eelmine omanik selle korteri 10 aastat tagasi ostis. Nii et ei üldsegi nii olnud, et aina tõusevad.

Ei ole vaja esimeseks koduks  unistada kortermaja prestiižes asukohas. Saab ka Lasnal täitsa normaalset elatud ja edaspidiseks raha koguda. Kes see üldse tänapäeval mõtleb, et elab terve elu ühes kohas ja jääb sinna esimesse elu lõpuni pidama?  Noore ja vallalisena ostetakse väike, pere loomisel suurem ja hiljem vanemas eas jälle väiksem.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Millest sa räägid? Vastupidi, sellest aastast hakkavad põlvkonnad järjest kasvama, minu poeg sai just 19 ja ta oli viimane aastakaik, kelle eest vanemahüvitist ei makstud. Ehk siis nyyd tulevad peale vanemahyvitise aegsed lapsed ja pealegi maailma globaliseerumise vastu ei saa. Järjest rohkem sisserändajaid ja võõrtööjõudu.

Mis need vanemahõvitise aegsed lapsed asjasse puutuvad? Kas neil on mingi eriline ind paljualpseliseks saada ja hakkavad kohe täisealiseks saades lapsi tegema või? Kui arvad, et need vanemahüvitise põlvkond ise on hirmus suur ja seepärast neil ka lapsi rohkem, siis eksid. Praegu on lapsesaamise eas laulva revolutsiooni lapsed. neid oli tõesti palju, aastal 88 sündis eestis 25 060 last, aastal 89 sündis 24 319 last ja aastal 90 22 304 last. Nemad on praegu vanuses 31-34 ja selle põlvkonna arvukus võiks sündimuses juba tunda anda, aga näed ei anna.

VH põlvkond oli ikka palju väiksem, 13 000-16 000 las aastas. Kui see laulva revolutsiooni põlvkond, mis oli 8000 – 12 00 last aastas rohkem, ei suutnud sündide arvu märgatavalt tõsta, miks siis VH põlvkond peaks suutma? Või olete te need lapsed kuidagi nii kasvatanud, et otsutavad kohe suure pere vanemateks hakata?

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie kandi uuemate majade ees seisavad Ukraina numbrimärgiga uhked maasturid, ilmselt on sinna korterid juba ostetud. Sekka vene numbrimärgiga autosid ka. Ei lange hinnad kuhugi.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ise olen mänginud mõttega kolida Tallinnast väiksemasse kohta, sest saaksin Tallinna korteri eest sinna palju parema elamispinna ja rohelisema elukvaliteedi. Ma ei mõista miks nui neljaks Tallinna peaks tahtma. Erasektoris võib ju Tallinnas rohkem teeninda, aga riigi omas on su palk sama mis Tallinnas. Maksa hambad ristis kõrget kinnisvara hinda ja elad  autoparadiisi müra sees. Milleks?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie kandi uuemate majade ees seisavad Ukraina numbrimärgiga uhked maasturid, ilmselt on sinna korterid juba ostetud. Sekka vene numbrimärgiga autosid ka. Ei lange hinnad kuhugi.

Eks uutesse ja lukskorteritele ole alati turgu suurest välismaailmast, aga see ei puuduta kuidagi kohalikku elanikku ja nende korterite hindu, mida kohalikud endale lubada saavad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arvan, et tuleb kerge seisak ja hetkeline langus max 10-15%, aga 5-10 aasta pärast on ikka hinnad kõrgemad kui praegu. Just Tallinnas, mille elanikkond järjest kasvab.

Probleeme võib tulla kallima kinnisvaraga, majad hinnaga +400 000 ja suured kallid korterid, aga mõistlike kommunaalkuludega 2-3 toalised korterid on väärt investeering igal ajal.

Just ostsin 2-toalise korteri hea asukohaga nõukaaegses majas, 2700 eur/m2. Üürimise eesmärgil.

Peale tulevad ühe väiksemad põlvkond. Kuhu ta sul kasvab? Pigem on trend maale kolida, kus saab kaugtööd teha. Koroona pole viimane nakkushaigus, neid hakkab tulema veel ja veel. Maailma saastamisel on tagajärjed ja eelkõige muutub linnas elamine kuuma ja viiruste tõttu piinavaks.

