Esileht Pereelu ja suhted Mida teha dementse vanainimesega

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 106 )

Teema: Mida teha dementse vanainimesega

Postitas:
Kägu

Minu vanemad on 80+ aastat vanad ja saavad veel ise hakkama. Tervisemuresid on igasuguseid, aga hullem on ema vaimne tervis. Nimelt oli isa noorena kõva naistemees ja nüüd räägib ema, et isal käib mingi armuke seal iga päev, seksivad kõrvaltoas ja see armuke tahab nende maja ja suvilat endale ärastada ja ka kõik raha võtab ära. Siis ema raiskab kõik oma pensioni ruttu ära, et jumala eest see armuke ei saaks, aga tegelikult on neil mured maja kütte ja elektri maksmisega, mina pean maksma seda mõnikord. Ma räägin, et ära osta seda träni, pane kasvõi endale kõrvale vms, aga ei, ta ei kuula, ostab jälle midagi kuskilt postimüügi kataloogist, milega pole midagi teha. Lisaks on see, et ema on kogu aeg hirmunud ja kardab, et see armuke lööb ta varsti maha ka veel. Armukese rolli ta on pannud ühe abilise, kelle ma nendele palkasin, ma eriti ei usu, et tal minu vana isa vastu mingeid soojemaid tundeid oleks, isa vaevu koperdab ringi, ma ei tea, mis sugumürsk temast oleks. Ma olen nagu rääkinud küll emale, et see pole loogiline, mis ta räägib, aga no tema usub seda, mida tema usub. Nüüd olevat armuke kõik ta aluspüksid ja rinnahoidjad ära virutanud, tal ainult kaks paari järgi. Ei tea, mida ette võtta.

+27
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis abi sa siit ootad? Meil ei ole vaja su 80-aastase ema rinnahoidjatest kuulda.
Äkki arutad mõne spetsialistiga, alustuseks perearstiga ja siis edasi.

+2
-52
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Pöördu perearsti poole, kas saab midagi teha. Kui ei saa, sead emale eestkoste, et saad ise tema  eest rahaasju korraldada. Minu vanaema muutus ka dementseks, arvas et pojal on armuke ja see oli minu õde. Ajas sellist jama suust, et väga piinlik oli. Kuna tal oli ka liikumisega probleeme, siis ei olnud muret, lamas voodis või istus tugitoolis.

 

+22
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul oli vanaemaga kahjuks sama. Vanaisa oli olnud suur naistemees. Olla armukesi pidanud päris avalikult. Vanaema ei olnud lahutusega mingil tingimusel nõus, noh väärikas abielunaine ju ikkagi. Nüüd kui vanaisa kasvõi wc-sse komberdab, kisab vanaema ukse taga, et sul on seal li..d. Kõik naised on l..d ja tahavad tema meest. Aeg-ajalt olen minagi. Ja midagi pole teha. Rohud ei aita. vanaema on kõrgharidusega.

+24
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Äkki arutad mõne spetsialistiga, alustuseks perearstiga ja siis edasi.

Eks ole ikka arutatud ja sina ära loe, kui ei meeldi. Perearst pakub, et võib rahusteid kirjutada, aga midagi muud tema välja pole pakkunud. Samas inimestel on ju kogemusi, kuidas nemad on hakkama saanud, sest see pole mingi ainulaadne probleem maailmas.

+14
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kiireim viis on ta pangakaart enda kätte võtta ja talle vastavalt tema soovidele näiteks korra nädalas korraga suurem kogus süüa viia ja natuke sularaha.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Dementsusega kaasnebki paranoia ja oletamine, et kõik tahavad talle halba.

Minu ämmal diagnoositi mõõdukas dementsus, vanust 86 a. Ja no need tema jutud… kuula ja imesta. Abikaasa on tal 10 a tagasi surnud juba, sestap ei saa teda milleski kahtlustada. Räägib siis, kuidas tema korterisse tungivad mingid inimesed, kes seksivad ta elutoas. Isegi kaks meest käivad ta magamistoas aeg-ajalt sedasamust tegemas.

Samuti kardab ta hirmsasti, et temalt võetakse ära ta korter. Kogu aeg usub, et need ja need sugulased, vot need kangesti himustavat ta korterit. Tegelikult pole nood sugulased temaga 15 aastat kordagi suhelnudki, elavad üldse välismaal.

