Esileht Koolilaps Mida teevad teie 14-15-aastased lapsed kodu ja pere heaks?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 58 )

Teema: Mida teevad teie 14-15-aastased lapsed kodu ja pere heaks?

Postitas:

Küsimus pealkirjas. Palun ausat vastamist, millised on teie teismeliste igapäevased ja iganädalased kohustused?

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

hoiavad oma toad enam-vähem talutavas seisus. muid kohustusi ei ole, kooli ja trenni kõrvalt niigi vähe aega neil

+8
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.01 22:45; 09.01 20:47; 10.01 12:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Toob puud tuppa, meil osaliselt ahiküte. Teeb ka tule alla, aga seda ütlen eraldi.

Kogub pudelid kokku ja viib taara ära. Raha saab endale.

Paneb nõudepesumasina tühjaks.

Talvel lükkab lund ja suvel niidab muru.

Kui suve lõpus puud tuuakse, siis veab need kuuri ja laob riita.

Peab küll tunnistama, et ega ta eriti ise ei märka neid asju teha. Ma pean ütlema, et pane masin tühjaks; vii pudelid ära; too puid (ja tee tuli alla); lükka lund, niida muru jne. Aga kui ma juba ütlen, siis ta ei vaidle, vaid teeb ära. Lihtsalt ta ise ei märka neid asju, et on vaja teha.

+16
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õppimine, oma toa enam-vähem normaalsena hoidmine, kassi liivakasti puhastus, prügi väljaviimine. Kui milleski abi vaja, aitab jooksvalt. Korterielu, mingeid erilisi kohustusi pole nagunii ei mul ega lapsel.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps küll 12 aga oma tuba (sh tolmu pühkimine ja põranda tegemine tolmuimejaga) ning peale söömist köögi koristamine. Nõudepesumasin tühjaks ja mustad sisse. Selles osas aitab ka väikevend.

Koeraga peab aeg-ajalt õues kaima

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Poisid 13a ja 16a, tüdruk 11a.

Poisid toovad puid tuppa, teevad vajadusel tule alla, nädalavahetustel kütavad sauna, aitavad talvel lund lükata, suvel muru niita, kui vaja lõhuvad puid ja laovad riita, aeg-ajalt viivad loomadele (koerad, kanad, küülikud) süüa-juua. Uuest aastast lubasid kumbki korra kuus perele süüa teha.

Tüdruk tühjendab nõudepesumasinat ja kassimaja.

Kõik koorivad korda mööda kartuleid, toovad keldrist mida vaja, hoiavad suvel oma peenravahe rohuvaba, viivad/toovad oma musta/puhta pesu kuhu vaja ja igal laupäeval tuleb oma tuba rahuldavasse korda teha.

 

Ainuke asi mida nad kuidagi teha ei suuda on oma mustade nõude kraanikaussi viimine, need vedelevad igal pool.

+11
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil peavad lapsed kõigis töödes osalema. Nõude masinasse panek/ välja võtmine on laste ülesanne, korda-mööda teevad. Õhtuses toidutegemises osalevad. Sageli on nii, et kui ise kodust ära pean olema, siis jääbki õhtusöök kolme lapse teha. Üks teeb salati, üks paneb kartulid/ makaronid keema, kolmas pistab liha/kala ahju või pannile. Koristamises loomulikult osalevad. Igapäevaselt peavad enda järelt laga kokku koristama. Vahel peavad aitama lund lükata, metsast puid välja tuua, vahel aitavad mutimullahunnikuid enne niitmist tasandada, vahel aitavad mahlaks õunu korjata jne, nii nagu parasjagu mingeid töid tekib. Muidugi ei tee nad seda kõike vabatahtlikult vaid peab ikka tagant sundima.

+8
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 08.01 09:50; 09.01 11:41; 09.01 11:49; 09.01 11:55; 10.01 19:42; 10.01 19:52; 10.01 19:57; 10.01 21:56; 10.01 22:52; 11.01 09:27; 11.01 14:29; 11.01 15:39; 12.01 00:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 12-aastased teevad iga päev mõne töö  – nõudepesumasin, kassi liivakast, solk ja prügi välja, mõni põrand puhtaks, kempsupotid, kraanikausid, salati tegemine, kartulikoorimine, muruniitmine jms.