Millest sa räägid? Vastupidi, sellest aastast hakkavad põlvkonnad järjest kasvama, minu poeg sai just 19 ja ta oli viimane aastakaik, kelle eest vanemahüvitist ei makstud. Ehk siis nyyd tulevad peale vanemahyvitise aegsed lapsed ja pealegi maailma globaliseerumise vastu ei saa. Järjest rohkem sisserändajaid ja võõrtööjõudu.

Ei kuku need hinnad kuhugi.

Vanemahüvitis (+ muud tegurid) tõstsid sündimust ainult ajutiselt. Hetkel oleme tagasi vanemahüvitise eelsetes numbrites. Info on statistikaameti lehelt vabalt leitav.
Ja ei koli need noored ju peale gümnaasiumi lõppu kodust ära. Eriti kui tegu on piisavalt ruumika koduga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga üürikorterid on sinu arvates odavamaks läinud? Tunnen kaasa neile, kes praegu üürima peavad. Selliste kuludega ostmiseni ei jõuagi, kogu raha läheb üürile ja sissemaksu kokku ei saa.

Koroonakevadel läksid. Sain samal ajal just 2 3-toalist väga ilusat korterit valmis, väga raske oli renti anda-ühega läks 2, teisega lausa 3 nädalat aega, hinnad olid 630-700. Nüüd lähevad sellised poole päevaga.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Segased ajad Venemaal ei lõppe nii pea ja see peletab Lääne inimeste soovi siia midagi osta. Ukrainlased ja venelased muidugi ostavad. Nende jaoks head hinnad ja kogu asjaajamine vene keeles tagatud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vanemahüvitis (+ muud tegurid) tõstsid sündimust ainult ajutiselt. Hetkel oleme tagasi vanemahüvitise eelsetes numbrites. Info on statistikaameti lehelt vabalt leitav.

Lisaks eelpool toodud arvudele, lisan siia veel ka visuaalse pildi.

https://www.stat.ee/rahvastikupyramiid/

Siin ilusti näha, et hektle on sünnitusealiseid (no võtame nt 20-40 vanus) naisi palju rohkem, kui neid peale tulemas on. Seega sündimus saab ainult kahaneda, kui just noor põlvkond ei otsusta palju rohkem lapsi saada oma vanematest. Migartsioon võib muidugi seda mõjutada, seda küll. Aga tahame me siis migratsiooni abil oma rahvast suurendada?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga tahame me siis migratsiooni abil oma rahvast suurendada?

Kes meilt seda küsib? Vabalt ju voolavad sisse.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie kandi uuemate majade ees seisavad Ukraina numbrimärgiga uhked maasturid, ilmselt on sinna korterid juba ostetud.

Keegi ei hakka niisama korterit ostma. Sissetulek peaks esmalt olema ja pole ukrainlastel Eestis midagi nii lihtne tööd leida, v. a teatud sektorites, aga palgad ka madalamad.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hinnad kukuksid siis, kui tekiks suur tööpuudus. Kui massiliselt ettevõtteid läheksid pankrotti või tõmbaks tööjõukulusid koomale. Ei näe seda praegu juhtumas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie kandi uuemate majade ees seisavad Ukraina numbrimärgiga uhked maasturid, ilmselt on sinna korterid juba ostetud.

Keegi ei hakka niisama korterit ostma. Sissetulek peaks esmalt olema ja pole ukrainlastel Eestis midagi nii lihtne tööd leida, v. a teatud sektorites, aga palgad ka madalamad.

Suur maavaradega riik, neil on seal ka rikkad ja megarikkaid, mitte ainult lihtsad töölised.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõigest kolm varianti… Nad kas muutuvad taskukohasemaks, jäävad sama taskukohaseks või kohatuks, või muutuvad taskukohasetumaks.

Kasulikku informatsiooni selle kohta ei jagata. Kõik omal riskil.

Ma isiklikult laenu ei võtaks, et seda kinnisvara alla panna, aga mine tea, vb on just kõige parem aeg selleks.

Aga ma lihtsalt ei taha laenu võtta ja võlgu olla. Elu palju stressivabam.

 

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga ma lihtsalt ei taha laenu võtta ja võlgu olla. Elu palju stressivabam.

Mõistlik. Praeguste eluasemelaenude intress läheb kuni 6%-ni, mis muudab paljudel laenu teenindamise raskeks.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma isiklikult laenu ei võtaks, et seda kinnisvara alla panna, aga mine tea, vb on just kõige parem aeg selleks. Aga ma lihtsalt ei taha laenu võtta ja võlgu olla. Elu palju stressivabam.