Meie lapsi nimetab ta varasteks. Pidevalt räägib, et meie lapsed varastavat tema hõbelusikaid. Üle kontrollimisel selgub, et kõik lusikad on sahtlis siiski alles.

Oma poega nimetab ta samuti sageli vargaks, ütleb, et poeg varastavat ära tema raha. Mis pole tõsi.

Mingit suurt ja vägevat abi siin saada kahjuks ei olegi. Kui on märgata, et inimene tõepoolest ongi juba dementne, siis tuleb see diagnoosida. Diagnoosimiseks võib teda viia perearsti juurde, too vajadusel saadab edasi vaimse tervise spetsialisti juurde, kes teeb uuringud ja väljastab saatekirja.

Ja nüüd te peate hakkama kaitsma teda tema enese eest. Ei tohi lasta dementsel sooritada suuremahulisi rahatehinguid. Muidu olete veel kõik varsti  kaelani võlgades. Samuti tasub hakata koguma hooldekodu raha. Kui lased dementsel kõik raha niisama maha laristada, siis pole tal enam midagi, mille eest hooldekodusse minna.

Minu mees võttis oma emalt pangakaardi ära pärast seda, kui ema oli hakanud pangaautomaadist hulganisti raha välja võtma ning seda oma korteri aknast välja tänavale loopima. Samuti viskas ta sularaha prügikasti.

Dementseid huvitavad vesi ja tuli: nad võivad keerata nt veekraani lahti, tekitades uputuse. Meie omale meeldib jätta põlevaid küünlaid igale poole, sh aknalauale pika kardina taha. Tuleb valvata! Samuti võib dementne eriti hilisõhtusel ajal lihtsalt joosta äkitselt kodunt välja tänavale. Ja sealt ta ei oska enam koju tagasi minna, isegi kui on üsna kodu ligidal. VÕibki lumme surnuks külmuda.

Seega on dementse inimese puhul märksõnaks: korralik järelevalve! Jälgige olukorda, kui kaua tema kaasa jõuab teda veel kantseldada. Aga tähelepanu vajab ta väga palju igal juhul.

+35
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on hea näide, kui halb ja kaugeleulatuv on petmise mõju.
Aga alusta eestkostele võtmise asjadega. See võtab kuid aega. Siis vaata edasi.

+17
-9
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Imelik! Ma mõtlesin täpselt sama, aga ei julgenud kohe välja öelda. Ilmselgelt kardab dementne seda, mis on teda elu ajal kõvasti rõhunud. Mitu inimest on siin välja toonud selle, kuidas dementne naine näeb oma meest litsidega asjatamas. Ju see ongi siis kogu elu kas teadlikult või alateadlikult inimest vaevanud ja sellest ka need kujutelmad.

Siit moraal – litsmees tuleb kohe kus see ja teine jätta, et hing saaks rahu. Igasugune mehe armukeste väljakannatamine või (näiline) tolereerimine jääb surma tunnini piinama.

 

+18
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, ega suurt midagi teha ei olegi. Dementsust tagasi ei poora, see vaid suveneb.

Minu ema õendushaiglas, kuhu ta viidi fyysilise tervise pärast, on suutnud oma vandenouteooriaga kogu personali hulluks ajada ja täna öeldi otse, et tuleb tal lahkuda ja otsigu ma hooldekodu.

Näiteks räägib mulle, et ravimeid ei anta, siis räägib, et tal koroona. No õendushaiglal ju epikriis jookseb, saab ravimeid ja pole koroonat. Ja need on vaid mõned näited. Talle seda öeldes ärritub, et nyyd minagi nendega pundis… Täiesti jõuetu tunne on, nii-nii kurb ja samas tunnen, et ajab mindki hulluks see tema väljamoeldiste kuulamine.

Kõike kahtlustab enda ymber, miski ei sobi, kui aidata tahad, ytleb, nojah, mis sest ikka rääkida, eks ta peab taluma.

Väljapääsmatu olukord.

Ühtlasi soovitage palun hooldekodusid, hea oleks, kui Tallinn või lähiumbrus nii 100 km raadiuses…

Ega muud lahendust pole näha. Ise ta kodus hakkama ei saa.