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 08.01 10:13; 10.01 10:37; 10.01 10:56; 10.01 14:34; 11.01 07:16; 13.01 18:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

14-aastane tüdruk teeb mõnikord perele süüa ja hoiab väikevenda. Viimase eest olen eriti tänulik.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enamvähem sama, mis loetletud – pesu panevad kuivama ja korjavad oma asjad pesurestilt ära.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõike mida teeb ülejäänud pere, teevad ka teismelised. Pakendite sorteerimine, nõudepesumasina tühjendamine ja täitmine, laua katmine ja koristamine, pesu sorteerimine, pesumasinasse panemine ja pärast kuivatisse, koeraga jalutamine, koerale panevad toidu ja vahetavad vett, mängivad koeraga, kullerilt toidu vastuvõtmine ja paigutamine kappidesse, oma riided triigivad, tolmu võtavad ja põrandaid pesevad, robotit puhastavad ja viivad prügi välja, hoiavad oma tuba korras, vahetavad voodipesu ja panevad pesema, tualettpotte, kraanikausse ja peegleid pesevad, aknaid pesevad, suvel niidavad muru ja kastavad taimi, talvel aitavad lumega, roogivad lund ja puhastavad autot lumest.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.01 18:04; 08.01 21:13; 09.01 17:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

loen ja imestan, mis mõttes nõude masinasse panek? meil panevad kõik ikka ise oma mustad nõud masinasse. ei kujuta ette, et keegi nüüd seeisab masina kõrval ja ootab….

meie pere lapsed teevad kõike, mida mina või meeski teevad. kuigi, mulle meeldiks, et ma ei peaks mõningaid asju ette ütlema, mida teha. rohkem märkamist ja iseseisvat tegutsemist.

+10
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tublid lapsed teil on, minu 15a poisi ainuke kohustus on oma tuba korras hoida ja kõik. Vahest harva kui tal tuju on teeb süüa ka.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Toob puid ja kütab ahju. Prügi peab välja viima ja  aeg-ajalt pakendid vastavasse konteinerisse (see asub kodust 500m eemal). Voodipesu peab ise vahetama. Voodi peab tehtud ja tuba korras olema. Peseb nõusid. Abistab söögitegemise juures, lihtsamaid asju teeb ise. Hoolitseb kodulooma eest. Vaipu klopib. Suvel niidab muru, sügisel riisub lehti, talvel roogib lund, kui on mida rookida.

Seda kõike muidugi siis, kui tähelepanu juhtida, et see või teine asi on vaja ära teha. Iseenese initsiatiivist teeb ainult voodi ära ja paneb oma riided kenasti tooli peale lappesse.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nõudepesumasina tühjendamine oli nende rida (praegu on see nässus, siis on nende asi ise oma nõud ära pesta ja kuivama panna). Kartulikoorimine, vahel ka muu toidutegemine (kooliajal ma ei pressi). Muruniitmine, lumelükkamine. Tolmuimemine terves majas üldiselt ka.

Iseenda eest hoolitsemist, st õppimist või iseenese järelt koristamist ma kodutööks ei pea. 🙂 Loomulikult panevad ise oma musta pesu korvi või puhta pesu kappi, koristavad oma tuba, pesevad oma hambaid, pühivad oma tagumikku…

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.01 20:58; 10.01 15:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

loen ja imestan, mis mõttes nõude masinasse panek? meil panevad kõik ikka ise oma mustad nõud masinasse. ei kujuta ette, et keegi nüüd seeisab masina kõrval ja ootab….

Mustad nõud ei teki ainult söömisest, kui igaüks ainult oma nõud masinasse paneb, siis on see isekas selle inimese suhtes, kes süüa tegi. Igaüks kes nõusid masinasse paneb, korjab köögist kokku potid, pannid, kulbid, lõikelauad, noad ja muu, mis peab samuti masinasse jõudma. Köök tuleb samuti peale toiduvalmistamist ära koristada või mõtleb igaüks, et ainult üks taldrik määritaksegi, et õhtusöök valmis saaks? Käterätte, puhastuslappe ja nuustikuid tuleb samuti vahetada, lisaks köögi kraanikauss puhtana hoida, toidujäätmed komposti viia ja kui teismelised ise kodus süüa teevad, siis pliiditagune sein peab samuti puhtaks saama. Prügikasti ümbrus ei saa samuti iseenesest puhtaks, samuti tööpinnad ja kapiuksed.

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.01 18:04; 08.01 21:13; 09.01 17:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

loen ja imestan, mis mõttes nõude masinasse panek? meil panevad kõik ikka ise oma mustad nõud masinasse. ei kujuta ette, et keegi nüüd seeisab masina kõrval ja ootab….

Musti nõusid tekib ka siis, kui masin on täis või peseb. Siis pannakse meil mustad nõud kraanikaussi ja hiljem laotakse sealt masinasse.

Laste tööd: pesu- ja nõudepesumasina tühjendamine, puhaste riiete kappi panemine, sokkide sorteerimine, tolmuimemine, vaipade kloppimine, voodipesu vahetus, kevadest sügiseni erinevad ühised aiatööd. Kui kõht tühi, teevad endale süüa ka.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Veavad puid, viivad solki (?) välja, niidavad muru, klopivad vaipu?
Mis sajandis te elate? Kodumasinad on juba ammu leiutatud.