Kodutu olla on vähem kole kui võlgu olla?

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul konkreetne näide – sõbranna ostis 1-toalise paneelika magalas, 2006 kevadel ja maksis 750 tuh krooni. Mina ostsin 1-toalise kesklinna lähedal, 2008 lõpus ja maksin 500 tuh krooni. Ausalt öelda elab sõbranna seal endiselt, ok, ta üksik inimene ka. Aga oleks ammu tahtnud edasi liikuda, ok ehk momendil õnnestub müüa. Varem ta lihtsalt ei oleks kaugeltki sama hinnaga müüa, vaid palju odavamalt. Mina müüsin 4 a hiljem ja ostsime juba koos kaaslasega suurema korteri. Nüüd ammu oma majas.

Mul ka konkreetne näide. Ostsin 2007 4-toalise korteri uude majja. 2008-2009 hinnad langesid kõvasti ja veel müümata korterite hindu alandati päris korralikult. Aga vähemalt sel ajal polnud väga saada 4-toalisi kortereid uusarendustesse ja mitte ükski selle arenduse selles suuruses korter polnud enam vaba. Kui ma oleksin soovinud müüa paar aastat hiljem, siis loomulikult oleks rahaliselt kaotanud. Aga ma elan selles korteris siiani. Ja juba enne koroonat müüdi siin piirkonnas järgmistes uusarendustes 2-toalisi kortereid pea sama hinnaga kui ma maksin 4-toalise eest. Ja neljatoaliste hind on ligi 100 000€ rohkem kui ma omal ajal maksin. Loomulikult on 15 aastat vana korteri hind väiksem kui tuttuue, aga praegu müües ma kindlasti rahaliselt ei kaotaks ning samas olen saanud kogu selle aja nautida suuremat elamispinda.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Suur maavaradega riik, neil on seal ka rikkad ja megarikkaid, mitte ainult lihtsad töölised.

Pigem jahivad venelased ja rikkurid kinnisvara Lääne-Euroopas. Alles oli artikkel, kuidas terviseviisa avab venelastele akna läände ja Eestit kasutatakse läbisõidumaana Euroopasse pääsemiseks.

 

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Koroonakevadel ennustati siin, et sügisel saab kohtutäiturite käest poole hinnaga kinnisvara osta. Aga näed, hoopis poole võrra tõusid hinnad.

Kuidas saab poole hinnaga osta? Kohtutäitur ei tohiks müüa kinnisvara odavamalt tema väärtusest. Pigem kohtutäiturid hindavad võlgniku kinnisvara isegi kallimaks tema turuväärtusest. Teine teema on kui kinnisvara läheb oksjonile.

Need kes selliselt loodavad, neil pole isegi seda raha millega saaks osta, kui tõesti oleks kinnisvara poole hinnaga, aga see tähendab, mis mõttes poole hinnaga? Praegugi on mõned kinnisvarad veel müügis 8000 euroga, mida jõuaks iga tööl käiv inimene osta, muidugi ta ei asu tallinnas või tartus.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

2021: https://foorum.perekool.ee/teema/kas-praegu-tasub-kinnisvara-osta-2/

„Olgem ausad, praegu on kinnisvara ostmiseks suhteliselt halb aeg. pigem võib-olla ostaks järgmine aasta“

2020: https://foorum.perekool.ee/teema/kinnisvara-hinnad-juba-langevad/

„varsti on töötus 30% ja hakkavad hinnad kukkuma“

2019: https://foorum.perekool.ee/teema/kinnisvara-hinnad-2/

„juba praegu turg jahtub, ostetakse vähem, uute korterite hindu lastakse alla“

2018: https://foorum.perekool.ee/teema/kui-palju-on-kinnisvarahindades-nn-ohku-sees/

„Igal korteril on praegu 20-30 tuhat õhku sees. Ise praegu kindlasti ei ostaks, jätaks järgmisse aastasse.“

2017: https://foorum.perekool.ee/teema/millal-tuleb-uus-majanduskriis/

Siin teemas räägivad mitmed, et ootavad kinnisvara ostmisega, sest kriis tuleb 2019

2016: https://foorum.perekool.ee/teema/kodulaen-listagatisega/

„kahe aasta jooksul tuleb majanduskriis, mis on hullem, kui eelmine. On see mingi uudis?“

Ja samal ajal Tallinnas keskmine ruutmeetri hind:

+13
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 100 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Mida teevad kinnisvara hinnad lähima poole aasta jooksul?