Ja milline hooldusasutus teda pidada tahab, kui ta kõiki õdesid valetamises ja vandenõus syydistab ja kahtlustab ja kurjustab…

Lihtsalt nutma ajab.

 

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Imelik! Ma mõtlesin täpselt sama, aga ei julgenud kohe välja öelda. Ilmselgelt kardab dementne seda, mis on teda elu ajal kõvasti rõhunud. Mitu inimest on siin välja toonud selle, kuidas dementne naine näeb oma meest litsidega asjatamas. Ju see ongi siis kogu elu kas teadlikult või alateadlikult inimest vaevanud ja sellest ka need kujutelmad.

Siit moraal – litsmees tuleb kohe kus see ja teine jätta, et hing saaks rahu. Igasugune mehe armukeste väljakannatamine või (näiline) tolereerimine jääb surma tunnini piinama.

Minu vanaema muutus elu lõpul samasuguseks – kahtlustas kõiki lähedasi varastamises (“panid mu surikleidi pihta”) ja kõik naised olid tal litsid kah. Aga tema abikaasa (teine abikaasa, mitte minu vanaisa, kes oli ammu surnud) ei olnud teda kunagi petnud, olen selles kindel. Kui keegi litsi lõi, siis oli see pigem vanaema ise – ta oli noorena väga kaunis ja mehi tal jagus.

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu vanaema muutus elu lõpul samasuguseks – kahtlustas kõiki lähedasi varastamises (“panid mu surikleidi pihta”) ja kõik naised olid tal litsid kah. Aga tema abikaasa (teine abikaasa, mitte minu vanaisa, kes oli ammu surnud) ei olnud teda kunagi petnud, olen selles kindel. Kui keegi litsi lõi, siis oli see pigem vanaema ise – ta oli noorena väga kaunis ja mehi tal jagus.

Ei saa sina kuidagi lõpuni teada, kas vanaisal oli teisi naisi või mitte. Võib vabalt ka nii olla, et vanaisa pettis ja vanaema vastureaktsioon oli see, et võttis omale samad õigused. Või sai ta lihtsalt nii kõvasti haiget, et maksis sel moel vanaisale kätte.

 

+8
-21
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Minu vanaema muutus elu lõpul samasuguseks – kahtlustas kõiki lähedasi varastamises (“panid mu surikleidi pihta”) ja kõik naised olid tal litsid kah. Aga tema abikaasa (teine abikaasa, mitte minu vanaisa, kes oli ammu surnud) ei olnud teda kunagi petnud, olen selles kindel. Kui keegi litsi lõi, siis oli see pigem vanaema ise – ta oli noorena väga kaunis ja mehi tal jagus.

Ei saa sina kuidagi lõpuni teada, kas vanaisal oli teisi naisi või mitte. Võib vabalt ka nii olla, et vanaisa pettis ja vanaema vastureaktsioon oli see, et võttis omale samad õigused. Või sai ta lihtsalt nii kõvasti haiget, et maksis sel moel vanaisale kätte.

Polnud seal mingeid teisi naisi. Tegemist oli vanaema neljanda ametliku abikaasaga (palju tal neid mitteametlikke oli, kes kurat teab), kellel oli üsna ränk kehaline puue, mis vanaemal muidugi litutamast ei takistanud. Aga elu lõpu poole oli vanaema üks-ühele teemaalgataja kirjeldusega. Ainus erinevus vist võis olla see, et ikka üritas põlve paljaks kiskuda, kui mõni mees lähedusse sattus.

+13
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vanamale järelikult ei meeldi, et tema kodus käib sinu otsitud abiline neid abistamas. See niiöelda meenutab talle nooruses läbielatut ja ta esitab seda nii nagu oskab, dementne ei oskagi enam end väga arusaadavalt väljenduda. Vanematel inimestel on minevikus juhtunu tihtipeale hästi meeles ja seda nad meenutavad tihti. Vanaema ei näe vanaisa sinu pilguga, tema jaoks on vanaisa ju ikka sama mees, kellega kunagi abiellus. Lahendus oleks ehk see, et käiksid neid hoopis ise abistamas ja loobuksid sellest abilisest.