+6
-19
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kogu aeg olevat nii palju õppida. Ei tee midagi.
Kuna ma ei tööl täiskohaga, siis olen enamus aega vaba ja teen kõik üksi. Ei ole uhke selle üle.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tublid lapsed teil on, minu 15a poisi ainuke kohustus on oma tuba korras hoida ja kõik. Vahest harva kui tal tuju on teeb süüa ka.

Lapsed ei ole niivõrd tublid vaid neil ei jää midagi muud üle, me lapsevanematena sunnime neid osalema kodutöödes.

+8
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 08.01 09:50; 09.01 11:41; 09.01 11:49; 09.01 11:55; 10.01 19:42; 10.01 19:52; 10.01 19:57; 10.01 21:56; 10.01 22:52; 11.01 09:27; 11.01 14:29; 11.01 15:39; 12.01 00:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Veavad puid, viivad solki (?) välja, niidavad muru, klopivad vaipu?

Mis sajandis te elate? Kodumasinad on juba ammu leiutatud.

No robot ei oska siiamaani mutimullahunnikuid tasandada. Samuti ei jäta robot õitsvate lillede laike muru sisse. Tolmuimeja ei võta vaipa nii puhtaks kui kloppimine. Puuküte on lihtsalt mõistlik elamises, kus kõrvalt metsast niikuinii puud pidevalt teerajale kukuvad. Ükski robot ei korja neid puid teerajalt ise ära. Sa võid solki nimetada ju biolagunevaks jäätmeks. Otse loomulikult lapsed sorteerivad prügi ja kasutavad biolagunevat jäädet komposti tegemiseks täiesti tänapäevases kiirkomposteris. Mis sina siis biolaguneva sodiga teed? Viskad täiesti mitteökolt olmeprügisse? See pole küll tänapäevane lähenemine. Milline kodumasin ise prügi välja viib ja komposterisse/konteinerisse valab?

+11
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 08.01 09:50; 09.01 11:41; 09.01 11:49; 09.01 11:55; 10.01 19:42; 10.01 19:52; 10.01 19:57; 10.01 21:56; 10.01 22:52; 11.01 09:27; 11.01 14:29; 11.01 15:39; 12.01 00:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

loen ja imestan, mis mõttes nõude masinasse panek? meil panevad kõik ikka ise oma mustad nõud masinasse. ei kujuta ette, et keegi nüüd seeisab masina kõrval ja ootab….

Meil on lastele vabad käed antud. Pange kohe ärgates nõud masinast ära kappi ja pole vaja ühtegi teise inimese nõud panna masinasse. Paraku nad venitavad selle 5 minutit kestva tööga õhtuni ja siis koguneb kraanikaussi juba suur hunnik nõusid. Nõudega tegelemine on laste ülesanne, kuidas nad tööd jagavad ja kui palju nad iseendale tööd tekitavad, on nende oma valik, peaasi, et õhtusöögi tegemise ajaks on kraanikauss lage.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 08.01 09:50; 09.01 11:41; 09.01 11:49; 09.01 11:55; 10.01 19:42; 10.01 19:52; 10.01 19:57; 10.01 21:56; 10.01 22:52; 11.01 09:27; 11.01 14:29; 11.01 15:39; 12.01 00:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõnikord tõmbab tolmuimejaga kõik toad üle ja vajadusel tegeleb noorema vennaga (st toob lasteaiast, teeb süüa, aitab riideid vahetada).  Paneb kassile-koerale süüa, tühjendab kassi kasti.

Enda toa koristamine ja voodiriiete vahetamine nagunii.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tublid lapsed teil on, minu 15a poisi ainuke kohustus on oma tuba korras hoida ja kõik. Vahest harva kui tal tuju on teeb süüa ka.

Lapsed ei ole niivõrd tublid vaid neil ei jää midagi muud üle, me lapsevanematena sunnime neid osalema kodutöödes.

Ma mõtlen pikas perspektiivis, et minu lapsed hakkavad elama täiskasvanuna omaette ja võimalik, et ühel päeval loovad pere. Diivanikaunistused tekitavad ainult suuri tülisid, ühele poolele palju tööd ja parem on enne perekonna loomist selgeks saada, millised on kohustused mis perega kaasas käivad või kui nad ei taha ise koristada ja süüa teha, võivad oma raha eest koristaja ja koka palgata.

+8
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.01 18:04; 08.01 21:13; 09.01 17:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tublid lapsed teil on, minu 15a poisi ainuke kohustus on oma tuba korras hoida ja kõik. Vahest harva kui tal tuju on teeb süüa ka.