+3
-16
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul oli vanaemaga kahjuks sama. Vanaisa oli olnud suur naistemees. Olla armukesi pidanud päris avalikult. Vanaema ei olnud lahutusega mingil tingimusel nõus, noh väärikas abielunaine ju ikkagi. Nüüd kui vanaisa kasvõi wc-sse komberdab, kisab vanaema ukse taga, et sul on seal li..d. Kõik naised on l..d ja tahavad tema meest. Aeg-ajalt olen minagi. Ja midagi pole teha. Rohud ei aita. vanaema on kõrgharidusega.

Kuidas puutub asjasse kõrgharidus? Dementsuse eest see kaitset ei anna. Igal juhul on kurb, et inimesed on sellise trauma saanud, mis neid sel moel mõjutab.

Minu vanaemal olid ka luulud, et tema tagant varastatakse ja minu ema oli ta elu lõpupoole üks suur lipakas, kes ta poja ära võrgutas. Muus osas oli ta täiesti normaalne ja elas kodus kõrge vanaduseni.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma arvn, et sul on aeg tõele näkku vaadata – vanaema ei saa enam ise hakkama. Selline raha kulutamine, hooldaja vaenamine (hooldaja vast harjunud dementsetega, aga ikkagi kehva seis tal), pidev pahurus. Ja nagu siin eelnevad juba hoiatasid – tulekahju või veekahju oht. Arvan, et aeg mõelda, kuidas vanaema hooldama hakata.

Muideks see petmise kahtlustamine – see ei pruugi üldse olla seotud sellega, mis päriselt elu jookslu on juhtunud. Minu isa kahtlustas ka ema oma elu lõpus ja isegi lahutasid ning elasid viimased aastad eraldi. Ema pole isa kunagi petnud, pigem vastupidi. Aga isa oli lihtsalt terve elu selline ebakindel inimene naiste suhtes – pigem nean tema ema (oma vanaema), kes ta kihva keeras selles osas. Aga eks iga inimese iseloom ole ka erinev ja vanadusdementsus muudab ju seda – ei pruugi üldse olla niiväga seotud mingite elu jooksul kogetud “traumadega”.  Paranoiad petmisest ja varastamisest ja kahtlustamine, et kõik on sinu vastu, on dementsuse puhul  kahjuks vanainimese uueks iseloomuks.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mitu inimest on siin välja toonud selle, kuidas dementne naine näeb oma meest litsidega asjatamas. Ju see ongi siis kogu elu kas teadlikult või alateadlikult inimest vaevanud ja sellest ka need kujutelmad.

Jah, see on õige, see on emale väga tugeva jälje jätnud ja nüüd lööb see välja.

+7
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Imelik! Ma mõtlesin täpselt sama, aga ei julgenud kohe välja öelda. Ilmselgelt kardab dementne seda, mis on teda elu ajal kõvasti rõhunud. Mitu inimest on siin välja toonud selle, kuidas dementne naine näeb oma meest litsidega asjatamas. Ju see ongi siis kogu elu kas teadlikult või alateadlikult inimest vaevanud ja sellest ka need kujutelmad.

Siit moraal – litsmees tuleb kohe kus see ja teine jätta, et hing saaks rahu. Igasugune mehe armukeste väljakannatamine või (näiline) tolereerimine jääb surma tunnini piinama.

Ära räägi lollusi. Dementsetel on luulud ja sellel pole eelneva eluga midagi pistmist. Mees on petis, lapsed on vargad ja sotstöötaja on KGB agent- dementset vanainimest on need mured ju eluaeg piinanud ja hing pole rahu saanud.
Mingi umbluu oled?

+19
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lahendus oleks ehk see, et käiksid neid hoopis ise abistamas ja loobuksid sellest abilisest.

Abilisest võin loobuda, aga siis see tähendab, et abi nii palju ei saa, sest mina ei saa mitu korda päevas käia. Ega mina pole ka nii heas kirjas, litsilöömises mind küll ei kahtlustata, aga et ma varastan linu ja ajan asju sassi, selles küll. Kõik asjad on kadunud, mis olevat olnud, aga enam ei ole.

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vanamale järelikult ei meeldi, et tema kodus käib sinu otsitud abiline neid abistamas.  Lahendus oleks ehk see, et käiksid neid hoopis ise abistamas ja loobuksid sellest abilisest.

Et siis, teised tõmmaku endid ribadeks vanakese meeldimiste või mittemeeldimiste pärast? Et kui vanainimesele hooldaja lihtsalt “ei meeldi”, siis peabki tema laps või lapse kaasa loobuma töölkäimisest, andma oma lapsed lastekodusse ning kolima vanainimese juurde teda hooldama.

Sellisele vanainimesele, kellele ei meeldi kodus käiv hooldaja, ei meeldi ilmselt ka hooldekodusse minna. Aga perekond on siiski tervik ja arvestama peab kõikide pereliikmetega. Kui vanainimene enam ise toime ei tule, siis peavadki tema lähedased kaaluma kõiki variante ühes plusside ja miinustega ning langetama otsuse, kus oleks võimalikult “hundid söönud ja lambad terved”.

Ja veel. Ei tasu dementse paranoiadest otsida mingeid alateadvusest esilekerkinud halbu kogemusi vms. Isegi kui keegi kunagi minevikus tegi talle sarved või üritas teda korterist ilma jätta, ei ole see küll mingi põhjendus, et nüüd peaks kõik käima selle 50 aasta taguse mälestuse tõttu kikivarvul, ei tohi hooldajatki koju palgata vms.

+20
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vanamale järelikult ei meeldi, et tema kodus käib sinu otsitud abiline neid abistamas. See niiöelda meenutab talle nooruses läbielatut ja ta esitab seda nii nagu oskab, dementne ei oskagi enam end väga arusaadavalt väljenduda. Vanematel inimestel on minevikus juhtunu tihtipeale hästi meeles ja seda nad meenutavad tihti. Vanaema ei näe vanaisa sinu pilguga, tema jaoks on vanaisa ju ikka sama mees, kellega kunagi abiellus. Lahendus oleks ehk see, et käiksid neid hoopis ise abistamas ja loobuksid sellest abilisest.

Ja ühel hetkel ei tunne ema ka Sind ära ja süüdistab selles, et oled isa armuke. See kõik vaid süveneb.

+17
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nooruses läbielatu jätab siiski jälje. Seda ei saa ju eitada. Minu eakas sugulane, üheksakümnendatel, kui jutt hakkas segaseks minema ja lõi kohati sisse minevik ja olevik segi, siis ikka rääkis sõjaajast, muudkui viis jutu sellele, nagu kõik, kes temaga suhtlesid, noored sugulased ja kõiki arvas, et on sõjas käinud jne. Ja siis sekka seda, et rahakott tuleb üles otsida või ära peita, et mees tahab viinaraha ja need kaks teemat olid pidevalt.

+8
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No selge see, et päris sündmused ja väljamõeldu põimuvad, kui mõistus pole selge. See litsiteema on minu ema jaoks ikkagi küll eluaeg painanud teema ja ma ei imesta, et see nüüd esile kerkib. Samas eks see võiks ju samahästi olla midagi muud, ega lõppkokkuvõttes vahet ei ole. Mõistus pole selge ja hakkavad igasugu teemad tulema. Tema praegu idealiseerib minu venda, kes elab välismaal, on eluaeg vanematelt ainult raha küsinud ja kes ei tule teda vaatamagi. Ilmselt pärandab kõik talle üldse, mina maksku aga praegu arveid ja abilist kinni, vastu saan ainult mingit möla. Aga eks see ole nii paljudes perekondades, midagi pole teha. Mina ei arva, et abilise lahtilaskmine siin midagi muudab.

+16
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

raske mäluhäirega eakas vajab järelvalvet. organiseerid ise või teeb omavalitsus.

naljakat on dementsetega vähe, sest jättes nad oma suva ja tahte järgi, on kiire tulemus katastroofi kujul.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

raske mäluhäirega eakas vajab järelvalvet. organiseerid ise või teeb omavalitsus.