Lapsed ei ole niivõrd tublid vaid neil ei jää midagi muud üle, me lapsevanematena sunnime neid osalema kodutöödes.

neid vastuseid lugedes tundub, et paljudes peredes on ebameeldivaimad tööd tõesti laste kaela surutud ja kohati tekib küsimus, et kas vanemad ise ka mingeid kodutöid teevad lisaks laste sundimisele?

kui mina töölt tulen, siis on mul õhtu vaba. lapsed tulevad umbes samal ajal koolist (gümnaasium ja põhikooli lõpp), trennipäevadel jõuavad hiljemgi. siis on neil veel hunnik õppimist koju jäetud, mis tuleb järgmiseks päevaks ära teha või selgeks õppida – millal neil see aeg kogu kodu koristamiseks, masinate tühjendamiseks ja täitmiseks, muru niitmiseks või lume rookimiseks on? ja mida lapsevanemad sel ajal teevad, pikutavad diivanil ja vaatavad telekat? millal lapsed puhkavad, kui peale pikka koolipäeva veel hunnik kodutöid nende teha jäetakse?

+8
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.01 22:45; 09.01 20:47; 10.01 12:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täitsa vastavalt olukorrale suunan 15-a poissi kas nõudepesu/tavapesumasinat tühjendama, tolmuimejat käsitlema või koertega jalutama, vsuvel teatud osa muru niitma jm lihtsamat. Laps pole ori, aga mõistlikult tuleb kaasata. .Ise pidin juba algkoolis suviti vanaemaga lehmi lüpsma, marju korjama, vahel polnud peedivagudel, mida rohima pidin, lõppu nähagi., see oli tollane aeg ja kombed. Oma lastele sellist töökasvatust ei taha, liiga äärmuslik. Aga mõnusalt ja paindlikult ikka võib.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kes teil siis kodutöid teeks, kui teil poleks lapsi?

+6
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.01 08:41; 11.01 09:20; 11.01 14:45; 17.01 11:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

millal neil see aeg kogu kodu koristamiseks, masinate tühjendamiseks ja täitmiseks, muru niitmiseks või lume rookimiseks on? ja mida lapsevanemad sel ajal teevad, pikutavad diivanil ja vaatavad telekat? millal lapsed puhkavad, kui peale pikka koolipäeva veel hunnik kodutöid nende teha jäetakse?

Mina pidin lume ära rookima varahommikul, ka naabrimemmel. Eks suurem koristus võetakse ette koos reede õhtul või laupäeval. Kui ühikas elasin, õpetati, et tähtsam on korda hoida, kui koristada.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu teismeline on pmt 4 nädalat kodus molutanud, minu arvates ta võiks küll veidi kasida elamist, kus ta kohu oma aja veedab. Kas või 30 min nädalas, aga väga raske on teda midagi tegema saada.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tublid lapsed teil on, minu 15a poisi ainuke kohustus on oma tuba korras hoida ja kõik. Vahest harva kui tal tuju on teeb süüa ka.

Lapsed ei ole niivõrd tublid vaid neil ei jää midagi muud üle, me lapsevanematena sunnime neid osalema kodutöödes.

neid vastuseid lugedes tundub, et paljudes peredes on ebameeldivaimad tööd tõesti laste kaela surutud ja kohati tekib küsimus, et kas vanemad ise ka mingeid kodutöid teevad lisaks laste sundimisele?

kui mina töölt tulen, siis on mul õhtu vaba. lapsed tulevad umbes samal ajal koolist (gümnaasium ja põhikooli lõpp), trennipäevadel jõuavad hiljemgi. siis on neil veel hunnik õppimist koju jäetud, mis tuleb järgmiseks päevaks ära teha või selgeks õppida – millal neil see aeg kogu kodu koristamiseks, masinate tühjendamiseks ja täitmiseks, muru niitmiseks või lume rookimiseks on? ja mida lapsevanemad sel ajal teevad, pikutavad diivanil ja vaatavad telekat? millal lapsed puhkavad, kui peale pikka koolipäeva veel hunnik kodutöid nende teha jäetakse?

Miks Su lapsed alles kell 18 koju tulevad? Trennid-ringid on meelelahutus, mitte töö.

Otse loomulikult õpivad ja harjuvad lapsed järk-järgult kodutöödes osalema, vanemad ei ole laste teenijad! Vaba aega on lastel kindlasti rohkem kui täiskasvanutel.

+8
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 08.01 10:13; 10.01 10:37; 10.01 10:56; 10.01 14:34; 11.01 07:16; 13.01 18:01;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 58 )


Esileht Koolilaps Mida teevad teie 14-15-aastased lapsed kodu ja pere heaks?