Muidu tema mäletab väga hästi kõiki asju, jutt on ka muidu mõistlik, aga ainuke asi, et see armukeseteema ja kõik varastavad. Seda oskab ka täitsa mõistlikult serveerida. Ja raha raiskamine muidugi ka, kuigi enda arust on tal ka sellele täiesti mõistlik põhjendus olemas, et mees raiskab nagunii naistele ära, siis pole mõtet hoida.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu vanemad on 80+ aastat vanad ja saavad veel ise hakkama. Tervisemuresid on igasuguseid, aga hullem on ema vaimne tervis. Nimelt oli isa noorena kõva naistemees ja nüüd räägib ema, et isal käib mingi armuke seal iga päev, seksivad kõrvaltoas ja see armuke tahab nende maja ja suvilat endale ärastada ja ka kõik raha võtab ära. Siis ema raiskab kõik oma pensioni ruttu ära, et jumala eest see armuke ei saaks, aga tegelikult on neil mured maja kütte ja elektri maksmisega, mina pean maksma seda mõnikord. Ma räägin, et ära osta seda träni, pane kasvõi endale kõrvale vms, aga ei, ta ei kuula, ostab jälle midagi kuskilt postimüügi kataloogist, milega pole midagi teha. Lisaks on see, et ema on kogu aeg hirmunud ja kardab, et see armuke lööb ta varsti maha ka veel. Armukese rolli ta on pannud ühe abilise, kelle ma nendele palkasin, ma eriti ei usu, et tal minu vana isa vastu mingeid soojemaid tundeid oleks, isa vaevu koperdab ringi, ma ei tea, mis sugumürsk temast oleks. Ma olen nagu rääkinud küll emale, et see pole loogiline, mis ta räägib, aga no tema usub seda, mida tema usub. Nüüd olevat armuke kõik ta aluspüksid ja rinnahoidjad ära virutanud, tal ainult kaks paari järgi. Ei tea, mida ette võtta.

Kui ema suudab maksta ostude eest. Super tulemus kui muud elunäitajad on sellised kui kirjutad, siis tutvusta emale seadust. Las helistab politseisse iga kord, kui tema õigusi on rikutud. Politsei tuleb kohale ja fikseerib olukorra, kusjuures tuleb ka signaal,  väga selge,  et ema vajab abi. Uuri välja, mis tingimustel saaksid ise kõiki ema rahaasju korraldada. Nii et asjast tõese pildi saamiseks, soovita emal käituda nii nagu ohus inimene käituma peab. Helistama 112. Mis siis kui keegi käib aegajalt teie kodus ja sina räägid et ema segaseks läinud.  Soovitan ema poole asuda ja soovita iga kord kui midagi kahtlast märkab, helistada 112 ja kutsuda abi. Ise otsi infot, mida edasi teha, pidades nõu sotsiaalametnikuga.

+1
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Soovitan ema poole asuda ja soovita iga kord kui midagi kahtlast märkab, helistada 112 ja kutsuda abi.

Ta on juba politseid kutsunud. Ükskord kutsus vanaisale politsei, et jälle armuke külas ja peksavad teda kahekesi.Politsei murdis uksest sisse ja lasi magavale vanaisale taskulambiga tuld näkku, hea, et see südamerabandust ei saanud. Kiirabi on ka korduvalt kutsunud, et vanaisa on teda ära mürgitanud, kõht on lahti.

+15
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ta on juba politseid kutsunud. Ükskord kutsus vanaisale politsei, et jälle armuke külas ja peksavad teda kahekesi.Politsei murdis uksest sisse ja lasi magavale vanaisale taskulambiga tuld näkku, hea, et see südamerabandust ei saanud. Kiirabi on ka korduvalt kutsunud, et vanaisa on teda ära mürgitanud, kõht on lahti.

Ma räägin siin nagu lapsega, et vanaisa ja vanisa, lapsele kogu aeg üritan põhjendada neid rumalaid tegusid. Tegu on siiski isaga.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas puutub asjasse kõrgharidus? Dementsuse eest see kaitset ei anna.

Jah, haridus kaitset ei anna, aga vaimset tööd tegevatel inimestel avaldub dementsus hiljem kui vaimselt väheaktiivsetel inimestel. Mõnel ei avaldugi, elu saab enne otsa.

+5
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas puutub asjasse kõrgharidus? Dementsuse eest see kaitset ei anna.

Jah, haridus kaitset ei anna, aga vaimset tööd tegevatel inimestel avaldub dementsus hiljem kui vaimselt väheaktiivsetel inimestel. Mõnel ei avaldugi, elu saab enne otsa.

Pole tõsi.

+6
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 106 )


Esileht Pereelu ja suhted Mida teha dementse vanainimesega